Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

nellye
23. nov 2009

bebel : dakujem🙂)) tak snad 🙂
A tebe drzim palceky, nech ste aj s princeznickou v poriadku a zdravucke...

giza
24. nov 2009

Babeny nebojte sa s tou vybavou ja mam prve 3. deti v januari a v pohode, netreba to prehanat, len vrstvu ( ci uz kosielka alebo bodycko) a na to svetrik, rukavicky, ciapku ( ak je tenka treba j hrubsiu na vrch) a este ponozky( alebo take babetkovske capacky)...toto vsetko bohate staci ak je este v perinke + deke zavinute alebo v zimnom fusaku.....hotovo....
v porodnici nemusite mat ani rukavicky ani ponozticky, je tam aj tak prekurene (kvoli kupaniu, dojceniu a vasmu lahkemu odevu atd) a pri vetrani staci zakryt ako pisete tou plienockou, aj ked prevazate v tom nakupnom kosiku ukazat navsteve svoj pokladik, tak mu zakryte tvar plienkou... 😉

Nellye, odpocitavam s tebou... 😉

Bebel 😢 ...nestras! a rychlo sa daj do poriadku.... pri horuckach co najviac odpocivaj, ale inak pohyb nezaskodi...len sa nesmie tocit hlava...nech to dobre vsetko dopadne...32. je ozaj malo....este aspon 4-5 tyzdnov... 😵

kaktusik007
24. nov 2009

bebel, genialny napad s tymi bodyckami pre novorodenecke oddelenie.... rozhodne lepsi ako bonboniery pre sestricky,napriklad 😉

vanitka
25. nov 2009

bebel, drz sa, dufam, ze je to uz lepsie! my tiez doma vsetci kasleme ako opreteky, teda najviac teraz ja ☹ az mam niekedy hviezdicky pred ocami a obcas mi aj cvrkne 🤐 radosti tehotenstva... vcera, ked ma chytil zachvat, manzel sa prisiel pomojkat s bruskom a vysvetloval drobcovi, ze to nebolo zemetrasenie, iba maminka kasle 😀

a nellye co, uz v porodnici? joj, tisko zavidim, uz aj ja by som sla 😉

bebel
25. nov 2009

🙂 Ahojte,
včera som bola v nemocnici/pôrodnici v PB u kamošky na dôkladnom vyšetrení a 2 x 60 min KTG , prietokoch, usg a všetko bolo v rámci normy. Dnes u môjho dokiho na 20 min tiež ok.
Takže koniec panike, .... nerodím.
Krpatá je znovu pekne hlavičkou otočená dole, nôžky má vpravo a chrbátik vľavo 🙂
Dnes som už písala aj Dr. Kaščákovi sms, či môžem k nemu prejsť v decembri do predpôrodnej poradne.tak čakám na feedback a dúfam, že bude súhlasiť. 😅
Do konca týždňa ostávam na OČR s Brunom doma...tak vyležíme naše upchaté nosné dutiny .
Ďalší týždeň ešte dokončím a pobalím si veci v práci, dočerpám dovolenku a dúfam, že sa tam 4.12. ukážem posledný krát . 😀

giza: dík za info, čo treba 😉
Vanitka: aj mne už pár krát ušlo pri brutálnom kašľacom záchvate 😎

giza
25. nov 2009

tak to som hned viac v pohode...cvrknut moze...to poznam 😉 😀 ....uz aby ste dokaslali....a dosmrkali...
dobru noc

vanitka
25. nov 2009

bebel, super! tesim sa s tebou! ja som sa dnes dozvedela, ze okrem streptokoka mam aj ine priserky, tak sa budem trapit nejakymi mastickami bud. tyzden 😖 a to som prave chcela nabehnut s manzelom na predporodny rezim tutu-mutu 😵

matula01
27. nov 2009

Ahojte dievcata 🙂

som sa tu dlhsie neukazala, ale to len preto, lebo som si bola osobne omrknut porodnicu v TN 😝 Moj maly si totiz povedal, ze by chcel ist von. Nastastie mu v tom zabranili, ale pobudla som si tam trosicku. Musim i to tu trochu omrknut, lebo nie som v obraze, ze kto uz to ma za sebou a kto este caka...

vanitka
29. nov 2009

jej, matula, ten tvoj drobcek je akysi nedockavy 😉
inak je tu nejake podozrive ticho, nelley sa uz dlho neozvala, tak mozno si uz vychutnava pritomnost chlapatka vedla seba 😀 a ja som uz coraz nedockavejsia

matula01
29. nov 2009

vanitka, veru verim ti, ze si nedockava 🙂 Ja som uz premyslala, ze ci nebolo lepsie, keby sa narodil ked uz som tam bola 😝 Lebo toto cakanie je na nevydrzanie. A doktor povedal, ze o dva tyzdne kludne moze ist.
A nelley to uz mozno ma naozaj za sebou. A mozno som ju tam aj stretla, len som nevedela...

vanitka
29. nov 2009

🙂 len ja po vcerajsej noci asi predsa-len pockam 😀 manzela zlomila zimnica, tak som celu noc poriadne nespala a sledovala, ako sa mu neda spat a striedavo mu je zima a horuco... do toho este aj drobec sa mrvil, ako by sa chystal vyliezt cez brusnu stenu, asi citil tie moje obavy a nervozitu (trosku som si predstavovala scenar, ako by to vyzeralo, keby ma pochytili kontrakcie, manzel nepouzitelny s horuckou, ja vystresovana, co s detmi... 😨 ) dufam aspon, ze od neho nic nechytim, lebo rodit s chripkou...
veru, mozno si aj nelley stretla a mozno sa stretneme aj my dve, len ci o tom budeme vediet 😝

giza
30. nov 2009

drzte sa babeny!!!....hes chripka !!!.... ten vietor uz ma stve, dnes som bola za jednou mamickou v PB a veru im tam tak nefundzi ako tu nam....a ze hlasili 20-30km za hod. vietor- HAH!!! tak toto ma v narazoch aj 120km!!

Nellye sa neozyva ....co je s tebou? 😨

vanitka
1. dec 2009

ja mam pocit, ze kaslem zase horsie ☹ a k tomu to dnesne pocasie a poradna a zoznamisko veci, ktore musim za par dni stihnut... lezie na mna paradna depka, ani nanuk nepomohol 😉
fajn, ze uz tolko nefuci, ale preco zase prsi?! 🤐

matula01
1. dec 2009

pocasie veru fakt hrozne. Tiez sa bojim, ze ma nieco chyti. Do nemocnice som uz pre istotu zbalena, som poucena z predminuleho tyzdna 😀

A proti depke som zjedla polovicu bonboniery...nepomohlo 😒

vanitka
1. dec 2009

ja by som si teraz tiez dala nejaku cokoladu, ale beztak mam desnu kyselinu 😠

giza
2. dec 2009

my sme sa tu pekne zisli aj ja som zrala vcera sladke ako kyselina 😀 😀 😀 😀 ....ale dnes mi je uz lepsie a aj depka ma opusta... 🙂 konecne neprsi ani nefuka...no i tak som doma zavreta a peciem oblatky ako o zivot....
Vanitka co si davas na zahu?

cipuska_
2. dec 2009

Ahojte, som tu dlhšie noébola už nieje tolko času 🙂
vanitka, babula už to máte za chvilku sa Vám to blíži....
Malinká si už konečne robí trošku režim a prespí v noci aj 3-4 hodinky čo je super, bruško ju bolí len malinko takže ani moc neplačká, ale už nás aj vníma a otáča sa za hlasom a už aj hračku poźorovala, sa zo dna na den mení..
inaka ja kašlem a ladujem sa hedelixom..a malá ma v nošteku staphylococa a tak má antibiotické kvapky...to počasie je oničom
baby prajem Vám príjemný porod 😉

vanitka
2. dec 2009

cipuska, dakujem!
pred chvilou sme sa vratili z nakupu darcekov, zivot je zase jednoduchsi, dalsia povinnost odciarknuta 😉
na zahu si davam rozne 😀 moj gyn mi velmi odporucal Salvatorku, chvilu to fungovalo, ale uz nejak prestava... obcas mi pomoze acidko, obcas pukancovy chleba a ked je uz velka kriza, siahnem po tabletkach, mam doma tusim acix. aha, este aj Fatra niekedy pomaha... ale uz len dva tyzdne a potom uz bude dobre, ziadna kyselina 😝 aspon dufam, ze sa mi po porode strati tak isto, ako po tych predoslych 😎
dobru noc! 😔

michell13
3. dec 2009

juj vanitka, ja mam zahu do dnes, pri Michelle som to nikdy nemala, az teraz pri tomto mojom chrobacikovi, ja si davam mandle, mlieko, a vcera som mala sodu bikarbonu, aj som vylucila jedla ktoré mi to sposobuju, len svokra spravila obed, bolo tam dost korenia, a za chvilu som mala zahu jak ...., takze tak , ja len dufam ze po porode sa mi to upravi
a vcera som o zahe citala, zevraj deti budu mat vela vela vlasov 😀 😀 😀 😀 , tak som sa schuti zasmiala...

vanitka
3. dec 2009

hej, to su tie fajn reci, moje deti nemali vlasky ani jedno... michell a vies, co ti sposobuje to palenie zahy? ja som zatial vyskumala, ze sladke jedla popoludni a vecer (do obeda mozem zjest hocikolko sladkeho a je to v pohode) a cerstvy kysnuty chlebik (no ale nedaj si, ked ho taky vonavy, chrumkavy vytiahnem z pekarnicky...) a ostatne su tak premenlive veci, ze netusim ☹

michell13
3. dec 2009

no mne to hlavne robila kava a sladke, takze som sa toho zriekla, a este mastne a koreniste jedla, ale to tak vari svokra ☹ , takze jem teraz velmi opatrene, lebo ta zaha, to je nieco neskutocne

matula01
3. dec 2009

suhlasim s vami. Vlasmi to urcite nie je 🙂 Naozaj zalezi na tom, co zjem. Dva krat som uz v noci aj slzy ronila, co mi bolo tak zle. Len som sedela a predychavala to. A nezabera mi na to uz nic. Ale tak snad to uz tych par tyzdnov (mozno dni 😝 ) nejako vydrzime.

babula
3. dec 2009

ahojte kočky, no u mna je to tak, ze od minuleho piatka mi povedali ze zacinam rodit a ze mam doma pekne cakat az to zacne, teraz som už na 3cm otvorena, hlavicka uplne nalieha dole ale ja stale cakam doma, kontrakcie mavam-tvrdne brucho a krize bolia ale da sa to vydrzat a nezhorsuju sa, aj hlienova zatka uz odisla, takze stale cakame...

matula01
3. dec 2009

babula tak toto ti nezavidim..to cakanie. Ja som mala toto teraz v nemocnici. Cakala som, ci to bude pokracovat alebo nie. Nakoniec to nepokracovalo a mna to normal nastvalo. Som malemu dohovarala, ze ked uz sme tam boli, tak uz mohol ist von a teraz sme uz mohli byt obaja spokojne doma 😝 Ale drzim ti paste, nech je to cim skor a nech uz ste obaja pekne doma.

bebel
4. dec 2009

Ahojte,
chodíte nektorá na prípravu vo štvrtky do nemocnice?

Babula: to čo popisuješ už vyzerá na rozbeh pôrodu a je to už len otázka pár hodín. 🙂
Matula: Timko zrejme chce sviatkovať v nemocnici. 😖

Držím Vám palce.

Ja som sa včera dohodla s primárom, že po poslednej poradni si zavoláme a skontroluje mi pred sviatkami prietoky. Potom budeme sviatkovať a ešte na Silvestra ideme na hory.
Okolo 3 kráľov sa asi znovu prídem do TN ukázať.
A potom už len vyčkávať. Dúfam, že nebudem prenášať, lebo od 23.1. niekam cestuje.

matula01
4. dec 2009

bebel, ja tam nechodim..nejako nestiham 😝 A dufam ,ze na sviatky v nemocnici neskoncim. Stacilo mi, ze som tam teraz oslavovala narodeniny 😒 A to si este trufas ist na hory?? Ja sa bojim do TN ist 😀 I ked tam by to bolo vlatne po ruke... Inak uz druhy den mam take ako keby menstruacne bolesti. Niekedy su aj hodinu v pravidelnych intervaloch a potom aj 2 -3 hodiny nic... Neviem, co si mam o tom mysliet. Snad maly nic nespekuluje 😝

vanitka
4. dec 2009

matula, asi poslickovia, nie? mozno sa drobec uz pripravuje, aby ste boli do Vianoc doma 😀

bebel, odvazne plany! 🙂 ale drzim ti palce, aby ti to s tym TN vyslo!

babula, jej, to vyzera naozaj velmi nadejne! veru, tie posledne tyzden byvaju hrozne, ja som dvakrat prenasala a to bol des, hlavne ked sa vsetci stale vypytovali, ci uz a preco este nie 🙄 a tak jedine, co ma teraz tesi, ze ak nepojdem skor, termin sekcie mam uz naplanovany, tak sa to nebude tahat, mozem rovno strihat meter 😝

inak ja mam od vcera tiez akesi divne pocity, taha mi jazvu po predoslom SC na jednej strane, ako by sa maly posuval dolu a natahoval mi to tam, navyse sa velmi vyrazne hmyri a niekedy az bolestivo 😒 tak ho upozornujem, nech neblbne a deti z toho maju srandu 😀 a zajtra sa chystam piect vianocne pecivo, normalne sa tesim!

matula01
4. dec 2009

vanitka ja to tak mam tiez. Pohyby maleho ma zacinaju boliet. Tiez mu stale dohovaram 🙂 A kedy mas termin sekcie?

vanitka
4. dec 2009

14.12., v nedelu nastupujem

matula01
4. dec 2009

To mas naozaj super. Aspon vies kedy 🙂 Teda ak to nepride skor...Ja uz by som to tiez mala najradsej za sebou. A to som myslela, ze pri tretom budem najkludnejsia...a ono to je presne naopak 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre