Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

minkak
11. nov 2008

sisa tak ja som si uz myslela,ze uz to mas za sebou 😅 no teda 🙂 nebojkaj,ono to pride v ten spravny cas 😵
uz to nejako vydrzkaj ,ked si vydrzala do teraz 🙂
katyl este raz gratulujem 😵 za chvilocku ste doma 😉 drzkajte sa obaja 🙂

sisa.b
12. nov 2008

ahoj minkak 🙂 ja stale drzim pokope, takze asi budem nasledovat katyl 😝 uz sa "ohromne" tesim na to vyvolavanie... 😒 dufala som, ze aspon toto dieta bude mat rozum a pojde na cas 😝 no nech si to este uzije 😎

minkak
12. nov 2008

ahoj sisa ,ale jasne nech si to uzije 😉 ja som to nakoniec aj brala celkom fajn,ze som bola uz v nemocke,ze som nemusela stresovat doma ,ze uz.....bola som tam pod dohladom....aj ked toto som si uvedomila az neskor-ked som bola tam by som bola najradsej doma-to je jasne 😉

sisa.b
12. nov 2008

tak ja v nemocke nie som, idem sa len zajtra ukazat. ozaj, co mam vziat so sebou? tiez klasiku - nejaku suknu a prezuvky? 😕 ja uz si to nepamatam 😀 😀 😀
no tipujem, ze si ma tam nechaju az tak o tyzden.

zuzula25
12. nov 2008

sisa.b.preco si myslis, ze by si porodila v ilave rychlejsie, ved ked uz mala sa rozhodne ist von, tak si myslim,ze by to slo rovnako v obidvoch porodnicach.asi fakt tej tvojej malej je velmi dobre v tvojom brusku-teplucko,bez starosti.a tiez viem ako sa asi citis, je to strasne tie posledne tyzdne, ale uz to nejak vydrzime a hadam tomu nasmu malemu sa bude chciet ist von aspon na termin.uz sa pomaly skracuje nam hrdlo, tak doky povedal, ze to moze prist kedykolvek, no uvidime, ale ako to tu citam tak tym nasim babatkam sa nechce.drzkame paste aby ste to uz mali za sebou a mohli sa tesit z vasho slniecka

lienka55
12. nov 2008

Zdravim katyl,konecne si sa ozvala.
Uz som si vas mrkla aj v Trencianskych novinach.Drzim palceky aby ste si to mohli vsetko uzivat uz doma vsetci spolu.

sisa uz sa poponahlajte nech sa mozeme tesit s vami.

meggietn
12. nov 2008

katyl, aspoň oddychuj, ja som bola už z tej nemocky na nervy, teraz jak som doma mám už aj energiu aj som sa konečne tochu vyspala, no tam to bolo hroznééééé. Tie neochotné sestričky na novorodeneckom... 😝 😠 😠 😠

minkak
12. nov 2008

sisa ja viem,ze este niesi,hospitalizuju az na 7 den po termine a na 8 davaju vyvolavacku 😉
tak som to myslela,ze vlastne bolo celkom fajn,ze som tam uz bola....
do nemocky som chodila po termine kazdy druhy den,nosila som klasika len suknu a moc,myslim,ze nic viac 😉
ja som mala termin v stredu, vo stvrtok som bola este u svojej dr..
v piatok som uz isla na kotrolu do nemocnice,potom v nedelu a v utorok a uz si ma tam nechali,lebo som mala bielkoviny v moci,ale aj tak by som uz vlastne v stredu ( na ten 7den) - musela ostat 😉
takze uz to bolo jedno jeden den hore-dole 😉

lienka55
12. nov 2008

meggietn,aky si mala porod,dlho si sa trapila,kto ta rodil,vobec nepises?
katyl spominala ze si tam bola uz od piatku,preco?

katyl
12. nov 2008

caute zvedavky, tak postupne.V nemocke som bola od pondelka, teda 7 dni po termine ma mali zobrat na vyvolavanie, lebo sa zacinal 42 tyzden. Tak v pondelok som dosla v utorok sa zacalo vyvolavanie. Prva tabletka nic, druha poobede nic, az vecer som zacala cosi citit. Normalne som bola vdacna za kazdy naznak bolesti... 😀 v noci som este spala, rano sa to zintenzivnilo a tak som zacala nahanat lekarov, aby ma dali na monitor a skontrolovali, ci mam, alebo nemam kontrakcie. Mala som, ale zevraj slabe. Prisiel manzel, tak sme sedeli na chodbe a rozpravali sa, bolesti sa trochu zintenzivnili, ale nic strasne. Tak ked mi povedal, ze je este hladny, tak som ho poslal, nech si ide nieco kupit, ze ja zatial pohladam dr kascaka, nech sa pozrie, ci sa uz nahodou neotvaram viac. Pripadne ci by nepustil plodovu vodu, pri prvom dietati som to mala tak, ze po pusteni plodovej vody to boli este tak tri hodinky.....Ked ma vysetril, povedal, ze je to tak na 4 cm, ze ci chcem pustit vodu. Ja som suhlasila a este sme sa dohodli na epiduralke, ze ju budem mat nachystanu. Ze on ide ide este operovat a potom teda bude porod. No ale nestalo sa tak. Ked mi pustil plodovku, okamzite ma zachvatila taka silna bolest, ze som sa roztriasla a nebola som schopna pohybu. Poslali ma este na izbu pre veci, ze pojdem cakat, tak aby som mala uterak a mobil a pitie aspon. Ale ja som presla len tri kroky k lavicke a zvalila som sa na nu....A uz to islo, kontrakcia za kontrakciou. Rychlo teda so mnou na salu, tam sa ma este pyteli, ze aku chcem, ci modru, alebo aku. Ja som len ukazala na najblizsiu... 🙂 napojili ma znova na CTG, a sestricka, strasne mila na to aky cirkus som robila ma drzala a ucila ako dychat. Inak priprav na porod je ako ucit sa plavat na suchu....az ked citite tu bolest, tak viete dychat. ALe dali mi infuzku a ta sestricka dychala so mnou. Trochu sa mi tym ulavilo, ale kontrakcie som mal silne a caste. Ked sa pytali, ci bude manzel pri porode, boo mi to uplne fuk, vobec som nevedela, ako by som mu zavolala... 😠 ale nastastie mal taky pocit a hned prisiel , bez telefonatu, sam od seba, tak ho obliekli a pustili ku mne.
No ale to uz sestricky kricali, zavolajte kascaka, uz to bude. Ten dobehol z este nezacatej operacie a zacali sme. Nebudem opisovat detaily, ale Filipko bol za 10 min na svete. Stacilo pocuvat co vravia sestry a lekar, a uvolnit sa. Od pustenia plodovej vody po narodenie ubehlo 52 minut. Babo malo 53 cm a 4,25 kg a isli sme bez nastrihu!!! Bez objednanej epi, bez klystiru, a skor aj bez otecka 😀 Mam par stehov, menej ako keby som mala nastrih.Som rada, ze uz to mam za sebou. Boli tam aj studentky, pytali sa ma na suhlas a ja som nebola proti. Potom mi hovorili, ze to bolo krasne, ze sa na to dobre pozeralo.... 😀 a teraz uz je vsetko zle davno zabudnute, presne ako u kazdej maminy 🙂

katyl
12. nov 2008

meggie ahoj 😀
mam este tvoj casopis.. 😵 potom ti ho niekedy vratim.... 😎
nemocku ani nekomentujem, uz aby sme boli domaaaaaa.....potom budem komentovat.
U vas vsetko ok? lauriatko ako??

lienka55
12. nov 2008

Ahoj katyl,
konecne sme sa dockali romanu.Tak to si musela mat perne.No vidis v tej chvili ti bolo jedno ci bude muz pri tebe alebo nebude.Ale chvalabohu ze vsetko dopadlo super.

siska_br
12. nov 2008

kat, aj tu ma strasis? 😀 aj som si myslela 😉

minkak
12. nov 2008

ahoj katyl,no teda tak hlavne ,ze vsetko dobre dopadlo a stihol to aj mangelik 🙂
aj ja som tam mala jednu studentku,tiez bola zlata 😉 tie sestricky su tam uuplne super 😉
no co je na novoredeneckom si asi vieme skoro vsetky predstavit,tak to tam uz vydrzkaj 😉

miriamkac
12. nov 2008

KAtyl gratulujem k Filipkovi, a zelam vam vela stasticka a zdravicka.... 🙂 🙂 🙂

meggietn
12. nov 2008

katyl, časopis si nechaj na pamiatku, mangel mi už kúpil další... 🙂
Inak moj porod bol pre mna hrozný zážitok, lebo som mala bolesti od piatku večera až do utorkoveho porodu.
V sobotu som išla ráno na príjem s tým že mi odteká asi plodová voda, alebo čo to bolo a na príjme mi taký ujo povedal že na vložke mám plodovú vodu. No ked ma prijali zistili že to neni plodova voda, doktor sa pýtal že kto mi robil ten test z vložky a ja že dole ten pán čo ma prijal . A on že : No to je len ošetrovatel... skoro ma porazilo. Ale nechali si ma tam, lebo som mala stále bolesti ale len každých 10 minút. V nedelu nerobili so mnou nič, však bola nedela...
V pondelok sa na mna kukol primár a spravil mi tam nejaký chmat, čo mi mal privolať silnejšie kontrakcie aj tak bolo a slúbili mi že v pondelok už porodím. Večer mi pichli vodu, bola som otvorena len na 4. Potom mi pichli nejakú uspávaciu injekciu a 3 čípky mi zaviedli.
No a zaspala som. Bol utorok a ja som mala kontrkcie čoraz častejšie každe 2-3 minuty , ale otvorená na 5. Tak o 12.00 sa rozhodli že mi pichnú oxitocínovú infúziu a už som konečne začala rodiť.Nachali ma trápiť na porodnej sale 2 hodiny. Pri porode som mala super doktorov Paškalu a aj Kaščák sa tam zjavil...Všetko prebiehalo super a potom sa to tam zastavilo...Porod už nepostupoval a skúsený Kaščák navrhol cisársky rez. Bola som už taká slabá že som dakovala že to navrhol. Navládala som už...
V utorok 4.11.2008 sa o 14.11 hodine narodila Laura. Mala 3500g a 50 cm. Je zdravá a ja sa z nej teraz vytešujem.
Posledné 3 dni som mala už malinkú na izbe a starala som sa onu sama. Aj ked ma jazva bolela, sestričky z novorodeneckého sa po mne pozerali že prečo zasa chcem odložiť dieťa na noc...tak som si ju nechala, ale bola som fakt unavená...neviem prečo boli také.... 😖 😖 😖
Som doma a to je hlavné, pomáha mi moj manžel, baví ho to aj prebaluje aj kúpe.Ja sa snažím oddychovať.
😀

sisa.b
12. nov 2008

zuzula, lebo v ilavskej porodnici by sa nasli doktori, ktori by mi pomohli, aby som nemusela cakat... 😉

sisa.b
12. nov 2008

minkak - tak si bola aspon kludna v nemocnici. ja mam celkom strach, lebo mala mala na ten 8. den uz uplne pokazenu vodu ☹ maly siel o 5 dni neskor a ten ju tiez mal zelenu, ale nie az v takom hroznom stave ako mala. tak sa teraz celkom bojim, aby sa historia neopakovala ☹ snad to bude o.k.

sisa.b
12. nov 2008

katyl - aki ste tam zlatucki 😵 😵 😵 tak rada by som vas este stihla, ale to uz by som musela funiet 😀 😀 😀 a super porod. aj ja taky chceeeem 😀

minkak
12. nov 2008

meggietn tak to si teda mala....hlavne,ze ste uz doma a v poriadku 🙂
sisa no kludna ako kludna....mne tam bolo straaaasne smutno....ale jasne tak to je ine ja som mala vodu aj vsetko OK.
neboj sa ,vies ako sa hovori do tretice vsetko dobre 😉

katyl
12. nov 2008

meggie, hrozne, aj ked som to scasti prezivala s tebou a informovala som baby na koniku, ked to takto citam, je to hruuuuza
sisa, moj porod bol sice bolestivy ale aspon velmi rychly, tak som spokojna. Ved doctor kascak pocas porodu hovoril studentkam, ze "pozerajte, vysoka skola porodna" 😀
Ale potom to novorodenecke....ako meggie vravi, len vydrzat.
Ale ako tu vidim tie maminky, kazda si to odserieme inak: jedna nema mlieko, ina nema bradavky, dalsia mlieko ma a vela a dietatko nechce sat....
jedno babo ma zltacku, dalsie problemy so zrazanlivostou krvi, dalsie klby a musi cvicit.....a maminky su na oddeleni a babatka na novorodeneckom....
chodime ich tam len dojcit a viete ako to je, dojcit podla hodiniek, ked dietatko ma uplne iny, svoj rytmus....
A ostavat tam niekolko dni navyse, hlavne ked mame doma este dalsie deti, ktore na nas cakaju.... 😝
niekedy mi je to tak luto, az do placu, potom si vravim, ved to musim vydrzat, ved to nebude vecne trvat...

zuzula25
12. nov 2008

ahojte, vsetkym vam gratulujem a prajeme aby ste mali zdrave babatka.tak ako to tu citam, tak ta vychyrena nemocnica v TN nie je bohvieaka, pisete ze sestricky na novorodeneckom nic moc.aspon ze ti doktori su tam ok.v jednej je nieco lepsie ako v druhej.tak mamicky prajem vam prijemne zotavovanie po porode, vela nervov a nech sa vam dari

zuzula25
12. nov 2008

sisa.b, ktorych doktorov mas na mysli ak sa mozem opytat??dnes som bola na porodnici a sluzi Balazovjech, tak ten neviem ci by pomohol, ja ho sice osobne nepoznam, al z rozpravania som si urobila svoju mienku, aj ked viem, te clovek by si mal robit mienku o druhych na zaklade vlastnej skusenosti a nie druhych.

sisa.b
12. nov 2008

zuzula - ja vobec neviem, lebo to do mna stale svokra husti. maju v rodine kopec doktorov, ale ziadneho gynekologa, tak by to bolo asi cez dve ruky 😉 ale nejdem 😎

sisa.b
12. nov 2008

katyl a su tam odsavacky mlieka? a co si mam vziat zajtra na to ambulantne vysetrenie? 😕

katyl
12. nov 2008

sisa, odsavacky su, ale neviem ake, ja mam svoju vlastnu
a este k novorodeneckemu odd: aby som nekrivdila, su tu aj super sestricky, vlastne je ich vacsina, len asi dve su take bacharky. Ostatne su v pohode, dokonca velmi, mile, ochotne, poradia a povzbudia maminy, ktore su neiste. Fakt anielikovia 🙂
Aj sa im niekedy cudujem, ako mozu byt take v poho, ved ta praca su kilo´metre nabehane po chodbach, stale v pohybe, vela zodpovednosti. myslim, ze si malokedy posedia pri kavicke.

katyl
12. nov 2008

sisa a to ambulantne vysetrenie, ja neviem, asi nic, to len kuknu babo, sahnu dnu, natocia ctg a ak nic, tak ides domov. To nic myslim, ze nie si otvorena, alebo nie je iny problem. A inak ako tvoj aplodova voda?? 😀

sisa.b
12. nov 2008

no ja som asi fakt blba, ale ja neviem, co to je 😝 kazdopadne som taky silny vytok este nemala, ak to nie je voda... no strasi ma aj to, ze meggie si myslela tiez, ze jej odteka voda a nic 😒 ideme si aspon vylet urobit do tn 😀 treba sa po tyzdni ukazat 😀 😀 😀

zuzkapu
12. nov 2008

Ahojte, ja som rodila v Trenčíne skoro pred rokom. Bol to krásny zážitok 😵 , aj personál bol super, až na tých pár sestričiek z novorodeneckého (ako ste tu už písali). Ja som mala s nimi taký zážitok, že keď som sa chcela ísť večer osprchovať a priniesla som im na tých 15 minút malú boli naštvané, že či mi ju nemôže postrážiť spolubývajúca. Keď som jej povedala, že má infúziu v ruke tak s neochotou mi bábo zobrala a že sa mám ponáhľať. No skoro som odpadla, veď to je ich povinnosť. Na druhý deň tam zas bola iná smena a sestrička nám prišla na izbu povedať, že ak si budeme chcieť oddýchnuť máme deti priniesť na oddelenie, že nám ich postráži.
Takže sestričky sú dobré aj na novorodeneckom, len nejaké dve "spuchliny" im kazia povesť.

kala12
12. nov 2008

katyl tak vidis, ani by ti ten muz nechybal vo finale. 😉 Blahozelam k syncekovi, krasne miery. 🙂 A takisto aj dalsim mamickam.
Tie sestricky su fakt otras, ja ked som bola v porodnici s Teri, tak mi ju raz prisla sestricka zobrat na sono usiek, ale v tom sa mi pokakala. Tak som ju upozornila, ze ju treba este prebalit, ale ona len odvrkla, ze na to neni cas. No a po sone mi ju doniesla na izbu, hodila ju na prebalovak so slovami, ze ,,mamicka, ved ona je pokakana az na chrbate,,. Krava, taku by som jej v tom mommente natiahla cez hubu. 😠 😠

Teraz dost uvazujem nad Ilavou, ked som tam v lete lezala na zaciatku tehu kvoli komplikaciam, tak tam bolo fajn. Sestricky skoro vsetko mlade kocky, strava porovnatelne lepsia ako v TN, tiez su tam nove saly a hlavne moj doktor tam robi porodnika, co je dost vyhoda. Terku som odrodila pri Kascakovi, tiez to bola parada. Tak teraz neviem, ci TN alebo Ilava. Ale este mam cas rozhodovat. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre