Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

lucikatn
7. mar 2010

Dada fakt mi to netrklo!

to stretko by nebolo zle!!!

giza
7. mar 2010

Dahlia - laktacne sa da spravit velmi jendoducho lacno ( s porovnanim s inymi kurzami co som si hradila) a je to len zvacsa o 2-3 vikendoch ( uz i s certifikaciou)...dokonca aj s babatkami v satkach tam absovluju kurz... 😉 babatka su tam zavesene na maminkynich cicikoch a zvladaju to...jednej som pri pisomnej casti strazila dietatko aby nechalo mamu to napisat ( a su zhovievavi - radi tam taketo maminy vidia) 😉 ...

Tusim nakuknem i do temy NMn/V...je vas tu fajne....mozno i tam by som mohla niecim prispiet... 🙂

Lucika - obavy su vzdy- treba si verit.. a ak doteraz bolo vsetko ok...tak sa nebat...prezili to tolkeeeee....je to ako ked si robis vodicak, ked vidis kolkeeee ho urobili a ake "blondiny" to boli... 😀 😀 😀 (pozri na moje vlasy 😉 )

lucikatn
7. mar 2010

giza
inak toho vodicaku som sa bala viac ako porodu... 😅 ale ked si predstavim ze drobcek bude o to skor pri nas "nazivo" tak strach vystrieda radost a hlavne nedockavost....

Neviete mi niekto poradit ci je normalne ked som mala na bradavkach "mlieko" - tie priesvitne bodky a cca pred tyzdnom mi to zmizlo???? Je mozne ze nebudem kojit ci sa mi to po porode objavi znova?

romcha
7. mar 2010

lucikatn-ja mám tiež tento "problém". tiež sa pýtam-"kam sa to podeló"?
giza nevieš nám to aspoň trošku priblížiť? či si máme naštudovať internet??? 😲
🙂

lulu723
7. mar 2010

Ahojte dobrz napad giza len nakukni k nam do temy aj ked tam prispievam len ja a Rikarr,ale mozes aj nakuknut do Tirolaciek z NMnV 😉

dahlia23
8. mar 2010

baby, viem, že to sem nepatrí, ale ak by ste mali niektorá záujem o 90 ks balenie plienok huggies 2-6 kg, pošlite IP, my sme ich dostali a neviem, čo s nimi.

lienka55
8. mar 2010

lucikatn a romcha myslim ze je to normalne. 😉 Nemate sa coho obavat.

dahlia ked ta prepustali ,prepustali aj rikarr?Stale sa nam este neozvala do nasej temy. 😉

dahlia23
8. mar 2010

lienka, nemyslím si, že ju prepúšťali so mnou

giza
8. mar 2010

juuu Rikarr -hmmm ☹ ...

Romcha - Lucika...to je kolostrum , ktore sa tvori uz skor ako porodite, a je to hodnotnejsie ako zlato a to do slova a do pismena ( mnoho x sa ho oplati si ho odlozit prave pre prve dni po porode kedy nabieha a je ho len par kvapiciek) - ale je to to najlepsie pre babatko co moze byt ... 😉 ..To ze vam to zmyzlo teraz nema ziaden suvis s tym ci vam mliecko pristupi alebo nie.... 🙂

Babeny ospravedlnujem sa ze budem teraz menej prispievat, vraj zajtra nastupujem do prace , takze uz tu budem byvat pomenej....dam vediet zajtra ak stihnem..Dnes nestiham vobec nic.. 😔

bambibam
8. mar 2010

Gratulujem 🙂 k práci ,podstatné bude ,že sa ozveš 😀 😀 😀

giza
9. mar 2010

Bambi - dik...uz som od 5. hore z nervozity pred prvym dnom... 😉 ..jasne ze sem nakuknem... 😀

dahlia23
9. mar 2010

giza, gratulujem k práci, tak som zvedavá, ako sa zabehneš a kedy Ťa tu uvidíme 🙂

lienka55
9. mar 2010

giza a kde nastupujes,budes pracovat v tvojom obore? 😉

elika
9. mar 2010

Ahojte,

ako ste spokojne s odbornostou a pristupom personalu na porodnom, poporodnom a novorodeneckom oddeleni? Zvazujem vyber medzi Myjavou a Trencinom. dik eli

andzi
9. mar 2010

Ahojte dievčatá, presťahovala som sa do Trenčína cca pred rokom a pol a o cca 6 mesiacov sa chystám porodiť svoje prvé bábätko. Zvažujem nemocnicu v Trenčíne alebo v Topoľčanoch. Hoci je to ešte ďaleko, chcem si urobiť prieskum a rozhodnúť sa. Aký je priebeh pôrodu vo FN Trenčín. Odporúčali by ste mi nejakého pôrodníka? Za všetky rady budem vďačná.

lienka55
9. mar 2010

Jej elika gratulujem k druhemu babatku.Pamatam si ta z par prispevkov z nasej temy a samozrejme aj z telky,....a este cez Ivetku Lukacikovu.
Urcite Trencin. 🙂

dahlia23
10. mar 2010

ahojte baby, ja by som určite volila Trenčín.
prístup personálu bol super, aj na gynde aj na novorodeneckom. Jasné, našli sa výnimky, ale pro jedno kvíti slunce nestvítí. 😀
andzi, ja si myslím, že pôrodníci sú tam všetci super, aj som obe deti rodila u terajšieho primára, takže ja viem odporúčať iab jeho 🙂

kaktusik007
10. mar 2010

elika, andzi: podobne ako dahlia, jednoznacne trencin 😉

dovod? uplne najsamvacsi: je tam jednotka intenzivnej starostlivosti pre novorodencov od ukonceneho 28tt, takze.... ak sa cosi dototo pri porode (co jeden nikdy nevie, ze ano 😒 ) tak tn je spadova nemocnica prave pre myjavu a aj topolcany.... takze... ja osobne radsej budem rodit v nemocnici, ktora pre babatko je dostatocne vybavena, ako rodit niekde, kde je nadstandardna vybavenost izieb a co ja viem co a potom... si nadavat, ak by bola potrebna jiska a to moje babatko by muselo najprv absolvovat cestu sanitkou do trencina... moj osobny nazor

dalej... v tn som lezala na porodnickom oddeleni toto tehotenstvo uz viackrat, sestricky su v pohode, rovnako aj lekari.... a to som tam na pohotovosti mala stastie na viacerych lekarov, nemozem ani na jedneho povedat krive slovo.... osobne si myslim, aj podla skusenosti bab s ktorymi som lezala na izbe, ze je viac menej jedno kto ta bude rodit, na vsetkych je spolahnutie, po tej odbornej stranke.... a po tej ludskej su tiez v pohode 🙂

jedine negativum, co som zaznamenala, bolo, ze v tn uprednostnuju normalne porody pred cisarskym... ale negativum je mozno silne slovo, ono je to proste iba o tom, ze cisarsky rez je veliky zasah do tela a moznost neskutocnych komplikacii (jedna z tych uplne klasickych je ze sa clovek nepreberie z narkozy) a tak sa tomu snazia predchadzat.... na strane dalsej, ked treba cisarsky, tak ho spravia.... a nediskutuju o tom, ved tu ide o zivot 🙂 - toto negativum bolo o mamickach, ktore mali deti koncom panvovym, a ony chceli aby mali cisarsky rez ale lekari logicky k tomu nakloneni neboli.... nakoniec je to o velkosti babatka, a o inych veciach, a celkovo ak by si mala babatko KP, lekari by ti v tn dopodrobna vysvetlili priebeh a pripadne komplikacie, co by mohli nastat.... ale toto je fakt strasne specificky pripad, ved 95% babatiek sa da hlavickou dole, takze... nemusime riesit 🙂

a ak mozem dat este radu navyse: ak by boli problemy s tehotenstvom pred ukoncenym 28tt, tak jednoznacne trvajte na prelozeni do ba, tam je v detskej fakultnej moznost zachrany extremne nedonosenych deti, od ukonceho 24tt....

my sme mali problemy v 22tt, co bolo aj na blavu skoro, ale nakoniec to dopadlo dobre... a od 28tt sa mi psychika lepsila kazdym dnom, aj ked som si co to polezala v trencine.... a teraz??? zacala som 37tt, takze... som vysmiata a pohoda lesna, ak by malicky prisiel na svet uz dnes, uz ani nie je vedeny ako predcasne narodeny.... tak sa z toho strasne moc tesim 😀

a mozno aj vdaka tomu, ake som mala problemy, som moje pohodlie odsunula na vedlajsiu kolaj a najdolezitejsie a vlastne aj jedine kriterium pre rozhodovanie o tom, kam rodit, bolo vybavenie nemocnice pre rizikovych novorodencov... a mily personal, co je v tn, beriem ako bonus navyse zdarma k objednavke 😀 😀 😀

elika
10. mar 2010

ahojte...
jee lienka, ty sa poznas s Ivcou? Super super.

Ja som uz raz rodila na Kramaroch a bolo to po 10 hodinach nakoniec cisarskym. lekarka mi povedala, ze na 98 percent teda bude aj druhy cisarskym. V BA skor uprednostnuju cisarske, ako dat sancu akejkolvek komplikacii. teda aspon mam ten dojem. kazdy sa boji, ze by sa nieco skomplikovalo. teraz mam znova obavy ako pred prvym porodom, kedze klasicky som este nerodila. rodicia byvaju od TN 30 km. tu v blave to mam na Kramare tak 4 km. Takze neviem sa vobec rozhodnut. Kramare poznam a TN len vsetko z pocutia kamosiek. Je moznost rodit v TN cisarskym len pri spinalke ci epiduralke? To je to, ze vas neuspia, len umrtvia pol tela 😀 no znie to strasne, ale mnohe si to veelmi pochvaluju. a co epiduralka pri klasickom porode, mali ste niektora? pridu pichnut kedykolvek v priebehu 24 hodin? a novorodenca vam nechaju hned pri vas? ste tu niektora, co rodila cisarskym?

lulu723
10. mar 2010

elika jasne ja som rodila cisarskym a dali mi spinalku co davaju vzdy ak sa nieco nepototo potom by ta urcite uspali,aby mohli babetko rychlo vytiahnt.ja si to neviem vynachvalit vsetci boli neskutocne mily.teraz cakam druhe a je zname,ze TN neradi robia cisarsky takze si vypocujem od doktorov ci budem mat druhy cisarsky,alebo nie.

erytrea
10. mar 2010

katusik velmi presne si to napisala 😉 velky suhlas s Tebou, presne pre tieto vsetky dovody co si napisala by som si a aj som si vybrala TN nemocnicu, uz len dufat a modlit sa aby to vsetko dobre dopadlo a aby bol drobec uz na svete 😵

v nedelu sme boli na 4D sone u Dr.Jankovskeho a sme sa dozvedeli ze budeme mat chlapceka 😅 tak sa vytesujeme a tesime sa na drobca 😉

andzi
10. mar 2010

Baby, naozaj vám všetkým ďakujem za vaše názory a som rada, že v TN nemocnici máte dobré skúsenosti s pôrodom. Ja zatiaľ ešte s pôrodom nestresujem, lebo ešte nie som ani v polovici tehotenstva, ale čas neuveriteľne letí a čo nevidieť to riešiť budem musieť. Chcela by som však vedieť, či do TN môžem prísť rovno len rodiť na príjem, alebo musím napr. posledný mesiac chodiť aj do poradne do nemocnice. Lebo napr. v Topoľčanoch to tak je. 🙂

jja
10. mar 2010

ERY.....takze synator??🙂)) 🙂

erytrea
10. mar 2010

jja veru tak, pekne sme to vsetko videli 😵 tak budeme mozno este niekedy aj rodina 😀

jja
10. mar 2010

No nikdy nevies 🙂 vcera sme boli pozriet v praci, tak moja sefova zahlasila karolinke, ze mozno raz bude moja nevesta...no zbohom 😅

dahlia23
10. mar 2010

andzi, vôbec tu nemusíš chodiť do poradne. ja som pri Lenke nechodila. a keď som prišla na CTG, tak ma rovno poslali na pôrodnu sálu. 🙂

andzi
10. mar 2010

dahlia, tak to je super, ďakujem.

freyusha
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dahlia23
10. mar 2010

feyusha, ja som rodila 28.2., takže dosť čerstvé. napíš IP, čo chceš vedieť. a nie je to tak, ako počúvaš, ja som sa toho tiež bála... 😉

freyusha
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre