Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

jja
2. sep 2010

@cubana napis mi mail do IP a poslem ti co som potrebovala ja🙂)) ten moj zoznam uz koluje kade tade🙂)))

s.i.m.k.a1
2. sep 2010

@maculienka123 oni to neriesia hned, ja som prenasala 2 tyzdne... pokial nemas komplikacie tak to chcu nechcat co najprirodzenejsim sposobom... az po niekolkych dnoch 1-2-3 ti zacnu davat vyvolavacky... je to na H ale je to tak.. drzim palce...

maculienka123
2. sep 2010

@s.i.m.k.a1 a nerodila si v nedelu nahodou?lebo sa bojim aby tam bol anesteziolog.v nedelu mi daju vyvolavacku ale som sa zabudla opytat na tu epi,lebo bez nej nepojdem rodit.

s.i.m.k.a1
2. sep 2010

@maculienka123 nerodila som v nedelu, porodila som v utorok po polnoci a od stvrtka od rana som mala bolesti a nikto so mnou nic neurobil. oni chcu vsetko nechat prebehnut bez toho aby do toho zasahovali. a preco bez epi nie?? epi ti daju, ked si vytrpis tie najhorsie bolesti... a poviem ti a urcite mi to tu potvrdia aj ostatne mamicky, ze porod je oproti kontrakciam nic.. a oni ti epi daju iba na porod... no neviem, ale ja by som si epi nikdy nedala... uz len koli tomu, co sa pri tom moze stat... riziko je moc velke a aj dieta dobre neznasa epi... to uz v tejto teme bolo vela krat preberane... ja osobne som proti epi a to znasam velmi zle bolest.

s.i.m.k.a1
2. sep 2010

@maculienka123 a ete ohladom anesteziologa - nemyslim si, ze by tam cez vikend nebol ziadny... lebo v nemocnici sa robi kazdy den... nemozu si dovolit tam nemat ani jedneho...

maculienka123
3. sep 2010

@s.i.m.k.a1 dakujem za info,ja som prvorodicka,tak si to predstavujem vsetko ako v horore.mne ked vcera robili vnutorne vysetrenie,to bola strasna bolest,to ma troska roztahovali,no myslela som ze zomriem,tak ked maju vyzerat tie kontrakcie takto,to bude strasne.no som zvedava kolko ma budu trapit.rano mi to chcu vyvolat,mozno sa budem otvarat aj dva dni,porazi ma.

newyorkgirl
3. sep 2010

@maculienka123 tak ked ti otvarali krcok, to je este nic 😀 a to nechcem strasit, ja tiez zle zvladam bolest, ale nejako prezijes... baby a odkedy davaju v TN epi??? ja som prave po prvom vyvolavanom porode sla radsej rodit mimo, v mojom pripade Anglicko, maju viac druhov ulavy od bolesti a lepsi pristup podla mna... ale neboj zvladnes, tak ako kazda.... to babatko stoji za vsetko potom 😉

s.i.m.k.a1
3. sep 2010

@maculienka123 a co by si robila, keby ti povedia ze nemas dobre vysledky a nemozu ti epi dat? odmietla by si rodit?? 😨
a okrem ineho, aj tak si budes musiet pekne vsetko vytrpiet a epi dostanes az na samotny porod - co je to najlahsie...

@newyorkgirl no ja neviem odkedy davaju, ale davaju :D :D :D

maculienka123
3. sep 2010

@s.i.m.k.a1 mojej segranke tu epi dalli ked bola na 4 cm otvorena a to bola ani nevedela ako,este bolesti nemala a potom bola vysmiata jak malina az do porodu,az ked mala ist tlacit potom nedali ale ze to uz potom pohoda,tak preto si ju chcem dat.oni ju vzdy daju ak si poziadas,problemy keby sa vyskytli,spravia cisarak a to by som chcela ja veru radsej cisarak.

maculienka123
3. sep 2010

@newyorkgirl sak ja viem,ze to su neskutocne bolesti,preto tu epi a neviem,ci ho vytlacim,lebo mam uzku panvu,tak to bude zabijak.epi davaju neviem odkedy ale mne ju daju som sa pytala,ze ked chcem,je to na mne.

newyorkgirl
3. sep 2010

@s.i.m.k.a1 viem ze tu epi nedavali, tak som prekvapena, oni stale nejake novinky zavadzaju teda... a to ze epi na porod, to je aka hlupost preboha zasa.... 😅 ja som epi chcela v UK, ale nakoniec som si nedala a na konci som seredne lutovala teda, maly mal skoro 4kg a bol to des na konci uz tiez...

@maculienka123 tak si ju vydup potom, resp. mas manzela pri porode? ja som bola totalne mimo seba, musel on vsetko zariadovat, lebo som si prisla ako nepricetna ci v tranze ked som rodila oboch teda 😀 😀 😀 ja uz som povedala, keby nahodou tretie, tak jedine s epi...

maculienka123
3. sep 2010

@newyorkgirl bude manzel pri mne,to by som neprezila sama,predsa je to dost velka podpora si myslim.
jasne,ze epi nedavaju na porod,praveze uz pred porodom jak sa ide tlacit nedavaju,aby rodicka mohla tlacit.tiez co vsetky kamosky rodili s epi,si nevedia vynachvalit.aj to sitie boli strasne a ked je epi,to ani necitis,tak vela vyhod to ma.aj rizika ale zas to by si nikto nedal,keby to bolo take strasne rizikove.

no nic,prezijem to urcite,to je len stres,nieco co ked clovek nezazil nevie a preto sa tak obava.ja sa hlavne aj bojim aby bol maly ok.

giza
3. sep 2010

@betina1984 ahoj - nie som zdravotnik (nepoznam produkty a skratky ktore si pouzila) a naozaj nemam bohate skusenosti s problemovym otehotnenim (ani osobne ako sama si mala moznost vidiet v mojom nicku aj v mojich prispevkoch,ani od ostatnych nejak extra) - popravde mam len infosky z druhej ruky a tie predavam len "vybranym" osobam(zvacsa znamim, pribuznym a priatelom - nic ohromujuce) a nie tu na nete....to by som sa zapajala aj do rubriky pri problemovom otehotneni a nie som tam - takze je mi luto, ale v tomto ti nepomozem 😔 ...

Co sa tyka prenasania, tak je to cca 7-8dni bezne - maaalokedy sa stane ze nechaju prenasat/cakat s vyvolanim porodu na 10.den ...

giza
3. sep 2010

@maculienka123 - si typicka prvorodicka prepac -ale neda mi to - s naivnymi predstavami ako ti tvoj partner tam pomoze aj spolu s epi, ktoru ti nemusia vobec podat a uz vobec nemusis mat take prezivanie otvarania sa ako tvoja sestrenka, ktora nemala bolesti az na 4. prsty a mozno ich nebudes mat az kym nepojdes vytlacat dieta (?)...pozri na Bambibam. Som jej vravela, ze to moze byt potom rychle, ani nechcela verit a teraz ma "Strelu" 😀 ....Prajem ti to najlepsie a vedz ze ani epi ani cisarsky to neni...a to ti potvrdi x dalsich co poznam a zazili aj bolestivy 19.hodinovy porod aj cisarsky - vsetko je individualne a nezalezi to len od toho ako znasas bolest - ja velmi dobre a predsa to bolo nieco strasne a dalsie boli uz malina, no keby som nenabrala odvahu to znovu si ist prezit, tak nemam tolko deti co mam... 😉 budem na teba mysliet a drzat palceky...zvladnes to...kolke ovela labilnejsie baby porodili a su tu? 😎

s.i.m.k.a1
3. sep 2010

@maculienka123 no ja neviem. ja som pocula, ze epi sa dava az pred porodom... ja ti hovorim, ja som mala bolesti kazdych 5 min od stvrtku od rana do utorka ale tie bolesti stali za to... mala mala 3,850kg ... a ja som teda velmi chuda a mam uzku panvu, nevazim ani 50kg a zvladla som to. pri epi nevies, kedy mas tlacit, budes uplne zmatena... dalsia vec... ako si si ista, ze ta budu nastrihovat a sit?? to je individualne... najviac sa mi na epi nepacia dosledky na dieta.. rozmyslaj... to dieta bude ete v tebe, ked ti ju budu davta, co znamena, ze to vo velkej miere zabera aj na neho... chces, aby sa ti narodilo uplne otapene dieta?? mozno sa nebude ani chciet chytit na prsnik a kojit sa od teba... ja som zasadne proti epi... jedina vyhoda je, ze necitis bolesti, ale proti je ovela ovela viac...

maculienka123
3. sep 2010

@s.i.m.k.a1 ja si tu epi dam,milion zien ju malo a maju deti v poriadku,z kazdej strany pocuvam iny nazor,je to fakt indivindi 🙂 keby mi to netvrdili najlepsie kamosky,co rodili bez a s nou,tak mozno sa rozhodujem ale mali tiez vseliake porody aj rychle aj pomale ale jednoznacne epi vychvaluju vsetky a mne doki povedal,ze sa nemam coho bat,ze je to neskodne,ze on mi ju da ak chcem.dam si ju a hotovo,nech je to uz vseliako ale cakam samozrejme najvacsi horor na svete aj som zmierena s tym,ze to moze byt dlhe a tazke.odpadam uz len pri brati krvi,takze pre mna to bude sok celkovy porod.
@giza ja bez muza som totalne hotova pri kazdej prilezitosti,ja sa poznam,viem,ze mi to doda urcite psychicku podporu ale zas kazdy sme iny,mne to urcite pomoze.

s.i.m.k.a1
3. sep 2010

@maculienka123 predstav si, ze pred 60 timi rokmi zeny rodili na poli a ked dieta porodili, isli dalej kopat.. co by si robila v tej dobe?? radsej by si nemala deti?? moja prababka takto porodila 4 deti na poli a 3 doma. nemala ziadnu moznost dat si epi. ked si tie bolesti vytrpis mas vacsiu radost z dietata... kludne si ju daj, ale ako prepac a ospravedlnujem sa aj vsetkym ak sa ich dotknem, ale podla mna je epi uplne slaboske. kedysi ziadna epi nebola a kolko zien malo aj po 8-9 deti a aj viac. kolko krat museli rodit. pozri sa, ja mam 19 rokov, mam zdravu dceru a som najstastnejsi clovek na svete, ze nikomu nemusim niekedy povedat, aka som bola slaboska, 5 dni v bolestiach ale ziadna epi... co som z cukru?? kazda zena je stvorena na porod aby to vydrzala... kazda to zazije a aj zazila...

maculienka123
3. sep 2010

@s.i.m.k.a1 jasne,kazdy ma na to svoj nazor,ja ti to nevytykam,klobuk dole pred tebou.ja som slaboska v takychto veciach,ja trpiet veru nebudem,preco sa trapit,ked nemusim a to by som povedala aj mojej mame,dobre si spravila,ze si si ju dala,keby sa dala dat epi v tej dobe.sto ludi sto chuti..ja idem do toho 😉

moncika15
3. sep 2010

ahojte 🙂
kolk sa plati za manzela pri porode? plati sa vopred?

s.i.m.k.a1
3. sep 2010

@moncika15 ahoj 🙂 plati sa 20 eur 🙂
@maculienka123 no ved ako chces,ale 100eur by som si vedela predstavit minut aj inac...

moncika15
3. sep 2010

@s.i.m.k.a1 dakujem 🙂

betina1984
3. sep 2010

@s.i.m.k.a1, pravda, ja by som ich tiež minula inak..🙂. Tiež som nechcela epi a rodila som normálne a ešte som mala v detstve aj srdcovú vadu a nebála som sa. Trošku horšie sa mi pri pôrode dýchalo, ale prežili sme. A nedala by som si ju ani na ďalší krát. Keď to nebolí, keď sa dieťa robí, tak by sa to malo vydržať aj keď sa rodí...🙂

kaktusik007
3. sep 2010

@betina1984 no, to je dobra prupovidka 🙂 to s tym robenim a rodenim... v kazdom pripade, ja som z obliga, ja idem cisarskym 😀 - ale porodne bolesti som si teda zazila, asi by som ich aj vydrzala, ked by som musela... co by mi ine ostavalo, ze ano 😉 ale skoncili sme sekciou

betina1984
3. sep 2010

@kaktusik007, ako pozerám budeš ich mať tuším do roka a do dňa...

kaktusik007
3. sep 2010

@betina1984 prve narodeniny oslavujeme uz vo stvorici 😉

betina1984
3. sep 2010

@kaktusik007 a prvý je kedy?

kaktusik007
3. sep 2010

13.04.2010 😀

betina1984
3. sep 2010

@kaktusik007, no to si si dobre načasovala... A urobia ti cisársky presne na termín?

kaktusik007
3. sep 2010

@betina1984 urcite nie, cisarsky bude o tyzden, mozno aj o dva skor ako termin.... nemozu riskovat, ze zacnem rodit normalne 😉 teda... ak vsetko bude oki a budeme zdraviii... snad to nebude nutne ukoncit skor... 😖 uvidime 🙂

s.i.m.k.a1
3. sep 2010

@betina1984 svata pravda 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre