Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

giza
9. apr 2010

Dahlia este aby ste boli cim skor zdravucky prajem 🙂 😉

kolumbia
11. apr 2010

giza neviem presne o kolkej som odisla ale mohlo to byt aj o tolkej ,ja som z cakarne vyletela ako strela tak som sa nepozerala okolo seba ...................................dahlia23 detom prajem skore uzdravenie 🙂

kajamatus
12. apr 2010

Ahojky tak ja som si odkrutila Velkonocne sviatky v TN nemocnici ,sice som nerodila iba pekne oddychovala koli tehotenskej cukrovke. tak som zistila ze cena nadstandardu kde je WC+sprcha a moze tam spat aj otec je 35eur/noc, a izba kde je iba sprcha je 20eur/noc. Navstevne hodiny pre oddelenie od 10 hod.- 19 hod., necitala som vsetko tak ak je to uz niekne uvedene omluvam sa.

Personal gynekologie 4 poschodie mozem iba chvalit a este raz chvaaaaaaaaaaaalit . Aj ked mali vela prace , moc sa snazili. 😉 😉 😉
Uz som si okukla teren, tak sa na pobyt aj tesim, jedine co ma mata je porodna sala.

giza
12. apr 2010

Kolumbia ja som stala u sestricky, lebo v cakarni v tej dobe uz nik nebol 😉 a ti sestricka tak ukludnujuco povedala : " nebojte sa bude to v poriadku..." alebo take nieco - az tu mi to doslo, ze to si mohla byt aj ty 🙂 ...ak ano - som rada ze som ta vzhliadla ( oranzova, fleesova mikina?)

Kajamatus - mas prevratne info!!!! si prvaaaaa 🙂 🙂 🙂 🙂 a velmi pozitivne, mnohe maminy budu happy ak tam budu i s tatinom!!! a aj tatinovia budu radi....si to pekne spolu vychutnajuuuuu - juj co by som bola dala ja zato kedysi... 😔
A videla si aj porodne saly ? tipujem, ze ano - nemusia ta matat, to tie stare boli ovela strasidelnejsie 😉 😕 ...

aktakk
12. apr 2010

Kajamatus- porodne saly vyzeraju super, mne sa teda pacilo, bola som na oranzovej a vyzerala ako "hotelova" izbietka. Je tam vsetko! Ale neviem, ci teba to nemata skor z hladiska toho, ze sa bojis porodu. Ale neboj, vsetko sa da zvladnut, napriek bolesti je to ten najkrajsi zazitok v zivote- teda aspon pre mna bol!

aktakk
12. apr 2010

Kajamatus- aaa, ved ty uz mas jeden porod za sebou...tak to asi bude ozaj z toho "estetickeho" hladiska strach. 😉

kajamatus
13. apr 2010

porodne saly mam prekuknute a videla som ich este pred 3rokmi, ked som cakala Matuska, pretoze som bola inventar na 4 poschodi, mala som rizik. tehulkovanie tak som si tam odkrutila cca 3 mesiace pre placentu previa a caste krvacanie. nebudem pisat ako prebiehal a dopadol moj sice planovany ale akutny a predcasny cisarky , aby som nestrasila maminy, ja som si to prezila v 2,5 hodin. narkoze takze mam info od lekara a personalu co sa dialo, ja som o nicom ani netusila iba oni mali fofry a zevraj islo o zivot.

No ale teraz je to ine tehulkovanie, tak dufam, ze si to uzijem a uplnej narkoze sa vyhnem.

kolumbia
13. apr 2010

gizza ,skoda ale nebola som to ja lebo ked som odchadzala tak cakaren bola zaplnena a v ten den som mala oblecenu bledomodru bundu ,ved ak vsetko bude prebiehat normalne tak sa aj stretneme lebo by som mala dost otazok nateba lebo vidim ze ty sa v tom dost vyznas

lulu723
13. apr 2010

Ahojte baby tak som bola dnes na tej morfologii bol tak doktor Kascak inac velmi prijemny je uz sa dokonca aj tesim na 3D co som uz objednana len mi este zavolaju kedy mam prist.a pohlavie nevieme nebolo dobre vidiet tak nam to z istotou nevedel povedat aj sa priklanal viac ku chlapcovi tak uvidime co bude 🙂

adulka82
14. apr 2010

ahojte...ja som rodila v TN pred 3 rokmi a musim povedat, ze pristup personalu je uzasny, lekari su super, sestricky mile, trpezlive...naozaj nemam ziadnu negativnu skusenost...teraz som v 7.tt a urcite opat pojdem rodit do TN 😀

giza
14. apr 2010

Kolumb - 😉 rada...budem sa tesit....

Kaja, lulu, adulka - pekne tehulkovanie prajem... 🙂 😉

kajca50
15. apr 2010

ahojte
chcela by som Vás poprosiť , či nemáte niektorá zoznam do pôrodnice, pretože už ma začína chytať panika, lebo som sa včera necítila dobre. Je normálne aby sa mi pustila zničoho nič krv z nosa ale riadne a pritom som mala nízky tlak?Hrozne ma boleli nohy- členky, a hlava.

jja
15. apr 2010

kajca napis mi do IP tvoj mail a ja ti poslem co som potrebovala v nemocke ja. Moze byt? 🙂

erytrea
15. apr 2010

kaji toto sme dostali od sestricky na cviceni:

Do nemocnice:

tehotensku knizku
obciansky preukaz
preukaz poistenca
sobasny list
dohodu o priezvisku dietata (slobodne matky)

Toaletne potreby:

mydlo, uterak, osuska, toaletny papier, zubna kefka, pasta, porodnicke vlozky, materska podprsenka aspon o dve cisla vacsia, tampony do podprsenky alebo dva ks cistych plienok, balzam na pery, nosne kvapky, prezuvky, teple ponozky, hodinky, nieco na pitie a na jedenie.

Do porodnice pre babo

mokre servitky
jednorazove plienky
vatove tycinky do usiek

toto mam na zozname + veci pre babo co Ti prinesu ked pojdes domov 🙂

erytrea
15. apr 2010

jja ako sa mavate? ako malicka? 😵

giza
15. apr 2010

Kaja mozes i mne - mam nejaky uz viacero maminami overeny supis veci ak chces- mozno jja ma podobne ..
a v kazdom pripade co pises je mozne prezivat aj pri nizkom tlaku (mne sa to stavalo, ale mali sme rodinne predispozicie )...ak sa i tak obavas o svoje zdravie, je viac nez normalne so svojimi obavami ist ku lekarovi (gynekologovi) nakolko ani jedna z nas tu nim nie je a aj keby bola, tak takto sa to neda posudit len z tvojho opisu, treba poznat cely tvoj chorobopis .... 😉 my ta tu mozeme max, ukludnovat ale nedame "ruku do ohna", ze je to OK... 😖

kajca50
15. apr 2010

ďakujem za zoznam, asi sa zajtra vystrojím do Lauga a všetko kúpim pod jednou strechou keď je takéto krásne počasie. A ja sa cítim ako to počasie.

kajca50
15. apr 2010

giza
ja som si do 22tt pichala fraxiparin, koli tomu , že som 2x prišla o baby v 7 - 8tt a zistili mi , že mam hraničnú hodnotu homocysteínu ale ešte nepotvrdenú trombofíliu. Lekár začína zvažovať , či mi znova nenasadí znova fraxík. Ale až za týždeň idem na hematológiu aj do poradne ale keď sa budem stále cítiť na figu tak zajtra za ním skočím.

bona
15. apr 2010

Ahojte dievcata, mozno tu uz tato otazka bola spominana, ale snad nevadi, ked sa to opytam este raz... 🙂
Ma porodnica v Trencine nieco take ako "prezentaciu oddelenia" pre buduce mamicky? 🙂 Napr. v Ilave maju takuto moznost, ze kazdy pondelok o 13:00 tam moze hockto prist, vidiet porodnu salu, izby, popytat sa co a ako. Ked som volala priamo do nemocnice, raz mi povedali, ze taka moznost je, ale ze sestricka, ktora to ma na starosti tam momentalne nie je, takze som sa nedozvedela nic konkretne. Ked som tam volala druhykrat, ina sestricka mi vravela, ze na takuto "navstevu" sa chodi len v ramci predporodnych kurzov (predpokladam takych, ktore prebiehaju v Trencine). Tak teraz fakt neviem..Viete poradit?🙂 Mooc vam ked tak dakujem..🙂

erytrea
15. apr 2010

bona tak ako pises, do porodnice sa chodi v ramci predporodnych kurzov, ja tiez na jeden chodim a kocky z kurzu boli myslim ze v 36 tt, alebo sa skus opytat p.Duncovej co cvici kazdu stredu na Dlhych Honoch o 17 tej, myslim ze aj odtial sa da ist 😉

bona
15. apr 2010

Hmm, takze ked nechodim na takyto kurz v Trencine, asi mam smolu..no nic to..aspon uz viem..🙂

erytrea
15. apr 2010

bona v TN sa cvici ako som uz pisala na tych Dlhych Honoch a tam nemusis chodit na kazdu lekciu ako do nemocnice, na DH si platis za kazde cvicenie pokial v nemocnic je to 20€ na 10 lekcii a myslim ze ked pojdes na DH tam sa da dohodnut na termine s p.Duncovou.

bona
15. apr 2010

Jaj takto..🙂 Ok, dakujem pekne.. 🙂

erytrea
15. apr 2010

ak budes moct tak chod aspon na jedno dve cvicenia 🙂 je to super a vela veci sa tam dozvies 😵 tusim 2 alebo 3 € sa plati na Dlhych Honoch, neviem presne 😵

bona
15. apr 2010

No ja na take prave chodim do Puchova..tam je tiez najprv cvicenie a potom "prednaska", kazdu hodinu na inu temu alebo proste o tom, co ktoru mamicku zaujima..cize toto "zabezpecene" mam..🙂 Ja som len bola zvedava, ci sa da prist do porodnice pozriet len tak.. 😀

jja
15. apr 2010

bona, ja som nechodila na ziadne cvicenia ale na prezentacii som bola spolu aj s manzelom. zapaltila som si 20€ a bola som.objednavala som sa k p. duncovej

Ery,mame sa super..malinka poslucha-zatial🙂))) ja chystam krstiny, a popritom sa snazim pisat bakalarku.. ☹
ked bude teplejsie ukazeme sa..

giza
15. apr 2010

Jja - kraasne miery a ze ma uz Karolinak 2. mesiace? sa mi tomu ani verit nechce ze ten cas tak leti... 😕
Drzim palceky s bakalarom - krstiny som nejak zavratne uz pri 3. a 4. neriesila - odbavene s pizzou a posedom pri kave..hotovka... 😉 - ziadne stresy a nahanacky ale pri 1. uznavam, ze je to ine... 😅 - tak nech je to za vami a Karolinku uz mas pokrstenu.. 😉

Kajca aj som zabudla - si to tu uz spominala ....tak toto je uz ozaj o uuuplne inom "kafe" - to s nami ani neries, veru pekne sup-sup k dokymu, ktory ta ma na starosti a daj nam vediet, ci bude zase fraxiparin... 😉 budem cakat na info ako si pochodila..

Bona, takze v IL by som ozaj nechcela rodit v pondelok o 13°°hod. ,kedy by sa tam dorutilo xy zvedavcov a este aj cudzich manželov 😕 😕 😕 😕 😨 😨 😨 😅 😅 😠 😠 😠 to hovori dost same za seba - neni ti to divne? ved porodne bolesti si nevyberies ...preto to u nas organizuje p. Duncova, ktora tam i pracuje a ma aku taku moznost si zistit ci sa rodi alebo nie skor ako tam idu...stalo sa uz par x, ze to zrusili a isli v iny den lebo sa rodilo... ak mas zaujem dohodni sa s touto pani a ako ti radi erytea - na 1-2 cvicenia by som sa tam ukazala..( ak sa ti da)...naviac ak zaplatis spominany poplatok,tak tusim za doprovod manzela uz pri porode neplatis - ??? ( je tak maminy co ste v poslednej dobe rodili?)

bona
15. apr 2010

giza, nie je mi to divne, pretoze, ked sa v Ilave na sale rodi, samozrejme, ze tam "navstevnikov" nepustaju..😉 Preto som aj na tej navsteve porodnu salu osobne nevidela..🙂

lenkaaninka
15. apr 2010

dakujem giza za mail 😉 ozaj a aký je rozdiel medzi tými farebnými miestnosťami samo že okrem farby 😅

jja
15. apr 2010

giza plati sa aj to aj za manzela pri porode.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre