Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

giza
27. mar 2010

Lucka GRAATULKO !!

Kolumbia vela stastia 😉

Mataa neni zac...

fuu konecne nic extreeemne dlheee odo mna 😀

Bambi -tak to je super ze uz citis kopance 😉 - tesim sa s tebou a budem ta osahavat - ak sa mi teda nechas?? 😅 😅 ale ak ti to bude neprijmne budem plne sucitit - velmi doverne to totiz poznam 😉 🙂 ....

ainik1
28. mar 2010

miciatko,ja som cerstvo po cisarskom,takze ti viem presne povedat.Ja som rodila v pondelok rano,od poobedia nam babatka nosili na krmenie,v stredu nas prelozili z pooperacnej izby na normalnu a od stvrtka sme mali deticky stale na izbe.
A Sasi,epiduralku nemusis mat dohodnutu,mne ju nakoniec dali,bo sa tie bolesti nedali vydrzat,nakoniec to bol aj tak cisarsky a tu epiduralku pri tom vyuzili pri zakroku

miciatko
28. mar 2010

ainik a kolko si bola v nemocnici??, babenko ma 6 dni , uz ste doma??

sasikas
28. mar 2010

ainik....uz vcera vas pustili?.....to je super, ze uz ste domka...tak skoro po CS..... 😅
a malinka papa?....mliecko mame?....
kokso ja budem tu epiduralku pytat uz na vratnici... 😀 😀

giza
29. mar 2010

Ainik gratulko , skore zotavenie a nech mate cim skor zabehnute dobre kolaje v spolunazivani s Laurou 🙂 ...Na margo epi, to je veeeelikaaa vzacnost ze ti ju pichli ( i ked je to pravda, ze ak ju mas dohodnutu tak ti ju skor daju ako ked nie), pretoze to obvykle konci potom CR a prave preto ju u nas neradi pichaju... pisem ti otazky do IP...

romcha
29. mar 2010

gratulujem lucike,veľa zdravia ! 🙂
ja ešte stále nič,akurát mi dnes odišla hlienová zátka,tak uvidíme.Zajtra už idem ležať do nemocnice a uvidíme či mi budú musieť vyvolať pôrod... potom vám všetkým poviem ako bolo na výlete 😉
Pani Kubalová je taká super,že jej chýba už len plášť.Vždy je milá,vypytuje sa,usmieva sa 🙂

aktakk
29. mar 2010

LucikaTn- gratulujeme!!!Tak sme sa predsa dockali skoro ako bol termin 😀 .

kolumbia
29. mar 2010

giza dakujem, to stastie budem teraz potrebovat zajtra idem na zistenie morfologie plodu ku Kascakovi ,mam strach ale ked vysla genetika dobre tak hadam bude vsetko ok

lulu723
29. mar 2010

kolumbia ja idem na toto sono az o 2 tyzdne a ani sa nebojim podla posledneho ultrazvuku je vsetko oki babatko kopka tak sa nestresujem.

a velke gratulko mamickam,ktore maju vonave batozky uz pri sebe 😀 aj ja uz chcem 🙂

jja
29. mar 2010

ahojte baby,chcem sa vas spytat. mali vase babatka niektore zelenu stolicu? moja dnes vecer, az som sa zlakla co to je inac, ja jem stale rovnako, nic nove som neskusala, malinka papa stale vela...no neviem co to moze byt... ☹

lulu723
29. mar 2010

jja ja si myslim,ze jej zacalo lepsie travit tak to moze byt z toho.aj Erika mala zelenu stolicu,ale to som ju uz nekojila,ale prikrmovala.este sa tomu hovori ze ma hladne h.....ko.nemusis sa bat to maju vsetky babetka tajuto 😉

bambibam
30. mar 2010

giza je to super i ked "malá" kope hlavne večer cez den kope len ked si dám kávu,čaj alebo niečo ako pivo. 😀 Zatial sa držíme ,sem tam sa už prejdeme po vonku tak je super. Ked ma čosi kdesi bolí tak ležím ,hned jak to povolí už sa berem na nohy. Držala som 3 dni dietu kôli podráždenému slep.črevu ale samo sa to upravilo ale dúfam ,že sa to nebude objavovať. Vraj maternica ked prudko narástla tak pritlačila črevo a bolo to.

lucikatn
30. mar 2010

Ahojte!
No tak uz sme doma!!! jupiii
vsetkym dakujem za gratulky 🙂

lulu723
30. mar 2010

jeee vitaj lucika a to uz si doma?hmmm dlho ste sa tam nezdrzali 😀 vsetko opis co a ako prebiehalo som hrozne zvedava 😉

aktakk
31. mar 2010

Luci a kto ti bol pri porode. A co malinky, buva pekne???

giza
31. mar 2010

Bambi no pekne to tu opisujes, kava, caj, pivo,.... 😕 (viem, ze si davas s mierou - si robim prcu 😉 😀 )...co sa tyka creva nechcem strasit, pozri si tuto cosi aj odomna: https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/operacia-zlcnika/ aj slepacik vie potrapit.... 😒 tak tfuj-tfuj alebo heš-heš! a pekne sa drzte....ak mas nieco nove (info) zo skoly ohladom nasich deciek, tak mi cinkni....ja nestiham ani FB...

Luci aj ja som velmi zvedava na detaily.. 😵

ainik1
2. apr 2010

Este k tomu cisarskemu a epiduralke:rodila som v pondelok rano 9.24,pustali nas v nedelu,aj to o den neskor,lebo sme mali zltacku,takze pustaju na 7 den ked ratas aj den porodu.Epiduralku mi pichli po 20!!!!hodinach trapenia na vzdycharni a porodnej sale,som uz ani dychat nevladala.Napichali do mna od bolesti co sa dalo a potom Gajdosik len tak mimochodom ze jedine co mi este mozu dat je EDA,tak som hned suhlasila,ale ked mi potom pichli oxytocin,mala som pocit,ze uz ani to nepomaha.A ja by som ju nakoniec nevytlacila,ani keby som bola na 20cm otvorena,taka som bola unavena.Nakoniec este do toho hroziaca hypoxia plodu,ozvy 80,potom sa uz zacali plasit,zrazu ich bolo 10 na porod.sale.Ten cisarsky bol najlepsi zazitik z celeho porodu.

ainik1
2. apr 2010

A Sasa,dufam,ze vies kto som 🙂

sasikas
2. apr 2010

Ainik- no este aby neeee.... 😉

lucikatn
2. apr 2010

no tak vam teda napisem aspon ako take detaily. Voda mi odtiekla v noci zo stredy na stvrtok o 1.40h ale kontrakcie som nemala. Sli sme do nemocky a tam ma dali na vzdycharen ze sa to o chvilu rozbehne. Cakali sme 33 hod. a ziadne kontrakcie tak mi museli dat vyvolavacku v piatok okolo pol 8 rano lebo som bola uz otvorena a vraj sa uz nedalo dlhsie cakat. Kontrakcie ale len take slabe mi prisli cca o deviatej. O desiatej ma vysetril dr. Sucansky ktory ma aj odrodil. Ze musime dat este nieco na urychlenie... no a potom nastali take neskutocne bolesti ze si az do placu Timika nepamatam... (mozno to bude a tym ze moje telo odmieta hormony - akekolvek...). Narodil sa o 10.53h takze porod bol v podstate rychly. Ale personal bol fakt super za co im velmi dakujem!!!!!!!!!!!!!!!! Keby som mala rodit este raz tak si vyziadam tu istu zostavu! Pustili nas dost rychlo aj ked mal zltacku. Ale behom jedneho dna mu to tak rapidne kleslo ze aj lekarka bola prekvapena ze to necakala... No tak uz si uzivame zivot v trojici. A mam pocit ze mame vymeneny den za noc. Ale tatinko pomaha vzdy ked sa da! Timka som zacala viac budit cez den (prespi aj 6 hod vkuse a potom v noci je hore a vymysla). Uvidime ci to zaberie lebo inak neviem co potom budeme robit.... Mam taku otazocku - novorodenci nezmurkaju???? Lebo este som o tom nepocula ale Timkovi sa akosi nechce zmurkat.....

No asi pomalicky pojdem docitat zameskane prispevky....

giza
2. apr 2010

Ainik, dik za odpovede....tak klobuk dolu pred tym cim si si presla 😉 😒 brrr , nezelam nikomu, rovnako ako ani Lucikynych 33 hodin cakania na porod a reakciu na urychlenie porodu ( podla opisu) 😕 😕 😕 ....
Apropo vymena noc za den, je mozne skusit docasne sa prisposobit kym je babo male a mas len jedno doma ( Timka) ...a ak sa ti da cez den si s nim pospat ( mne sa napriklad nedarilo , takze som bola ako troska) - nie vzdy sa dari budenim toto u babatka poriesit, ono nerozlisuje este noc a den ani vdaka svetlu ale zabezpecit to ze bude mat svetlo cez den a v noci tmu( respektive pritmie) je viac ako potrebne + nechavat si ho cez den pri sebe kde sa nieco deje atd..take samozrejmosti - upravi sa to aj ked Timko este nezmurka (moja 3. rodena zase neotvarala oci prve tyzdne vobec ani ked ju pichali , proste nic, aj jej ocka utekali asi potrebovali dozriet a preto ich neotvarala- nemala s nimi ziadne problemy, krasne sa jej to same upravilo....) ...

Kolumbia ako si dopadla na morfologii??? si ticho tak dufam, ze len nemas cas sem prispievat, podobne ako ja .... 😉 🙂 kludne napis do IP - je to dost osobna otazka....budem cakat....

ROMCHA som ta prehliadla, ale drzim palceky, nech vsetko dobre dopadne, ved ked uz odisla zatka, tak by to mohlo ist pomaly aj same....inak MUDr. Kubalova je bez plasta ci toho zeleneho oblecenia v civile taka nenapadna, bezna osobka 🙂 🙂...hravo zapada medzi maminy s beznou komunikaciou co je dost vzacne, osobne poznam len ju takuto spomedzi gynekologiciek...

aktakk
3. apr 2010

Ainik- vidim, ze sme mali podobny termin porodu a obom sa nam malinke poponahlali. Ja som mala 1.aprila a porodila som 20.marca, dva dni pred tebou. 🙂
Ja som mala Mudr. Gajdosika pri porode a bola som s nim velmi spokojna. Ale kazdy porod je iny samozrejme. Ja som rodila v podstate "iba" 12hodin, z toho 10 som bola v porodnici a to som uz mala teda viac nez dost toho.

Giza- malinka sa nam uz lepsi, veru nam pomohlo to papanie bez klobucikov. Viacej toho vypije a je kludnejsia. A ja mam mliecka tolko ako nikdy predtym. 🙂

dahlia23
3. apr 2010

ahojte 🙂
baby, ja som úplne mimo, dve maličké deti my fakt dávajú zabrať. a teraz je Lenka chorá a chúďa, aj neskutočne protivná ☹ dúfam, že malý to od nej nedostane, lebo doktorka mi povedala, že môže, aj keď je kojený. ☹ má zápal priedušiek a vysoké horúčky, tak to by som u Juraja fakt riešiť nechcela. ☹

tie čo máte nejaké malinké dietky, my sme zas dostali kopec vecí, ktoré akosi nezapadajú do moje predstavy (plienky, kozmetika...), tak ak by ste niektorá neičo potrebovali, kuk bazár. sa môžeme aj dohodnúť.

giza, ten dotazník Ti prišiel?

pekný deň 🙂

aktakk
3. apr 2010

Dahlia- no verim, ze dve dietky daju zabrat. Mne da zabrat aj jedno 😉 .
Juuuj a neda sa asi tomu nijak zabranit aby malinky neostal chory, co? Jedine ju asi dat k babicke a dedkovi a to je asi este malinka.

giza
4. apr 2010

Ahojte! 😉 🙂

Dahlia, prepac nepodakovala som sa ti - jasne ze prisiel - dakujem velmi pomoze...Neviem ci som sa nejak obtiazne vyjadrila co by som chcela v tom dotazniku, lebo mnoho mam bud neodpisuje alebo tie dve smelsie sa ma aj opytali ze ako asi vyplnit a pritom je to take jednoduche...len smelo do toho, je to rychlejsie ako anketa ktoru som videla pred par tyzdnami od mojej rodinnej znamej, ktore tam mala asi 20 otazok... 🙄 , na ktore mi casto ani odpovede nevyhovovali a musela som lovit v pamati...
Pekne sa liecte a skus ako placebo efekt si namyslat ( kus pravdy v tom je) ze mliecko je antivirove a nemusi Juraj dostata vobec nic 😉...ja si teda nepamatam zeby PLNE dojcene deti nejak extra chorlaveli v tych zaciatkoch ani nie, skor spojenie oslabenej imunity po tazkom porode + virus , tak to sedi ale ak nema preco byt imunita oslabena a kojis, tak by som sa nebala 🙂 😉 ...

Aktakk som velmi rada, ze je to takto ako pises, len nech vydrzi co najdlhsie!!!! 😵 😵 😵 .... Veru aj 10 hodin porodu je viac nez dost....casto booohate stacia na porod 3-4hodiny ...to je taky idealny priemer z coho sa clovek krasne rychlo zotavi...

kolumbia
5. apr 2010

gizza ,nebolo moc casu na pisanie ,morfologia mi dopadla dobre ,bola som u Kascaka a pamätal si ma z minuleho roku ,bol rad ze som sa rozhodla este pre dalsie babo ,povedal ze toto je uplne ine tehotenstvo ako bolo to minule a ze je spokojny ,ked budem daco potrebovat tak mu mam zavolat ,co to bude mi nepovedal lebo male mu to neukazalo tak musim cakat ,zajtra idem k Chlapeckovi tak som zvedava co mi povie on ,potom sa ozvem ako som dopadla

dahlia23
6. apr 2010

giza, vďaka za IP aj za odpoveď tuto.

no, dúfam, že malý bude v pohode, dostal síce soplík (Lenka s radosťou pri ňom kašle :-/), ale mám mu vytierať a odsávať noštek, tak snáď bude ok. akurát pri kojení sa nervuje, lebo sa mu zle dýcha.

ten dotazník bol v pohode, len som si nebola istá, či to chcelo také vyjadrenia ako so napísala ja. ako nejaký román 😀

kolumbia, super, že ste ok, veľmi držím palce 😉

kolumbia
8. apr 2010

dahlia23 dakujem ,ako sa maju deti ,uz su v poriadku ?

dahlia23
9. apr 2010

no, nie sú. 😒 ideme zasa v stredu na kontrolu. krpec má ten soplík úplne desný, Lenka už lepšie, ale ešte stále nie úplne ok.

giza
9. apr 2010

kolumbia asi sme sa obchadzali u dr. Chlapecku...o kolkej si tam cca bola? nie nahodou okolo 13.15 hod.?

Dahlia, ziadne romany, ale presne a vystizne jednoducho si to napisala cca max.2. vetami ... 😉 (si mi citala myslienky na tu dialku?)...mas odsavacku na vysavac? apropo ako ste s nou maminy spokojne? Ja veeeeelmi....hlavne pri tejto poslednej - Alexii nebanujem, ze som si ju kupila i ked som dllllho vahala...dnes iba banujem, ze som ju nekupila hned.... 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre