Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

dahlia23
22. feb 2010

lulu, Ty si mala klystír? lebo ja nie. a ani by som ho nechcela. som rada, že ma do toho nikto nenútil. vlastne, asi sa ma nikto nespýtal 😀 a to isté sa týka holenia... nebola som úplne ready, pretože som nešla do nemocky s vedomím, že idem rodiť, ale nikto ma ani holiť nechcel. našťastie 😀

rikarr
23. feb 2010

ahojte
ani ja som nemala klystir v TN ....radčej som šla pekne sama na zachod 😀 😎 ešte ked som nemala kontrakcie..

bože baby,včera som bola na poradni, otvorena len na 1 prst ..........ja už chcem rodiť,nebavi ma gulať sa a funeť furt -už to neni sranda....od piatku asi začnem s mega horucimi sprchami aby sa malemu znelubilo u mna

rikarr
23. feb 2010

inak ja beriem pobyt v porodke ako dovolenku 😀 asi som mimo ale tam mi nebude nikto piliť uši -ved to moje prvé je také premudrelé že ma hlava boli už rano 10 min. po tom čo vstane 😀 😀 😀 😀 😀

giza
23. feb 2010

Na klistyr sa obvykle pytaju a je to vysoko individualne ci je to potrebne alebo nie, hlavne mamicka by mala si byt ista ci par dni mala uz redsiu stolicu alebo s nou mala urcite problemy....Zvacsa sa zeny pred porodom akoby cistili a maju redsiu stolicu, takze v takom pripade ani neni nutny ale inak je vyborny pre rozbeh kontrakcii 😉 ...no ja osobne nefandim...bola som happy ze som ho uz pri poslednej nemusela konecne mat...

Rikkar, mas casu, neponahlaj a urcite by som nerobila dietatku nasilnosti, kto vie preco potrebuje este tvoje lono citit z vnutra? 😉 aby si nieco kvoli sebectvu neuponahlala, ja som to ale nie pre seba urobil pri prvom a veru ma to svoje nasledky ako som tu uz mozno spominala a ak nie, nebudem rozoberat detailne....no ty mas este skoro 3. tyzdne to je dost vela!!! za taku dobu sa vyvinovo vselico da na dietatku zmenit...mozno aby to dalsie napriklad aj nebolo take premudrele ako pises o svojom prvom...mozno nieco ine...ale plne chapem ten oddych v nemocke, no i tak ti bude velmi smutno, poznas Stockholmsky syndrom??? to je ked si niekto tak zvykne na to neprijemne az mu to chyba.... 😖

babeny chcem vas tu vsetky poprosit ci by ste mi nevyplnili ako cerstve maminy dotaznik, ktory rozposielam mailom (je len 10 bodovy, tak mozno ani na 10 minut nie ) ...ak mate moznost, tak mi napiste, velmi mi s tym helfnete! dakujem ( mikichleba@gmail.com )....

rikarr
23. feb 2010

no viem že uponahlať niečo nieje dobre .....mala sa v tomto tyždni už chystala veselo na svet-bola zač. 39tt ale mna to už tak strašne nebaví ...no som si povedala že tento tyžden ešte vyberiem ATB čo som dostala a uvidíme ....ale už mu je tam evidentne mooooc tesno lebo cudátko už nevie kam by odradosti tu ruku lebo nohu schoval.

no ja viem že mi bude tam mala mudrlantka chybať, ved mi chyba aj ked ide na 2 hodky k babke 😀 ono je to krásne obdobie ale niekedy z toho zašibe človeku 😎 😀 niekedy až plačem od smiechu ked niečo zadre 😀 😀 😀 a tak doležito sa tvari .... ale 5 dni mi pomože sa nachystať na prival jej nových uvah čo ju napadnu ked to malé donesiem domov

giza
23. feb 2010

Rikarr 😉 😀 😀 😀 az aj mne slzy vyhrkli - poznam osobne o com pises x4 😵

dahlia23
23. feb 2010

rikarr, presne viem, aké máš teraz pocity, ja som mala také isté 🙂
ale už ma to nejak prešlo, už to hádam nepotrvá dlho. 🙂 to ma asi drží "pri živote".
a múdrosti máme doma tiež an každodennom poriadku. čo ma však trápi viac, že Lenka si uvedomuje, že fyzicky som na tom horšie a dosť to zneužíva. len keď sa potom zrazu postavím zo stoličky a dám jej po riti, tak sa veľmi čuduje 😀
včera sme boli v neposedkovi, už bolo treba ísť domov, tak sa napchala do rohu v trampolíne, pretože vedela, že tam sa za ňou nemám šancu dostať. a odtiaľ sa na mňa cerila. ale hnevaj sa na ňu, veď sú také zlaté. 😀 😀 😀

lulu723
23. feb 2010

Ahojte nesiel mi cely den pc a uz som bola na nervy z toho,ale aspon som konecne umyla chladnicku z mrazakom co uz som sa chystala na to 2 tyzdne 😉

dahlia praveze ja som klystir nemala ked mi robili cisarsky a tusim predtym som aj bola na velkej tak nebol dovod ho robit a pri cisarskom sa mi to nejako nezda,ze by ho robili. 😉

no teda giza to ti ich pekne skantril chudaci papagaji.to moj rano pekne nakraja jablcko a mandarinky,alebo co da arasidy a zrno a cistu vodu a cely den su v pohode.sak by ho slak trafil,kebyze mu jeho milovany Artur skape a mna asi tiez,lebo to je prvy papagaj co ho kupil a uz sa naucil aj rozpravat a maly sme ho aj vo vnutri tak sme si na neho zvykli aj on na nas to je taky milacik rodiny 🙂

evcam
24. feb 2010

ahojte ja sa hlasim po dlhsom case nejako nestiham stale lietame po doktoroch. mala je dobrucka az na bolesti bruska musime chodit na gastro lebo mame reflux a crievka nefunguju tak ako by mali tak berieme aj nejake lieciky. no a vcera sme sa vratili s pobytu v nemocnici mala dostala v sobotu rano horucky tak si nas tam aj nechali. ma strasne huste biele sopliky tak odsavame kvapkame kvapky co nam predpisali v nemocnici. soplik jej vrazil az do usiek tak sme mali otitidu. papame specialny nutrilon, ktory nam predpisala na gastre. inak mame 5 kg a 59cm myslim, ze dost slusne na 6 tyzdov. rezim uz mame papame cca kazde 4 hodky vecer ideme spat okolo deviatej budime sa na papanie o druhej a potom spime az do rana zas sa napapame a spime dalej. kubko ju lubi stale ju mojka pusinkuje zlatunky su. dam nejake foto do albumu len je to fotene mobilom tak su trosku horsej kvality.

giza
24. feb 2010

Dahlia 😀 😀 😀 😀 ..to poznam dokonale, ja som cele tehotenstva nemohla nic len byt na zachode a v posteli, nie len na konci, to uz mi bolo sveta zit....i ked som bola ako slon v porcelane 😠 ...deti to vyuzivali ale ja uz som chytala ine nervy hned od zaciatku ( neviem ci hormonami, ale bez eklampsie ci gestozy som mala toto: http://www.mamicka.sk/article-tehotenska-toxiko... ) a vedeli deti, ze je zle....ja som v tehotenstve bola ako sekera, ked som sa uz musela postavit a ist nieco riesit, tak lietali triesky...! Ale zas som nemala problem po porode ze by boli starsie deti hlucne, vyvadzali a pod...tiez boli samostatnejsie, co si i ucitelky v skolke pochvaluju do dnes, ze sa same oblecu a obriadia aj po hygienickej stranke...no vsak ked som nevladala a muz v praci od nevidim do nevidim, tak co ine ostavalo??? 😔

Uz to budete mat co chvilku babeny za sebou... Lulu ty si este pockas...- s papagajcami sme sa nestihli ani nejak zblizit, tento posledny uz bol v celku bez strachu ale stale nebolo ochoceny.... 😒

Evcam...pekne problemiky, takze svoje MM uz nemas? Vaha ozaj krasna...rezim jak by dal... 😉

rikarr
24. feb 2010

u nas je to podobne ...možem minimum,teraz ešte kym sa rozhybem tak to chvilu trvá ale tiež sa malá naučila že ak sa mama postaví tak je už mega zle 😉 ale kolkrát ma brucho boli viac z toho kriku ako z toho že sa po nej rozbehnem 😀

ale šak nejako bude....

giza
24. feb 2010

Rikarr presny opis 🙂 😉 ...

muz mi uz len vravel "nevrieskaj !"....teraz sa snazim ked uz vladzem a nie som vo vyre tehotenstiev ako to len ide...no zvyk je zelezna kosela, je to tazke... 😠

rikarr
25. feb 2010

presne ---- ale ved nejako bude ....

dahlia23
25. feb 2010

jasné, že bude 🙂
a mňa tiež najviac bolí brucho z toho, že po nej ziapem.
včera som poupratovala, lebo dneska som bola v nemocnici na kontrolu (zasa nič 😀) a už zas to vyzerá u nás ako po výbuchu. všade sú hračky, oblečenie pre bábiky, papiere... už neviem, čo mám robiť. asi ideme von. ale kam???
pešo sa mi nechce a autom toho veľa nevyriešime. v neposedkovi sme strávili celé predpoludnie. 😅 tak fakt neviem...

giza
25. feb 2010

a pritom bolo dnes tak krasne, ze som sa odviezla na konecnu SIhote a od tial som sla pesi az domov do polovice Opatovej...nohy ma boleli ako slona ale aspon nieco som urobila pre svoje zdravie po tom obednajsom rezni.. 😉 😅

dahlia23
26. feb 2010

jaj, to si mala peknú prechádzku... 🙂
ja som dneska chcela ísť niekam von, ale moc pekne teda nie je zatiaľ. takže zasa iba autom pre obed. ešte som rozmýšľala, že vybehneme do laugarícia, ale zas by som len otrepala peniaze 😖
už neviem, čo so sebou doma, taká nervozita to je...

rikarr
26. feb 2010

podobne ----- furt čosi upratujem a vkuse je tu bordel a obchytkaný stolik, rozliaty čaj,farbičky a neviem čo ešte ....

aj ja som dnes chcela ist von ale nechcelo sa mi ked nesvietilo slniečko ...tak sme uvarili doma polievočku poriadnu a cestovinky na obed -mam chut na grankové -to malá ocenila že konečne nie zelenina a mäso 😀 😎
ale tiež neviem kam od radosti, pojdem ju dať spať asi a aj seba 😀 😀 😀 😀 😀 😀 pešo sa mi nikam daleko nechce,auto ma mužo a aj tak sa mi zle už šoferuje ...

včera som bola s malou na trojkolke voku a potom mi tak tvrdlo brucho jak šlak,dala som si ešte kupel teplunky a tešila sa že z toho čosi bude a ono nič nebolo 🙄

zuzu_h
26. feb 2010

Ahojte vsetky...

Som velmi rada, ze som nasla toto forum, nakolko som sa dlho rozhodovala kam pojdem rodit a aj vdaka vam som si zvolila TN.
Len by som sa rada opytala na jednu vec o ktorej som tu nenasla info. Mate tu niektora info al. skusenosti s cisarskym v tejto nemocnici?
Ja som totiz prve babo rodila cisarskym, v celkovej anesteze 😢 , a moj gyndos mi povedal, ze aby som aj teraz radsej s tym ratala, aj ked nie je vylucene, ze by mohlo babo ist normalnou cestou.
V pondelok idem na prvu kontrolu k dr. Jankovskemu, tak som velmi zvedava.
Dakujeeeeeeeeeeem.

giza
26. feb 2010

uzu pred hodinkou som sa Jankovskym 2x minala v nemocke, je v pohode.. 😉 , vsetcia su u nas v pohode... Neboj, s cisarskym to nemusi skoncit, vsetko zalezi od okolnosti (preto treba ratat aj aj)...mas to ozaj na takej hranici, ale pred tyzdnom som sa stretla s maminou "ala" ako ty co - sa tyka rozmedzia casoveho medzi jednotlivymi porodmi...a druhe porodila vaginalne - bola cela happy... 🙂 ..drzim palceky a daj vediet ako to dopadlo u MUDr. Jankovskeho...

Baby ( Dhalia, Rikarr) - co sa nestretnete , to ste ozaj na tom podobne, ci sa aj stretavate?? ja by som prisla tiez....neviem ci ale stihame, co tak hned v pondelok doobedu v Juzanke cca o 9,45 hod.?
Kto sa chce pridaaaat??????

a uz tu nerieste bordel doma, jeeemine, to mam i ja a rezignovala som ( jasne ze nie uplne)..... 😉

romcha
26. feb 2010

ženy,ahojte,
aké kuášne bábätká máte!I ja sa k vám pridám,vraj za 25dní (termín 23.3),uvidíme či nie aj skôr,pretože by som veľmi chcela,už sa neviem dočkať.Moje prvé 🙂 (dievčatko Zoja).Už mám také bujné živé sny,že sa cítim ako nejaký scenárista,či režisér. A naviac veľké bolesti v lone,kŕče v nohách,potenie. Budem rodiť v TN (dúfam že na tom špeci kresle,bo nechcem rodiť poležiačky),aj ked som veľmi zosmutnela po včerajšku,pretože som išla do nemocky s tým,že sa popýtam na tú nadštandardnú izbietku...no a ochota všetkých ako delo ☹ . Skôr mi pomohla pani upratovačka,než dve milé sestričky,ktoré mali vyše roboty so sebou,než s nejakou udychčanou opuchnutou tehotnou mladou...nikto mi nevedel nič povedať,len si ma pinkali od dverí k dverám. Ináč,musím sa posťažovať aj na veľmi príjemnú predavačku v malom bufete v nemocnici-ja neviem,či v ten deň bolo niečo vo vzduchu areálu nemocnice,alebo čo,ale hovorím si že sa na to môžem vyprdkať,...áách... Ale držím si pozitívne myslenie. A všetkým ktoré idú už-už rodiť,želám veľa síl

rikarr
26. feb 2010

giza nestretávame 😀 ja niesom priamo z TN byvam tak cca pol hodku autom odtial -za predpokladu že šoferuje mangel 😀 😀 😀 😀 ale možme si dať rande v porodke-čo vy na to????????

neviete kto ma službu tento vikend???moj mangel stresuje že ak ma to chyti tento vikend a na noc hotovo -pohroma lebo z hokeja nebude nič mať 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak som ho ukludnovala že sestričky mu to hadam zapnu aj doktor nejaký 😎 a potom zas žundral že určite tam neni wifi ako to on bude sledovať---proste mi zakázal tento vikend rodiť,povedal že ak chcem nech idem rano alebo až po hokeji ale že to bude ospalý tak radčej nech nejdem .... no mať ja jeho problemy 🙄

zajtra mam 39tt - už nech je to za mnou ...

-----možno mali blbý den v porodke 😨 😨

rikarr
26. feb 2010

baby ako je to s vizitamiv TN?ešte stale tam pride kvantum ludi očumovať čo a ako?

giza
26. feb 2010

Romcha, 😀 😀 😀 😀 - to sedi ja som mala podobny pocit dnes, obzvlast ked cez celu chodbu na mna sestricka ziapala ze :"co chceteeee??" to staci na uvod...rozmazavat obsiahly zvysok ozaj nemienim... 😉

Rikarr---veru uz aby bolo po hokeji 😠 😒 😖 ....jak keby na tom svet stal, ako milujem hokej, ale niekto to moc zerie...mozno mam na to iba iny uhol pohladu 😝
Inak viem kde je NMn/V chodila som tam na strednu a aj ako laktacna tam chodim a ak muzovi trva cesta pol hodku, tak sadaj na rychlik, ten to ma za 19 min. 😀 😀 😀 ..si robim prcu...ale ozaj ak nemeska ( co je dnes velka pravdepodobnost, ze ano) tak mu to tolko trva.... 😉 rovnako ako mne ist MHD na JUh trva 35 min.!!! 😠 , takze mame to cca rovnako, akurat tvoj stav je "kapanek iny" 😀 ...pekne sa tam gulaj dalej u vas , pomalicky mas cas... 😉

giza
26. feb 2010

vizita uz neni o kvante, to si ty uz zazit nemohla - mozno stredne kvantum ano, ale pred 12 rokmi to bolo aj o medikoch a to sa ani do izby nepomestili cca 30 ludi +na chodbe stali...dnes to mas o velkej vizite, kde je maximum ludi do 10.osob...aspon co ja viem a mam i skusenost 😉

giza
26. feb 2010

no i tak dakujem neprosim, vedela by som si to uz dnes zariadit aby na mna, kde kto necumagal, mala som z toho obrovske problemy ako prvorodicka ... som muzovi po navrate z porodnice nedoniesla domov iba babo, ale i stratu ostychu 😠 😠 😠 😔 😔 😔 ...ako citila som sa po takej velkokapacitnej vizite, kde si kazdy pomaly nielen okomentoval, ze ako hrozne vyzeram, pomaly i siahol!! 😕 😕 😕 🙄 😨 😨 😨 ... som fakt mohla ist erotiku fotit...viac som take extremne nezazila i ked stale citit naznaky niecoho podobneho i do dnes...zial...

zuzu_h
26. feb 2010

Giza, velmi pekne dakujem za tvoje pismenka, rozhodne ma povzbudili. Ja by som totiz bola najradsej aby sla malicka prirodz. cestou. Tu u nas, na MY, v nemocnici mi jeden porodnik povedal, ze na 100% pojdem cisarskym, to mi povedal, ked mi robil sono v 31tt a to z titulu toho, ze oni by prirodz. porod neriskovali, kvoli krvacaniu a roztrhnutiu jazvy po prvom dietati.
A aj tu na fore som citala prispevok jednej maminy, nepamatam kde, ze po cisarskom rodila normalne, preto ma to "utvrdilo" vo vybere pre TN.
A teba je mozne stretnut v TN nemocnici? Nieco tam robis?
Dakujem, dam vediet, som velmi zvedava co povie 🙂

dahlia23
26. feb 2010

giza, ja idem v nedeľu ráno do nemocky na kontrolu. zajtra mám oficiálny termín pôrodu 😵 😵 😵 ale keď nič a budem mať v pondelok auto, ja by som tú Južanku aj brala 🙂 len na 9.45 sa mi z domu asi nevytrepeme, to skôr na tú 10tu, lebo do 9tej spávame : 😅

rikarr, v nedeľu je v nemocke Kačšák, tak to by sa aj oplatilo ísť rodiť. aj keď ja to u seba na pôrod stále nevidím 😅 nie že ma predbehneš 😀 😀 😀

romcha, tú nadštandardnú izbu chcem aj ja, len som sa včera zabudla na ňu opýtať, keď som bola na poradni v nemocke. čo si zistila? ja pevne verím, že bude voľná, aj keď pri počte tehotných v TN to moc ružovo nevyzerá 😒
a na tom "novom" kresle som rodila, chcem aj druhýkrát. ale veľa ženám nevyhovuje, nie je tam kde sa zaprieť, je široké a vysoké. ale zas ja som dlhá, takže mne bolo fajn 🙂

aj pupočníkovú krv chcem dať do národného registra, ale tiež som sa zabudla opýtať, čo k tomu treba...
nevieš, giza?
v nedeľu si to napíšem a opýtam sa 😀

lulu723
26. feb 2010

Ahojte 🙂
dahlia a ty si este tu?mne nesiel pc tak uz som sa aj vytesovala,ze uz mas babatenko no asi si este na to pockame par dni vsak? 😉

dahlia23
26. feb 2010

lulu, ja mám pocit, že sa od pôrodu vzďalujem a nie približujem 😀

romcha
26. feb 2010

dahlia23
známa z nemocnice tvrdí,že izba sa "zajednáva" pri príjme keď sa ide rodiť. A tiež sa modlím za jej voľnosť. Ja kreslo volím ako menšie zlo,teda podľa mňa,pretože nechcem rodiť proti gravitácii,len chcem aby sa malá "vyšmykla" 😀 ,čo je dosť nereálne,ale pekná predstava ktorá ukľudňuje moje nervy . A odber krvi mám tiež zabezpečený,už mám aj zmluvy od Ceptry podpísané od jednej aj druhej strany,aj zálohu vyplatenú...Treba to nahlásiť pri príjme,oni odoberú krvičku a potom ťa zasypú papiermi 🙂 (vraj tak)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre