Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

moncika15
10. nov 2010

@shira_ ja berem malemu plienky, ticinky do usi, sudokrem, dudlik, prebalovaciu podloyku, jednu bavlnennu plienku,rukavicky proti pokrabaniu,ciapocku a papucky. uvazujem aj o decke

zahrika
11. nov 2010

@moncika15 Monik, vlastnu decku ti nedovolia pouzit..uz s ciapockami robia problemy, ale to samozrejme zakazat nemozu!
@shira_ podobne ako Monik.. vecicky na oblec.dostaneme tam..cize naozaj iba rybaciu mast na zapareninky, 2latkove plienky (len pre pripad) ale viem ze 8ks vyfasujeme tam, dudlik, rukavicky, ciapocku a jasne ze plienky pampers cely balik.. tot vse...jaaj ano a tie tycinky do usi kazu doniest...
Vecicky na oblecko az pri odchode, to mi donesu nasi..

kaktusik007
11. nov 2010

@moncika15
@zahrika masticku na ritku dostanete tam v kelimku 😉 ciapocka, papucky - ono bude ta izba dost prekurena, takze asi sotva pouzijete, ale pre istotu oki.... moni, podobne s deckou, nebudes ju potrebovat, ale ak chces, tak pre istotu vezmi.... ale male aj tak bude zavinute v zavinovacke a ta je dost teplucka....
na co budu zazerat, tak to na dudlik - ten doslova fakt ze neznasaju, ale je to logicke, kvoli kojeniu 😉

kaktusik007
11. nov 2010

@shira_ doniest - balik jednorazoviek a vlhcene obrusky, tycinky na uska - ale tie obycajne, nie detske.... a ja som mala este aj prebalovacie podlozky, aby som mala istotu kde pokladam drobca 😀

oblecenie staci az v den odchodu z porodnice, ale ja som ho mala so sebou uz v taske....

lila61
11. nov 2010

@moncika15 ja som mala aj taku mensiu tenucku deku - rodila som v maji a nikto mi na to nepovedal ani pol slova, dalej ako pisu baby balik plienok, tycinky do usiek, vlhcene utierky. cumlik som nemala a veru malemu ani nechybal (samozrejme doma som mu ho uz neskor zacala davat 🙂 ) a mala som aj bepanthen, super masticka aj na ritku aj na bradavky. Rukavicky a capicu som mala tiez, ale nevyuzila som, ale ty si kludne pribal, lahko ich odnesies.pripadne si zober noznicky a ked bude male spinkat ostrihas mu nechtiky. 🙂

shira_
11. nov 2010

super, ďakujem 🙂 takže ešte kúpim novorodenecké plienky a pre istotu aj krém na riť, a bude nachystané. tak som si aj myslela že tyčinky, rukavičky a vlhčené obrúsky zoberiem, všetky baby naokolo mi radia že cumeľ napriek protestom mám každopádne zobrať 😉

zahrika
11. nov 2010

@shira_ no tie vlhcene utierky to som zabudla povedat 😀
A cumlik beriem na 100%, to si kazda mamicka chvalila...A teda spon ked tam bola segra, tak nenamietali a este jej ho aj vyvarli..asi zalezi na koho clovek natrafi...

zahrika
11. nov 2010

babule..ja uz chcem mat po tom... uz nevladzem akosi..niekedy mam pocit ze prasknem 😕
chrbaaat boli hrozne... a nemozem sa nijako ulozit...ani sediet, ani lezat.... 😒
Akoze porodu sa bojim jak slak,ale uz len to prezit a mat za tym.... ja chcem uz ten velky bruch dat dole 😝

shira_
12. nov 2010

@zahrika ja už teraz mám také pocity. ale snažím sa hľadať čo najvhodnejšiu polohu, všelijako s vankúšmi, oddychovať čo najviac, keď mi je zle idem sa trošku prejsť a nadýchať čerstvého vzduchu, to mi pomáha. a hlavne treba vydržať...ja možno budem to brušisko vláčiť ešte viac ako mesiac, ale odkedy som doma a nemám nič na robote, je to omnoho lepšie. myslela som že zdochnem od nudy, ale čím ďalej tým viac som rada, že nemusím nikam chodiť. pôrodu sa bojím aj ja, ale stále viac to vidím ako vyslobodenie 😒 dnes mi je celkom dobre ale predvčerom to bolo strašné. srdce mi bilo ako besné, bola som nevyspatá, nemohla som si ľahnúť pre to búšenie srdca a kyselinu, brucho som mala stiahnuté ako kameň a bolela ma celá chrbtica aj panva ☹

zahrika
13. nov 2010

@shira_ joj uplne viem o com hovoris moja...a ja hlupa som bola vcera na 1 cely den v praci..som si myslela ze v pohode zvladam.. som mala pohovory, nechcem aby ich niekto robil za mna, tak som poprosila nech mi ich daju na 1 den... Ale nie 5 !!! Boze hruza, sak som uz pri poslednych dvoch musela stat, som sa kandidatom ospravedlnila ze budem trosku preslapovat 😀
No a potom vyhodnotit vysledky atd... a domov som sla 17.30 ! Od rana! No to som si dala.... som vecer myslela ze umrem....Fakt som is uvedomila ze komfort domova v nasom stave aky je nevyhutny..moct byt v teplakoch..moct si lahnut kedy potrebujes... atd...
Dnes som sa opat nevyspala,ale bolo to trolinku lepsie ako vcera.. to som spala max hodinu..

No ale kazdym dnikom sa nam to uz blizi, takze sa tesme a bojme zaroven..aspon nie sme sameee 😀

alabrut
13. nov 2010

@shira_ cumel jednoznacne zobrat 🙂 maleho som porodila v utorok 🙂 museli mi ho vziat a ked ho priniesli mal dudlik v pusinke..dali mu erarny 🙂 opakujem..dali mu sestricky cumlik..
deku som vyuzila tiez,. ciapocka urcite ano..ked si vybehnete na chodbu ukazat mimi tatinovi 🙂
takze:jednorazove plienky, krem, tycinky, oblecko az ked pojdete domov..vyfasujete osem latkovych plienok..no a pevne nervy 🙂

shira_
13. nov 2010

@zahrika no to si prehnala 😝 aj ja som bola ešte trochu v robote, v pondelok od 8 do 13.00 ale nezvládam to ☹ ja si musím pár krát za deň aspoň na chvíľu ľahnúť na bok. moja chrbtica a kĺby sú biedne aj mimo tehotenstva, teraz o to horšie. povedala som si že už do roboty nepôjdem. všetci sme nahraditeľní. mne sa teraz dosť striedajú pocity - že si mám užiť pokoja ešte teraz, kým je malý v bruchu, a len tak lenivo polihovať, alebo nech už mám pôrod za sebou a malého v postielke... nech môžem konečne kočíkovať a pohybovať sa s ľahkou váhou.
@alabrut ďakujem, to už ťa v piatok pustili? blahoželám k malému... dúfam že ste ok. takže krémik sa nefasuje? žiadne kozmetické vzorky? to niekedy dávali, aj keď som počula že Jonsons a na to nie sú moc dobré referencie.

alabrut
13. nov 2010

@shira_ este nas nepustili..este tu lezime, tak ti neviem napisat, co presne bolo v balicku..akurat jedna kocka sa smiala, ze tam nasla vzorku prachu na pranie, cervenu 1/2 vineu 🙂 a pozor: domestos!!nejake letaky 🙂 kremik vyfasnete..ale ja som si doniesla aj svoj..

shira_
13. nov 2010

@alabrut že domestos 😀 😀 s tým čistím doma iba wc aj to tak že oblejem, zavriem wc, otvorím okno a rýchlo utekám preč. potom keď si na to spomeniem (najčastejšie až keď mi treba čúrať) tak to spláchnem a hotovo 😀

zahrika
13. nov 2010

@alabrut gratulujem k Matejkovi ...
vidim ze tie baliky su cim dalej tym lepsie 😝
Minuly rok segra dostala slusny balik, musim uznat..ale teraz co pocuvam... ale ved nech.. budme radi za vsetko, aj smradlavy domestos @shira_ 😀 😀 😀 😀 😀

Ja uz mam toho fakt dost.. Este musim nejake 2 tyzdne vydrzat, ale vobec sa nenahnevam ak to bude skor 😝
takze aj ty si bola este v praci @shira_ ? No vidim ze si ako ja v mnohych veciach... ale ako vravis..kazdy hovori uzi si klud a samotu a ticho kym sa da.... ale co je to za uzivanie ked si fyzicky mimo, psychicky sa na nieco moc tesis a bojis zaroven...to je uz len take natahovanie.. 😠
Ja uz to chcem mat radsej za sebou a mat Simonka doma v postielke 😅

zahrika
13. nov 2010

@moncika15 ty si este pokope?? sa vobec neozyvas, normalne mam zas podozrenie ze uz rodiiiiiis 😕 😕
Daj vediet, bo umrem od zvedavosti 😵

alabrut
13. nov 2010

@zahrika dakujeme pekne 🙂 Matej je sice teraz na novorodeneckom, ale uz sa to lepsi 😎
baby uz to vydrzte..mam este cerstvo v pamati tieto pocity..len prasknut a prasknut..a ta panika..preluskala som konika..vsetko o porodnici v tn, homeo, vybavicka.. 😀 😀 uplne som z porodu blaznila a to som odrodila uz dve decka..aj tak som sa bala.pila som malinikovy caj, hltala homeopatika a verila, ze to vsetko pomaha 🙂 neviem, ci mi to pomohlo..ale viem presne, co mi nepomahalo..nepomahalo mi citat negativne nazory tu na MK..myslim ohladom porodu.vsetky tie krvaky 😖 ja viem, ze kazda zena preziva porod inak..ale nech beru ohlad na prvorodicky, alebo kocky, ktore to maju za par...osobne si myslim, ze niektore dievcence to tu prehanaju 🙂 ano boli to..ale bez kontrakci neporodime 🙂 nakoniec mi nestihli pichnut ani epidural.. 😀 😀 rodila som v 39... den pred porodom som este bola mimo tn..v utorok rano mi rupla voda..o 7.30..a 12.30 bol maly na svete 🙂
drzim palce 🙂

moncika15
13. nov 2010

@zahrika tu som 😅 ja si pravdepodobne pockam az do vianoc 😠

moncika15
13. nov 2010

@zahrika si mi neodpovedala na IP ohladne fotky 😝

pancake
14. nov 2010

ahojte.
dlho som rozmyslala kam pojdem rodit ci do TN alebo do Ilavy pretoze som z dubnice, a prave dnes som sa rozhodla pre TN. nemam kedy vase prispevky precitat lebo sa ucim na skusky ale isto si cas v najblizsej dobe najdem.
len by som sa chcela spytat, ci mozem ist vobec rodit do TN, alebo to musim niekde nahlasit, alebo ake su podmienky aby som tam mohla odrodit atd...alebo mi uz staci prist ked budem mat porodne bolesti.
a este: chcem rodit epiduralom a chcem sa spytat aj na podmienky tohto. kolko sa plati, kedy to musim nahlasit,
atd.....a ak chcem pri porode priatela ci moze byt... kolko sa za co priplaca atd...
viem ze asi vela otazok ale dufam ze ma nevyhodia z vratnice ked tam pridem. 😔 😔
dakujem

shira_
14. nov 2010

@pancake ahoj rodit môžeš ísť kam sa sama rozhodneš. ja som sa len pýtala tých, čo tam boli rodit. stačí prísť rovno na pôrod. keď ťa budú prijímať dohodneš podrobnosti. muž pri pôrode 20 eur. epidurál podľa toho, či je čas 😉 stojí myslím 100eur. ja by som tam ale chcela ešte pred pôrodom prísť, popozerať, popýtať sa a tak, tak zhruba v 38.t.

janulka80
15. nov 2010

@pancake Ahoj, ja som tiez z Dubnice a chcem ist rodit do TN. Na slovensku si mozes vybrat lekara a nemocnicu podla vlastneho rozhodnutia. Ziadno sa to neviaze na miesto bydliska. Ja napr. uz roky chodim ku gynekologovi do TN. Stym epiduralom neviem poradit, lebo ja ho nechcem, ale ono keby si tam zavolas tak by ti podla mna informacie dali. Ja sa tam chcem ist este do porodu pozriet. Snad to stihnem. 🙂

pancake
15. nov 2010

tak som vas pozerala a veru stihla som precitala iba 4strany. je toho vela. pisete a pisete 😀 😀
ja tam pridem na blink ked to na mna pride teda. 😉
a neviete mi poradit co specialne si tam mam priniest do porodnice? ak by nahodu nieco take bolo.
nemam ziadnu kamaradku co rodila v Tn. vsetky isli do Il. ☹
a este: vojdem do nemocky..mozem aj autom ? a kde to tam priblizne je??

pancake
15. nov 2010

a chcem sa spytat ci niektora z vas tiez ma termin na zaciatku januara ako ja. 😉

alabrut
15. nov 2010

@pancake do arealu mozete aj s autom..je tam rampa..funguje to na nejake listky..prijem je za rampou rovno, asi 30 m..pozerajte vpravo.. vojdes do budovy a doprava na koniec chodby..prides s muzom a sestricky ta dalej budu navigovat..hned povedz, ze chces muza pri porode..poplatok 20 €, a povedz aj o epidurale hned na prijme..musia ti zobrat krv a poslat na rozbor..na ten sa caka a potom ti ho az pichnu..ak je to este potrebne..lebo, ked uz si vela otvorena, tak je to zbytocne..ani by ti nezabral..mne ho nestihli 🙂 a to som si ho pytala uz na vratnici 😀 😀 😀 ..z prijmu vas sestricka vyvedie na poschodie..tam uz ta ma porodna asistentka..muz moze byt s tebou pocas celeho porodu..ale ak ta daju na izbu cakateliek,/ teda nedaju ta hned na porodny sal/ a je tam este nejaka druha zena, tak muz bude musiet tu dobu pockat na chodbe..potom, ked uz si na PS ho zavolaju..niekedy ta daju hned na porodny sal a si tam s muzom..ked som ja rodila, nerodil nikto aj tak ma dali na izbu cakateliek a muz bol vonku na chodbe, lebo zrovna na cakatelkach bola nejaka pani..tam sprcha, monitor..zistili, ze sa otvaram rychlo, tak sup na sal..tam som prefucala dalsiu hodinu potom tlacit..ale tam uz mohol byt muz...mimco ci potom zoberie sestricka..taino moze ist s nimi a fotiiiiiiiit a fotiiiiiit...a potom sa moze k tebe vratit a byt tam s tebou tie dve hodky, co musis este na sale lezkat..
potrebujem pre babo: plienky jednorazoffky, mokre utierky, tycinky do usiek, kremik na ritulu dostanete, ciapocku, ked budes chodit na chodbu ukazovat drobca 🙂 ja som pribalila cumel, a decku..nakoniec pouziva cumel erarny..mal nejake problemy a sestricky mu ho dali..vyfasujete aj 8 latkovych plienok na pobyt..
pre seba: pytaju sa, ci mas svoj pribor..dones si teplomer..klasa hyg potreby..samozrejme toaletny papier..je prijemne mat aj svoju koselu a zupan..zo zaciatku ale urcite kazdej vyhovuje nemocnicna kosela 🙂



shira_
15. nov 2010

@alabrut no presne, nad tým som rozmýšľala, že by som mala radšej erárnu košeľu ak sa dá... a vlastná až vtedy keď sa trochu obriadim. ten príbor si idem pribaliť, to je taká blbosť čo ma počas pôrodných bolestí určite nenapadne. ja sa aj bojím aj teším zároveň.

pancake
15. nov 2010

@alabrut dakujem velmi pekne. dopisala som si ten teplomer a pribor, na ostatne som myslela. 😉
vdaka za navigaciu, nech tam nebludim ako bludny holandan. pojdem na istotu. 😵 😵 😵

gaja
15. nov 2010

@alabrut jéj super navigácia.. som aj mužovi prečítala.. tak toto ma absolutne nenapadlo, že ako sa tam dostanem, či aj autom.. xixi.. viem, kde je nemocnica a to mi stačilo 😀 😎
no nie som dobrá?

moncika15
15. nov 2010

@gaja 😀 tam trafis aj keby si v kontrakciax soferovala. ja sa tam mam buduci utorok hlasit s taskou na pleci 😅

moncika15
15. nov 2010

@alabrut som si predstavila ako si na vratinici pytas epidural 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre