Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

bebel
2. feb 2010

Mia - krásna foto tá posledná 🙂 ...videli sme sa minimálne na chodbe 😀
btw: tie, čo kojíte - v TN som si objednala tričká na dojčenie. Mám to už odskúšané a je to super vec.
http://www.nosenie.sk/?jazyk=sk&kateg=246
Človek nemá pri kojení na verejnosti všetko vonku a neprechladnú prsia.

dahlia23
2. feb 2010

tie tričká, čo bebel hodila link sú fakt super. ja ich nosím aj teraz.
mám dve - biele a čierne, obe s dlhým rukávom. len tá cena.... ☹

mne sa ešte celkom páčilo toto:
http://www.profitrade.sk/product/vec-drieku-och...
že keď vyhrniem aj obyč tričko, kríže nebudú holé.
neviete, kde by sa to ešte dalo zohnať?

jja
2. feb 2010

dievcata, ja som stale 2v1. dnes som bola na poradni, poslal ma iba do nemocky na CTG, vsetko v poriadku, na ten mam prist aj zajtra doobedu..inac nic...po 7 dnoch ma hospitalizuju..ak dovtedy neporodim 🙂

dahlia23
2. feb 2010

jja, nezávidím ti... ja pevne verím, že nebudem prenášať. už teraz mám toho plné zuby 😅

bebel
2. feb 2010

Jja držím ti palce, nech sa to rozbehne samo ASAP 😉 ..prenášanie je fakt psychicky aj fyzicky náročné 😅
V pôrodnici boli baby v 42.tt po 3 dňoch vyvolávačiek a nič...tie boli z toho už na infarkt, hlevne, keď bývali v časti so 6nedielkami.

dahlia23
2. feb 2010

bebel, prosím ťa, ani ma nestraš, že sa dá vydržať do 42 tt 😉
to už fakt musí byť na infarkt... 😅

jja
3. feb 2010

fuuuha, ze do 42 😲 uz teraz mam toho dost 😒 ked tej mojej malickej sa vonku do tej zimy nejako nechce 🙂 ani sa jej necudujem 😀

dahlia23
3. feb 2010

jja, keď sa pozriem von oknom, ani ja sa jej nečudujem. 😀

giza
3. feb 2010

no baby porodite a sup lopatou pome sneh odhrrrnat 😀 😀 😀 😀 😀 ...ja som pri druhom mala take chute ked som videla ako z protilahlej chirurgie zo strechy davali dolu v 2001. Spoluleziace na mna pozerali ako na vysinutu, ale mne bolo skvele 😉 😉 😉 ...aj maly bol uzasny i ked mal tiez zlomenu/puknutu klucnu kost, bol kludny a papkal ako o zivot ( to mu i ostalo do dnes 😉 ) 😵 ...
Prenasanie velmi zalezi na cykle aky mate, neda sa presne urcit kazdej podla 28.dnoveho menzesu, nakolko kazda ho tak isto nema...preto sa vobec nedivim, ze su i take 42.tt...pokial su v pohode aj 4,5kg dieta sa da porodit bez nastrihu 😉 a s mamininou vyskou 160cm ....len aj ostatne musi byt v poriadku ( CTG, plodova voda, prietoky,...)

Inak slonice nosia v brusku kolko mlade??? tie musia mat ale nervy 😀 😀 😀 😀 😅 😵 😵 😵

Jja, citim ze vikend bude prelomovy - uvidime ci sa moj tusak potvrdi ...

Dahlia tie pasy som pozerala aj na ebay ale nie su nikde a kupila si ich kolegyna dula, ktora nam ich dala aj omacat ( nie na sebe) a je to uzasna vec, chcela by som sebe aj neteri a svagrinam kupit...len neda sa to extra kombinovat a kazda sme ina v drieku...i ked je to pruzne, takze sa trosku poddaju....

Bebel to uz je ozaj palka 😕 😕 😕 za tricko, no znackove stoja ozaj podobne a toto je vec ktora sa da pouzivat aj dlhsie....dik za info, zide sa pri sireni ostatnym mamam co necitaju MK 😉 🙂 ...

Apropo Kolumbia a este niektora z vas uz neviem ktora chodite k Dr. Chlapeckovi, nasli ste tam dulie ( moje ) letaky? som tam dala zaciatkom januara a dnes tam nebolo z kopy (bolo toho plna igelitka) co som tam polozila aj casopisy a ine letaky ani naaaznak 😕 😕 😕 😅 ...nechala som tam co som mala akutne pri sebe...dufam ze maminy zuzitkovali lepsim sposobom nez ja jeden do ktoreho som bola nutena zabalit vyzuvanu zuvacku aby sa na cisty kos nenalepila 😀 😀 😀 😀 ....

erytrea
4. feb 2010

giza ja chodim chlapeckovi a idem teraz v pondelok tak sa mozem pozriet a dam Ti vediet 😉 bola som tam zaciatkom roka ale to som vobec necakala tak som ani nemala cas si vsimnut ale boli casy ked som si tam odsedela svoje a vtedy som precitala vsetko este aj rozvrh hodin na dverach a to aj 5 krat 😝 odvtedy si vzdy zaplatim a necakam 😉

jja este asi nic, lebo slubila ze posle smsku tak dam vediet 😉 drzim place aby vsetko dobre dopadlo 🙂

jja
4. feb 2010

No dievcence, stale nic 😖 zajtra idem na kontrolu do nemocky, tak uvidim, ci si ma tam uz nechaju alebo az v pondelok 😒 Ale ja stale nic necitim...myslim ziadne trvalejsie priznaky, iba tak asi 6 krat za den nejakych slabsich poslickov a tot vsjo 😖
Ery dam vediet 😎

giza
4. feb 2010

Jja tak vela stastia...budeme cakat... 😉

Erytrea ... dik , ja som si ten rozvrh hodin ofotila az 2x aby som vedela kedy prist - popravde ale bola som 4. v poradi a cakala som 2.hodiny...s platenim som to skusila este ked boli oproti arnike a nemala som zial taku dobru skusenost ako ty ( aj tak som cakala)...

jja
5. feb 2010

Tak babulky, som doma 🙂 mam prist v pondelok, potom si ma uz nechaju....no uz sa tesim 😠 preco to mne nemoze prist spontanne a hned 😒

giza
5. feb 2010

trpezlivost ruze prinasa.....a tebe taku kraaasnu ruzicku 🙂 ...mam birmovne meno Karolina... 😵
Pozri IP 😉

bebel
5. feb 2010

JJa: keď som po poslednej poradni ostala zúfalá - tak do mňa manžel nahučal, že sa mám rozhodnúť a sústrediť na to, že chcem porodiť v nedeľu a v nedeľu večer sa to fakt aj rozbehlo, aj keď malá sa narodila až v pondelok doobeda. 😀

suzane91622
6. feb 2010

ahoj jja ja mam taký istý problém ako ty,davno po termíne a z nemocnice ma stále posielajú domov,že stále je čas...len ja sa už obávam aby sa potom niečo nestalo...ja idem rodit do PN...
MINULÝ PIATOK SOM OSTALA V NEMOCNICI ZAČÍNALI MI KONTRAKCIE,TVRDLO MI VELMI BRUCHO DOKTOR POVEDAL ŽE TO UŽ ZAČÍNA ALE V SOBOTU VŠETKO UTÍCHLO a ja sa pýtala domov tiež mi povedali že to boli tý poslíčkovia 😠 ,tiež nemám žiadne bolesti,nič ma nebolí aspon že sa malinká stále trepe,že ju cítim

giza
7. feb 2010

Bebel, super ze ti to tak vyslo, je to casto aj o psychike, no zial niekedy to nepomoze ako kolvek clovek aj chce...aj telo musi byt pripravene, aj babo.. 😉 No za pokus to stoji vzdy... 😉 a co hovoris na moju myslienku s tym kinom co si absolvovala? pozri spatne prispevok po tom co si sla do porodnice odo mna 😉

Suzane...neboj, PN neni po dialnici daleko a za 15. min. ozaj stihas dojst ...poslickovia su vycerpavajuci a preto oddychovat, alebo naopak ist a skusit pohybovat sa aby sa to rozbehlo + ta psychika+strava ...to vsetko do kopy, nic viac urobit nemozes...ostatne uz je mimo tvojich kompetencii...tie pohyby su ukludnenujuce a velmi dolezite, ze je vsetko ok... hlavne sa neobavat i ked to sa lahko povie, podvedomie sa neda nijak zastavit, no aspon sa usilovat nemysliet na to zle...pozitivne mysliet je rovnako dolezite ako citit pohyby dietatka + nesledovat sa privela...(skoro ako hypochonder - zvelicene napisane)...no opatrnosti nie je nikdy dost...(ale toto uz asi vsetko vies) - chcela som len povzbudit 🙂 ...ved co je to tyzden hore dole, to je nic - iba chvila a uz budete mat aj JJa svoje uzlicky v naruci ....

bebel
7. feb 2010

Giza :: ja som do kina chodila každý 3. deň posledné 2 týždne pred pôrodom 😀 , lebo som mala kopec voľného času a povedala som si, že sa aspoň kultúrne vyžijem 😅
Takže neviem, či to bol ten spúšťač.Ja som v ten deň skúsila a aplikovala všetko na vyvolanie pôrodu, tak ako celý posledný týždeň.... 😝 😉
Ale pri Brunovi som bola na koncerte Depeche mode...a vtedy potom v noci mi začali pravidelné kontrakcie.
Ktoré síce ráno ustali, ale po celodennom provokovaní...sa zase rozbehli a po prebdenej noci sa Bruno ráno narodil. 😵

suzane91622
7. feb 2010

dakujem Giza za povzbudenie,ale ten týžden hore dole tak to by som radšej aby to už teraz vyvolali,lebo ja už fakt nevládzem 😢 som už z toho prenášania a rozmýšlania unavená,v noci sa mi stále sníva že rodím a v skutočnosti nič 🙂

kolumbia
7. feb 2010

giza ja som tam letaciky nenasla ale boli tam casopisy z nazvom Mamicka tak ten jeden som si vzala ,15idem na poradnu tak sa tam lepsie popozeram ............................................................................................,nema tu niekto skusenosti z bolestou zlcnika pocas tehotenstva?Pri malom som mala ukrutne bolesti ,po pôrode mi zistili 4kamene ale nestihla som si ich dat vyoperovat a teraz sa bojim aby sa mi to zase nevratilo .

giza
7. feb 2010

Kolumbia, boli na stoliku pod oknom...takze su asi fuc, bolo ich len tento x 5 ks cca....musim namnozit cez manzela, len teraz nestiha....Inak som zlcnikarka (teda uz ho mam vonku aj s 8. kamenmi) a je tu i tema, kde som o tom pisala 😉 aj Pinky prispela...zadaj si toto:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

Suzane poznam 😉 😒...skus ak poznas aj autogenny trening, ci inu relaxacnu/ uvolnovaciu metodu hlavne pred spanim na uvolnenie a odvedenie myslienok ( pojde to tazko ale aspon pokusit sa) - nic lepsie nepoznam, este mozno opisovane kino Bebel 😀 😀 😀

Bebel ten DM ti zavidim - som tiez fanusik od detstva 😕 😵 😵 😵

bebel
8. feb 2010

Giza: vieš ako som trpela v decembri, že už so mnou môj manžel odmietol ísť do VBiedenskej Stadthalle 😝 😠
Ale júnový upršaný koncert na Interi som absolvovala 😉

giza
8. feb 2010

Bebel :
o to vacsiu atmosku ten dazd musel urobit 😉 😎

Juj idem si sem pustit cosi nahlas od nich, som ich dlho nepocuvala a posledne dva albumy od nich ani nemam... 😢 ...

Na tomto som robila (je to iba pokus...) co vy na to?

http://sites.google.com/site/mikidula/

kolumbia
8. feb 2010

giza dakujem ,nieco som si uz precitala z tej stranky co si mi poradila ,ja to mam zlozite ,stravujem sa dietne ale aj tak to neustrazim ,dnes mi je hrozne spatne uz som si myslela ze ani nevstane ale zlcnik ma neboli len ma stale napina ale ked zvracam tak zomna nejde nic len ma natahuje naprazno

giza
8. feb 2010

presne o tom som tam i pisala, su na to cipky aj to som tam pisala - neviem ich nazov ale kazdy gynekolog by ti ich mal na to predpisat nech sa netrapite, su bez vedaljsieho ucinku a halvne za ucelom pri nevolnostiach tehotnych...popytaj sa Chlapecka mi ich daval... 😉

erytrea
9. feb 2010

ahojte

kocky co uz mate babatka alebo ste este tehu chcem sa spytat ze od kedy sa zacina chodit na tehotensku gymnastiku - alebo tak nejako sa to vola, byva to na dlhych honoch, budem rada ak napisete nejake infosky 😵

giza - vcera som sice bola u chlapecku ale hned ako som rano prisla tak ma volal ze aby som sa isla pripravit tak som ani v cakarni nebola, tak neviem ci tam tie letaky mas 😖 ale ten link co mas tu na nete je fajn 🙂

jja este nic, som jej pisala ale zatial neodpisala, dufam ze je ok, drzime palce!!!! 😉

vanitka
9. feb 2010

Erytrea, na to cvicenie, co organizuje MC na Dlhych Honoch, mozes kedykolvek. 🙂 Ale do nemocnice sa moze az od 20.tt, skor ta nevezmu...

lulu723
9. feb 2010

ahojte?chcem sa spytat giza ty tu strasne o tych porodoch vies ty si nejaka porodna asistentka?ak ano mohla by si mi pomoct,lebo uz dlhsie nad niecim uvazujem a neviem koho by som sa to spytala.Dakujem 😉

erytrea
9. feb 2010

tak a mam SUPER SPRAVICKU 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

JJA ma uz KAROLINKU na svete, dnes sa narodila 😵 😵 😵 😵 😵 😵

3800 g a 54 cm

GRATULUJEMEEEEEEEEE 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

lulu723
9. feb 2010

jeeee krasna vaha aj dlzka gratulujeme aj mi 😵 nech su obe cim skor doma 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre