Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

giza
13. aug 2009

hmm, ze skusena? 😀 😀 😀
nie som...na to tu je martinano skor ako ja, ja som iba "zaciatocnik"....

ano na prietokoch je vidiet kolko tam je plodovej vody a pri prietokoch to aj sleduju (opytaj sa - povedia ti viac info, zameravaju sa tam v tedy najviac na prietok krvy v pupocniku - ci je dostatocny - velmi dolezite, podla toho vedia urcite ci ma dostatok prisunu krvy a kysliku), naviac jestvuju dalsie moznosti ako sledovat zafarbenie plodovej vody, ktore sa vsak zvacsa robia az ked su na to predpoklady - presvecovanie cez vak blan (amnioskopom), da sa aj urobyt odber ako pri amniocenteze (zvacsa sa tato amniocenteza, ale tyka tych v skorsich tyzdnoch pri inych zavaznejsich podozreniach) -nie uz tych co uz su cca pri TP... 😉
Neboj....sleduje sa vsetko teraz sonografiou, hlavne aj pohybmi (to je ale viac menej o tvojom sledovani -co je velmi dolezite) a urcite je aj velmi prinosne v tomto smere meranie pulzu dietata malym pristrojom...podla poctu uderov sa da tiez urcit ci sa babatku dari zle v brusku ...
A vsetko sa da precitat v knihach, ved ja nemam az taku bohatu prax. 🙂 ...je dobre mat aj precitane a jasne ze este lepsia je odzita realita... 😉

giza
13. aug 2009

inak dodnes neviem kolko je to dost plodovej vody?(tam hra rolu opat vela faktorov ako velkost dietata, obdobie kedy sa mera, atd...) to je otazka na martinano - tesim sa aj na jej nazor....

drobec.zz
13. aug 2009

aby sme uspokojili trochu vasu zvedavost - zatial... (pre tych, co su mimo FB) 😀 😀 😀

http://www.facebook.com/album.php?aid=110477&id...

zuzujan
13. aug 2009

zuzi krasne fotky, tomasko je nadherny.........jooj hned by som si ho popestovala 😉
vyzeras tam taka stastna, vysmiata, akoby porod vobec nebolel
a najviac sa mi paci ten smiesny vozik, kde lezal maly...... 🙂 🙂 ten je fakt srandovny - to su take voziky na izbe? asi nie tam budu postielky hadam......

julianka99
13. aug 2009

Ty Zuzik no krásne fotečky 🙂)) vydarené bábenko... aj ja som na FB 🙂))
A to si rodila v TN? Celkom pekné prostredie čo som kukala... dokonca aj vozíček je milý 🙂)) ja som tam videla už aj iné... A kto Ťa rodil? No pikošky čakáme... GRATULACIA ešte raz... a vyzeráš tam ako keby si rodila každý deň 😀

zuzujan
13. aug 2009

zuzi a to pises priamo z nemocnice?? mas tam notebook??............

momo0703
13. aug 2009

Ahojte kočky, tak až dnes sme prišli domov, Tomáško mal žltačku, ale našťastie len slabú, niektoré deti sa tam "slnili" aj 8 dní. Najhoršie na tom je, že detičky sú na novorodeneckom a tam sme ich chodili kojiť každé 3 hodiny a to max. na 30-40 min., ako "dojky" už len sluchátka na uši a pustiť Mozarta, teda ale sestričkám by som tam predpísala asi plavky, tam je strašne teplo, fakt im nezávidím a obdivujem ich. No a teraz môj pôrod: Ako som už spomínala napustila som si vaňu, veď čo iné by som robila 😒, zobrala som si tam telefón, pero, papier a tak som si tam ležala a zapisovala kontrakcie, sem-tam som sa dala na 4 a krútila panvou, alebo postojačky a krútila panvou, no bola som tam asi 2 hodiny, keď už boli kontrakcie každých 5 min., sem-tam aj 4 min., tak som zobudila polovičku, že už je čas 😝 Ten sa pekne oholil, spravil si kávu, ja som sa zbalila a išli sme, teda, ale to už boli parádne bolesti, v aute začali kontrakcie každé 3 min. a to už naozaj nebola žiadna sranda, do nemocnice sme prišli 5.30hod. prijali ma, dr. Jankovský mi pustil teplú plodovú vodu a začal sa výsluch a podpisovanie papierov, mala som napísané na A4 všetky potrebné informácie, aby som sa tomu výsluchu vyhla, ale nikto to nečítal, len sa pýtali. Dali ma na CTG, chcela som klystír, ale, že už je neskoro, chcela som epidural, ale že už je tiež neskoro, tak mi pichli nejaký oblbovák, no ale to som si myslela, že odpadnem od vyslabunutia, bola som v sprche, polovička mi asi 100 krát povedala, že musím dýchať, že nedýcham, že už som oči mala vyvrátené, bola som totálne vyslabnutá, začala mi meravieť tvár, ústa, brada /akokeby som nevedela ovládať hlavu/ ináč bola som v oranžovej izbe, ale vtedy mi to bolo fakt jedno, chodila som z tej polohovatelnej postele do sprchy hore dole, tie bolesti boli strašnééééé, už som naozaj nevládala, no a potom prišla dr. Bašková - sympatická, milá a super doktorka, 4-krát som zatlačila a malý bol vonku, bola to neskutočná úlava, naozaj neskutočná, chvíľu oddych a potom na 1-krát ešte placentu. Odobrali mi pupočníkovú krv /medzitým išli malého vážiť, merať a tatino fotiť/ Začalo šitie 😠 😠 😠 teda, to bola tiež parádna bolesť, som sa pýtala dr. či mi tam robí retiazkový steh?!!! a potom nám doniesli nášho drobca, vyzeral ako šmoula. Tak taký som mala pôrod, na prvorodičku vraj super, teda tiež si myslím, že to bolo rýchle za 3 hod. po príchode do nemocnice bolo povšetkom. Poobede mi doniesli malého, nechali mi ho do 22.00, doniesli ráno o 5.30hod., a potom sme už boli stále spolu, až dokým mu nezistili tú žltačku. Mlieka mám aj pre štvoričky, musím si ho odstrekovať, lebo ináč by mi tie balóny praskli 😀 😀 Takže toľko o nás. A ešte jedna vec, som šťastná, že pri pôrode bola aj moja polovička, naozaj mi to velmi pomohlo, keď som mala kontrakcie a už by som sa škriabala aj po stenách, vždy som sa obrátila na neho, prestrihol si aj pupočníkovú šnúru. To je asi všetko, musím končiť, musím si ísť odstriekať mlieko, malý spí už skoro 4 hodiny. O chvíľu pridám aj fotky, aby ste videli akého sme si doniesli domov fešáka 🙂 🙂 🙂

julianka99
13. aug 2009

Jéééj Momo no huráááá ste doma 🙂)) Tak krásny príbeh... a naozaj klobúk dole, to bola rychlovka... čim to bude? 🙂)) A čo inak doktorko , mala si nejakého zajednaného či nie? To šitie asi každú riadne bolí.. a čo mliečko kedy sa Ti spustilo? Ked budeme mať my málo mliečka, prídeme teda do Teplíc 😀
Tak sa pekne držte, nech ste zdraví a hlavne vyspatý, napapaný atd.. :DDD

lulu723
14. aug 2009

Jeee Zuzi aky je nadherny Tomasko no musim uz povedat mojmu,ze nech sa da do roboty aj ja chcem mat este jedno babatko 😝

lulu723
14. aug 2009

momo krasny pribeh kebyze su vsetky porody taketo svet by tu mal kopu deti 😀

zuzujan
14. aug 2009

ahoj momo, tak si mala spontanny a na prvorodicku velmi rychly porod, pekne......no len skoda ze sa uz nedala pichnut EPI ked si mala take bolesti......
ja mam tiez vsetko napisane na A4, aby ma tam nemuseli hodinu spovedat, ale si to len prepisali......ale ako vidim tak to nepomoze. Na druhej strane, aj tak asi skoncim v nemocnici na vyvolavacke, lebo mojej malej sa nechce ist von......som zvedava. Termin som mala 8.8.

Super ze mas dost mliecka, neboj rany sa zahoja a uz si to budes len uzivat. Este raz gratulujem a nezabudni pridat nejake fotky, zatial si nestihla 🙂

giza
14. aug 2009

momo Gratulko!! 😉 🙂

momo0703
15. aug 2009

Julianka, doktora som nemala zajednaného, ale naozaj sú tam všetci výborní, nepočula som od žiadnej mamičky na nikoho nič zlé!!! 🙂 Mlieka mám zatiaľ naozaj dosť, už mám pre istotu aj nejaké v mrazničke, pre istotu, keby som náhodou dostala teplotu a nemohla by som kojiť, včera som si odstriekala a nechala som malého babke a išli sme vybavovať všetky "dôležitosti", teda to sú riadne behačky, len bol piatok, tak samozrejme, že úradníci robia len do 12. max. do 14.00 hod. to je pohodička 😠 😠 😠 , tak ideme s polovičkou niečo prihodiť do našeho albumu, aby ste videli našeho fešáka 🙂 🙂 🙂 zajtra ideme prvý krát na prechádzku malý bude mať 10 dní, tak hurá!!!

zuzujan
15. aug 2009

ahojte tak som tu stale kinderko.....ja snad neporodim.... 😝

zuzujan
15. aug 2009

momo maly je nadnerny, uzivaj si to ..........ach jaj aj ja by som uz chcela ☹

julianka99
15. aug 2009

Momo áááno malý je kráásnučky.... 🙂)) vydarený.... a čím si odstriekavš? Máš odsávačku, či ručná práca??? 😀
Tak to vyzerá že máte doma maleho anjelika 🙂))

momo0703
16. aug 2009

Odstriekavam si odsávačkou (medela), ručne by to bolo asi dosť bolestivé a zdĺhavé. 😒 No veru zatial je to malý anjelik, keby stále tak v noci spával ako teraz, tak mamina je oddýhnutá, večer ho uložím medzi 19.30-20.00 a spí 5 hodín, prebalíme, napapáme sa, uložíme, mamina odstrieka /toto mi trvá všetko asi tak 1 hod./, potom spí 4 hodiny, ten istý kolotoč, potom 3 hodinky. Dúfam, že mu to vydrží čo najdlhšie. 🙂

julianka99
16. aug 2009

No super... tak to máte fakt doma poklad 🙂
A ten spánok no suprové čosi.... to sa málokde počuje... 🙂)) Držím palce nech to tak je už nastálo... 🙂

deborah1
16. aug 2009

Baby,neviete mi povedať,ako je to s epidurálkou v Trenčíne?Dávajú ju bežne alebo zriedkavo?A 24 hod.denne,či iba v pracovný čas? 😕

zuzanka.h
16. aug 2009

No baby kukám, že tu nie je žiadna parťáčka do pôrodnice.... ja mám TP až v novembri....

giza
16. aug 2009

Zuzujan 😕 - neboj, uz to bude co chvilka, nie si jedina ktorej sa take stane, ze sa takto stal gula...... 😖 Drzkaj sa budem na teba mysliet 😉 😉 😉 ...

deborah1 u nas v TN ak sa pozries spatne na nase diskusie hlavne s Ivellou (cca 60-80 str.?), ktora si ju vybavovala, tak vies hned ze to neni bezna vec.....Mame malo anesteziologov, takze len mala sanca ze si ju zaplatis a ides aj ked mas vsetky vysetrenia popredu... snazia sa ju dat naozaj len v urcitych pripadoch - nie rutinne!

Zuzanka.h. este zotrvaj urcite tu za chvilucku nejaka pribudne 😉 😉

Momo nech vam to vyzdrzi takto anjelsky dlho 🙂 😵

zuzujan
16. aug 2009

gizka dakujem, dufam ze pri druhom nebudem takto dlho prenasat.....nie je to uz moc prijemne tehulkovanie
si ma prekvapila s tou EPI, ja by som ju tiez chcela, keby som mala mat velke bolesti.....keby siel porod OK tak nie, ale ked vidim sama na sebe ze sa mojej malej nechce von, tak bude asi aj porod dlhy a bolestivy....tak dufam ze sa mi podari dostat EPI.....

deborah1
16. aug 2009

Gizka,ďakujem,aspoň viem na čom som. 😒 To je asi tak asi ako u nás na Myjave-tiež ju dávajú málokedy a skôr sa tomu vyhýbajú..Ja som aj do TN dávnejšie volala,primár hovoril tak,že večšinou pôrod prebehne tak rýchlo,že sa epi nestihne dať a že neviem,kedy budem rodiť..Tak som ostala tak na neistom,no myslela som,že v takýchto vačších nemocniciach to nie je problém 🙄 Ja už neviem,kde sa mámj k tej epi dopracovať 🙄,aby som nemusela kvôli nej niekde ďaleko cestovať,skúsim ešte Skalica 😅

newyorkgirl
16. aug 2009

epi v TN porodnici veeeelmi zriedkava zalezitost naozaj ja som ju chcela a stale sa len vyhovarali, ale som mala vyvolavany porod 23hodin, tak asi preto mi ju nechceli ani davat 😖

lulu723
17. aug 2009

Inac vsetko bolo v TN oki az na niektore reakcie doktorov.je fakt,ze som mala interne vysetrenie za sebou kedze som mala mat cisarsky a jeden doktor ani neviem meno len mal okuliare tak mi tvrdil,ze ked je babo KP tak sa rodi normalne,ze taketo porody tam maju bezne a vobec nechcel pripustit,ze by som mala rodit cisarskym.bolo mi az do placu,lebo som sa bala,aby mala neostala pridusena a nahodou postihnuta,ale ked mi ju na tom sone vazil tak zkonstatoval uplne znechutene,ze mi teda ten cisarsky odporuca,lebo ma nizku vahu.no uplny debil.ako nemocka je fajn aj vsetci doktori aj sestricky dokonca aj upratovacky,ale na tohoto doktora a este na jednu sestricku co furt frflala som mala nestastie.esteze sa striedali smeny 🙂

michell13
17. aug 2009

Babulky ahojte, neviem ci viete, ale agatkag, ma dievcatko Natasu, 3260g a 50 cm, mala termin 22.8, potom mala mat sekciu termin 16.8 a porodila 12.8, obcas sem pisala, pa pa

julia30
17. aug 2009

Ahojte, inak co sa tyka epi. tak som chodila na cvicenie pre tehule 🙂 do TN a chodila tam aj doktorka anesteziologicka a bolo mi povedane, ze uz to neni ako to byvalo, a ze v klude tu epi v TN dostanete ak si stojite za svojim. Takze len si treba stat za svojim 🙂

btw. dnes mi rodi kamoska tak dufam, ze to zvladnu v pohodicke 🙂 no a inak este tu bolo o KP ze sa rodi normalne pytala som sa na to do 3.5 odhadovanej vahy babatka ide to prirodzenym porodom a potom uz cisar a ked je to chlapec neriesia ani vahu. alebo ked mate komplikacie. Inak vacsinou sa caka do terminu porodu aj pri KP v pripade, ze nie su ine problemy. Ja napr mam aj tehu. cukrovku aj problem s tlakom tak nas to caka asi hned v 38tt a aj cisarom uvidime idem na konzultaciu k dr. Jankovskemu na stastie povedal, ze ma odrocdi tak som celkom rada 🙂

venonna
17. aug 2009

cafte kocky!!! ako sa drzite? nestiham docitat...
hlasim, ze som od soboty doma, ako bonus z porodu som si odniesla preeklampsiu, ale uz je dobre, dnes mi obvodna mudr namerala dokonca mierne nizky tlak
Anka je strasne dobrunke dieta, place malo, papa pokojne... je to uuuplne ina povaha, ako Helenka...
porod bol vdaka hroznemu tlaku (170/120) dost narocny, lekar a sestry boli otrasne, ale vypudzovaciu fazu mi lekar pomohol zvladnut uplne bravurne!!! MM bol fajn, dula mi bola super oporou a personal ju aspon ako tak akceptoval...
tak sa majte, hadam sa v dohladne zasa ozvem

ivella
17. aug 2009

ahojte,momo,gratulko ze ste konecne doma,mliecko si vaz ze ho mas,nikdy nevies...aj ja som mala ☹ tomik je zklatunky 🙂 🙂
zuzankah,neboj,oni pribudnu maminy,ked zistia ze tu je tato tema 😉
zuzujan,uz to mas asi za sebou 😉
agatkag,jasne ze pamatam,velke GRATULACIE k Nataške 😅 😅
deborah,teda klobuk dole,cakat stvrteho syna...ale ved ty maleho uzz len tak vyplujes,naco epi?
inak tam maju na papieri velkom,ze ake nadstandardne ukony ponukaju...na prvom mieste je tusim epi...akoze dr.vravel ze neni problem,aj cez vikend,aj v noci...no ale to bolo na prijme a ked k tomu doslo,ze som sa na nu pytala priamo,tak mi ju zacali vyhovarat,ale jednoznacne ak ju dievcata chcete,,,presne tak,treba si stat za svojim a hlavne byt tam vcas pre pripadny odber 😅 😅
lulu,presne vieme ktory dokino to bol...
venona,ahoj,blahozelam k Aničke 🙂 🙂 zaujimalo by ma preco boli a v com vsetci otrasnii ☹ ale konecne si domka a uz budete len spominat...neviem presne co preeklampsia znamena,ale drzkaj sa 😉 😉

giza
18. aug 2009

ahojte...

agatkag gratulujeme - pamatam, ze sem prispievala a dufam, ze je u nich vsetko OK 🙂 😉 ...

pripajam aj gratulaciu osobke co tu na dietatko cakala veeeeeeeeeeelmi dlho a myslim uz sa dockala (este si asi pockame kym sem cosi prihodi konkretnejsie) a to ZUZUJAN 😵 😵 😵 😵 - myslim na teba! tesim sa na viac info...

a uz iba dodam vsetkym ostatnym ohladom EPI, dovolim si tvrdit nakolko poznam jednu mamicku( ktoru som navstevovala este pred tyzdnom ohladom dojcenia) a je anesteziologickou v TN (momentalne na MD ale co to vie aktualne) a iba potvrdzuje, ze je ich tam pre celu FN len veeelmi malo a nestihaju akoby cheli (co neni len v ich obore, ze 😉 )....co mam i ja osobnu skusenost a zial viem, ze niesom jedina 😖 ....
+ do toho je to nie moc idelane rodit s EPI....ma to svoje vyhody ale i nevyhody a aj pre uz spominanu rychlost ci naopak pomale postupovanie porodu sa to nepicha...
- nie som proti EPI, viem ale o veciach preco predchadzat k jej pouzitiu alebo ako si najviac a najucelovejsie pomoct aby ju nebolo treba....(vzdy je to vsak veeelmi individualne - nejestvuje rovnaky navod, meter, postup..)

Daj vediet DEBORAH ako si vybavila a vobec celkovo dopadla (ci sa podarilo nieco take aj v Skalici ci v Myjave)... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre