Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

gaja
17. nov 2010

@moncika15 ale tak niektoré si nevedia vynachváliť.. ale tak ja som si nikoho nezaplatila (vtedy sa platilo len bokom) a ešte k tomu môj doki je ich presilná konkurencia a ešte k tomu je súkromník a nevedia to prekusnúť...
takže to už neriešim..

už len aby teraz to dopadlov šetko dobre a prišli sme domov zdraví 😉

moncika15
17. nov 2010

@gaja neboj vsetko bude ok 😉 🙂

zahrika
18. nov 2010

bre raaanko... tak babule ja furt nic..a vy? Moj maly sa rozhodol ze moj zlcnik je zrejme uz na figu tak mi ho riadne dokopal, som myslela rano ze umrem... bolo to hrozne! som menila polohy, skusala a nist.. on sa len tam tlacil ☹
Najvyssi cas ist von milacik! 😠
Babule, taka blba otazka mozno, ale kolko moze stat take zaplatenie si dr? Niekde sa to riadne zazmluvnuje a niekde to ide bokom.... Ja teda neplanujem nikoho, bo viem ze v TN su vsetci dobri... ale ma zajima kolko to moze byt penazi... 😨

gaja
18. nov 2010

@zahrika to je v každej nemocnici inak.. kamoška v trnave platila tuším 280 euri.. časť vraj išla doktorovi a časť nemocnici..

pancake
18. nov 2010

ahojte. baby nestresujte vsetko bude ok. 😉
inak ktore sa neviete dockat: ja som sa nevedela pri samkovi a 4dni pred terminom som si dala deci tonicu. a do rana mi odtiekla plodova voda a sup isla som na to. 🙂 takze ja ked sa budem blizit k terminu idem na tonic a hotovo. ziadne prenasanie nechcem. toho sa akosi bojiim. 😔 😔

giza
18. nov 2010

@zahrika vsetko sa tu uz pisalo, u nas sa neda financne oficialne a neviem ani o neoficialne zaplatenie si dr...da sa iba jeden porodnik zajednat ( nie zaplatit) a to MuDr. Jankovsky - ale nespoliehala by som sa - aj to sme tu uz aspon 3x pisali preco... 😉

giza
18. nov 2010

Inak na co Dr.? Moje skusenosti (nielen sukromne) - na tu chvilu co vysetri a potom odrodi? to uz skor by som PA uvazovala...

giza
18. nov 2010

a taketo nieco v ramci svojej propagacie tiez vrelo odporucam: https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/dula-starostlivost-o-tehotnu-robi-to-niekto/

lulu723
18. nov 2010

Ahojte.Monicka sa nam nejako neozyva tak asi uz isla do TN.drzim jej palceky nech ma uz Teodorika pri sebe 😉

shira_
18. nov 2010

ja som akurát dostala od mojho dr. odporúčanie, že sa mám hlásiť bud. týždeň v tn nemocnici. mám ísť na tú príjmovú amb. na prízemí? dá sa popozerať aj pôrodnica,keby som chcela? nikto ma odtiaľ nevyhodí? nejak sa bojím, som teraz nejaká precitlivelá 😒 stačí že na mňa nejaká sestrička škaredo pozrie, že čo otravujem a mne už bude do revu 😕

moncika15
18. nov 2010

@shira_ ahoj. v ktory den sa hlasis? ja v utorok 🙂 treba ist dolu na prijem. mas dojst so sbalenou taskou? 🙂

moncika15
18. nov 2010

@lulu723 😀 😀 ludka aj tu strasis 😀

@gaja co si to tu neuviedla na pravu mieru 😀

gaja
18. nov 2010

Tu som jaksik ani nebola mrknúť, nevedela som, že aj tu ťa rodia 😀

moncika15
18. nov 2010

@gaja 😀 😀 😀

zahrika
18. nov 2010

@moncika15 nooo takze Monik je este po kope 😀
@gaja ako to ze nebola? moze byt teraz aktualnejsia tema pre nas tri ako PORODNICA TRENCIN?? 😀 😀
@shira_ ides do nemocky?? A to na co? teda ak nejdes este rodit.. mne tam nik nekazal ist...ale zasa je pravda, ze ja chodim k dr do TN nie tu v meste...

bubulka722
18. nov 2010

Ahojte kočky! Stále nie som 100% rozhodnutá či rodiť v TN alebo v PN. Ohlasy na obe pôrodnice sú všeliaké, každý si chváli niečo iné. Ja mám však predstavu úplne prirodzeného pôrodu bez akýchkoľvek zásahov a nevie kde by mi boli ochotní skôr vyjsť v ústrety. V PN mi zazmluvnený lekár prislúbil z jeho strany podporu, ale za novorodenecké a ich komunistické postupy sa nechcel ani slovkom vyjadriť. Mám celkovo podľa vyjadrení mamičiek z novorodeneckého v PN dosť zlý pocit. Ako hodnotíte prístup v TN? Aké sú tam zaužívané postupy? Vyhoveli vašim požiadavkám v pohode, alebo mali určité problémy. Ďakujem!

zahrika
18. nov 2010

@shira_ jaaj a zabudla som dodat... ked vojdes do budovy, tak chod na prizemi do tych poslednych dveri na pravo..to je cakaren... Funguje to tam klasika ako u svojho gyndosa ked cakas..akurat mozno viac tehotnych 😅
Ale byva tam dllllhe cakanie, kopa zien, tak chod skoro....
To je super ze si prezres porodnicu,... tam som sa este nedostala, ale sak uz za chviilku snad 😅

moncika15
18. nov 2010

@zahrika aj teba tam poslu ked presvihnes termin 😉
inak furt cakam to foto 😠

zahrika
18. nov 2010

@shira_ a este dodatok...ked vojdes do cakarne, ambulancia su tie uuuplne posledne dvere v lavo..ale to uz zbadas aj sama 😉

zahrika
18. nov 2010

@moncika15 jaaaaj ano ano som hrozna.... inac baby akoze aj ja som v utorok v TN.. sak Monik, dojdem ta kuknut 😝 😎
Ale nie, neboj,... sak my sa tam stretneme!!! Ja som rozhodnuta rodit v termine, resp.skor! 😀

gaja
18. nov 2010

@bubulka722 ja ti teda PN moc odporúčať nemôžem.. Trečnín idem testnúť teraz 😀
ale fakt ten personál v PN je o ho.ne.. môžu tam mať vymalované aj na zlato, ale raz ked sú tam o ničom ludia, tak...

a to ako personál pri pôrode aj na šestonedelí.. sestričky "sršia" podporou, ochotou a dobrou náladou.. v pondelok som porodila a utorok som vyslovene chcela ujsť domov....

gaja
18. nov 2010

@zahrika ja som bola rozhodnutá rodiť hned po posledných formulách (na žiadosť manžela môjho, že tie posledné by chcel vidieť a boli 14.11.) čiže už som mala mať porodené...

zahrika
18. nov 2010

@gaja no ja chcem rodit 20.11 a hotovo... takze baby, uz len 2 dni 😀
iny optimista zo mna... este aby som tu na mikulasa nestrasila a vy uz budete daaavno doma 😝

moncika15
18. nov 2010

@zahrika a co tam budes robit?

moncika15
18. nov 2010

@gaja
@zahrika ina blizi sa nam spln 😅 😀 😀 😀

zahrika
18. nov 2010

@moncika15 posledna poradna.. ja chodim k dr do TN 🙂 ale nejdem do nemocky..

moncika15
18. nov 2010

@zahrika ved to viem. tusim jankovskemu? mohla si zostat u uja D mohli sme sa hlasit naraz 😀

gaja
18. nov 2010

@moncika15 a čo ked sa nám blíži spln? myslíš, že ma v takomto stave ešte udrží metla, aby som priletela na zraz bosoriek? 😀

moncika15
18. nov 2010

@gaja to by som radsej neskusala 😀
ale zevraj vela prenasacckam sa pri splne spusti porod. na mna splne funguje tak hadam zabere aj na drobca. mozno zacne matozit a vyleze mi z bruxa 😕 😅

bubulka722
18. nov 2010

@gaja Tak to si teda počkám na tvoje hodnotenie TN. Inak čo sa týka personálu tak sestry sú častokrát dôležitejšie ako samotní lekári. 😖 Ja som mala pokec s pôrodníkom v PN a teda pohoda, nemala by som problém, ale po tom čo som počula na novorodenecké, tak to je des. Čo sa týka priestorov a pokroku vo vybavení, tak na tom je TN určite lepšie. Bola som si pozrieť priestory v PN a teda hrozné čosi. Je to tam strašne maličké, človek nemá absolutne žiadne súkromie.
Na sále sú dva stoly, z toho jedno polohovacie a druhá 100 ročná koza, predelené len plentou. Tak sa radšej pôjdem pozrieť aj do TN ako to tam vyzerá. Môžete mi to nejako podľa vašich skúseností opísať? Majú tam pôrodnú stoličku, alebo ako sa stavajú ak si chcete sama zvoliť pôrodnú polohu, ak chcete aby dieťa ošetrili pri vás a aby ho po pôrode už nikami neodnášali? Prvého syna som rodila v TN, ale vtedy som povedala, že sa tam nikdy nevrátim. Bolo to pred 11-imi rokmi, ale vraj sa tam toho odvtedy strašne veľa zmenilo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre