Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

dahlia23
27. feb 2010

romcha, díkes za info 🙂
ja krv nechcem do ceptry, ale dobrovoľne darovať, aby mohla pomôcť hocikomu... tak na zajtra si fakt nachystám papier s otázkami do tehotenskej knižky. nech na nič nezabudnem 😀
a tá izba, to som aj ja počula, že až keď ideš rodiť. čo ja teda pocitovo nebudem ani zajtra. a dneska mám oficiálny termín 🙂

jja
27. feb 2010

ahojte baby, ja som teda mala stastie ze pri prijme mali volnu tu izbu...a neviem si to vynachvalit.....drzim vam palce aby to vyslo aj vam....
a mozno uz bude hotova aj ta druha nadstandardna izba...ked som bola ja tak objednavali naabytok..tak to uz by mohlo byt hotove. 🙂

dahlia23
27. feb 2010

no, to by bolo super, keby bola ja tá druhá 🙂 ja by som ju brala aj bez nábytku, len nech je tam posteľ 😀

erytrea
27. feb 2010

jja veru peknucku izbicku ste mali 😵 taku by som veru aj ja brala 😉 ako sa mate? uz ste aj boli vonku?

jja
27. feb 2010

ahoj Ery, mame sa super, malinka je dobrucka...v noci sa aj celkom vyspime 🙂 vonku sme boli tak pomenej, iba doma po dvore, ale ak bude cez tyzden teplucko taks a vyberieme uz aj na prechadzky mimo dvora 😀

giza
27. feb 2010

Zuzu - neni zac, ked si pozries moj nick, tak v hesle najdes ze som este dula vo vycviku... 😉 cize ma nenajdes casto v nemocnici...som skor nahoda... 😀

Baby ak by ste este niekto chceli sa stretnut v Juzanke o tej 10. hod. v pondelok, cim viac nas bude, tym lepsie 😉 (Dahlia, v poho, mne ide iba takto BUS, ale vsak je tam co pozerat a aj euricka minat 😅 )..Budem sa tesit...keby cosi tak mi cinkni, ze nejdes, moje cislo najdes pod mojou webovkou co som tu uz pisala, ale pre istotu este raz prihodim aby si nehladala a ZUZU ty mozes mrknut info viac o mne:

http://sites.google.com/site/mikidula/

Vsimla som si, ze je uzavrete oddelenie na 3. poschodi, neviete preco? To znamena mensia sanca ziskat nadstandard ak su obe poschodia na jednom ( na 4. !)... 😒..tusim ale iba do 3.3 (?) neviem isto...

Co sa tyka odobratia pupocnikovej krvy, tak je len moznost verejneho registra ( neviem info viac, pozri tu uplne dolu posledny odsek:
http://primar.sme.sk/c/4116382/myty-a-fakty-o-p... )

a ceptra...presne ako opisala Romcha 😉...da sa aj priamo vsetko vybavit ako sa povie na poslednu chvilu ( kamoska to tak robila) a az po porde robili papiere a platbu az o mesiac neskor (z peniazkov za porod)...ale to brali pre seba, ty by si nemala platit nic... Velmi ale zalezi aby "jej bol dostatok"(nie je to o mnozstve na pohlad len, ci od oka, robia vysetrenie poctu jadrovych buniek a podla toho sa urci ci je jej dostatok alebo nie) a to sa vlastne zisti az ked sa to odobera....

giza
27. feb 2010

Romcha, Erytrea, Jja...pridate sa v pondelok?

giza
27. feb 2010

Evcam, ty to tiez nemas daleko 😉 ..., ak som niekoho neoslovila konkretne, nic v zlom...kludne sa pridajte, aspon bude veselsie... 🙂

dahlia23
27. feb 2010

giza, to ma ani netráp,že 2 poschodia na jednom. To čo tam bude? Asi fakt skončím na cvokarine. ☹
Ozaj, vraj v niektorých nemocniciach už majú vedierka na kúpanie. Ale toho sa v TN báť nemusím,že? 🙂 By som si to rada skúsila,lebo ho chcem aj domov. A môj muž ma má za nenormálnu.

bebel
27. feb 2010

Ahojte
Dahlia: v TN ti ani novorodenecké sestry nedovolia malého okúpať v tvojej réžii. Bohužiaľ sa musí bábo večer kúpať vtedy, kedy sa dovalí sestra z novorodeneckého na izbu, prípadne si rozkáže dieťa nachystať a odniesť okúpať na ich odd. 😖A kúpe deti sestra, nedovolia to ani matke druho a viac rodičke. Toto ma fakt trochu iritovalo, ale cez deň som si malú bežne oplachovala pod tečúcou vodou sama. 🤐

dahlia23
28. feb 2010

bebel, tak to je fakt pristup... 😒 Akože si nemôžeš vlastne dieťa okúpať sama... ??? Jaaaj, ked som mala prvé,mi to tak nedochádzalo všetko,ale teraz... Normálne sa bojím,aby som tam niekomu niečo nepovedala. 😒 A bude zo mňa problematická pacientka... 😀

lienka55
28. feb 2010

Dievcta pozor sprava!!!!

RIKAR dnes o 09,40h porodila drobceka RISKA 2520g a 44cm. 🙂
Gratulujeme!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dahlia23
28. feb 2010

ahojte. Aj ja som dnes porodila. 🙂 O 11.25 sa nám narodil Juraj. Má 3550 g a 52 cm. A už si užívam dovolenku. 🙂 Podaril sa mi ten nadštandart, tak som happy ako blcha.
Giza, sorry,ale zajtra do Južanky neprídem. 😀

dahlia23
28. feb 2010

a samozrejme gratulujem rikarr 🙂

lienka55
28. feb 2010

dahlia tak sa vam to podarilo s rikarr v jeden den,dufam,ze sa stretnete. 😉

lienka55
28. feb 2010

a aky si mala porod...podrobnosti 😉

lienka55
28. feb 2010

a na to najdolezitejsie som zabudla gratulujeme a prajeme vsetko len to najlepsie,hlavne aby ste boli zdraviiii.

erytrea
28. feb 2010

RIKAR a DAHLIA teda to je super spravicka, gratulujem k babatkam 😵 ako ste si to perfis naplanovali 😀

Giza, rada by som prisla, ale ja pracujem do 17 tej 😖

jja tak ked sa vyberiete do mesta tak vies kde sa mas zastavit 😵 😉 🙂

lulu723
28. feb 2010

teda nadherne spravicky sa tu siria gratulujem mamickam k syncekom nech krasne rastu a robia vela radosti 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

giza
28. feb 2010

jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeemineeeeeeeeeee, baby 😀 😕 😕 😵 😵 ...to ste mali taky pech???

Rikarr, no mensie babo ale vsak si to stale kupelmi privolavala ( asi to tak malo aj byt)... gratulko...!!!!

Dahlia, fakt do 2. hodiek po sebe, to sa tu este nestalo!!!!! miera kraasna...(neboj nepojdem na JUH)

Sanca na stretko v porodnici je velkaaaaaa... 😉 😉 ste sa tam mozno i poculi navzajom vzdychat, ak teda ste tam tolko stihli byt (?) som veeelmi zvedava na detailiky....farba boxu, nadstandard, kto rodil ( bol tam p. primar?), ako dlho, prichod a hokej Dhalia muz stihal, len skoda ze sme prehrali 😖 ...

Lienka - dakujem za spravicku 😉

giza
28. feb 2010

Erythea, neni problem cas upravit... 😉 ...napis do IP...

Rikarr, boli to sprchy ? (som napisala ze kupele , nie som ista, ak som sa sekla - ospravedlnujem sa 🙂 )...

dahlia23
28. feb 2010

no, ja som prišla 10.50 🙂
Ale predtým som tam ráno bola,ale na rodenie som sa necítila. Natočili mi CTG, vyšetrili ma a s tým, že sa popoludní vidíme som sa pobrala domov. Ale len preto,že bývame hneď na Soblahovskej, inak by ma nepustili už. 🙂 Ale čo by som tam asi tak robila, ked som bola len na 3 cm a bez bolesti. 😀
Tých 10.50 som už bola hore na vyšetrovni, pustili mi vodu, potom to zacalo bolieť, dali ma do "našej" pôrodnej sály rovno na kreslo, ďalšie CTG a potom tn zrazu bolo. Som predbehla aj takú pani, čo tam ráno bola na vzdychárni. 😀 Akože paráda, každej doprajem. 🙂
Veď povedzte rikarr, nech sa zastaví, som na 12tke.

dahlia23
28. feb 2010

giza, a všetci sú tu od rána neskutočne milí. 🙂 Juraj bol dnes 3. dieťa, včera,že bolo 9 pôrodov. A samozrejme, pán primár bol. 🙂 On je zlatý, u neho rodiť, to je ako ísť do zelovocu. 😀 Len tá krv sa nám nepodarila. Kopec roboty okolo toho a bolo len 170, spodná hranica je 180. ☹ Takže my nikomu nepomôžeme...

romcha
28. feb 2010

Blahoželám k bábätkám !
až mi všetky chlpy na rukách stoja.
Zajtra si ideme matrace kupovat do našej novej lóže 🙂 takže sa v južanôčke nestretneme.

giza
28. feb 2010

veru nestretneme, ale Romcha bola tu otazocka ci ti to nevadi i na vecer niekedy napriklad v meste???

Dahlia, to som rada...aj za tu salu aj za ten "nakup" 😀 😀 😀 u primara...Nevadi ze nepomozete - skusiliste..ja som to chcela pri druhom dietati, kedy sa to iba rozbiehalo aj to len v niektorych porodniciach a pri porode uz bolo o tom neskoro rozhodnut...( i ked som chcela verejne podarovat, vtedy sa to nedalo)...
Inak pekna rychlovka ten tvoj porod a som este na manzelika zvedava aky bol a co sitie, mas? Pri panovi primarovi ani nie...(?) 😉

giza
28. feb 2010

ozik Dahlia, uz vytahujes plienocky??? 😵

lienka55
28. feb 2010

Dahlia vraj ste sa s rikarr stretali na vdycharni,uz vie ze si na nadstandarde.Neviem ci sa zastavi,inak ona je na 14tke.A rodil ju tiez primar.

dahlia23
28. feb 2010

lienka, to je možné, že sme sa tam stretli. 🙂 ale ja som tam nestihla pobudnúť, okrem toho ranného ctg. 🙂 tak je iba o 2 izby vedľa... 🙂
Giza, mám len 2 stehy, úplná pohoda, hneď som mohla aj sedieť a všetko. A malý už má na sebe žirafkovú plienku. My bolo ľúto tú jemnú kožičku dať do papiera. 🙂 Keďže tu sa jednorazovky hádžu do jednej igelitky, bude asi ráno ťažké vysvetliť,že tam žiadna nie je. Ale ja som hneď tej prvej sestričke povedala,že mám látkovky. Stretlo sa to s nesuhlasom a nepochopením, lenže ja tým nikomu neubližujem, neobťažujem ani nič podobne. Tak im to môže byť jedno, nie? Ona sa bála iba o skladovanie. Ale veď kazdy deň pôjdu plienku pekne domov. A okakané separačky do tej ich igelitky.pekne zabalené. Tak ja neviem, prečo by im to nemohlo byť jedno. Asi urobím osvetu o látkovkách. 😀

newyorkgirl
28. feb 2010

jeeej babulky akurat idem pozriet dahlia, ze ci uz mas babatko, tak moc blahozelam 😵 aj ja chcem taky porod rychly 😀 drzkajte sa a nech ste coskoro domka...

lulu723
1. mar 2010

Ahojte 😉 dahlia ta 12 to je ako nadstandard? lebo ja po sekcii som bola na 8 a potom ma dali na 12 tiez som si ju pochvalovala 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre