Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

bambibam
20. júl 2010

to neviem neni dávno cca 3 týždne dozadu rodila kamoška a vraj podložky im nedali. A ani toal.papier tam nebol, no však uvidím čo dovlečem navyše určite rýchlo pošlem domov.

kolumbia
20. júl 2010

@bambibam dakujem ..o tych podlozkach som nevedela ,kde sa to da kupit?

kolumbia
20. júl 2010

@layla06 dakujem ...mam sice este cas ale preistotu si uz chcem nachystat vsetko co budem potrebovat ,zistujem ze mi este kopec veci chyba

bambibam
20. júl 2010

@kolumbia ja som tie podložky kupovala v zdravotníckych potrebách a jedna stála okolo 0,50€ kúpila som si ich 5ks a myslím ,že aj ich využijem pri prebalovaní mimo domu ako podložku.

lila61
21. júl 2010

ak mozem poradit - ja som v TN nemocnici rodila pred 2 mesiacmi . Podlozky tam nedavali - mala som svoje a super vec je zobrat si tia papierove kuchynske utierky. Ked chodi clovek casto do sprchy je to super vec na utretie sa "zo spodu" aspon si nezaspinis uterak. Ja som minula dve rolky tych utierok.
Pre babo som mala vlhcene obrusky, krem na ritku ked som ho na izbe prebalovala, palicky do usi a cely balik plienok - boli sme 7 dni, nakolko dostal maly zltacku 😖 tak som domov niesla iba zopar plienok.

andzi
21. júl 2010

kočky, chodí sa v TN pôrodnici aj na poradňu posledný mesiac gravidity alebo chodím stále k svojmu gyn. a do TN pôrodnice idem len odrodiť?

moncika15
21. júl 2010

tu som nasla ten nakupny vozik 😀 strasne sa nan tesim 😅 http://vas.cas.sk/clanok/1890/trencianska-porod...

janette4
21. júl 2010

@andzi tak toto zaujíma aj mňa.

janette4
21. júl 2010

@moncika15 tie košíky sú podarené 😀

giza
21. júl 2010

@layla06 dudliky a skovat? ved tie tam priamo detom ponukaju _"potajme" sestricky....lebu su BFHI - aby nahodou...ja osobne som s dudlami "kamaratka" - ale nie s tym ze automaticky daju dietatu mlieko z flasky... 😠 to je ovela horsie ako nejaky dudel...

CO sa tyka podloziek - netreba - chodim k porodom a to tam je automaticky i ked Bambi mozno tvoja kamoska vyuzila po porode - to je uz taky nadstandard, ved aj tak ti plachtu vymenia ( respektive si ju vymenis a zadara!) a pyzamo tiez zakrvavis, takze to erarne opat super vecicka...
Idem docitat co som poslednu stranu nestihla...

giza
21. júl 2010

@andzi - bezne na poradnu sa chodi len k svojmu gynekologovi az kym nejdes rodit, ak prenasas je to ine, ak si rizikova opat ine...

giza
21. júl 2010

@janette4 - oooo aaaano ale neni ich tam tolko aby vystacili vsetkym a to uz roky...mozno uz pribudli dalsie ale dost dlho to bolo o 2.ks...neviem aktualne kolko ich tam maju pre maminy co idu s babom na navstevu..este pred 5. rokmi tam bol ten isty....vzdy lepsie ako urobyt z neho gril -no nie? 😀

layla06
21. júl 2010

@giza ahoj, som pisala, ze dudliky schovat ked pride vizita..inak sestricky proti tomu nic nemaju sami nam to povedali, ze ked vizita pride radsej dudel prec🙂 ale podla mna ja si mozem robit so svojim dietatom co ja chcem no nie?!a podlozky jasne, ze nebrat to som pisala tiez...a k tym pyzamam mne bolo povedane tak, ked si zoberes svoje z domu a nahodou ho zakrvavis, tak od nemocnice nedostanes erarne, lebo ze si opohrdla hned od zaciatku si zobrat odtial...to sa mi zda ako padnute na hlavu, ale sak vsade na svete ine pravidla..hlavne je ze deti sa narodia zdrave a vsetko prebehne hladko🙂 pekny vecer

giza
22. júl 2010

@layla06 😉

janette4
22. júl 2010

@giza vidíš,všade je to inak..ja som pri prvom chodila tak,ako písala andzi.posledný mesiac som každý týždeň chodila na poradňu do pôrodnice,kde som sa rozhodla rodiť.

bambibam
24. júl 2010

len na okraj - pobavili ma tie nákupné košíky - ale chcela by som vedieť ako ich nakupovali.... 😀 😀 😀
To ide sa na nákup - vložíš 1€ - a ked odchádzaš nakladáš do auta aj jeden nákupný košík - však stojí 1€ 😀 😀 😀
Využitie doma je rôzne....teda aj v nemocnici...... 😀 😀 😀 No ale vždy lepšie kým majú aspoň košík ,ako keby dieťatko nosili hore dole na rukách,alebo by tam spravili parkovisko na kočíky....... 😀 😀 😀

s.i.m.k.a1
25. júl 2010

@bambibam toto niesu kosiky na eura 😀 tp su ete tie stare kosiky.. 😀

giza
26. júl 2010

no vsak to su takzv. vecne dary baby co to ako to tu opisujete (?!) 😀 😅 😔

giza
26. júl 2010

@janette4 ja to viem to co pises ale je o inom, mojej svagrinej povedali ze ak chce rodit v nasej nemocnici, tak si musi najst lekara v TN a k nemu chodit a dalsim x mamickam povedali rozne, niektorym to iste ako aj jej a dalsim, ze len do nemocky staci ist - no tak neviem podla akych kriterii to je.... 😖 ale pisala som este o inych kriteriach co o tom rozhoduju kde sa chodi... 😉

bambibam
27. júl 2010

@giza - je to fakt individuálne ,lebo neni dávno tu bola kamoška od Bánovoviec u svojej tety a čakala kedy to príde, na poradne chodila v Bánovciach ale rodiť chcela v TN tak tu prebývala, bez problémov vraj odrodila a na odpoved prečo nebola doma ked vedela že má rodiť, povedala doktorovi ,že netušila že to tak rýchlo na ňu príde.
A ono je to asi rôzne, lebo jedna kočka chcela rodiť v BA a nakoniec jej tam tiež povedali ,že posledný mesiac tam musí chodiť na kontroli ,aby tam mala lekára. A po 4 kontroláv v BA odrodila na pol ceste do BA v Piešťanoch. Tak ono ťažko sa pripravovať a plánovať kde rodiť.

giza
28. júl 2010

@bambibam - presne ako pises, v konecnom dosledku ta odrodit musia vsade, bez ohladu na to ci si z KE alebo BA, ja som nikdy pri 4. dietati nad tym takto nedumala, pozerala som po ceste smerom na dovolenku, kde by som mohla rodit ( +recenzie na danu porodnicu ako to tam chodi a co tam treba mat svoje) a to bolo vsetko - ak ste zdrave a ste iba tehotne, tak to neni choroba a nemyslim si ze sa treba kvoli tomu hrnut evidovat k nejakemu dokymu mesiac pred porodom do daneho mesta - ved to je blbost, ak si to tak vezmete, budete po porode dojcit a po 600nedeli idete na vysetrenie opat na gyndu, a to sa opat musite povalit do ineho mesta, lebo ste tam rodili? a dieta zo sebou, lebo ono musi papat...to je proti logike - je to ine ak sa stahujete, ine ak ste v rizikovom tehotenstve a mate este k tomu nedajboze planovanu sekciu...a uuuuplne je to o inom ak idete len pre to ze je ta porodnica lepsia - pre porod a ste fit... 😉 ...Co tie maminy co sa zrovna prestahuju na SR tesne 2. mesiace pred porodom? nic ...aj taku maminu nie jednu poznam...ani na SR nechodia k dokymu ziadnemu ved je na nich ci to takto chcu alebo nie... 😉

lulu723
30. júl 2010

ahojte baby dlho som tu nebola,lebo mi nesiel pc.no a spravicky nejake o mne tak maly je uz otoceny dole hlavickou a aj viem presne kedy sa otocolil,lebo vtedy sa strasne hybal a kopal jak divy.uz sa na neho strasne moc tesim nech je to uz za mnou.sice sa stale bojim porodu,ale uz som kludnejsia,lebo pred 2 dnami rodila kamaratka v TN bola prvorodickou a malinka za 6 hodin bola na svete a to teda riadna baba 3800g a 50cm a povedala,ze je to uplne v pohode len treba vydrzat tak aj ja vydrzim a epi si nedam nech si to pekne uzijem.12 idem na prietoky tak dufam,ze sa krpec nejako nevypyta skor a este aj interne ma caka tak nech to vsetko pekne stihnem ako mam 😉

giza
31. júl 2010

@lulu723 - paraada - drzim palceky a pre povzbudenie, mamina co sa so mnou radila hlavne o laktacii porodila pred dvoma tyzdnami chlapceka ( rozmery neviem) - prvorodicka - do 2. hodin v porodnici... 😉

A pekne ta povzbudim, ked to kdejaka zvladla, tak ty to tiez zvladnes - nezatinat sa ale naopak uvolnovat dychanim---ostatne uz bude v poho 😉 ....inak este mas casuuuu...ako vravi moj kolega: "vycekaj pianier!" 😀 Matuskovi je tam najlepsie ako moze byt a prietoky sa tesim na infosku...pa

Bambi - v pohode? Ako sacitis ?

lulu723
31. júl 2010

@giza waw 2 hodinky vravis?tak aj ja to chcem mat takto rychlo za sebou.aj som si uz viackrat citala ako ide porod no a ak to bude ozaj dost boliet pojdem sa pekne sprsit len,aby som im tam vsetku teplu vodu neminula 😅

carrie84
31. júl 2010

@lulu723 - potesim ta a upresnim info od Gizy - bolo to cca. za hodinku od prichodu do nemocnice 😉 Bolesti som mala - samozrejme - dlhsie 😀 Maly mal 52cm a 3,5kg. Bolelo to, ale cakala som ovela horsi priebeh porodu. Da sa to zvladnut, neboj 🙂 A okrem jednej sestricky boli vsetci strasne zlati a povzbudzovali ako mohli 😀

lulu723
31. júl 2010

@carrie84 no tak podla toho co pises sa uz aj tesim.ved ja budem mat mrnusika maleho tak to pojde hadam rychlo.aj ja ocakavam nejake obrovske bolesti tak by ma potesilo kebyze su mensie 😉

bambibam
31. júl 2010

@giza som s tej malej na prášky, v piatok sa trepala o100 šesť ,dnes je sobota a od rána nič ani jeden pohyb 😖 , neviem či behať a otravovať v nemocnici alebo čakať doma, každý lekár, každá suseda, kamoška - tisíc ludí - tisíc názorov. Najviac ma trápi ,ked každý lekár - inak . A potom sama neviem čo je správne. Jedine viem ,že mám strach, a niekedy obavu. No ale na to lieky niesú.
Nepomohol ani čaj,ani kúpel, káva ,drganie do brucha ,neviem či je tvrdohlavá alebo si fakt robí so mna blázna. Možno spí ,možno je zas nejako pretočená - stále sa ukludnujem stím ,že však to nieje prví krát čo sa neozýva.

lulu723
2. aug 2010

Ahojte baby tak idem sem pisat o kamoske,lebo pred par dnami porodila dcerku a uz vcera snu prisla domov mala dobry porod a velmi rychli len 6 hodin bolesti a mala bola vonku.len chudatko absolutne sa nevyspala unavena je malinka jej stale place.ked bola v nemocke tak este na 3 den nemala mlieko a malinka jej zacala plakat rano o 5 aj isla na novorodenecke,ze nech jej daju flasku z mliekom a hned ju odpinkli,ze az ked bude po vizite,ze ta bude o 10 minut a vizita prisla o hodinu kamoska uplne zufala,lebo potom sa mala nedala ani utisit ked uz dostala flasku.potom prisla domov mliecko sa jej zacina este len rozbiehat,ale malinka jak zacne plakat tak ani cecik jej nechyti a hladna je a upokoji sa az o nejake 3 hodiny a to uz je aj napapana.uplne je zufala uz aj plakala koly tomu,ze to nezvladne asi si mysli,ze je zla mamina.aj som jej hovorila,ze ci ju nahodou neboli brusko z toho UM,ze sa urcite nemoze vykakat,alebo ma koliku aj vselijake polohy z babetkom som jej radila,aby urobila,ze hadam sa jej ulavi a stale nic az potom zaspala od unavy a aj ju rozbalili takze v zavinovacke nebola a pekne si buvkala a kamoska si isla tiez lahnut.je mi jej luto,lebo sice ja som to az taketo z malu nemala,ale tiez som si poplakala kym som dosla co naozaj dcerka potrebuje a zacinam sa obavat ci nahodou moj drobcek nebude takyto uplackany 😒

bambibam
2. aug 2010

lulu ja som tiež pri prvej strávila 2 dni plaču a vtedy mi suseda poradila stále ju prikladať k prsníku ,najskôr ho dlho dudlala a potom pochopila že ked ťahá tak sa jej niečo ujde.
A kamoške gratulujem 🙂

bebel
2. aug 2010

@lulu723 máš príšerný pravopis....
To sa stáva, že niektoré deti sú uplakané. Vôbec s tým nemusia súvisieť opísané záležitosti z pôrodnice.
Môj Bruno bol uplakané bábo. A nebolo to od hladu, pravdepodobne ani od koliky.
Mohlo to mať skôr súvis s masívnym refluxom, no najmä povahou a temperamentom jedinca.
Chápem tvoju kamošku...ja som bola 1.rok z neho dosť zúfalá, nevyspatá a podráždená.
Keď začal chodiť nastalo výrazné zlepšenie.(1. zlepšenie prišlo okolo pol roka, kedy začal sedieť. 😉 )

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre