Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

sunny23
3. júl 2010

@giza - ďakujem za odpoveď. Som na to celkom zvedavá, dúfam,že sa mi pošťastí a spravia tak, ako chcem. Veď v podstate nechcem nič zvláštne....

erytrea
3. júl 2010

Ahojte maminy a maminy cakatelky 😵

Tak som sa konecne aj ja dockala nasho drobca 😵 Od 15.6. som aj ja mamina, mame malickeho Damiana, vazil 2950g a meral 51 cm, po 20 hodinovom porode bol pohlad na neho to najkrajsie co som v zivote mohla zazit 😵
Rodila som v TN tak vam napisem aspon co to o porode atd.

Termin som mala vlastne az teraz v pondelok 5.7 ale maly sa narodil o 3 tyzdne skor, v noci o pol 2 mi praskla plodova voda a maly sa narodil az v ten den vecer po 21.00. Rodil ma doktor Kopcan - odporucam! bol fakt super, velmi mi pomohol, mala som komplikovany porod a hlavne velmi dlhy ale nebyt jeho tak rodim este o tri hodiny neskor, nemala som ho ano vybaveneho ale som fakt rada ze tam bol prave on 😉 malickeho mi hned po narodeni na chvilku dali na brucho aby som si ho mohla pritulit a potom ho aj hned brali na vyhriatie lebo bol malicky a uzimeny. Neskor mi ho potom este priniesli na izbu na prilozenie kedy sa pekne chytil takze nebol problem.
Kvoli jednemu "UZASNEMU" nemenovanemu gynekologovi ktory ma na vsetko CAS!!!!!! a nespravil mi kultivaciu na streptokoka sa mi maly nakazil pri porode a dostal zapal, kedy mu stupli zapalove parametre a musel uzivat antibiotika, mal zapichnutu ihlu v hlavicke a nemohla som si ho ani chytit!!!! a to vsetko kvoli NEZODPOVEDNEMU PRISTUPU GYNEKOLOGA!!!!!!!
Na novorodeneckom kde maly lezal sa o neho starali uzasne sestricky, mile ochotne, fakt nemozem povedat jedno jedine zle slovo a to iste aj sestricky co sa starali o maminy. Boli sme v nemocke 11 dni kym sa dal maly dokopy a verte ze to co som si prezila po porode ten strach o maleho sa neda so samotnym porodom ani len porovnat....
odporucam TN nemocnicu hoci ma od toho aby som tam isla vela ludi odhovaralo, ked budeme mat raz aj druhe babo urcite sa rozhodnem zase pre TN, co sa neda povedat o mojom gynekologovi, od toho prcham kade lahsie, hned po sestonedeli beriem kartu.

carrie84
3. júl 2010

@erytrea - ery, to som rada, ze ste ok obaja 😉 Gynekologa posli pekne kade lahsie! 😠 A 20 hod. porod? No klobuk dolu! Hlavne, ze ste to zvladli 🙂 😵

giza
5. júl 2010

@erytrea - gratulujem k uzasnemu vykonu...co sa tyka streptokoka ako nahle ho raz mas, tak oni by to dietatu museli tak ci tak pichnut, takze sa neni na co vobec hnevat (podava sa to inak matke minimalne 6. hodin pred porodenim dietata, 2. davaka 4 hod. pred porodom), bud by si to este pri porode do seba dostavala, ale na novorodeneckom viem, ze pre istotu by podali aj tak dietatu antb. 😒 ...neriskovali by komplikacie, ktore su ozaj velke ...
Nasa porodnica nema v nasom blizkom okoli ziadnu lepsiu konkurenciu...takze suhlasim so vsetkym co pises...jedine co mi nesedi a nielen u teba je prve prilozenie dietata k prsniku, ktore sa ma najlepsie vykonat do pol hodiny od porodu, najneskor vsak do 2. hodin....( aj to sa mi zda dost neskoro) - v tomto si mala obrovske stastie, ze sa ti Damianko prisal 😉 😵 ...

erytrea
6. júl 2010

@giza mne davali antibiotika kvoli odtoku plodovej vody, kedze som nemala v knizke papier o kultivacii tak streptokoka neriesili, az ked sa maly narodil a zvysili sa mu zapalove parametre tak az potom sa zistovalo ze kvoli comu, ale malemu antibiotika hned dali, ale najskor nevedeli ze z coho to ma, na druhy den rano mi povedala doktorka ze musia pockat na vysledky aby vylucili zapal mozgovych blan ☹ zatial najhorsia veta v mojom zivote, ale vdaka BOHU sa to nepotvrdilo a vsetko to bolo len kvoli strept. No veru som rada ze sa maly chytil, je to riadny hlados, dufam ze budem mat mliecka co najdlhsie 😵

Inak co sa tyka vybavenia a starostlivosti fakt klobuk dolu pred sestrickami a lekarmi, co som tam bola ja tak kazdu chvilu doviezli nejake deti z Ilavy alebo Banoviec... az kym to tam clovek nevidi na vlastne oci tak ked chodi okolo tak si ani nevie predstavit co sa vsetko odohrava za oknami..... ja osobne TN porodnicu odporucam, vsetci sa starali a snazili ako len mohli 😵

giza
6. júl 2010

a kedy ti odisla plodova voda?...to sa nedava lebo ti odisla ( iba ak by niekolko dni pred tym nez si porodila)... 😉 to sa dava prave na toho streptokoka a ak ti ich stihli podat, tak preco si myslis ze i tvojmu dietatu to znova podali? ti vravim je to riziko a podaju to dietatu tak ci tak... 😉
Inak verim ze to bola najhorsia veta v tvojom zivote 😢

lenkaaninka
6. júl 2010

@giza tak tašky pobalené podla zoznamu 😉 už sa pomaly chystáme niečo sa deje od nedele ale zátka ani voda neodišla tak piatok mám poradnu tak chcem vydržať...
kontrakcie mám od nedele poobedia také sem tam raz za pol hodinu a v noci aj po 5 až 7 minútach dnes v noci som o tretej zaspala a rano začali až o desiatej a teraz ozaj sem tam raz za pol hodinu len už sa chcem vyspať konečne dneska

moncika15
6. júl 2010

@lenkaaninka juj drzim palce 😵 ja mam termin tiez 20teho ale az novembra 😀 este si xvylu pockam ale hned by som s tebou menila

kolumbia
6. júl 2010

@erytrea teraz si ma dost vylakala lebo ja mam tiez streptokoka a gynekolog mi povedal ze to nevadi ze to budeme riesit az po pôrode a naposledy ked som bola na poradni tak som sa ho pytala na sekciu a to mi povedal ze mi to nemoze napisat on ale ta doktorka co mi to odporuca a ja sa teraz bojim ze keby sa daco prihodilo aby ma nenechali rodit tak ako minuly rok ..........tiez si si uzila svoje ale dufam ze uz je vsetko ok a casom nato zabudnes ,malemu a tebe prajem vela zdravia ...mam pocit ze uz sme si pisali a mame toho isteho gynekologa 😒

lenkaaninka
7. júl 2010

@moncika15 takže nič lebo môj maraton skončil včera večer ale piatok mám poradnu tak som zvedavá čo sa deje... 😉 už to chcem mať za sebou a navyše niečo na mna lezie...a je to aj unavne takto vyčkávať
@kolumbia mne sa niečo marí že pri sekcii babatku nemusia tie antb. dávať lebo vlastne neprechádza pôrodnymi cestami a tým pádom sa nenakazí..

s.i.m.k.a1
7. júl 2010

@erytrea ahoj, mozem sa opytat ako sa volal ten dr. ?? bol tam jeden taky otrasny co si aj ja pamatam, len si chcem potvrdit ci to je on...

@giza ani mne malu nedali hned prilozit, po porode mi ju doniesla sestricka na minutku len ukazat, na ruky mi ju nedala a brali ju prec... ( aj ked mna po porode davali do narkozy ale aj tak som cakala, ze mi ju daju prilozit...) porodila som o 00:03 a prvy krat som si ju prikladala o osmej rano...

giza
7. júl 2010

simi, ine je to pri komplikaciach a cisarskom, ine pri klasickom porode vaginalne bez komplikacii... 😉 ale vzdy ak je to mozne by mali prilozit dietatko mame na prsnik...

Lenkaaninka - drzim palceky, to su pekny poslickovia co opisujes i ked unavuju, treba naozaj doslova kradnu kazdu chvilku pre nacerpanie sil - co je tazke pri dvoch dalsich ratolestiach...

po cisarskom sa naozaj nemusia podavat antb. kvoli stretptokokom, ale len preto ti ten cisarsky neurobia, musi byt preto iny zavazny dovod aby ti ho urobili kolumbia - a ty ho mas ako si mi opisovala - len ti to musi naozaj napisat ten lekar co ti to udporuca...

giza
7. júl 2010

vsak som tu nic dokopy nenapisala, ved babeny vy ste sikule - vy to viete vsetko 😉 ...tak pekne kinderkujte ktore musite a tie co uz mate termin, vela zdaru a zdravicka!!!

erytrea
7. júl 2010

@giza - voda mi odtiekla o pol druhej v noci, za hodinu sme prisli do nemocnice a kazdych 6 hodin po odteceni mi davali antibiotika kvoli infekcii. To ze som nemala spravenu kultivaciu tak na to prisli az na druhy den ked sa malemu zvysili zapalove parametre a vylucili ine dovody nakazy, az potom vlastne prisli na to ze z coho to vlastne ma. Vies a najhorsie je ze som toto vsetko mohla predvidat, chodila som na pripravny kurz pred porodom, a tam sa o tom hovorilo lenze ja som mala ist zrovna do poradne v ten den sa maly narodil a az VTEDY sa moj uzasny gynekolog rozhodol ze mi spravi kultivaciu ktoru som uz mala mat dva tyzdne hotovu, kedze som bola podla neho v 36 tt ale realne a po pravde som bola uz v 38 tt, skratka des, pocas celeho tehotenstva mi menili tyzdne, raz som mala tak raz tak.... 😠 Uz je to teraz aj tak pase, chodim Chlapeckovi! teda uz len par dni.....

maminy cakatelky nezabudnite na vcas urobenu kultivaciu aby ste predisli problemom ktore si odnesu maly drobci. Streptokoka ma kazda zena, ale ked sa vcas podaju antibiotika da sa predist zapalu.

@kolumbia dakujeme velmi pekne 🙂 maly je nase slniecko, je zlaty, take kludne babo, place len ked je hladny a ked sa kupeme, vtedy reve ako pavian 😒 ale inak je uzasny. Ano myslim ze sme uz spolu pisali, to ze mas streptokoka nevadi, ma ho skoro kazda zena ale dolezite je ze to vies a spomenies lekarom este pred porodom aby sa predislo riziku. Fakt to neprajem nikomu, ani nie porod ako tie dni potom boli strasne!!!!! Drzte sa aj vy a hlavne nech vam to dobre dopadne 😉 drzim palceky

@lenkaaninka teda uz aj Vam sa to blizi 😉 aj baby sa uz urcite nevedia dockat ze 😵 tak teda nech uz to mate co najskor za sebou 😉 moja sestra ma termin 15.7 tak to sa tam aj mozno stretnete 😉 daj potom vediet a vela stastia prajem 😉

s.i.m.k.a1
7. júl 2010

@giza no ja viem, ze po cisarskom sa to nerobi, ale ja som rodila normalne 😉 mala som sice vybavene, ze na sitie ma uspia, ale som myslela ze tu princeznicku mi daju. ale nevadi, uz je to vyse roka a krasna princezna sa nechala kojit az do roka a potom som uz nemala mlieko 🙂

bebel
8. júl 2010

@erytrea má to len cca 20% žien,takže nie skoro každá.... http://www.choredieta.sk/index.php/chorobyvteho...
a kultivácia sa robí v 36tt., takže tvoj lekár postupoval správne.

pridávam menšie info okienko:
Streptococcus agalactiae neboli Streptokok skupiny B (Group "B" Streptococcus = GBS ) čili Beta-hemolytický je do určité míry přítomen normálně v urogenitálním traktu (více u žen, než mužů) , v ústní dutině a ve střevě. Tehdy je ovšem v "menšině" a je součástí bioflory, kde je v rovnováze s ostatními mikroorganismy, které mu na "normálních" podmínek nedají prostor se rozmnožit. Z toho důvodu využívá "oslabených" a všech skupin s oslabenou imunitou (novorozenci, staří lidé, jinak nemocní atd.), na oslabeném terénu má možnost se rozmnožit a šířít se krví, kterémuž stavu říkáme "sepse" a je provázen vysokými horečkami případně selháním postižených orgánů.
Nález S. agalactiae (dále GBS) v kutlivaci z pochvy v GRAVIDITĚ je považováno za zvýšené riziko neonatální (novorozenecké) sepse kontaminací při spontánním porodu z vaginálních sekretů případně jejich aspirací (vdechnutím). V rámci PREVENCE je nejúčinnější intravenózní (nitrožilní) aplikace antibiotika (např. Ampicilin 2g) nejpozději 6 hod. před porodem. Tím se zásadně oslabí bakteriím možnost infikovat plod. Ukázalo se, že antibiotická léčba však nevede vždy k úplnému vymizení GBS z kultivací. Podání při porodu je nutné i v případě, kdyby byla infekce po nálezu hned antibioticky léčena a opakovaná kultivace již GBS neprokázala.
Nález GBS v pochvě MIMO GRAVIDITIU je potřeba hodnotit podle dalších kriterií:
Je-li nález ASYMPTOMATICKÝ žádný podezřelý fluor, žádné bolesti či pálení), pak není třeba léčby. Je více důvodů pro "pozitivitu", nežli jen častý výskyt GBS 5-20%: výsledek kultivace znamená dominantní kultury (primokultury) a druhotné - (tzv. po pomnožení) a jejich schopnost se množit na dané půdě (krevním agaru) je různá, jejich poměr v kultiaci - "in vitro" - tedy neodpovídá poměrům "in vivo" ve sledovaném orgánu. Nelze tedy takový nález přeceňovat.
Doporučuji opakovaný odběr s odstupěm čistě pro informaci a uklidnění.
Jako prevenci doporučuji vše, co vede ke zdravé hygieně včetně stravování, neboť hlavní rezervoár lze předpokládat právě ve střevě. Je-li nález provázen obtížemi (chronický nažloutlý hustší fluor , případně pálení a bolest při styku), pak je vhodná léčba: dojděte ke svému lékaři a sitaci s ním poroberte.
V úvahu přichází ANTIBIOTICKÁ léčba. bud celkové podání per os , často je však účinná čisté lokální léčba - formou vaginálních globulí s Ampicilinem, bez vedlejších nežádoucích účinků celkového podání. Každopádně, několik dní po ukončení ATB terapie musí následovat podání vhodných biologických kultur - kolonizace - nejlépe lokálně (např. Fermalac vaginal ® vag. cps) a hlavně opakovaně¨, nejlépe 2-3 aplikace po menses 4-6 měsíců
V případě neúspěchu antibiotika je možno zkusit jiné - podle citlivosti a dostatečně dlouho, po skončení léčby opět bio. několik měsíců.
Další alternativou, zejména tam, kde úspěšně zaléčíme, ale po čase se situace vrátí a je nutná nová léčba je AUTOVAKCINAce. Jedná se o aktivní imunizaci antigeny dotyčného mirkorganismu ve snaze docílit postupně imunitní odpovědi a "naučit" tak organismus bojovat s infekcí, kdykoli se objeví. Dobré je vědět, že jde o častou obtíž a že má tendenci se vracet, zejmoína tehdy, kdy je organismus oslaben

erytrea
8. júl 2010

@bebel NEPOSTUPOVAL SPRAVNE, pretoze ja som uz v 38tt rodila a este stale som kultivaciu NEMALA SPRAVENU.

kajca50
10. júl 2010

erytrea
vždy sa hovorí , čo ťa nezabije to ťa posilní, vravím z vlastnej skúsenosti
ako prvorodička nevieš čoho sa máš vyvarovať ale zas si o krok múdrejšia
ja som tiež nevedela, že ma môže začať bolieť hlava aj za dva dni po sekcii a nikomu som nič nepovedal, len som si pýtala od bolesti, takto som chodila dva dni
jedna nemala problém ,povedala to, dali jej krvnú zátku a bola v pohode, ja som dva dni trpela ako blbec, veď čo budem zo seba robiť hypochondra?

môj pôrod som mala úžasný, pretože aj napriek tomu, že som mala spinálku sekcia , som vracala aj na sále, myslím si, že to bolo aj preto, že ja som si nemohla ľahnúť na chrbát, pretože som tlačila na dutú žilu, a vždy mi bolo na odpadnutie. Ja som celý čas sledovala hodiny , ktoré som videla a hovorila som si nech to už mám za sebou...

Výhodu je , že dieťa vidíte hneď ale ja som rozmýšľala , či mi ho aj umytého ukázali , mala som okno.
A jedno nepochopím.... Tie maminy hlavne tie čo sú po sekcii ... Ja som chodila oblečená v košeliach a bez gatiek , pretože jazva sa hneď parila a čo som tam videla , módnu prehliadku . Aj domov keď som prišla musela som si dávať pozor čo si oblečiem.Ale je to za mnou.
Doma mám krásneho syna, ktorý už mal aj režim ale teraz ho celkom zrušil........Hlavne aby bol zdravý
🙂 🙂 🙂

giza
10. júl 2010

@erytrea on postupoval spravne podla danych vypoctov a sorry zial ani jeden iny gynekolog by nepochyboval o tom inak ako on, je to tiez moj gynekolog a mozem povedat, ze je precizny vo vsetkych vysetreniach a skor by som sebe dala za vinu, ze som si nebola ista kedy sme spolodili dieta a nepresvedcila som ho o tom (toho sa treba najviac drzat)....pretoze on moze pocitat len vdaka klasickym dvom veciam (vypoctami podla menzesu + vysledky sona a uz tu mozu byt dva odlisne vysledky ) a o ne sa opierat + to co povie matka!....Co sa tyka toho vyteru - ved pises, ze ti podavali antibiotika na zaklade coho ineho by ti ich podali?....tak o co ide? To znaci ze si ten vyter mala urobeny vcas a vcas ti i naordinovali lieky, ved ti vravim, ze tak ci tak sa podavaju aj po porode dietatu a Bebel to tu i dolozila faktami ...neviem ci som sa nejak zle vyjadrila alebo co ale postup bol uuuuplne korektny v tvojom pripade, takze sa zbytocne certis na niekoho....V kazdom pripade by som bola stastna ze uz mam za sebou tuto etapu a tesila sa z toho co mam... 😉 (kvoli plodovej vode to teda rozhodne nemalo suvis ako pises vsetko prebehlo ako malo..)...Mimochodom staci ak ti ten vyter urobil a i ked ty si este fyzicky vysledky nemala, v nemocnici su ulozene v PC...takze oni o tebe vedeli ci mas alebo nemas streptokoka a ak to nevedeli na novorodenckom a nezahajili tu antb. liecbu hned, tym jedinym by som dakovala za chybu, nikomu inemu... 😉

giza
10. júl 2010

@s.i.m.k.a1 - kraaasa -si zijuci priklad ze to ide rozbehnut po cisarskom i ked to naozaj nie je 3x lahke...

giza
10. júl 2010

@kajca50 -je dokonale opisane i tu na konovi co sposobuje spinalka - to bolenie hlavy si este dobre dopadla...najdes tu o tom ozaj vela...dokonca som sa o tom rozpravala priamo s anesteziologickou, pretoze som nemala jasno aky je rozdiel medzi spinalnou a epiduralnou - obrovsky ...i ked popravde ani jeden by som pri porode radsej nechcela (jasne pokial nie je nutne)...a to uz som mala co to za sebou ked si to dovolim pisat...

giza
10. júl 2010

@erytrea ak si si na 100% ista ze si nemala ten vyter, preco ti podavali antibiotika pocas porodu? tak by mala zniet moja odpoved na to co si pisala v jednoduchosti....

kajca50
10. júl 2010

giza
ja som bola v tom , že budem mať celkovú narkózu ale už mám potom ....
vidíš aké sú tie niektoré baby naivné, keď si myslia , že sekcia je lepšia ako prirodzený pôrod

tatanya
10. júl 2010

@giza Myslim, ze viem o com pise erytrea...najskor chcem napisat, ze som nemala streptokoka. Po odteceni plodovej vody som nemala bolesti, tie prisli asi az po 24 hodinach..... a kazdych 6 hodin mi davali antibiotika, aby som nedostala infekciu..... maly sa narodil az 40 hodin po odtoku plod. vody...
Takze myslim, ze prave o tychto atb. pisala erytrea.... nebolo to kvoli streptokokovi ale kvoli odtecenej plod. vode...

s.i.m.k.a1
12. júl 2010

@giza ja som nemala cisarsky 😀

giza
12. júl 2010

@s.i.m.k.a1 hups- aj tak klobuk dolu, je tazke casto rozbehnut uspesne laktaciu po tom co ti dieta hned neprilozia aj ked po vag. porode k prsniku a na to som myslela, i ked som napisala ze si mala cisar.. 😅

giza
12. júl 2010

@tatanya - to sedi ako pises potom - dakujem za objasnenie ...som si to nevsimla prepac ERYTEA ty tu tak vlastne pises, ze kazdych 6. hodin ti podavali antibiotika od odtecenia plodovej vody ...ale stale nesedi jedno a to: preco take dieta nebolo na nieco take vysetrene hned aj kvoli niekolko hodinovemu moznemu vystaveniu infekcie (bez plodovej vody) + ako pises ak si mala zle vypocitany termin (a bolo to i potvrdene nakoniec lekarmi?), tak o dovod viac aby to skontrolovali cim skor, co ale ako pises urobili az pri naznakoch ochorenia (takze zanedbali rovnako ako obvynujes aj gynekologa)... chvala panu, ze je Damian v poriadku...je mi nad slnko jasne, ze to co si si prezila uz nik nevezme spat, ale stale si myslim, ze v tomto je lahsie niekoho obvinit... asi by som to urobila tiez byt na tvojom mieste a neposudzujem, bo som neni.... 🤐 ...
Ked sa z globalu na to pozries spat, tak vsetko je len o preventivnych vysetreniach a ja vidim, ze najvecsiu chybu urobil niekto iny a inde, tvoj gynekolog sa iba musel pridrziavat faktov, ktore mal v rukach (a to urobil ako najlepsie vedel, tak ako uz pisem, kazdy iny by to na jeho mieste urobil rovnako...), ale ked uz je dieta von, je tych faktov ovela viac - je tak? Vsetko to vyzera az velmi jednoducho a tak to zivot nie vzdy chce...
Za vsetkym zlym co sa mi v zivote stalo doteraz, vidim odstupom casu, ze to pre nieco bolo a malo tak byt - vzdy z toho nakoniec cerpam aj ked to bolelo a nezalala by som toto poznanie ani najhorsiemu nepriatelovi... ☹

Ako ste na tom vy?

A co si vy myslite o tom co sa stalo Erytee?.... sa tu nejak nikto k tomu nechce radsej vyjadrovat sa mi zda.... 😅

zuzua
13. júl 2010

Ahojte,

prosim vas neviete nahodou, kto zastupuje Dr. Jankovskeho v jeho ambulancii? mam len jeden mobil, ktory je vypnuty, chcela by som sa tam objednat na kontrolu dalsi tyzden ale neviem ako. Nie som z TN, takze behnut tam len tak by sa mi neoplatilo. Ak nahodou viete, kto ho zastupuje a mate kontakt, kde sa mozem objednat, budem velmi vdacna. Dakujem

liviaf14
13. júl 2010

@zuzua dr. jankovský má zrejme dovolenku. vždy ho tam niekto chodí zastupovať do jeho ambulancie, keď on nemôže, alebo možno na dverách má vyvesené, že ktorý mudr. v inej ambulancii zastupuje. asi sa tam budeš musieť predsa ísť pozrieť.

erytrea
13. júl 2010

@giza asi som to napisala nie moc zrozumitelne, tak este raz a trochu v skratke.

Kultivacia na zistenie streptokoka sa robi, teda mala by sa robit resp. byt hotova do 36 tt, kedze som uz niekedy v marci mala vystup so sestrickou kvoli tomu v ktorom som tyzdni, tak som si to sledovala najskor tu na nete a po tom ako som bola na 4D sono mi ( iny gynekolog ) podla velkosti babatka povedal a presne urcil termin ktory bol uplne iny ako som mala vypocitany u mojho gynekolga! tak som to uz potom nemala chut na kazdej poradni riesit so sestrickou ze som vlastne v uplne inom tyzdni.
Na dalsiu poradnu som bola objednana 15.6 podla mojho gynekolga v 36 tt, ale realne som uz bola v 38 tt co samozrejme nikoho netrapilo. Lenze som poradnu nestihla pretoze sa zrovna maly v ten den narodil. Nemala som ani potuchy o nejakom streptokokovi a nie to este o nejakej kultivacii az po dvoch dnoch co robili malemu odbery sa vlastne zistilo, ze nie zapal mozgovych blan ani ziadny iny dovod ale bakteria streptokoka bola pricina toho ze malemu sa zvysili zapalove parametre, mala som to potvrdene primarkou, mam to v sprave maleho, ja sama som si to nevymyslela, az ked sa zacali vylucovat ine dovody tak prisli na to ze som vlastne nemala papier z kultivacie..... A dalsia vec je, ze sa ma hned na to pytali ze komu chodim a ked som povedala meno tak doktor zalomil rukami a povedal ze "no jasne to som si mohol mysliet" a este zopar nepublikovatelnych teplych slov!
Vies u mna nie porod ale to co som si tam vytrpela potom tych par dni bude to co si budem pamatat a o to viac ze sa dalo tomu predist nebyt jedneho cloveka. Porod som mala tazky a dlhy no v porovnani s tym co bolo potom sa to neda porovnat. Kazdy jeden ukon co robili s malym som do posledneho detailu riesila s primarkou aj s doktorkami ktore boli mile a ochotne mi vsetko vysvetlit, aj celu diagnozu a cele to malo spolocny menovatel STREPTOKOK!
Jedine stastie je, ze je maly je ok, ale ten strach co som o neho mala fakt neprajem nikomu. Urcite sa da z toho poucit vid moja sestra ktorej sa vcera narodilo dievcatko a ta hned potom co sa mi stalo tak si to dala urobit, lebo tiez jej hrozilo ze ked by nahodou rodila skor tak to nebude mat spravene lebo chodi tiez tomu istemu co ja aj Ty, lenze ten nas mal dovolenku tak isla inemu a ten jej to spravil, nastastie jej vyslo z vysledkov ze ho nema. No a okrem toho este asi 5 kamosiek co su tehu som na to hned upozornila aby sa im nestalo nieco podobne...... Blba chyba a vidis odskace si to maly drobec ktory za to vobec nemoze.... Nikoho nepravom neobvinujem ako pises, prave naopak velmi dobre viem a mam to potvrdene od ludi co sa tomu rozumeju viac ako ja.
Tak som to preto aj sem napisala aby si to kocky co su tehu odsledovali aby predisli niecomu podobnemu.
Tolko k tomu....
Damian je CHVALA BOHU v poriadku, rastie, pribera a mame z neho velku radost, dlho sme na neho cakali a o to to bolo cele tazsie.... Tak preto sa snazim na vsetko co sa stalo nemysliet a uzivat si drobca.

No a to som pisala ze v skratke 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre