Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

pink_lady
3. mar 2010

ahojte, zuzu, pre babatko potrebujes plienky, vatove tycinky a vlhcene utierky 😉

zuzu_h
3. mar 2010

Pink_lady, to len toto? Nic viac, ziadne oblecenie, perinku, kremy, pudre a tak? A kolko akych plienok?

jja
3. mar 2010

zuzu, je to pravda, plienky - ja som mala jednorazove, na 4 dni, podla toho ake budes uzivat...par vatovych tyciniek - pouzivaju dve denne pri kupani,....a utierky na ritku: 🙂 oblecenie aj perinku davaju ony, ja som dostala aj maly kremik ked mi doniesli malinku, tak som pouzivala ten. a to je vsetko. potom ti oblecenie pre male donesu pri odchode z nemocky tvoji blizki, den vopred alebo v ten den.

giza dakujem za povzbudeneie, bola som nestastna z toho aby osm neublizila malinkej. teplota mi uz presla, v noci somsi dala kuru 🙂

giza
3. mar 2010

Jja neni zac, ja som sa tiez na hotparalenovych drinkoch drzala pri zivote aby som zvladla 2.kolo pohovoru v praci o ktoru fakt velmi stojim, ostava mi uz len dufat a modlit sa, ze zavolaju a beru ma... 😨 ...a padam od unavy, no musim ist este pre baby do skolky a spravit ulohy a vsetkych osprchovat, veceru a az potom sa mozem zlozit, no verim, ze budem mat pri sebe este mojho "otravujuceho" mangelika... 😅 ...

ZUzu - ja co viem tak pre babo poskytnu aj plienky latkove ( ale len docasne) a mozes ako to robi priamo teraz Dahlia plienkovat sa - no treba mat niekoho kto ti to kady den vyzvdvihne a postara sa o pripadne nehodove zalezitosti ( i ked u plienkovania to neni nic katastrofalne)...cize ak si pre babo aj nic nevezmes, oni ti poskytnu, nakolko ozaj nemusis vymaknut dobu kedy porodis a co s mamou co ju to zaskoci o 3. tyzdne skor niekde nahle bez veci??? jasne ze ti poskytnu vsetko potrebne pre babo 😉

Je dobre mat vela veci,hlavne i pre seba - mam cely zoznam spisany a ak chces, tak poslem na mail, napis mi do IP a rada poslem..inak je to tu aj spatne niekde uverejnene tusim od Ivell 😉 (neviem isto kto uz to pisal, ale vsetko je tu) - uz sa tu iba opakujeme ale zas pri 144. stranach? 😝

hannah04
3. mar 2010

Ahojte, no konečne som všetky tie strany prelúskala (aj keď som čítala len tento rok), ďakujem Vám za info hlavne giza veľmi tu pomáha všetkým(hanbím sa musela som si pozrieť v rýchlosti tvoju stránku lebo mi to ani nič nehovorilo čo to vlastne ty robíš - dula). Ja aj keď druhorodička si pripadám ako keby som išla na 1. pôrod. Je to už viac ako 5 rokov.Tehotenstvo prežívam tiež úplne opačne: bábo omnoho viac kope, brucho ma bolieva, hlavne večer, štikútku má bábo každý deň min. 1x - má s tým niektorá z vás skúsenosť? Nie je to nejaká chyba? Čítala som že to nie je na škodu vraj sa posilňuje hrudník. 😒 Izbu kde by som bola sama s bábätkom by som prijala aj ja, keďže po skúsenosti pri prvom keď sme boli na izbe 4 a ja som taká že som sa bála nechať malú samú preto som sa chodila sprchovať v noci keď som si bola istá že dobre spí, lebo som nechcela aby plačom pobudila ostatné deti - no bolo to len moje zbytočné stresovanie. 😖 No dosť o mne asi to nie je pre túto tému. Chcela by som sa spýtať na začiatok o tých plienkach, to si mám doniesť teda jednorázovky a druhá látková sa nedáva??? - nožičky naširoko? To mi je novina 😨 S klistýrom nemám dobré skúsenosti a dúfam že tentoraz odhadnem či ho potrebujem ☹ To je asi môj najhorší zážitok z pôrodnice. Tak vás všetky zdravím a prajem všetko dobré a dúfam že sa ešte stihnem niečo poučiť z vaších príspevkov 😅

giza
4. mar 2010

Hani ahooooooooj 😀 ...
Si mila, ze sa hanbis ze nevies co je dula...v poho! 😉 😀 si neni ani z daleka sama, ked mrknes tu pod rubrikou porod do temy dula, tak najdes aj taketo:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

str. 13 - baby ja som len 😕 😕 😕 😕 😕 ...a to admin kopu este povymazaval odtial co tam bolo popisane....

Takze - preto je to mile od teba Hani, malokto nahlas pripusti, ze nevie a kazdy mi hned povie (hlavne chlapi): " ja viem co to je! - nieco ako porodna baba!" - no tak v duchu si pomyslim to svoje... 🙄 ...ale to aspon strelil blizko temy, su i horsie nazory.. 😒

Hani o plienkovani sa da na nete ozaj vela citat aj o bezplienkovej metode a co sa tyka noziciek na siroko - velmi diskutabilne v dnesnej dobe..tiez je tu o tom tema vedena...nebudem rozoberat moje postoje ...

Klystir - da sa kupit ten yal a urobit si to setrne doma pri prvy pocitoch kontrakcie ak ti neodtiekla plodova voda ( nesmies mat podozrenie ani ze ti po troche unikala)...je to ovela lepsie ako v nemocke, no ako pises, skus odhadnut podla potrieb 😉

Myslim si, ze aj ked pojdes na 3.ci 6. porod vzdy - kazdy jeden porod je iny a prave preto sa citime akoby sme sli znovu a znovu po 1.x rodit... 😉 - v poho...nie je to len o vekovom rozdiely..

Rikarr,Dahlia, uz ste domka? nevidim ta tu Dahlia prispievat, tak asi hej a nestihacka, ze? heh -fuu - nezavidim.. 😅 iba ak ten zivy TV prenos=kuk na babatko ako krasne spinka ten anjelik...to by som brala hned!

Romcha- odpocitavas???...mas to ozaj za par... 😉 Aktakk, podobne...

Ozaj stikutka- je to v poriadku..bude pravdepodobne na to tak i neskor ked bude na svete (po papkani a pod..)... 😉 - pomaha ukludnit sa a niekedy mne ani to nepomohlo, takze zžiť sa s tým...

lulu723
4. mar 2010

giza a to ti zavola nejaka zena,ze ta chce mat pri porode?to sa,ale musis najskor snou stretnut vsak?a to ju tam psychicky ukludnujes,ze vsetko bude oki?pytam sa preto,lebo ma to zaujima ako to vlastne vsetko prebieha.a dokonca jak ta tu tak citam tak by som urcite pri tebe bola kludnejsia aj z manzelom 😉

lucikatn
5. mar 2010

dobre ranko!
to s tou stikutkou prezivame cca od 6mesiaca - denne aj 5x ju ma malicky. jedine co zatial zabera je ze sa napijem a potom mu to prejde.... 🙂
kocky neviete mi poradit???? od vcera mam pravidelne bolesti ale su slabe (take ako keby som mala silny menzes). Je mozne ze je to zacinajuci porod alebo ti poslickovia??? som prvorodicka a nechcem ist zbytocne do nemocnice.... vdaka

giza
5. mar 2010

Lulu - tak je ako pises, nie som cudzi clovek pre maminu a ani tatina, davame si zraz zvacsa doma u maminy ( ak suhlasi) inak ak sa rozhoduje ze ci este len do toho ide a nechce doma nic zavezne ( jednoducho chce vidiet ci si vobec sadneme), tak v kludnom prostredi (napr. cukraren, kaviaren atd..)...nie je to len cisto psychicka opora...z mini casti aj fyzicka... 😉

Lucinka...mozu byt anjelske predzvesti, z ktorych sa stane porod...neni sa vsak treba plasit ak bolest neni pravidelna a hlavne v castych intervaloch - kazdych 5.min.. - ak to tak je, tak radsej chod...- nevies a za vysetrenie v nemocke nic nedas.... 😉

lucikatn
5. mar 2010

praveze bolesti su pravidelne ale nie caste (cca kazdu polhodku az hodku). idem si dat sprchu a pokial to neprestane tak pre istotu pobezime. vdaka za odpoved!

dahlia23
5. mar 2010

ahojte, my sme už doma, včera nás pustili. 🙂
bolo super, normálne mi doma večer chýbala tá moja izbietka 😀
ale nie, som rada, že sme už doma, aj keď primárovi gynekológie aj primárke novorodeneckého som vyjadrila neskutočnú spokojnosť s oddelením.
To, ako sa starali, som fakt nechápala.
Takže, giza, ten dotazník pošlem, len ho musím vyplniť.
Fakt, že okrem jednej sestričky z novorodeneckého, ktorú keby som bola znovu stretla, tak jej pár teplých slov poviem, tam boli všetci super. Ale keďže som ju nestretla, tak som aspoň zreferovala MUDr. Bočákovej a od primárky som si vypýtala dotazník spokojnosti, kde som im všetko rozpísala, konkrétne aj s menami.
Všetko je to však o ĺuďoch.... 🙂

a ešte jedna vec, taký výsledok môjho pozorovania: veľa mamín nadáva na novorodenecké sestry, ale nepozrú sa na seba. celé tehotenstvo zháňajú informácie o kočíkoch, plienkach, postieľkách a iných materiálnych veciach. ale koľko z nich ide za laktačnou poradkyňou????? a potom je problém, keď im každá sestra povie niečo iné (v princípe to isté, akurát obohatené o osobný názor).

takže ak začne každý sám od seba, bude sa nám asi všetkým dýchať ľahšie aj v tej nemocnici (mne už nie, ja som si svoje odrodila 😀) 😉

hannah04
5. mar 2010

Ahojte, Giza ďakujem. Poštudovala som zase niečo viac (dobrá vec ten net 😉 ) ale aj ako dobre napísala dahlia treba študovať aj tieto užitočné témy nie len čo je moderné - ale nie je to môj prípad že by som potrebovala najnovší model kočíku ... atď najhlavnejšie je zdravie bábätka a celej rodiny. O tých plienkach som to moc nepochopila, čítala som tu rôzne veci o nich, keď som bola s malou plienku mi doniesol až manžel pri odchode na cestu pre malú, používala som látkové čo nám dali v nemocnici a všetky mamičky tak isto. Tak doteraz čo som tak pochopila mám si doniesť jednorázové a látkovú mi dajú aj poštolky k tomu?? Doma určite budem dávať látkovú, nechcem zanedbať niečo čo by som si potom určite vyčítala. Prosím vás aj o váš názor k tomuto.

O tom Yale som už počula len sa bojím či druhý pôrod nepôjde rýchlejšie, ale uvidíme ako bude. Našla som aj diskusiu: Klistýr a dobre som sa "zabavila" že som nemala sama takú zlú skúsenosť s ním. 😀

Lucikatn: ja som mala takéto bolesti (pravidelné) pri prvom začalo to o 02:00 ráno v ten deň som mala aj poslednú kontrolu u gyn. aj som tam išla aj zatínala zuby v čakárni, po kontrole mi doktor povedal že to by som inak tam kričala ak by to boli kontrakcie ale keď chcem tak mi dá teda papier do nemocnice. Tak som aj išla do TN na príjme to isté ako povedal môj gyn. ale že ak chcem zostať môžem a o 17:20 sa malá narodila. (Všetci len hovorili že málo kričím že sa im to preto nezdá že mám naozaj tie bolesti 😖 Kedže nie som z TN tak som sa nechcela vracať domov proste som to cítila že v ten deň porodím 🙂

Tak ahojte a ja ďalej hltám vaše info z TN pôrodnice. Dík.

lucikatn
5. mar 2010

hannah04
ved prave ze ja tiez nie som priamo z TN a neviem ake bolesti mam cakat. Kazdy ma prah bolesti niekde inde - jedna povie ako strasne to boli a ja som skoro nic necitila (napr.). Ja chodim dr. Chlapeckovi a vsetko co mu poviem tak je normalne a to je vsetko.... juuuj uz aby som to mala za sebou.

Inak o tych plienkach - tiez som chcela pouzivat klasicke latkove kvoli zdraviu drobceka. A kazdy ma od toho odhovoril - vraj len zbytocne si privodzovat pracu navyse. Ze teraz co vyrabaju jednorazovky su priedusne a malemu neskodia (aj ked tomu neverim)... A co sa tyka tej nemocnice - pokial mam dobre info tak plienku ti daju prvy den (latkovu) aby dobre videli stolicu a moc babatka a potom si uz prinesies svoje.

hannah04
5. mar 2010

Lucikatn: dík za tvoje info, a čo bolesti prešli?

dadulka21
5. mar 2010

Ahojte babulky, našla som túto tému a rada by som sa pridala.
Čakáme druhé bábätko v apríli. Dr. v TN moc nepoznám, pri prvom ma rodil Dr. Paškala. Bol to celkom fajn pôrod.
Budem rada ak ma medzi seba zoberiete 🙂

lulu723
6. mar 2010

Ahojte 😉dadulka samozrejme,ze ta zoberieme medzi seba. 🙂 a mozes chodit a na regiony NMnV a okolie budeme radi 😉

Rikarr sa nam este neozvala tak nevieme ci je uz doma,alebo este v nemocke 😒

lucikatn
6. mar 2010

Dobre ranko vsetkym prajem!!!!

hannah04
bolesti presli v noci. Vecer to bolo o dost intenzivnejsie - uz aj taska bola medzi dverami nachystana 🙂 ale nakoniec sa to polepsilo. No pokial sa to bude opakovat tak urcite pojdem lebo nechcem privelmi riskovat.....

giza
6. mar 2010

Lucika - neriskujes, moze sa stat ako opisovala Hannah, ale moze sa stat ako nie jednej mamine, ze mala aj 3. az 6. dni (aj viac- citaj stare prispevky od SIvky) taketo bolesti a len sa stale morili (nedokazali ani spat v noci - to mas obrovsku vyhodu, ze ty mozes!!!)...takze ak ta to preslo, je to len o poslickoch, ze to moze byt o niekolko dni ci tyzdne ( maternica sa pekne cvici a chysta na porod)...preto by som neutekala hned do porodnice, nakolko by si tam bola nielen este zavcasu ale doma je len doma (uvolnujuce prostredie) 😉 ...ak ti zabralo, ze si sa v noci na to vyspala ( a vobec, ze si dokazala zaspat - vyuzi to! nacerpaj tak silu!) tak to je v pohode, mas tie bolesti umerne tomu ako sa mozno namahas a si hore cez den, takze k veceru je logicke, ze si na rozpadnutie 😉 ...to je bezne ku koncu tehotenstva....ber to aj z tej stranky, aku zataz ma tvoje telo s babatkom v brusku a ze sa to aj takto moze prejavit, lepsie ako mat gestozu ci neskutocne bolesti v krizoch a pod.. 😒 ... U niektorych mamiciek moze odchadzat aj hlienova zatka niekolko dni ( niekedy len den) vsetko je individualne, ale kedze si prvorodicka, pokial nemas pravidelne bolesti po 5. min. ani nechod do porodnice skor ak nemas nejaku inu vnutornu obavu ci pocit ako opisuje Hannah a nebyvas dalej ako 20km...od TN...ci nekrvacas alebo ti neodtiekla plodova voda...

Lulu, tiez by som rada vediet o RIkarr 😕

Dahlia - je to trefne co pises o personale - je to tak, zial sestricky, pracujuce na oddeleni, ktore su povazovane ako odbornicky, co absolvuju urcite studium, nemozu ako profesionalky podavat prifarbene informacie so svojimi osobnymi skusenostami! Na to pozor !...lebo potom sa naozaj stane, ze z toho maminy maju chaos...aj ked su studovane a dokonca druhorodicky!...nezvalovala by som vinu iba na ich znalosti ( maminiek) a ze neoslovili laktacnu skor.... 😉 zial niekedy nestacia ani vsetky studia sveta, to by ti vedela potvrdit nie jedna laktacna co si svoje odzila 😉, momentalne poznam 3., ktore si nevedia rady sami so svojimi detmi, mozno si to mala od prirody jednoduchsie ako mnohe ine (neviem posudit)...no ak mi sestra z novorodeneckeho povie, ze si musim vsetko mlieko odstriekat inak mi tam skysne, tak to je sila!!! ako tam niekto taketo moze nieco povedat a takych perliciek tam bolo viac...asi si mala len stastie, ze si ich rady nepotrebovala a tym padom ani nepocula v takom ich vacsom ustnom podani 😵 (rozsahu) ...

+ hormonalne zmeny po porode kazdej matky robia divy, ze i tu najmudrejsiu dokaze "vyveklat" z pevneho presvedcenia taketo "mudrovanie" a zblbne aj pri uplnej nelogickej vete... 😠 ...

giza
6. mar 2010

Dadulka ahoj, vitaj aj tu medzi nami, prispievaj - budeme potesene... 😵

lucia231
6. mar 2010

ahojte vsetky tehulky aj netehulky 🙂 rada by som sa vas chcela opytat kolko si mam zobrat tych jednorazovich plienok a kolko tych latkovich mam to uz za par a arada by som mala uz vsetko nachystane 😅 Dakujem

romcha
6. mar 2010

😵 čaute,
no veru odpočítavam,17 dní.
Už chodím po návštevách s kufrom do pôrodky.Mám tam detské jednorazovky 43kusov,4obyčajné plienky,poštolky,vložky,košele nočné,papučky -aj do sprchy, uterák, sprcháč, toaleťák, zub.kefku+pastu, župan, tenší sveter na gombíky,džúsik-ten mi tam mamča prihodila 😎 Jediné čo mi chýba je podprsenka na kojenie,pretože mám k nej odpor ( k tej klasickej ) ,v kabínke som plakala nad ňou,keď som ju mala na prsiach.Mám košík F a tú podprsenku by som si nedala ani keby som bola babka pod zásteru😒 😀 .Takže zháňam niečo športové,v čom budú mať prsia oporu.A nemám ešte ani kočík 😔 .
Inak sa už veľmi teším aj keď mám strach,ale verím že keď sa tu doktori a celkovo trenčianska pôrodnica vychvaľujú,tak že to bude malinka-aspoň zelená ked nie červená.
V stredu som na svojich bradavkách objavila kvapôčky vody,takže som sa potešila,aj ked prvotný bol výraz nechápania,že "čo to jééééé"´. Ľavý prsník ale neni na tom tak bohato ako ten druhý. Mám si ich masírovať? A niekedy mám pocit že mám menštruáciu,tak ma brucho bolí.Ach,ako sa na ňu neteším po pôrode 🙂
Kočky,nebojím sa že či spoznám kedy to na mňa príde,verím si.Ale modlím sa aby všetko dobre dopadlo,aby sme všetci boli zdraví.
A želám aj Vám všetkým aby ste boli hlavne zdravé a zdraví.

dahlia23
6. mar 2010

giza, s tými laktačnými máš pravdu... ja som sa pri Lenke chcela na laktačné poradenstvo dať, potom ma to prešlo - vrátila som sa do školy, takže nebolo kedy....

a teraz som už aj ja volala poradkyni, lebo som nevedela, že čo. teda, vedela, ale viacej hláv, viacej rozumu, radšej som si to overila.

lucikatn
6. mar 2010

giza mas pravdu. My byvame relativne blizko TN - len cca 9km tak keby sa to zhorsilo pojdem. No asi to treba len vydrzat i ked vecer to je najhorsie.
aby sme to uz mali vsetky uspesne za sebou... 😉

dadulka21
6. mar 2010

Romcha: Neskúšala si namiesto kojeneckej podprsenky neviem presne ako sa to vola, bud bolerko ale lambády sa to tuším vola, ked som bola v porodnici, jedna si to vychvalovala a mala tiet väčšie prsia.

Lucikatn: Už nech to je za nami, len hlavne aby sme boli všetci zdravučkí... 🙂

V nemocnici keď som rodila, tak mi látkové plienky dali, tuším 8 ks, ked boli špivané vymienali kus za kus, neviem
či je to ešte tak. Svoje som pouzila len na zakrytie. Jednorázových plienok som mala 43 ks a odchádzala som so 4 ks, maly bol strasný posero 🙂

lucikatn
6. mar 2010

Romcha - tiez pouzivam velke kosiky (teraz mam E) a to nechcem vediet ake budu ked budem kojit. Ale neviem si vynachvalit podprdy z obchodu Sassa v novom Laugariciu. Aj co sa tyka velkosti aj strihov a aj cien. Ci som mala vystuzenu alebo bez kostic tak boli super!

dadulka21 - to fakt si minula tolko plienok???? fuuuu to aby som este zodvadsat pribalila.... 🙂

dadulka21
6. mar 2010

Ano Luci minula, ešte sa mi na izbe smiali, že aký je malý poserko, aspon ho bruško nebolelo. 🙂
No čo rodiť sa ešte nechystáš?

lucikatn
7. mar 2010

dadulka21
no tak to si sa tam nenudila kedze si stale prebalovala.... xixixixi a uz to je lepsie ci este stale mate taku spotrebu? 😉

Rodit sa nam akosi este stale nechce ale posledne dni uz pocitujem bolesti. Doposial som sa tak velmi tesila na porod a uz zacinam mat obavy a stresy ako to vsetko prebehne a dopadne.....

Pozeram ze by ste chceli Lucku. Uz mate rozhodnute na 100%? Pekne meno.... 😵 😵 😵

dadulka21
7. mar 2010

Lucikatn
nie už nemáme takú spotrebu, už sa pomaličky učíme chodiť na šerblík ale zatiaľ neúspešne, ale snáď sa to napraví 😝

Ved potom očakávame MMS správu s fotom Timotejka. Jáj už sa tešíme.

Meno vyberal manžel takže je už na 100% rozhodnutí 🙂 a Timotejko je 100%?

lucikatn
7. mar 2010

kokso dada to si ty?????? Lebo az teraz mi to doslo!

az teraz ked si napisala o MMS..... samozrejme ze Timi je iste... 🙂

dadulka21
7. mar 2010

Ja som si myslela že to vieš Luci 😉

No už sa teším na drobcov, niekedy potom dáme stretko baby 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre