Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

davija
3. aug 2009

No ved uvidime. Ako napisala minkak, veci ktore su teraz pre mna nepredstavitelne, mi budu zrejme uplne ukradnute. Asi nad tym netreba moc rozmyslat... Pamatam si, ako ma pred mojou uplne prvou navstevou gynekologa totalne vystresovala spolubyvajuca recami o tom, ako sa ona pocas prehliadky u svojho doktora musi vyzliect uplne donaha. Tak som tri dni pred tym ani nespala, nastastie moj doktor nie je uchyl, takze nic take od svojich pacientiek nevyzadoval a nevyzaduje. Ale to sem nepatri, ja len na ukazku, ze nie vzdy je jednanie doktorov celkom koser a nie vsetko je nutne brat tak, ze to asi treba, ked to netreba. 😉

pink_lady
3. aug 2009

ahojte, tak mne na vizitach vadilo iba to, ked povedali co mi je, ale lieky beriem a pod. a pocula to spolubyvajuca a ta potom bola nestastna a stale riesila ze ona take lieky neberie a tu diagnozu co mam ja nema /a taaaak ju chcela - a ja nechcela 😅 / 😀

linddi
3. aug 2009

čaute, babuľky čaká ma preventívka u Jankovského a už som tam viac ako rok nebola 😖 , ....aké tam má ordinačné hodiny??? dík

pink_lady
3. aug 2009

lindi, mrkni www.gyneka.sk ...ale myslim ze za rok sa nic nezmenilo 😉

lujza123
3. aug 2009

Tak k ukazovaniu vlozky hromade neznamych by ma nikdo nedonutil...a co by so mnou ako potom mohli robit? Nic. Oni maju niektory taky zvyk spravat sa k pacientom jak ku nesvojpravnemu decku. Mala som tu cest lezat v TN na por. a vacsinou boli vsetci zlaty ( aj sestricky aj doktori) ale nasla sa aj jedna oprskla sestricka.

julianka99
3. aug 2009

No ahojte kočky.... tehulky.. 🙂)) ako tak pozerám náš klub septembroviek sa rozrastá :D
Pinky, Lujza, Davja :D no to sa možno fakt stretneme 🙂))
Máš pravdu Pinky, tie diagnozy sú dôležité.... vizity už nejako vydržíme... hlavne nech sme zdravé a bábenka tiež.. :D

pink_lady
3. aug 2009

juli, s tymi diagnozami som to myslela ironicky 😀 lebo mi s tym liezla trosku na neerv, proste nestacilo jej to co ma ona, chcela vsetko ostatne, pripadala si ukrivdena ze ty mas nieco co ona nie 😖 😀
a no vyzera ze by sme sa tam mohli stretnut... 🙂

lujza123
3. aug 2009

he he he tak to bola nejaka hypochondrica ked ti zavidela diagnozu, take sa maju v tehotenstve fakt super, same prehliadky, na tolko veci sa da stazovat ......mam taku znamu co ide s kazdou blbinou k dr., ked bola tehotna samozrejme na rizikovom bola az v siedmom nebi ze jej konecne nieco je....... no hadam sa stretneme v septembri...ale ja tajne dufam ze pojdem hned ako padne 38 tyzden..lebo uz to zacina byt hrozneee.....

linddi
3. aug 2009

O.k, kukla som si... aj dnes sú od 16-tej /ale viem, že už od 15-tej ordinoval/, ... a ešte neviete náhodou/ktoré ste tam niekedy teraz boli/, či nemajú dovolenku??? 😅 ... aby som sa zbytočne neprehnala 😠

pink_lady
3. aug 2009

lujza no mame podobne dufania 😀 😀 😀 ja dufam ze takto o mesiac mam uz drobca pri sebe 😅

linddi, nemaju dovcu, uz mali, a ano, ordinovavaju tak priblizne od tej 15-tej - ako kedy stihnu... 😉

zuzujan
3. aug 2009

ahojte, ja som dnes bola na poradni v nemocnici v TN, ufff tam bolo tolko ludi, ze som tam stravila skoro 3 hodiny.....tajne som dufala, ze mi doktor povie, ze som uz otvorena a mozeme ist hore rodit, ale bohuzial 🙂

otvorena len na 1 prst, na porod to zatial nevyzera, tak o tyzden zas na poradnu, ale to uz budem po termine, tak som zvedava.........
ked tu pisete o tych hromadnych vizitach.....mne to tiez vadi, ale uz som park krat lezala v nemocnici, tak som trochu aj zvyknuta, napriklad dnes na poradni sa tam zaucal nejaky praktikant cca 17 rocny, ja som mala saty na sebe, takze ked som dala dole nohavicky a zdvihla saty na koze a na sone, bolo mi vidno az do ..........mlady kukal, k tomu este aj mlady doktor, co mal tak max 35 rokov - poviem nebolo to moc prijemne 🙂 🙂
pri vysetreniach u nas este nie je ziadna intimita, alebo sukromie ako na zapade......ale snad niekedy

momo0703
3. aug 2009

Ahojte, tak ja som bola dnes u svojej dr. naposledy, už budem chodiť len do nemocnice, stráááášne sa teším 😠 😒 😖 tam dole sa nič nezmenilo, dr. mi dnes povedala, že máme skúsiť sex, som skoro okoktavela, celé tehotenstvo sme nemohli a teraz? Veď sa budem cítiť ako "ten-krát poprvé" 😀 😀 😀

zuzujan
3. aug 2009

momo ahoj, my sme mali zakazany sex cele tehu, takze uz 9 mesiacov nic, aj ked sme raz zhresili a na druhy den som sla lezat do nemocnice 🙂 ......ale rozmyslam, ze teraz aby som urychlila porod do toho pojdeme.....este som zvedava co na to manzel, lebo chlapi sa boja 😉

a kedy ides na poradnu do nemocnice?? u mna ked sa nic nezmeni tak v pondelok - mozno sa tam stretneme

linddi
3. aug 2009

Tak dík pink 😉 , asi tam dnes zavítam 😕 ....
Inak všetkým rodičkám želám ľahučké pôrody a nech to máte čo najrýchlejšie za sebou, a ničoho sa nebojte, ja mám väčší stres z dnešnej prehliadky ako som mala pred pôrodom 😅
tak pa

pink_lady
3. aug 2009

zuzu 😀 😀 😀 som sa rozosmiala prepac 😔 😔 😔 tam su takmer vsetci lekari mladi - a niektory vizeraju fakt ze na 17 /v civile na 14 aj s topankami 😀 😀 😀 / a maju hodne viac... 😀 😀 😀 a ako to vysvetloval jeden doki hadajucej sa pacientke na vizite ono aj pojem 1 prst je diskutabilny - vraj nie je prst ako prst 😅 - niekto ho moze mat za pol cm a druhy za 2 🤐 😀
suhlasim, tie vysetrenia nie su prijemne, ale treba si uvedomit ze oni ten pohlad tam dole beru ako uplne nieco prirodzene, sak vidie tolke pacientky denne...to je ako ked sa zubar pozera na zuby a ani sa nad tym nepozastavi 😉
momo no drzim palce, neboj sa uz to dlhsie ako tyzden nepotrva a a a potom mozes napisat clanok do isteho casopisu ze ake to bolo "ten krat poprve" 😀 😀 😀

momo0703
3. aug 2009

Ahoj zuzujan, dr. povedala, že veľmi opatrne, aby sme išli na to 😉 , to preto, aby mi nemuseli dávať vyvolávačku, spermie vraj obsahujú tie isté zložky, tak načo do seba pchať zbytočne chémiu 😀 😀 😀 nechcem, aby do mňa niečo dávali, chcem si dať odobrať aj pupočníkovú krv, tak aby nebola znehodnotená...no ja už prenášam, takže idem do nemocnice hneď zajtra na nejaké "testíky" a som zvedavá, čo mi povedia, či tam budem musieť chodiť každý deň, alebo každý druhý, veru neviem 😒

momo0703
3. aug 2009

pink_lady, s tým napísaným článkom si trafila do čierneho 🙂 pred 2-3 mesiacmi som si kúpila časopis mamina, a tam boli v jednom článku uverejnené pôrodnice, v ktorých sa dá rodiť aj do vody, /medzi nimi bola aj naša Trenčianska fakultná nemocnica/, tak som tam pekne napísala, že je to mylná informácia, že síce máme na pôrodnej sále vaňu, ale, že sa dá využiť iba počas prvej doby pôrodnej, si predstav, že mi poslali kozmetický balíček Loreal v hodnote 1.500Sk, tak sa oplatilo 😀 😀 😀

zuzujan
3. aug 2009

pink to mas pravdu, nie je prst ako prst.......... 🙂 🙂 ale hlavne ze spravili aj sono, prietoky a monitor a je vsetko OK tak mozem kludne spat, asi sa malinkej v brusku velmi paci
ale aj tak su teraz doktory tak hrozne mlady, hlavne v TN - u nas v PB je jeden taky uchan, inak starsi, tak nie som na to zvyknuta 🙂 🙂
inak ked mna rodila moja mamina, ako prvorodicka, tak suhlasila, aby na porod prislo asi 10 mladych zaucajucich sa doktorov pozriet na ukazkovy porod - takze vlastne prve co som videla ked som vykukla bolo kopec mladych chlapov - to by som mala byt tym padom otukana dostatocne 😀 😀

zuzujan
3. aug 2009

momo to vazne?? tak ty si spisovatelka uz za honorar 😀 😀 pekne sa ti odmenili, super

inak drzim ti palce aby si mala rychly porod a co najskor - inak vo stvrtok je spln, ze vraj to vyvolava porody - tak aj na to sa trosku spolieham 😉

giza
3. aug 2009

chcem sa martinano opytat:
je moznost pri vizite ukazat iba vlozku v ruke u nas v TN (asi nie)? co potrebuju vlastne vidiet po porode na vizite? co je podstatne z toho? ta vlozka alebo vonkajsie rodidla?
Je to predsa len aka-taka moznost zachovania si intimneho sukromia pred akymkolvek inym pohladom (ci aj len zvedavej susedky na posteli, to je fuk)...toto som pocula, ze robia na nejakych roomingoch v niektorych SR porodniciach....

venonna
3. aug 2009

cafte vsetky 2v1, mne uz paradne tvrdne brucho, najma dnes, ale este sa snazim si to nepripustat, este aspon tyzden by som rada vyrdzala... 😒

a k tej intimite - podla mna nie je co riesit (teda neviem, ci je to vekom alebo tym, ze uz nie som prvorodicka), myslim, ze keby mi niekto nazizal, tak ho jednoducho poslem niekam a nemrzelo by ma to... teda preto, ze mi to vadi... jasne, ze komu to neva, nemusi nic riesit, ze? No a jasne, ze mladi sa na niekom naucit musia... ale kazdy pacient ma svoje prava a nikto to nema vycapene na cele, ci mu to vadi alebo nie 😉

giza, neviem, co na to martinano, ale ako laik usudzujem, ze vlozku staci ukazat, ak bol porod ok, bez nastrihu, sitia a tak... nie? Inak by som ako lekar sama bola zvedava, ako sa hoji rana... 😕

momo, len do toho, muzske spermie obsahuju prostaglandiny (teda, ak si spravne pamatam), ak uz je vhodny cas, mozu tieto hormony stimulovat kontrakcie 😉

julianka99
3. aug 2009

No Ahojte dievčatá.... tak to teda pozerám.... :D že sex??? Ha ha .. my sme na tom podobne, tiež celé tehotenstvo skoro žiadny sex... tak sa celkom tešíme na ten koniec, teda ak budeme prenášať 🙂 aj ked si to neviem moc prakticky predstaviť 🙂 ved viete 🙂))
Momo držím palčeky nech sa to rýchlo rozbehne... :D

venonna
3. aug 2009

jaj a este pre momo - martinano tu vzdy pre prenasajuce radila teplu sprchu, ze to takmer vzdy zabera... ale teda teraz v tych teplach neviem... ale vsak vraj od zajtra sa ma schladit 😅 hura 😀

zuzujan
3. aug 2009

venonna, takze by mi pomohla tepla sprcha??? a to ako naschval nam vcera odpojili na 4 dni teplu vodu 😀 😀
takze ak by mi praskla voda, tak sa nemam ani ako umyt pred tym ako pojdem do porodnice....no parada

ale tesim sa ze sa uz ochladi, mam toho tepla plne zuby

pink_lady
3. aug 2009

venona - nikto tu nepovedal ze mu to nevadi ale mas sancu vzdy povedat -a naviac pri prijme podpisujes papier, ze je to fakultna nemocnica a ci suhlasis s pritomnostou studentov atd...
a myslim ze by som sa trapnejsie citila s vlozkou v ruke - ktoru by urcite ostatni neprehliadli ako dat urobit kuk primarovi ktory sa postavi tak ze ini nevidia, resp. stlaci brucho a opyta sa ako sa mate ...a ani nepozrie... 😕

momo0703
3. aug 2009

Ahojte, s tym sexom to fakt neviem či pôjde, aj mi je to teraz také divnééé, keby sa fakt aspoň trošku schladilo, tak idem radšej na tú horúcu sprchu, /milujem vodu/ ale s mojimi opuchnutými nohami si teplú sprchu fakt neviem predstaviť, vo vani by som sa čľapkala celý deň 😀 😀 🙂 Do nemocnice idem v stredu, robí dr. Jankovský, chcela by som ho aj pri pôrode, tak uvidíme 🙂 🙂 🙂

minkak
3. aug 2009

Ahojte 🙂
momo no vidis ,ved ja som Ti to uz kedy pisala,ze treba poprosit mangelika nech sa Ti venuje 😅
vtedy ked si sa pytala na tie babske rady ako to popohnat 😅
a tie schody,ale to by sa mi teda nechcelo 😖 behat po schodoch 😖 ja by som volila radsej tu prvu variantu 😵
akoze si to nevies predstavit....my teda ked sme cakali Veroniku-tak sme mohli-to boli ine....a predsa som prenasala....lebo som niekde citala,ze v nejakej krajine vobec nepoznaju co je to prenasanie,lebo sexuju cele tehu 😉
tak ,ale u nas neplatilo 😀

pink inak pozeraju aj tu vlozku-mna sa teda pytali-kolko som ju mala....aby mali odhad... 😉
takze kuk aj tam aj aj na vlozku 😉

babule len to teraz nerieste.....fakt,teraz je to vsetko take,ze toto nie a toto nie....ked tam budete a ked uz babo pri Vas ako som uz pisala,uz je Vam vela veci jedno... 🙂

pink_lady
3. aug 2009

momo tak povedz drobcovi nech ide v stredu von 😀 😀 ale ak bude taka hekticka noc aka bola minulu stredu tak ... 😝

martinano
3. aug 2009

ahojte tak odpovedam:ako pise vennona dolezite vidiet ako sa hoji sitie a v podstate aj ked sitie nebolo tie rodidla vedia opuchnut niekedy az modriny sa narobia preto kuk ci je to ok a ako sa to hoji, stlacenie bruska ako sa zavinuje maternica a odchadzaju ocistky niekedy neodchadzaju dobre preto kazdu pozeraju na vizite.

venonna
4. aug 2009

cafte 🙂
martinano, dik za odobrenie nazoru 😀
pink, dufam, ze som sa Ta nejak nedotkla 😕 ja len, ze kazdy ma iny prah tolerancie, len si treba povedat, co kto potrebuje, ved vacsina personalu je v poho, myslim, ze vyjdu v ustrety... 😉 napr. ako minkak - ona na to nekladie taky doraz... ina by z takej hromadnej vizity mala traumu na dlhy cas... 😉

no a ja som dnes v noci skoro rodila - odisla mi s troskou krvi hlienova zadka, ale kontrakcie nadranom ustali, babo sa pravidelne hlasi pohybom, takze cakame, co sa ide diat 😕 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre