Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

davija
16. sep 2009

No ja by som velmi privitala druhorodicku na izbe. 😉 Alebo tretorodicku, stvrtorodicku... 😀 😀 Niekoho, kto uz nebude taky "vyklepany"!!!

julianka99
16. sep 2009

Jáááj baby mna drapla taká chrípka že až... :(((( tak sa liečim a dúfam že to bábo vytlačím aj s plným nosom :///
Inak stále nič, tak som zvedavá kedy to príde 🙂)) aj slniečko nám svieti... tak detúrence podte von :DDD

tinnka9
16. sep 2009

Ahojte, aj my stale pokope ☹ . Julianka 99, držím palce, nech ste do pôrodu fit 😉

giza
16. sep 2009

pekne sa vas tu nakopilo..drzim palceky.... 😉
Julianka aj s plnym nosom odrodis...da sa to - "ked musis, tak musis, nie je co riesit" (Kofola) .. 😉

Davija...neboj po porode ti to uz ani nepride ze si vyklepana 😀 , budes "vredy" 😎 ...

mucilienka
16. sep 2009

davija, ja uz skusenosti mam, to je pravda - ale vzdy pocuvaj samu seba.. lebo niektore baby fakt rady zvelicuju, co ti ako prvorodicke nepomoze... ale jedno je pravda svata - porod je ten najkrajsi zazitok v tvojom zivote.. a ak budes mat manzela pri porode, tak to bude take to najkrajsie spolocne, co prezijete 😉 😵

julia30
16. sep 2009

tak sme sa dnes s juliankou stretli v nemocnici ale neviem ako dopadla ;) dufam, ze dobre 🙂

my nastupujeme najneskor v stredu o tyzden do nemocnice ;) tak uz sa aj tesim aj strachujem ale to je asi normalne ;) a sme v 38tt a mame 3.6kg 🙂 takze budeme rodit obrika sa nam to nejako za posledne tyzdne troska narastlo 🙂 ale tak aj preto ideme na vyvolavacku ak nic do stredy lebo budeme mat okolo 4kg ;)

julianka99
16. sep 2009

Jééj no ahojte... 🙂) ano ano... stretli sme sa tam :DDD
Ani som nevedela že si moja menovkyna... No my sme stále uzatvorení... ale v sobotu ideme na dalšiu kontrolu tak uvidíme.... prietoky a voda sú v pohode... :D len ten plný nos ma zabíja...
Juli prajem Ti nech Vám to hladko prebehne, myslím že máš teoriu super naštudovanú a tak prax už musí odmakať doktorko.. :D a kto vie, možno sa tam spolu aj stretneme 🙂))

julia30
16. sep 2009

no podla mna je to pravdepodobne ze sa streteneme ;) inak tesi ma julia ;)

no tak to vyzera ze ty mozno pojdes az po mne ;) alebo ta vyvola ked si ta dal na sobotu 🙂 my sme tiez uzavreti v podstate, teda na prst sme otvoreni ale sme stale vysoko ale my musime ist von kedze uz mame toho 3.6kg a chceme ist prirodzene teda nie cisarom ak sa bude dat ;) teda ak to zvladneme :D lebo fakt som z toho vyklepana 🙂

a dnes ma tak nejako vysetroval ze mam od vtedy pocit, ze jako keby mi to chcel posunut dole :D uvidime mozno sa uvidime v porodnici zasa ;)

drzim palce nech uz to mate tiez za sebou, nech uz sa mozete domka tesit z babatka ;)

momo0703
16. sep 2009

Mucilienka, ďakujem za upozornenie fakt som si to nevšimla, ale už je to o.k. Všetkým Vám držím palce, aj na nohách, aj keď ich mám od pôrodu ešte stále trochu opuchnutéééé! V pôrodnici som ich mala ako ŠREK ešte aj zelené papuče som mala, tak hrozné!!! 😝

julianka99
17. sep 2009

Ďakuem Juli aj mňa teší :D
A ako sa bude volať Vaše malé dievčatko? Julka? Naše ano...
Aj ja mám taký divný pocit, ale noc to zase zahnala tam kde to bolo... :D tak asi cez víkend skočíme ešte do Nového Mesta na burčiak :D a uvidíme :DDD
Momo ahoj... ako si vediete doma? Jáááj Ty to už mám za sebou, hádam už ani nevieš aké to bolo čo? :DD

julia30
17. sep 2009

julianka ;) budeme mat kvetku 🙂 teda zatial to tak vyzera 🙂 uvidime o tyzden 🙂 este si to uziva a som sa rozhodla, ze dnes kedze tu prsi a asi bude tak barjak cely den nevstanem z postele a budem spat :D

julianka99
17. sep 2009

HEHE tak to sme dve 🙂)) ja čaj med cesnak a kvapky do nosa... a teraz som si dala cesnakové topinky a šup nazad do postele 🙂)) ved potom sa nezastavíme tak čo :DDD
Tak nech už len prší nech sa nám dobre drieme a aj bábätkám :D

julia30
17. sep 2009

jj ale moje babatko od vcera od kontroly ostalo nejake rusne ;) aj v noci 🙂 tak dufam, ze tam nieco pan doktor pohol 🙂

ja uz som dolezala uz som bola v lidli peskom normalne mi to trva tak 5 min teraz tak 15 min 🙂 ale aspon som sa presla a zze prechadzky pomahaju pri zostupovani babatenka ;) tak som sa bola prejst 🙂

a kupila som si vresy v lidli tak dufam, ze sa mi ich dnes podari este zasadit a este idem aj uvarit coskaj ;) ale iba taku rychlovku 🙂 a poobede do materskeho centra na eko klub som zvedava ake to bude 🙂

momo0703
17. sep 2009

Ahoj julianka99, tak my si vedieme dobre, všetko v poriadku 🙂 malý je zlatučký, narástol, pribral a usmieva sa. Sem-tam si aj zamrnčí, naučil sa dosť na dudlík, ale čo už každý má na to iný názor, najnovšie som počula, že je to dobre, že sa lepšie naučí dýchať nosom, tak neviem. A začala som dávať mliečko jednej mamičke, ktorá prišla o mliečko, každý deň jej dávam 1 liter mlieka 😀 😀 😀 A čo sa týka pôrodu, tak na to sa zabudnúť nedá... 😀 😝

julianka99
17. sep 2009

Jáááj Vám je 🙂) máte doma anjelika.. :D Inak s tým mliečkom to je sila :DDD ešte si ho pošetri, keby čosi tak sa ozvem a začnem aj ja odoberať 🙂)) mám z toho celkom strach... či ho bude dosť a či bude zvládať tú techniku 🙂

davija
17. sep 2009

Ahojte. Tak ja ak dovtedy neporodim, idem v sobotu do nemocnice a caka ma pravdepodobne vyvolanie. Podobne ako Juliu ma nenechaju kvoli cukrovke prenasat. Teda poviem Vam, je to sila, mat zrazu ozaj pevny termin. 😲 Ale uvidime, ci nepobezim aj skor, lebo vcera v noci uz som si zacinala mysliet, ze "je to tady" - bolest brucha a krizov, ale do rana to preslo. No a dnes na kontrole doktor povedal, ze to trochu "podrazdi"... 😀

tinnka9
18. sep 2009

Ahojte kočky. Tak to vyzerá, že sa všetky stretneme v sobotu v nemocnici 😀 . Včera na kontrole som sa dozvedela, že sa mi to už pomaly rozbieha, doktor mi vraj tiež trochu "pomohol", večer som už mala "zvláštne stavy", ale potom to prešlo. Vraj ak do soboty nič, tak mám doobeda prísť do nemocnice 😉

julianka99
18. sep 2009

No tak to je sila.... vidím že víkend bude hustý v pôrodnici... 🙂) Ja mám isť tiež v sobotu doobeda do nemocky, ale len na kontrolu čo ja viem :D stále uzatoverná no malinkej sa nechce na svet... :DDD a my sa tu na nu už tak tešííííme :D

julia30
18. sep 2009

tak to zacinam byt rada, ze idem az stredu 🙂 Julianka tak my sa mozno stretneme v stredu a dr. Jankovsky sa bude u nas stredat :D. Inak som nejaka nachladnuta soplik a boli ma krk, co ti na to povedal? hovorila si mu ze si nachladnuta? dufam, ze to zvladnem do stredy zlikvidovat tieto chripkoidne priznaky 🙂

aj my sa uz tesime a od tej kontroly mame brutalne pohyby ako keby sme sa rucickami hrabali von :D a furt mi je nejako cudne. Ale mozno by sme mali tomu este pomoct asi dame nejake to vinecko a nejaku tu horucu vanu znova a este ostatne veci, ktore k tomu patria 🙂

julianka99
18. sep 2009

No jáááj Juli no ja som tíež stále nachladnutá, beriem kvapky Pinosol a potom čaje, med, cesnak a homeopatiká ktoré sú mojou záchranou, ale je to dlhšia liečba.... :( Doki mi povedal, že môžem už všetko v tomto štádiu...
Tá vana znie dobre, len kto ma potom dostane z nej von 🙂))) to je vždy problém... a možno to Teba drapne aj skôr a pôjdeš tiež cez víkend :DDD

julia30
18. sep 2009

Julianka na co mas mangela 🙂 inak ja som nasla dobry system vychadzania z vane ked sa chcem naozaj okupsat 🙂 otocim sa na kolena klaknem podopriem ruke a potom uz pomaly vstanem je to jednoduchsie ako do drepu a az potom vypustam vodu aby som bola nadlahcovana pri mojej vahe :D

nemozem ist cez vikend este ideme na 2 svadby a jednu oslavu :D tak som sa tesila ze az v stredu lebo som slubila ze pridem ked sa bude dat. To ze uz v stredu nestihnem koncert Fragile v TN to ma stve tiez ale tak uz je to jedno len nech je babo zdrave a nech uz je s nami 🙂 lebo aj ked som kratsie tusim o 2 tyzdne tehul ako ty 🙂 tak uz toho mam plne tretry 🙂 aj vsetky ostatne boty :D

dnes som chcela ist tu kusok do obchodu tak uvidime ci sa k tomu odhodlam 🙂 lebo chcem v lidli kupit este vresy a zlikvidovat muskaty a dat tam vresy nech nam to kusok aj vydrzi a je to okrasne 🙂

davija
18. sep 2009

Baby, ja mam dnes od nejakej tretej v noci pravidelne bolesti kazdych cca 10 minut... No teraz uz je to zase viac, aj 15-20 minut. Su to take kratke stahy - krce ako pri menzese, proste nic moc, ziadny horor... No ale priatelova mama mi tvrdi, ze toto uz JE POROD a ze mame ist do porodnice. Vraj ona tiez nemala ziadne velke bolesti, len potom sa to zrazu rychlo rozbehlo a do dvoch hodin bolo male vonku... Ale ja fakt neviem, nechcem tam ist zbytocne skoro, lebo vsade som pocula a citala, ze cakat, kym to nebudu 5minutove intervaly...
To by som si nikdy nemyslela, ze nepoznam, ci rodim alebo nie.... 😠

julianka99
18. sep 2009

Davja jaj tak to neviem, ja práve dnes rozmýšlam že ma nič ani nebolí... a to máme dnes termín :( tak neviem kedy sa to celé začne... ale myslím že máš ešte čas utekať do pôrodnice... ved čo najmenej tam budeš tým lepšie... 🙂))
Juli no tú vanu skúsim, nejaká nová technika.... 🙂) ja dnes tiež idem na prechádzku s naším havinkom konečne po dlhšej dobe... Tak snád ešte stihnete tie oslavy a svadby, a potom to príde 🙂))
Mimochodom čo je to vresy??? :DDDDDD
Ozik a čo nebojíš sa vyvolania pôrodu? Ja som počula že to potom viacej boli, čo Ty nato?

julia30
18. sep 2009

no uvidime, ja mam pocit ze som este ani ziadnych poslickov nemala ;)

Davija ono to je cele take na prd lebo az po 15 min je dost dlhy interval a isto ti je lepsie doma a ak to nemas daleko do porodnice lebo je PIATOK 🙂 tak by som sa tam netrepala a urcite nie ak ti neodtiekla plodova voda aj ked to moze byt zaciatok porodu sak dojdes a este tam pekne budes aj hodku dve uplne staci naozaj az ked mas kontrakcie kazdych 5 min.

inak ja neviem ci to co ked sa tak barjak na prd postavim ci uz je to kontrakcia alebo co ja som nejaka mimoza 🙂 ale aspon ze mi dosla prave super knizka rucne prace ;)

ja uz to chcem mat za sebou a najradsej cez vikend ;)

davija
18. sep 2009

Aj ja uz to chcem mat za sebou!!!!!!
Tak sme okolo osmej pod natlakom okolia vyrazili "pre istotu" do porodnice. Poviem Vam, hanbila som sa ako pes. Nevravim, ze mi tam niekto vyslovene vynadal, ale "nadseni" zo mna neboli... 😒 Citila som sa tak trapne, ze som sa ospravedlnovala, ze som prisla. Bozee!!! 😠 Je to fakt tazke, ved ak clovek nikdy nezazil kontrakcie, nemoze vediet ako prebiehaju, nie?

julianka99
19. sep 2009

No Davija tak to Ti verím... aj ja som už zažila takú situaciu, ale ved nato sú tam aby nám vedeli pomôcť no nie... 🙂))
Ja som dnes bola na kontrole a nič... takže Juli možno sa fakt stretneme v tú stredu 🙂)) uvidíme... :D

mucilienka
19. sep 2009

caute kocky, tak som fakt dost rada, ze ste este doma a nenechavate ma v tom samu 😀

giza
20. sep 2009

ahojte, nestiham docitat ale bola som predvcerom v nemocke a vyzeralo to tam dost kludne na oddeleni...a teraz vidim preco, vy si hoviete domka este 😎 ....myslim na vas a nech vam to vsetko dobre dopadne ....pa

julianka99
20. sep 2009

Ano Ano Gizka veru doma... :((( bohužial... bože už nech to vypukne... porad čosi ! 🙂))
Ja mám také opuchy členkov že až, a to som do včera bola uplne v pohode... hrozne ma bolia aj kríže ani to tu nebolo.. 🙂) tak si namýšlam že by to mohlo byť už ono 🙂)))
A čo VY baby? Ako? Davja, Juli?

mucilienka
20. sep 2009

julianka,

ja tiez uz sokujem - samu seba.. ale stale nic - aspon nic poriadne... tiez mi zacali puchnut clenky... 😝 ale v tomto tt je to asi normalne...

giza,

moze odtekat plodova voda aj po troske? dnes sme boli v lese na ture, a potom zo mna vyslo cosi asi za stamprlik, bolo to priesvitne a vodnate... potom uz nic... plodova voda to asi nebola??? a nevies, ci sa ta niekde zadovazit v lekarni ten temesvaryho roztok? ja som v tomto ako prvorodicka, lebo porod som mala vyvolavany a vodu prepichovanu - teda prvy...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre