Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

lucikatn
14. mar 2010

Tento problem s muzom som mala aj ja - no tak som sa narovinu spytala lekara ci moze pohlavny styk poskodit dieta a ten mi povedal ze nie - no tak som to muzovi aj tak vysvetlila a akoby zazrakom uz nema s tym taky problem... proste to musel potvrdit lekar a je to ok 😵 😵 😵 a napr. vcera sme si dali taky rezkejsi krok po schodoch na 4. poschodie ale ako tu niektore kocky pisu o tych "napojoch" - no tak na to nemam odvahu - zda sa mi to troska nebezpecne pre drobca...

aktakk
14. mar 2010

Moj drahy nema ani tak problem s tym, ze by sa bal. ALe mu je to divne, ked sa male hybe 😒 .
Za tie napoje som ani ja neni, moze to skor uskodit ako pomoct. Citala som jeden clanok o "radach starych mam" a lekara, ktory daval vyjadrenie na uvedene rady..a jedinu, ktoru potvrdil bol sexik a muzske spermie. Ale ak bude uz pridlho male vnutri, tak asi draheho znasilnim. Myslim,ze momentalne keby ho prilahnem , tak nema sancu. 😀

lucikatn
15. mar 2010

No teraz ste na tatina dvaja tak musi posluchat ci chce ci nie... 😀 😀 😀
Ty si pribrala vela pocas tehu ci ani nie???

aktakk
15. mar 2010

Tak tak, dvaja na jedneho...ma smolu. 😉
Pribrala som uz 18kg, co je dost. Horsie je to, ze ja som stihla dost pribrat uz pred tehu, co som byvavala kedysi ozaj taka "tyc do fazule." Verim, ze sa stihnem vratit spat do povodnych mier... A ty si ako na tom?

lucikatn
15. mar 2010

Ale aj tak to nemas take strasne... kolke priberu ovela viac.... 😉 Tym priberanim pred si sa asi pripravovala.... 😀 😀 😀
Ja som doposial pribrala 14 kg. Zo zaciatku som dost schudla lebo mi do cca 7 mesiaca nechutilo vobec jest. A bolo mi zle z liekov ale uz je to v pohode. No inak keby som sa mala spoliehat na priznaky tehotenstva - zvracanie a pod. tak by som doposial ani nevedela ze som v tom xixixixixi

lila61
15. mar 2010

Ahojte,
rada by som sa spytala buducich mamiciek, pripadne uz mamiciek na jednu vec - porodnica v TN je znama tym, ze sa snazia uprednostnovat prirodzeny porod pred sekciou. Ja patrim do tej kategorie mamin cakateliek, u ktorych teoreticky prichadza do uvahy aj prirodzeny porod, ale vzhladom na iste zdravotne tazkosti je mozne, ze to skonci sekciou.
Moja otazka je vlastne taka, ci lekari nejakym sposobom prihliadaju na zelanie mamicky, co sa tyka sposobu porodu. Ja by som za normalnych okolnosti rada klasicky normalny porod, ale to u mna mozne nebude - bude musiet byt planovany a este vzhladom na iste tazkosti je sanca ze by sa mimi mohlo "po ceste von" nakazit takou "pliagou" s ktorou bojujem uz vyse roka.
Z toho dovodu by som asi radsej dobrovolne nasilu zvolila sekciu. Pri porode chcem dr. Jankovskeho, tento tyzden za nim zbehnem, nakolko nie som jeho pacientka a dufam ze sa dajako dohodneme. Mate s tym daktora skusenost?

rikarr
15. mar 2010

dahlia - to som nepočula 😀

ale ja som to mala fakt vtipné....dali mi vyvolavačku a šupli ma na stol že natočia ctg aby videli ako fajn kontrakcie nastupujú 😀 no mne ta vyvolavačka zaučinkovala tak rychlo že stihli zaznamenať len jednu kontrakciu a potom som si to trhala dole a chcela sa otočiť na chrbát 😀 😀 😀 ma tam dve sestričky ukecavali aj s mužom že to vydržím 😨 (no chcela by som vidieť ich) a gol bol ked hovorim sestričke že tlačím!!!!!!!!!!!!!!!!a ona na mna netlačte ešte a ja na nu TLACIIIIIIM!!!!!!!!!!!!!! tak rychlo volali kaščaka a mne hovori tak sa teda otočte....jedna odvezovala tie pasy so mna a druha už držala v ruke hlavičku a aj mne kaščak hovoril že netlačte ale ako????to my nepovedal ved mne sa zdalo že netlačim a maly ide von sam....počula som len tak vzdialene že tlačte,netlačte,dychajte -no a vyber si potom 😀 😀 😀 😀 ale ked povedali dychajte tak som netlačila -to viem na 100% 😎 ale naj ulava bola ked došiel kaščak a povedal tuto si zaprite nohu a tlačete .......... to bolo to naj čo mohol povedať a potom ta ulava ked aj placenta vyšla.... 😵

rikarr
15. mar 2010

lily je to tak ale da sa dohodnuť....

andzi
15. mar 2010

Ahojte kočky, tak som sa veľmi nazlostila na môjho gynekológa a rozhodla som sa, že ho zmením...neviete mi odporučiť nejakého fakt dobrého gynekológa v Trenčíne, ktorý berie aj nové pacientky? Ďakujem

lucikatn
15. mar 2010

ja sa nemozem stazovat na dr. Chlapecku a pokial viem tak este berie.... momentalne je v tej novej okruhlej budove na Soblahovskej ul. (tusim AVK sa to vola)

andzi
15. mar 2010

lucikatn, a má v ambulancii aj sono? Je starší či mladší? Sestrička je v pohode?

dahlia23
15. mar 2010

rikarr 😀 takže tiež švanda veliká 😀

lucikatn
15. mar 2010

andzi
ma vlastne sono - je to fakt vyhoda - za cele tehu (ale aj pred nim) som bola na vysetreni mimo ambulancie len kvoli genetike ked musel vysledky potvrdit aj druhy lekar. Inak vsetko mi robil Chlapecka.
Dalej co mne vyhovovalo ze robi aj poobede (utorok od 11h tehotne a potom do vecera tusim do 18h normalnu gynekologiu).
Nie je stary. Tipovala by som mu cca 40-45 rokov (fakt neviem kolko moze mat). Je sice tichsi nez ostatni lekari - to najdolezitejsie ti povie ale na ostatne sa musis pytat (to je jedine minus).
No a sestricka? Je starsia ale super zena. Niekedy mam pocit ako keby ona bola dr. lebo ma dost velky rozhlad.
Ak chces poslem ti IP s ich tel. cislom (alebo si najdi) a spytaj sa na cokolvek. Jeden cas nebral pacientky lebo mal plno ale to bolo davnejsie.
Fakt som na 100% spokojna. A chodi tam aj dost kamaratiek ktore su tiez spokojne.

lucikatn
15. mar 2010

a dokonca je aj porodnik - tusim v Banovciach rodi.....

andzi
15. mar 2010

lucikatn, ďakujem, ešte si to zvážim, už som raz gynekologičku zmenila a teraz mám gynekológa, s ktorým som spočiatku bola veľmi spokojná, aj veľa dievčat si ho chváli, ale už som sa niekoľkokrát v ňom sklamala, že mi tvrdil do očí niečo, čo ja viem, že tak nie je. Tak preto rozmýšľam nad zmenou.

lucikatn
15. mar 2010

a aj prezradis kto to je? mozno si daju na to viacere pozor! to si ako moze lekar dovolit? je to fakt svinstvo -ved tam clovek chodi preto ze chce vediet pravdu a doveruje mu!v takom pripade byt na tvojom mieste by som urcite nevahala nad zmenou. Drzim palce pri vybere!

rikarr
16. mar 2010

dahlia a ako malý????

andzi
16. mar 2010

lucikatn, no takto verejne určite nepoviem jeho meno...hoci som veľmi nešťastná, pretože počas tehotenstva sa mi nechce lekára meniť.

kolumbia
16. mar 2010

Ahojte ,citam vase prispevky o gynekologoch,vcera ma noj gynekolog nastval ,verila som mu aj ked minule tehotenstvo sa zbabralo ale teraz spravil chybu ,poslal mi na genetiku krv a pomylil sa v datume o jeden mesiac co geneticku tak zmiatlo ,tak som musela letiet aby chybu opravil sice ju opravil ale druhu spravil tak uz neviem co mam spravit ,tiez som rozmyslala nad zmenou doktora lebo moj internista by chel mat vsetko pod kontrolou ale nechcela som urazit terajsieho no ale po tomto zazitku zo vcera uvazujem ze to spravim .

kolumbia
16. mar 2010

lucikatn...ja len o tom veku Dr .ma uz asi vyse 45 lebo bol z mojim manzelom na vojne a moj bude mat 44 takze on ma asi tak 45-47r ale vyzera mlado ,je na moj vkus az moc tichy ,poznam ho uz asi tak 18r

giza
16. mar 2010

ahojte, no "pekne veci" tu citam...Kolumbia sme len ludia ale ak ide o zivoty:... 😕 Podobne sa stalo mojej mame s rakovinou ( kde sa iba zapatrosili v karte vysledky na pol roka... ☹ ) a dnes ( ked to ako tak prezila ) uz ma mama prosi aby som to nerozsirovala, ale mne to neda aj ked su kamosky s lekarkou od detstva, stava sa, no ked sa to dotkne nas osobne tak je to zrazu neospravedlnitelne.... 😠 a je to tak...

lucikatn
16. mar 2010

kolumbia
to nemyslis vazne ze uz ma tolko rokov - to fakt vyzera skvele na svoj vek! tichy to je ale zatial som nemala problem s nim ked som sa na nieco spytala.
pred tym som mala lekarku a po tom co robila (som si uvedomila az neskor) som bola fakt rada ze som natrafila na niekoho normalneho a viac opatrneho!
neviem ale ako citam co lekari urobili asi by som im uz druhu sancu nedala (samozrejme ze kazdy moze urobit chybu). mat najmensiu pochybnost ficim prec a to vravim z vlastnej skusenosti... lebo zdravie mame len jedno!!!

kaktusik007
17. mar 2010

ano, ano... zdravie mame len jedno.... aj ja uvazujem, ze zmenim gynekologa, pretoze ked vidim tie rozdiely v pristupe medzi nim a medzi lekarmi, ktori sa mi venovali v nemocnici, tak je to sto a jedno.... a tiez som na neho pocula uz par veci, nie moc peknych..... co pozanedbaval..... ale nastastie, ked sme mali v tehotenstve problemiky, nikdy ma nenapadlo cakat do poradne, resp. do druheho dna rana a ist sa ukazat k nemu, nejako vzdy som automaticky zamierila na pohotovost do trencina.... nieco v mojom vnutri mi proste hovori, ze je to tutmacik, a je skvelym gynekologom pokial nemas problemy, si mlada holka a chces od neho len predpisat antikoncepciu..... vrchol vsetkeho bol ked ma prepustali z nemocnici a kascak (primar) ako ma vysetroval tak mi vravel ze mam maksi a skrateny krcok, v 33tt, ale ze nalez je zhodny s tym spred tyzdna co spravil dr. walenfels ked ma prijimal... no, a moj gynekolog o tyzden neskor: neviem co sa im na tom krcku nezdalo, ved je uplne v poriadku, neskrateny a je tuhy...... ehm.... giza, ty to budes hadam vediet najlepsie.... moze krcok maternice opatovne ztuhnut???? 😀 😀 😀 moj sedliacky rozum a moje mizerne znalosti z anatomie mi vravia, ze nie 😉

giza
17. mar 2010

Lucika .... naozaj ma tolko rokov 😉 😅 a vyzera skvele hlavne, ked nema tie fuzky s briadkou ( aspon podla mojho gusta), sa smejem 😀, ze ved preco asi tak dobre vyzera???? 😕 🤐
😉

kaktusik, nie som PA ale co som pocula, videla a citala, je to skor o tom v akom stave sa nachadzas a mohlo sa stat ze potom dalsi tyzden ti to hrdlo uz viac nezmaklo a tym padom podla tvojho lekara malo spravnu tuhost prihliadnuc k terminu, ale je to len uvaha... 😉

zajtra (18.) je tu na modrom konikovi vypadok, ale ja mam stretko v RC Juzancek o 17. hod. ak mate chut pridite pokecame 😉 ....

pa

lenkaaninka
20. mar 2010

Kaktusik chodíš do mesta gyn? Ja hej a ked niečo tak bežím do TN do nemocky...tak tiež nekomentujem 😉

sasikas
21. mar 2010

ahojte..mozem sa pridat?... 🙂 cakame babo 7. aprila, rodit idem do TN.....chcem sa vas spytat ze ked si chcem dat epiduralku, ze ci v TN treba neake vysetrenia dopredu absolvovat?....lebo vsade citam ze treba byt dohodnuty s anesteziologom a mat ju dopredu zaplatenu a som sa pytala dr v TN a hovoril ze na to mame este cas....ze to az ked prideme do porodnice...tak vcul neviem....som ho zle pochopila, alebo fakt netreba mat dopredu nic zaplatene, vybavene a riesi sa to az v den D?.... 🙂 dakujem....

giza
21. mar 2010

Sasikas Lila...ahojte - vitajte aj Lenkaaninka 😉 ....

Aktak a Lucika - chcela som na margo toho napoja (opisujem ricinovy napoj aby bolo jasno -ak aj tem tam bol zahrnuty)- nehadzala by som to ako vec, ktora je zalozena na babskych poverach a uz ten spominany clanok od jedneho pana MUDr. nemenovaneho z casopisu Mama a ja, co som citala tiez- moj komentar je ze: "bla-bla-bla" nakolko ako moze niekto co zije nejakych cca do 50 rokov na tomto svete povedat alebo nazvat napoje roky overene este babicami ako neucinne???? Studoval ci skumal ich ucinky? Myslim, ze aj ked nie je zazracnym, jeho ucinky su vedecky potvrdene - studie sa daju najst aj v knihe od Ingeborg Stadelman (porodna asistentka ktora s tym pracuje ovela dlhsie) - kniha sa vola: "Zdrave tehotenstvi, prirozeny porod" (bude mat i seminar v BRne pre lekarov, samo ze v CR a od nas tam bude urcite minimum z personalu)...kde su opisane aj homeopatika a aromaterapia...ak mi niekto povie razne, ze "tak toto nefunguje", tak bud to bude o nejakej chronickej veci alebo proste telo to nejakym sposobom neprijalo ( nieco ine za tym bolo), ale neodsudzujem po jednom fiasku...Da sa to prirovnat aj k bylinkovym cajom, netvrdim, ze su na vsetko ( som proti ich castemu pitiu) ale pri nejakych slabych priznakoch si ten cajik dam i ja a viem, ze kolko x i zaberie....nemozem tym padom povedat, ze je to na figu a nefunguje to! 🤐 a to nie som nijaky zastanca ci casty uzivatel tychto spominanych veci!!! 🙂 😉
Dahlia by vam vedela povedat asi tiez svoje - vsak? 😉...no mozno nestiha rovnako ako ani ja....
Da sa o tom vela rozpravat ale nie tu...ak mate chut sa so mnou o comkolvek taktom i podobnom typu sex v tehotenstve ci citlive prsniky co s nimi atd.... rozpravat, tak kazdy 3. stvrtok som v RC Juzancek o 17.hod. iba pre vas maminy a zadara!!! (da sa stretnut aj inde a v inom case, len sa dohodnut) - som v tomto vsetkom nielen skolena...neviem ci vam vie gynekolog kompetentnejsie poradit ohladom nosenia podprseniek, ci co nosit, alebo ako s muzom prebrat chulostivu temu, co dat do vybavicky svojho dietata, na co mysliet este pred porodom atd...je toho ozaj vela....a tu sa to vsetko napisat neda....nestiham...

Doma su uz za mnou velke zmeny a v praci sa mi zatial dari....tak len zotrvat... 🙂

Andzi k lekarom ktorych ti smelo mozem odporucit, okrem svojho tiez p. Chlapecku, aj:
p. Kubalovu (na sidlisku JUH - ma svoje sono, je zaroven aj detskou gynekologickou, velmi-velmi dobra moja osobna skusenost po vsetkych smeroch, take iste mam echo aj od inych zien),
p. Jankovsky - pri danovom urade a ma svoje sono aj 3D(?tusim tak sa to pise) - moja osobna skusenost len v ramci nemocnice, ale aj od ostatnych zien dobre echo pokial nieje unaveny zo "sichty" v nemocnici 😀 ....
Na margo ich vytazenia a vobec vsetkych gynekologov v TN, je ich ozaj malo na dany pocet zien v nasom meste a tak to vyzera aj v ambulanciach (bolo to raz i v TV spravach ze je ich v celej SR u nas najmenej),kde sa zial castejsie caka aj 2. hod. a na to sa priprav, i ked sa da zaplatit "objednanie na cas"...

fuuu, dost som popisala 😕 😅
pa 😵

erytrea
22. mar 2010

Ahojte kocky

tak som dnes volala s jednou pani z nemocnice a zistila som infosky ohladne predporodnej pripravy co sa robi v nemocnici, byva to kazdy stvrtok o 15.00 tam kde je chirurgia na prizemi, chodia tam mamicky od 25 tt, stoji to 20 € a kurz trva 10 lekci po hodine a pol, treba si doniest tehu knizku a nieco na cvicenie 😉 juuuuj tak sa tesim, vo stvrtok idem 😵

martinano
22. mar 2010

giza, ked budem najblizsie na slovensku pridem pozriet na tvoju poradnu

lulu723
23. mar 2010

Ahojte baby pridala som nejake fotky drobceka tak popozerajte.a chcem sa spytat o nejake 4t idem do Trencina na sono.kde mi povedia aj pohlavie,ale kde tam robia aj to 3D?mate nejaky kontakt?a robi sa to v nemocke,alebo niekde inde 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre