Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

martinano
24. júl 2009

aspon na predcasnom to tak bolo

venonna
25. júl 2009

zuzujan, ja som pri dcere nemala ziadne problemy s mliekom, tak nemam zle spomienky na sestricky (malu som mala od zaciatku stale pri sebe). Ale pocula som uz kadeco, ze si sestry ulahcovali (prip. mozno s dobrym umyslom chceli ulahcit aj matke), co potom po prepusteni z porodky mamina bud vzdala alebo pracne zachranovala za pomoci laktacnej poradkyne. Takze moja rada - ak chces dojcit a babo bude OK, tak ho maj stale pri sebe a casto prikladaj. Ak bude mat babo problemy (napr. zltacku), tak si ho treba v pravidelnych intervaloch pytat, pytat, pytat. Viac Ti povie tunajsia laktacna poradkyna, ktora pracuje v trencianskom MC (ak chces, pisni IP, poslem Ti na nu telefon). Pozeram, ze to mas fakt na spadnutie a teraz su tie hice, takze pozor na mineralku, co si vezmes do porodky, vyberaj bez bubliniek!!! mala som tu cest zazit so "spolubyvajucou", co za sarapatu narobia bublinky... ☹

julianka99
25. júl 2009

🙂 No zuzujan, ja ked som bola v Tn na prehliadke pôrodnice... tak nám tá pani sestrička tvrdila, že bábetka sa nijako neprikrmujú.... vystačí im vraj to čo majú ešte z tela matky... 😒 zda sa mi to divné.... ale potom povedala, že ked už je to naozja súrne tak vraj lyžičkou 🙂)))) to chcem vidieť.... no ale myslím že vela vecí čo som počula bude inak 😖 uvidíme.....
S opuchami ja našťastie zatial nemám problémy 🙂 len dokedy 😀 ?
Ja teraz mávam akési bujarné sny o tom aké bábenko sa mi narodí 😒 neviem čím to je.. asi tým že sa to pomaly blíži.
Ozaj Pinky už si pobalená do nemocky? Neviem kedy to mám zahájiť 🙂
Dnes sa nám bude dobre dýchať :DDDD
A čo Ty momo? Ešte nič? Dnes by sa ti dobre rodilo 🙂))

martinano
25. júl 2009

hovorim o predcasnom neviem ako to riesia normalne,tam som si aj ja maleho chodila krmit z flase pretoze mi neskoro pristupilo mlieko
dufam,ze pink sa na mna nenahneva,ale teda napisem uz je v nemocke
a je prevda,ze deti vydrzia 48hodin z toho co ci cickali plodovu vodu 😉

giza
25. júl 2009

poviem co viem ako poradkyna od mam co porodili v blizkej minulosti (cca v priebehu 1/4 roka) - mlieckom z flase - ak maju dost materskeho jasne ze s takym...inak davaju na izbu mam moznost glukozovou vodou (ale uz pred 3. rokmi som zazila osobne pristup ako opisuje Julianka - snazili sa co najviac nechat matku aby sa jej spustilo mliecko)...
Martinano aka plodova voda im prosim ta ostane, ked u nas po porode kazde jedno s cievkou odsaju aj z pluc aj zo zaludka?? skor je to to kolostrum v kvapkach co maju maminy v prsiach hned ak nie aj skor pred ci po porode... 😉

Sivka ahoj, ked budem stihat tak sa mrknem tam za vami - sa mi zda ze som tam aj prispela ...no nestiham teraz moc pozerat....dnes tu mam aj muzika pri sebe, tak sa mu idem povenovat, predsa len mesiac bez chlapa neni nic moc... 😀

martinano
25. júl 2009

zo zaludka im beru vzorku
a myslim,ze riesenie prikrmov v porodnici, tymto sa fakt nestresujte,ak je vsetko ok a babtko je pri vas ako pise vennona prikladat prikĺadat mliecko sa rozbehne a nebude treba prikrmovat.

martinano
25. júl 2009

na fyziologickych novorodencoch je to tak ako pise julianka sorry docitavam prispevky dozadu nemam vela casu a uz musim padat mate tu bab co vam poradia

julianka99
25. júl 2009

Ahoj Martinano.... čoooo? Pinky je v nemocke? A prečo? Čo sa stalo? ☹

babullka1
25. júl 2009

Ahoj martinano........tak nakoniec som porodila v Ilave..ale sme zdravy a stastny...mame 4050g a 52cm 😀 mali sme zltacku ale uz sme doma 😉

martinano
25. júl 2009

babulka gratulujem super, nevadi hlavne,ze je vsetko ok a drzte sa,daj vediet podrobnosti, ked budes mat cas 😉
julianka pink je s tlakom a byvalo jej trosku zle,tak si ju nechali na pozorovanie,ale dnes je vraj uz ok, ved napise 😉

zuzujan
25. júl 2009

dakujem za odpovede, aj ked ma dost zaraza ze prikrmuju z flase ked sa TN nemocnica hlasi k “Baby Friendly Hospital”. Praveze nechcem rodit v PB,lebo tam mali baby, ktore ja poznam problemy s kojenim - lebo im sestricky napchavali deticky umelym mliekom z flasky.......no som zvedava. Ja len dufam, ze budem kojit, hrozne si to prajem....

momo0703
25. júl 2009

Ahojte, Julianka ja veru ešte nič, ☹ chcela som dať polovičke včera ten najkrajší darček k meninám /bolo Vladimíra/ a aj počasie na víkend je super - prehánky, tak ani v nemocnici by sme sa veľmi nepotili, tak som dohovárala malému, aby už prišiel medzi nás, ale on nič, od samého začiatku si robí čo chce 😠 😠 😠

julianka99
25. júl 2009

HEHE Momo no to bude iný huncút... 🙂)) tak som zvedavá kedy si to rozmyslí 🙂)
Držím palce, nech je to hladké.. a potom nezabudni dať vedieť... :D ved vieš my čakatelky si vypočujeme každú radu a názor 🙂) Tak snád do týždna budete vonku :DDD

merkury
25. júl 2009

Ahojte, ja som bola dnes spolu s manzelom a dcerkou obzriet si porodnicu v Trencine. Dcerku som rodila v Topolcanoch, pred piatimi rokmi pretoze som si povedala ze v Trencine rodit nikdy nebudem. Pracovala som v trencianskej nemocnici sice na inom oddeleni ako je porodnica ale na sestricky a lekarov z porodnice sa nedalo zabudnut. Bolo to moje prve zamestnanie, inak spominam nan ako na najlepsie.
No som tak prekvapena, ze mi nedalo prispiet do Vasej diskusie. Som v 37. t.t. a rozhodla som sa teraz rodit v Trencine. Mena lekarov su mi uz nezname okrem primara, ktory pri sonografii neurobil na mna velky dojem, prave naopak, vystupnoval moje obavy z vyberu porodnice. Dalsi lekari z ktorymi som mala moznost byt v kontakte boli mili, normalne mili, nie prehnane mili, okrem toho boli mladi a sympaticki. Sestricky sa mi tiez nejavili ako nejake strigy, uplne normalne, ktore preferuju kojenie, pricom ale po medicinskej stranke sa dokazu postarat o Vas i Vase dieta. Spociatku nie kazda z nas ma stastie na mliecko, pri dcerke mi nabehla laktacia az pri odchode z porodnice a nech uz robili cokolvek ci ju dokrmovali alebo nie, hlavne ju nenechali dehydratovat. Inak kojila som ju do 2,5 roka. Vzdy ked som ju mala pri sebe stale som jej ponukala prsnik, ci z neho tieklo alebo nie ale musela mi pomoct aby bolo miecko. Tak ako niektora z Vas pisal dolezite je caste prikladanie. No a porodne salysu uzasne. Videla som sukromnu porodnicu v Rakusku teda porodne saly a saly v trencianskej porodnici mi ju pri odmysleni drobnych detajlov pripomynala treba brat do uvahy ze trencianska porodnica je statna. Mozno si teraz poviete ze som este nevidela porodnicu v Bratislave alebo v Kosiciach, ja by som Vam len na to odpovedala, ze som vdacna vsetkym ktori sa zasluzili o zmenu trencianskej porodnice, tie ktore rodili pred siestimi rokmi ci este skor a pamataju si ju tak ako ja vedia o com hovorim. Prajem Vam vela stastia, nebojte sa, ak necakate prehnanu starostlivost tej standardnej sa Vam urcite dostane.

venonna
25. júl 2009

merkury, rodila som v TN pred 2 rokmi a myslim, ze Tvoj dojem sa s mojim vlastne zhoduje 😉
len by som dodala, ze niektorym maminam to uplne staci, niektore, ktore si chcu dat zalezat na zopar detailoch sa mozu dozadovat a myslim, ze ak to nespravia nejako neprijemne, bude im v ramci moznosti vyhovene 😉
co sa tyka priebehu porodu, na to, aby bol aspon ciastocne taky, ako chces, je dobre mat pri sebe niekoho, kto je oboznameny, ja som mala MM a teraz chcem aj dulu 😉
a co sa tyka opatery o mimino, niet nic lepsie, ako mat ho stale pri sebe, ak sa to neda, treba ich stale otravovat... ved hadam aj tie sestry su rady, ked im odbudne robota 😅 a miminko je vzdy najspokojnejsie, ked ma blizko mamu, trebars aj vtedy, ak je, nedaj Boze, v inkubatore...

Giza, martinano, tak ako je to s tym zaludkom?!!! Mna to teda soklo... ze odsavaju... 😲 😲 😲 to sa robi hned po porode? alebo kedy??? to len potvrdzuje moj umysel, ze ak budem vladat, chcem byt pri vsetkych vysetreniach dietata pritomna (alebo MM), dufam, ze mi to umoznia... 😕

julianka99
26. júl 2009

Ahojte 🙂
Tak ma napadlo, že sa s Vami poradím ohladom prania vecičiek pre miminká...
Aký prášok používate Vy na pranie? A vraj sa nesmie používať aviváž? Čo o tom viete?
Dajte rady, lebo sa chystám na pranie tých malých drobučkých vecičiek a plienok :D
Pekný dník....

zuzujan
26. júl 2009

ahoj julianka, ja periem v Lovele.....avivaz som nepouzila, ze vraj existuje aj avivaz Lovela, ale neviem isto......
Prala som asi na 7x, vsetko som pekne potriedila podla farieb, aby nahodou prvy krat sa nieco nepofarbilo a prala som na 40 stupnoch, plienky na 90.........
najhorsie je potom to zehlenie, to bol brutal v takych horkach........tak prijemnu pracu 😉

inak ked tu takto pozitivne pisete o TN nemocnici, som rada ze som sa rozhodla rodit tu........urcite sa budem snazit mat babo co najcastejsie u seba, dufam ze mi to bude umoznene......uz aby to bolo 🙂

momo0703
26. júl 2009

Ahoj Julianka, ja už mám pranie a vyváranie plienok tiež za sebou, 😀 pred tým som tiež zháňala info, aký prací prostriedok použiť... detské sú dva Lovela a Batole, ale čo som čítala v iných príspevkoch od mamičiek, tak neboli veľmi spokojné a prešli na bežné pracie prostriedky, no najviac čo som zistila, používajú PERSIL SENSITIVE, tak som si ho kúpila aj ja a k tomu takú istú detskú aviváž, ale tej naozaj len minimum, ja keď periem, tak ešte používam aj ocot je to nielen kvôli vodnému kameňu v práčke, ale aj aby farby nevybledli, nepustili farbu, ale to íba máličko prilejem tam, kde dávam aj prášok. To vtedy, keď periem na 40, aby sa zničili baktérie.

julianka99
26. júl 2009

Ďakujem dievčatá... tak sa do toho tento týžden hádam pustím... ja už mám kupený ten Lovela... tak ale moc mi teda nevonia... skôr páchne :(
Už sa nato celkom teším :D
Momo skúsim aj ten ocot... dobrá rada... :D

venonna
26. júl 2009

julianka, ja namiesto avivaze pouzivam iba ocot, pretoze ten znici pripadne zvysky pracieho prasku 😉 pradlo nikdy nepachne, takze sa nemusis bat, je vela zien, co to takto pouzivaju... A na miminkovske vecicky sa chystam po dlhsej pauze zasa si vyrobit tzv. sliz na pranie, je tu o tom aj tema s navodom na vyrobu:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
Je to uplne neskodne voci pokozke na rozdiel od vsetkych pracich praskov, navyse aj ekologicke, teda rozlozitelne a perie to dobre, no a na skvrny od kakancov, ovocia a podobne pouzivam zlcove mydlo z DM drogerie (preprat flak v rukach, nechat 10 min. posobit a supnut do pracky k ostatnemu pradlu)
😉
na znicenie bakterii plienky staci oprat na 60 a do plachania pridat ocot, prip. dat plachat 2x (lebo teda ja pouzivam latkove 😅 )
a uz som citala zle referencie aj na Lovelu, hoci je urcena pre deti... 😒

pink_lady
27. júl 2009

caute kocky, tak cumliatko uz ma dcerku, rano sa narodila, ale chudiatko sa potrapila

veve24
27. júl 2009

Ahojte, ja pouzivam len ekologicke prostriedky, asi by som nekupila nic v drogerii co je urcene detom, staci si pozriet zlozenie. Vsetko obejdnavam z internetu, tmave veci v myslovych orechch svetle v prasok od Sonettu...maju internetovu stranku sonett-info.sk Aby pradielko malemu vonalo, kupila som levandulovu esenciu a pridavam dve kvapky do priehradky na avivaz a vonia krasne. Plienky mame latkove, bambino mio, na tie som kupila od toho isteho vyrobcu prach, tiez eko. Vsetko sa da najst na internete: ekoobchod.sk, ekopranie.sk, prebalovanie.sk (tu predavaju prostriedky Ulrich, su dobre). Tak vela stastia, vonave pradielko a prijemne zehlenie 🙂

giza
27. júl 2009

ok davam Martianano ako skusenej porodnej asistentke za pravdu, ze je to len vzorka a ze zo zvysku este babatka prezivaju - ved kolko je treba na tu vzorku ? a ina p. Dr. vravela, ze sa to robi hlavne ( a to hovoria aj tu v TN) pre zistenie priechodnosti ...... a tym padom neni o com, je to opat preventivna vec, aby sa predisli ovela horsim komplikaciam v pripade nepriechodnosti si to radsej nechcem predstavit 😕 keby to mojmu dietatu neurobili...
Robi sa to hned po porode popri vazeni a merani babatka ...

Martinano sedi to ako pisem???

venonna
27. júl 2009

veve a tie mydlove orechy Ti aj vyperu? Lebo ja som citala, ze az tak nefunguju... ale mozno na Tmavom tak nezalezi...
a skusala som pre vinu davat do plachania par kvapiek esencialneho oleja, ale pradlo vonia iba mokre, potom "vonia" uz len "cistotou"
a napriek brutal tvrdej vode tu v TN, je pri pouziti octu pradlo ovela maksie, takze ja plienky nezehlim, ani nebudem, lebo su krasne nadychane (alebo ako to napisat 😅 ), zehlila som len to, co by vyzeralo blbo, ako neozehlene... muslim, ze zehlit vsetko fakt netreba, ved sa to robilo, ked sme my boli mimca a aha, kolko je dnes alergii... 😕

pulli
27. júl 2009

Zuzujan.... ja som rodila 15.05.09 a mam cerstve info,takze ti viem odpovedat....no ak je akutna situacia,ze babatko velmi place,bo mu nestaci cicik,tak ak im nedojde materske mlieko,tak prikrmuju bebou a pak ju aj doporucia,ak mamicka nahodou strati mliecko.....treba si kazde 2 hodiny prikladat raz na jeden a pak zas na druhy prsnik,aby sa to spustilo,vacsinou sa mliecko spusti az ten 4den,najprv je to len taka voda,ale to uz viete...

pulli
27. júl 2009

Awojte......lovelu tiez pouzivam a pridavam aj ten ocot,zatial sa mi mala nevyhadzala,takze je to fajn.....a zehlim jej vsetky vecicky,dokonca aj postolky

veve24
27. júl 2009

venonna - na tmavom to asi moc vidno nie je 🙂 ale ked periem muzovi smradlave veci z futbalu, tak po orechoch vobec nesmrdia a mam teda pocit, ze su vyprane dost 🙂 tiez plienky zehlit nebudem, tieto nove, co sa zacali vyrabat (popoliny, bambino mio...) sa ani zehlit nemaju, nieco by sa s nimi stalo, len neviem co. Takze o starost menej. Plus teda nakupim jednorazovky eko z DM drogerii, ktore su kompostovatelne, keby som nestihala prat.

pulli - rodila si v TN nemocnici? Ako si bola spokojna? Pristup sestriciek, lekarov? d.

kacenka83
28. júl 2009

ahojte, vidim, ze ste tu vacsina co to mate estelen pred sebou... chcela by som vam len poradit aby ste mali niekoho pri sebe ak by to bolo mozne, mam za sebou dva porody, pri prvom som mala manzela a pri druhom nikoho, lebo to proste nikto nestihol, ale mozem povedat, ze pristup diametralne odlisny, spomienky na druhy porod ma vytacaju doteraz a myslim, ze este dlho budu a to islo vsetko rychlo a bez problemov...

dalsia vec, keby sa balim do porodnice znova, pribalim tam veci pre babatko svoje, lebo samka som mala sustavne vyzleceneho, lebo kosielky tam maju asi na trojmesacne deti takze aspon to bodynko by som mala svoje, pokial viem, nemaju nic proti tomu

ocot pouzivam aj ja a doteraz nikomu nic nebolo, prave naopak, nikdy som nemala pradlo take makkucke

pulli ak si rodila v trencine tak sme sa asi aj stretli, mne sa maly narodil 16-teho

jajka78
28. júl 2009

ahojte,pridam aj ja svoju skusenost. rodila som v septembri 2008. S nemocnicou som bola spokojna (celkovo 10 dni), lekari super, sestricky este lepsie. mna rodila mlada doktorka, blondinka. jedine na novorodeneckom trosku nervozne sestricky, daktore, ale brala som to s rezervou, kazdy ma svoj den. maly sa narodil o 20.13, ani mi ho neprilozili len ukazali, museli mu ist odsat tusim plodovu vodu a priniesli ho okolo polnoci. ja som bola aj tak dost malatna, vyse 2 hodin ma sili po nastrihu lebo sa jej to stale trhalo.malo som oslabene tkanivo po vytoku vraj, moj doktor mi ho mal liecit. este 2 mesiace som nemohla sediet. ale uz som zabudla aj na bolest pri porode aj sitie. esteze bol MM so mnou. na izbe sme boli 4.
co sa tyka dokrmovania, viem ze malemu davali raz v noci glukozu lyzickou. mieko sa mi spustilo az na 4den.
porodny plan som nemala, aj tak si myslim napr. ze dulu by nedovolili, strasne vela deti sa narodilo, mozno namiesto manzela? a nastrih sa v tej situacii neriesi, ked treba tak treba.

zuzujan
28. júl 2009

jajka no to si si uzila riadne zasivanie, ufff................
a to ste boli na izbe 4??? ked si prvorodicka??? brutal - vsak to ste sa vobec potom nevyspali..........
ja som myslela ze prvorodicky davaju na rooming, kde su max 2........

kacenka ja budem mat urcite manzela, tiez si myslim ze je to dobre na psychiku a hlavne pomoc pri kontrakciach....lepsie ako epiduralka 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre