Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

kolumbia
29. jan 2010

evcam....boze preco ja som mala smolu a stretla som len doktorku a aj ta nebola nic moc ...................erytrea to je karticka kde vypises svoje udaje a ked porodis tak ta firma Ti posle dalsi balicek ....ten olejcek pekne vonia ,mas sa naco tesit ,je tam kopec letacikov a dost som sa z nich dozvedela a su tam aj kupony na zlavy pri kupe plienok ,ja idem na poradnu 15.2.som na rizikovom ale nastval ma doktor lebo dotedy mu mam donies vysledky z hematologie a z diabetologie a v takomto pocasi sa mi tam nechce ist ,bojim sa ze ma zase ustvu ako pri malom

dahlia23
29. jan 2010

giza, prosím ťa, máš nejaké skúsenosti s olejmi pre pôrod od nobilisu? mám ich doma nachystané všetky, len som si nie úplne istá, ako ich použiť. to sa tým fakt masírujú ramená a chrbát? 😕 myslím teraz Gaia a Isis. a myslím, že aj pri Tauret to bolo tak napísané....

bebel
29. jan 2010

Ahojte Trenčanky,
Mia tak to sme sa videli na chodbe pred sesterňou, keď Vás prepúšťali domov.
Bibianka sa nám narodila v pondelok o 11.15 hod s miearami 3900g a 50 cm na oranžovej sále.
Nemôžem však povedať, že by to bolo easy.
Síce až do 7cm sa to dalo pekne rozdýchať a medzitým som vysmiata hopsala na lopte a sledovala koncert Robbieho Williamsa alebo čučala pod sprchou, ale potom to bol riadny záhul na modrom kresle na boku s nohou v lufte, s povolením tlačiť, aby zašla bránka.....myslela som, že explodujem a na moje prekvapenie som do toho finišu vložila dosť decibelov. ihneď ako bola vonku zo mňa všetko nenormálne opadlo.
Nič som necítila, nič mi nevadilo.....bola to dokonalá úľava. Ak to mám zhodnotiť, tak ak ma chytí ešte niekedy šábes mať 3. bábätko, tak rodím už jedine s EDA.Bohužiaľ pupočníkovej krvi nebolo dosť pre darcovstvo do verejného registra....chýbalo ešte 10g, ale snaha bola.
Bibka mala obtočený pupočník okolo krku, nadýchla sa plodovej vody a má zlomenú kľúčnu kosť, pretože je fakt riadne stavaná.(hlaviička obvod 37cm a hrudník 38cm) A má riadny reflux ako jej starší brat kedysi, takže polohujeme a grckáme.
Rodil ma Dr. Jankovský, ktorý je absolútne super-denne ma prišiel pozrieť ako sa nám darí.....a dnes ma prišiel po dovči aj primár a už mi len pri odchode poblahoželať.

Evcam:dík za varovanie, fakt treba pre bábätkám čiapočky-inak sú sopľavé a tečie im aj z očí ako tam prefukuje v izbách cez okná. Odporúčam aj šatku/šálik na izbu si zobrať pre maminy na krk a prsia.
Krkoška je ešte z doktorov veľmi milý a 1 mladá blondýnka, bola veľmi ústretová Dr. Wallenfels mi príde veľmi odmeraný, ani do očí sa mi nepozrel, keď mi robil sono, či mám všetko čisté, lebo zo mňa druhý deň po pôrode vypadla plná dlaň zrazenej krvi.....
Prijímal ma 1 mladý doki, neviem meno, ale bol dosť otrávený, že kvôli mne musel vstať.
Mal aj poznámky typu, že načo som prišla zo SC, či sa tam rekreujem....takmer som mala výčitky svedomia, že idem rodiť a on musí vypĺňať so mnou formulár.

Inak PA Hanka K. bola pri mojom, Brunovom aj Bibkinom pôrode a dokonale sa o mňa do tretice postarala.....takmer ako by mi bola rodina, som jej za ten pocit nesmierne vďačná.
1 novorodenecká sestrička je tam úplny anjel, zosobnenie ľudského osobného prístupu, dobroty a ochoty. Tú by som hneď naklonovala, aby sa tam dvihla kvalita, lebo inak sú skoro všetky ostatné zduté a len prikazujú a poučujú - vôbec neberú ohľad na bábätko ani jeho režim. Hocikedy vrazia do dverí, postavia sa pred vašu posteľ a riešia si svoju záležitosť bez ohľadu na čokoľvek alebo situáciu.

rikarr
29. jan 2010

gratulujem babatkám 😀

inak moja kamoška mala pri oboch porodoch zaplateného dokiho a pekelne sa pri oboch vytrápila-takže tu prachy toho moc nezmožu -fakt..a myslim že profesia ako je porodnik je krásna a tí ludia by si mali važiť že také niečo ako privádzať na svet deti robia a mali by byt ludský a milý a profici či už dostanú niečodo vačku alebo nie.....ale realita je iná však........

ja som mala štastie na milých lekarov aj ked som im nič nedala-ani teraz nedám,ved to dieťa ma vyjde dosť penez po porode......no nie?radčej mu kupim fajn autosedačku alebo kresielko s hrazdičkou.......

jja
29. jan 2010

Ahojte dievcenc, hlasim ze sme stale 2v1 🙂
dnes som bola na kontrole, nic nove, vsetko ok, robil mi aj prietoky. mam sa ukazat v utorok, ak dovtedy neporodim 🙂

lenkaaninka
29. jan 2010

a ozaj baby ako to tam teraz je každá rodička rodí v jednej izbe? to potom chápem že ak je volno tak si zaplatíš VIP 🙂
ale kým porodíš???

dahlia23
29. jan 2010

jej, bebel, tak to gratulujeme 🙂 pekný kúsok tá vaša Bibka. dúfam, že sa jej tá kostička dá rýchlo do poriadku 😉
tka si rodila v oranžovej, ja by som si tam rada dala repete, naša Lenka sa tam narodila...

jja, ja som zvedavá, či to tiež potiahnem do toho 40tt a budem ak čakať ako ty. alebo to príde a bude 🙂

giza
30. jan 2010

ahojte maminy....som vas chvilku nestihala citat, ale som sa tu pucila 😀 😀 😀 😀 s tymi pochodmi o peknych doktoroch ako sminky treba 😉 ..myslim, ze im to urcite trochu ulahodi ak uvidia aj babu co sa o seba vie postarat a nielen vystavene trosky z porodov 😅 vidiet odchadzat a casto i prichadzat, i ked ozaj v tej chvili je nam to totalne jedno .... 😖
Tiez som si pri 4. povedala, ze najviac vidia aj tak nase nohy ( vsak, ked rodime sa ani na nas tak do tvare nedivaju) a tak nahodne mi to vyslo cez dovolenku, ze jedna ceska spolubyvajuca mi urobila obrazkove nechtiky na nohach 😵 😵 , boli kraasne a vydrzali este tyzden po porode ( nikdy predtym ani potom som uz nemala)....citila som sa uvelicene, ze sa mi take postastilo, i ked pri Sucanskom mi to za jeho spravanie po porode bolo sum a fuk aj to ze je kraasnucky, ( z peknej misy sa clovek nenaje) a zial na sesterni bol kazdu chvilku doslova sa pobavit ( dzavot a smiech odtial len tak srsali), zial ked prisiel na izbu ma pozriet, tak ani dobry den, nic, iba strohe: " ako sa dari?" na moje odpoved uz nemal potrebu reagovat dalej a odisiel opat bez pozdravu...ovela viac ma potesilo, ze bol pri prijme Walenfels az do porodu a este i na izbe sa prisiel ( aj ked ozaj nemusel) prihovorit....tak aspon pre jeho oko to stalo za to... 😉

Jja diky za hlasenia....aspon ozaj vieme ze este si neporodila... 🙂 😉

Lenkaaninka kazda rodi v izbe nejakej farby ak neni natresk tak si mozes aj vybrat...ak sa to rozbieha velmi pomaly, tak klasika vzdycharen a ak je plno tak zial tiez vzdycharen ( tu uz ale bez manzela)...
Nie je ziaden Fedornak ani jemu podobny , ale iba mladi, krasni, sympaticky lekari z vyberu kazda smena aspon 2. 😀 😀 😀 😉 😵 😵 😵 ..takze hor sa do toho a s tymi sminkami by som to neprehanala v sprche a pri tlaceni aj tak dlho nevydrzia a konecny efket by sa minul cielu 😝 ..

Bebel este raz GRATULKO - neviem iba co je to to SC s cim si prisla na prijem? to by som ako dula mala vediet, ze??? A nebol ten pocit po tom vsetkom ( to opadnutie bolesti, ta ulava atd) naadherny???ten by si pri EPI nezazila....pisala si EDA - to je co prosim ta?myslim si ze EpiDuralnaAnalgezia....mame tu tolko skratiek, ze jedneho by z toho aj piclo..

Dahlia, tak to si mala ozaj zazracnu zostavu, ver ale ze poznam este lepsiu....je tu spominana PA Hanka K., tak s tou by som sa rada stretla osobne, nakolko som jej tiez nesmierne vdacna ....

dahlia23
30. jan 2010

giza, u uvidíme, nechám sa prekvapiť, možno sa stane nejaký väčší zázrak 🙂
a prosím Ťa, keď budeš mať chvíľku, nevieš sa mi vyjadriť k tým olejom? v tej kope príspevkov je to prehliadnuteľné, viem. ďakujem 😉

mia.
30. jan 2010

Ahojte,
ešte raz ďakujem za gratulácie.
Bebel, gratulujem...riadna buchtička 🙂
no tak si to bola ty, na tej chodbe... išla si tuším okolo sestričiek, keď sme tam stáli...aj som sa Ti chcela prihovoriť, ale nebola som si istá... 😉
inak, detičky tam vážne stále kýchali, ešte že som zobrala tie čiapočky... Tiež som mala pocit, že sestričky z gynekológie boli oveľa prístupnejšie a príjemnejšie ako tie z novorodeneckého... až na pár svetlých výnimiek.. viem, že mali toho veľa - 13 detí v jeden deň - to je frmol - no troška prívetivosti by nezaškodilo...ale doktorky na novorodeneckom - to boli anjeli...

Mimochodom , som veľmi vdačná sestričke, ktorá bola so mnou pri pôrode, povzbudzovala ma, radila ako dýchať, tlačiť, odvádzala pozornosť od bolestí - rozprávaním sa - zistili sme, že máme spoloč. známych..mala som pocit, že vlastne celý pôrod viedla ona, Dr. tam prišiel až keď bola malému vidieť hlavička, čiže ho vybral, snažlili sa so sestričkou zobrať pupoč. krv, ale tiež jej bolo málo..., no a zašil ma... veľká škoda, že neviem, ako sa tá sestrička volala ☹

Inak - mohla som si vybraž medzi žltou a oranž. sálou, vybrala som si žltú, keďže mi pri 1. pôrode to modré kreslo nevyhovovalo...teraz som sa aspoň mohla zaprieť o kraje postele a sestričky na mňa dočiahli...
Ešte raz musím skonštatovať, že aj napriek pár drobnostiam - mám z celého pôrodu a aj pobytu v pôrodnici fajn pocit...
😉

bebel
30. jan 2010

Ahojte,
Giza:SC=Senec, EDA=epidurál
🙂
Ten pocit úľavy bol neuveriteľný, keby mi amputovali nohu, ani by som si to nevšimla.
😝
Hehe....tak dr. Krkoška aj Súčanský hneď ako vošli na vizitu k nám do izby, hneď chválili vôňu 😀 a to som voňala ja ako kokoska 😅 ...kamoška mi na Vianoce dala taký miniset tel. mlieka a shower gelu z Body basic. 😉 Tak ten zožal úspech. 😉

Mia bola som na 14 izbe.Tiež hodnotím pobyt v nemocke na 1 s hviezdičkou. 😀

bebel
30. jan 2010

Mia: už som nahodila aj aktuálne fotodoku 😉 https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

jja
31. jan 2010

Bebel, kraaasne fotecky....mala je nadherna... 🙂
Baby, ja by som to uz tak rada mala za sebou 😒

evcam
31. jan 2010

ahojte mia bebel krasne fotky. inak bebel ja som tiez lezala na 14 😀. mia a teba kto rodil?

jja
31. jan 2010

dievcata, po kolko je pacientiek na izbach?

evcam
31. jan 2010

jja no su tam dvojky a stvorky izby

bebel
31. jan 2010

MIa, Evca , JJa ďakujem 😀
Ja som bola na 2jke a mala som 2 skvelé spolubývajúce 1 jeden deň a noc Táňu zo Smokovca s Filipkom a potom sme s Maťkou z TN a jej Lucinkou spolu potiahli do konca. Nadštandard bol obsadený...ale akurát vymaľovali tú veľkú miestnosť....čo bola hneď pri WC a sprchách...neviem, či to nemá byť tá 2. nadštandardná izba. 😉

dahlia23
31. jan 2010

bebel, mia, ďakujeme za najnovšie správy a hlavne, že sú pozitívne 😉
bebel, malá je zlatulinká. a ako to berie Bruno? Lebo ja mám trošku obavy, čo naša Lenka. Teraz sa teší jak blázonko, stále malému rozpráva, spieva, pusinkuje ho, šťuchá doňho. Len neviem, čo bude potom... 😅

evcam
31. jan 2010

BABY AJ JA SOM PRIDALA NEJAKE FOTO DO ALBUMU TAK MOZTE MRKNUT. 😝
DAHLIA JA Z MOJEJ SKUSENOSTI KUBKO ZACAL BRUTALNE ZIARLIT MAL ASI TYZDEN CO SA SO MNOU VOBEC NEBAVIL IGNOROVAL MOJE PRIHOVARANIE SA TERAZ UZ JE TO LEPSIE.

giza
31. jan 2010

Dahlia prepac, spomenula som si na tu otazocku vecer vo vani 😎 ...aj tak nemam osobnu skusenost este ziadnu nakolko sme nestihali pouzit, ale mam i ja nachystanu Gaia a tauret- to su take ktore urcite sa zidu obzvlast pri prvorodickach...inak s ich vyrobkami mam i osobne skusenosti a su uuuuzasne...aj pri detoch sa mi osvedcili mnohe 😉 ...najviac ma zarazila starsia pani predavacka v dorke (?) pri piaristickom kostole vo dvore ( byvale fotoexpres tam bolo kedysi), ze takym vyrobkom s okultistickou povestou ( v takom duchu pouzila nejake slovo co si neviem teraz spomenut ako to povedala) , ze to by nedoporucovala ziadnej mamine (nikomu), ale pritom sama ma vyrobky, ktore nemaju opis zlozenia ani dokonca od jedneho vyrobcu co mi predat chcela - slovensky nic popisane 😕 😕 🙄 😖 😠 ...Milujem takychto ludi, co rozsiruju JPP a pritom tu na nete o tom kde co najde - nema to nic spolocne s tajomnou "jezibabskou" vyrobou.... 😀 😀 😀 - viac ma tam neuvidi...

Bebel ste kraaaasni....

Evcam idem ta pohladat, hned ako si hodim cosi este do mojho hladneho bruska...

giza
31. jan 2010

Evcam najskor som kukla a ste tiez jednicky, ale teba som nevidela... 😔

evcam
31. jan 2010

Giza ďakujem. Mna ani tak skoro neuvidis nie som vôbec fotogenicka a ešte sa aj nerada fotim. Ale možno raz uverejnim aj svoj face 🙂

vanitka
31. jan 2010

Bebel, ta cerstvo prerobena izba vedla WC vraj mam byt nadstandart rodinneho typu 😉 aspon tak nam to hovorila sestricka, lebo zrovna v case mojho pobytu tam ficali s vrtackami 😖 ze by to malo byt na ubytovanie spolu s partnerom... a srdecne blahozelam ku krasnej dcerenke! 🙂

bebel
1. feb 2010

Aha, no super....strašne im fandím, že sa naozaj snažia zlepšovať služby a starostlivosť.
Ešte keby tak našli sponzorov na plast okná do všetkých izieb na 6 nedelí. 😵

a Ďakujem 😉

Dahlia: Bruno je v pohode. Nijak zvlášť sa neangažuje, ale ani neodúva oproti tomu ako sme boli 3.
😅 Rád jej dá sám od seba pusu a je zvedavý napr. pri kúpaní si doniesol schodík, aby sa mohol prizerať.

chymenitta33
1. feb 2010

ahojte maminky🙂

dlhooo som tu nebola 😉
Gratulujem ku bábenkam🙂a tehulkám nech maju krásny pôrod a hlavne lahší 😎

micky, prosím Vás kolko stojí nadštandard v TN? lebo kamka ide tak je zvedavá na cenu, ale som jej vravela že tohovie či to bude volné..a nech ide radšej klasika izba jej bude veselšie, teda ja osobne som mala super kočku na izbe mám dobre spomienky nato a steetávame sa dodnes a často 🙂

dahlia23
1. feb 2010

giza, díky... 😉
už som dneska vyzvedala od kamošky... tak už aj viem, čo a ako. dúfam, že tauret potrebovať nebudem 😅 ale mám ho zbalený, pre istotu 😅
a tá pani, čo si písala, fakt super... robí dobrú reklamu dore, len čo je pravda. ja do dory chodievam (hore ako sa ide na hrad), viem, že majú predajňu aj dolu, dneska som tam chcela ísť kúpiť nejakú hračku pre malého. lebo hore ich už nemajú, presťahovali to hentam, keďže vzadu si spravili kútik pre drobca 🙂
mne keď niekto povie zlé slovo na nobilis, tak ho asi dohryziem. 😀 ja mám tú kozmetiku hrozne rada, nevymenila by som za nič na svete. 🙂

bebel: ďakujem, hádam to zvládneme, lebo teraz je to papula papulnatá, tá naša Lenička...
evcam: toto mi hovorila aj kamoška, že sa im takto stalo, no uvidíme...

mia.
1. feb 2010

Ahojte, dievčatá!

chcela som Vám ešte napísať , aby ste si do pôrodnice pribalili aj nejaké kvapky na zvlhčenie nosovej sliznice, bo je tam nenormálne suchý vzduch .... 😉
Bebel, Evcam , ste podarení 🙂 Aj ja som nahodila zopár foto do albumu, no bohužial len z telefónu, lebo z foťáku to nejde, neviete poradiť ako na to, keď je formát väčší ako je potrebné?

mia.
1. feb 2010

evcam, Paškala bol pri pôrode..

mia.
1. feb 2010

už som to zmákla s tými fotkami... 😉

giza
2. feb 2010

mia, si sikula 😉 pojdem mrknut

Dahlia, (ani ja by som ju nevymenila za nic na svete - je jedinecnou) ja som to do dnes este nerozdychala, ze som jej nemohla toto vykricat s nobillisom aj ked som straaasne chcela...musela som jej to skusit slusne povedat, ze to je sice jej nazor, ale zial nezdielam, ze mam s nou len a len dobru skusenost ( a nielen ja) , naviac ze to pocujem po prvy x.. 😕 😕 (urobila som sa akoze blondinka) ..no ocividne ako by som hrach o stenu hadzala 😠 😠 😠 ...takze toto nepochopim, takychto ludi co ani neskusili ale odsudzuju - podobne ani mnohi homeopatiu - niektori aspon vyskusaju a to je uz ine, ak mu to nezabera atd a preto odsudzuje...Inak to mi pride ako vysmech vsetkych bylinkarov a pritom to co sama na seba kyda neni o inom kolko x alebo nepije caje? ( taky pokritec)...

Chymetka tusim tu spominali ze stoji 20 eur na den? co je rovnako ako priplatok za partnera pri porode... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre