Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

gaja
24. nov 2010

@zahrika sa nahlásim, neboj nič.. mám taký miernochabý internet v telefone, ak bude signál a čas, tak sa pripojím a napíšem.. ženy - rodím 😀
ale to si ešte počkáte 😀

zahrika
24. nov 2010

@gaja 😀 no aspon ze tak..
a na poradnu ides kam? PN? Ja sa mam na bud tyzden hlasit v nemocke na kontrolu.. tak pojdem hned v pondelok 😒

gaja
24. nov 2010

@zahrika zajtra ešte u svojho v PN 😉
som zvedavá, na koľko som sa za ten týžden otvorila.. kedže aj nejaké tie poslíčky zas boli
😀

zuzanka.h
24. nov 2010

@gaja ja som mal termín27.ale pred rokom otvorená som bola na poslednej stredajšej kontrole na špic prsta a v piatok už bol malý na svete 🙂

zahrika
24. nov 2010

@gaja no tak na teba ked to naozaj pride, tak to bude rychlovka 😀
Boze myslim na Monik... pisala ze meria kontrakcie ale ze na vzdycharni este nie je... to ako casto musi mat aby ju tam dali 😨 no ale to pisala este ale pred hodinou...
ty nemas nic nove?

zuzanka.h
24. nov 2010

baby prepáčte, že sa Vám miešam do rozhovoru, ale chytá ma nostalgia, že takto pred rokom som na tom bola ako vy teraz 🙂
@zahrika mňa dali na vzdycháreň kéď som mala kontrakcie každých 5 min. a to mi tvrdili, že žiadne nemám (to ich úchvatné CTG) nič nezachytilo a až po hodine keď som mala kontrakcie vkuse ma skontrolovali, že čo tak vzdychám a ja som sa za 1 hoďku otvorila 5cm 🙂)))) už iba pichli vodu a šlo sa rodiť

zahrika
24. nov 2010

@zuzanka.h za hodku na 5cm?? tak to je super na prvy krat...
no ja sa hrozne teda bojim, neviem co cakat, neviem ako sa moje telo bude spravat, neviem ako budem znasat tu bolest atd atd......
ale mat to tak uz za sebou, juuuj to by bolo...
Je to cele take zvlastne, aj strach aj nadsenie naraz.... v noci panicky strach, lebo vtedy som citlivejsia, cez den som zas hrdinka a isla by som hned 😀

gaja
24. nov 2010

@zahrika neviem nič nové...

šak to že človek nikdy nevie. Pri prvom som sa tiež už mesiac popredu pomaly otvárala.. takže každý že jéjda, šak ty už chod rodiť, ked si hentak otovrená - u mna neznamená, že to stihnem do termínu..
ved môj prvorodený je týžden po termíne... 😀
je to proste indivindi..
a tiež si mysleli,ž e to rýchlo pôjde.. ved týžden pred pôrodom som bola na 4 otvorená.. kontrakcie mi nastúpili hned 8 minutové po troch hodkách 3 minutové a rodila som cca 12 hodín...

preto som sa ja pre istotu doktora opýtala,ž e či mám ešte prísť k nemu 😀

ale viete čo, brala by som ,keby sa mi to do rána pustilo...
niekedy žena nemá ani náznak, že sa niečo deje a zrazu rup a ide sa na to.. a ja som ten druhý prípad.. poslíčky, falošné kontrakcie´a pomalé otváranie aspon 3 tžýdne... 😀
no čo už.. hádam to do mikuláša zvládneme 😀

gaja
24. nov 2010

@zuzanka.h no rok neni tak daleko... tak kludne píš ako bolo čo bolo.. bereme všetky infošky ohladne trenčína, pôrodu a "welness" pobytu na šestonedelí 😀

honeybunny81
24. nov 2010

@zuzanka.h ale haloo Zuzik 😀 len nás pekne informuj, ja zbieram info už teraz 😎

shira_
24. nov 2010

@zahrika ja mám úplne rovnaké pocity. neviem nič..ako bude, čo bude..
zajtra idem do tn, prvý krát, lebo mi to moj dr. odporučil a napísal lístok. nevieš ako to tam chodí? dlhé čakanie a vnútri rýchlovka? kamoška tam chodila v lete, v aug.rodila, a vraj sa jej zakaždým opýtali, načo prišla (akože čo tam straší, nech príde rovno rodiť) ale ona sa nenechala odbiť 😉 skúsim si vybaviť aj nejakú miniexkurziu po pôrodnici, ak sa bude dať.

gaja
24. nov 2010

@zahrika nevieš nič o monik? nechcem jej vypisovať furt.. šak sa budeme vzájomne informovať

zahrika
24. nov 2010

@gaja veru neviem..podla mna ma take bolesti, ze uz na telef.nemysli 😖

@shira_ pokial viem vzdy je tam velmi vela zien, dlllho sa caka, ale neviem ci to je pravidlom.... moja kamoska rodila v sept, a v porodnych bolestiach na prijme cakala or 8rana do 12tej.. takze tohoto sa trochu bojim... len neviem ci to je pravidlom,ale mala smolu.. Potom daj vediet ako si pochodila... 🙂

gaja
24. nov 2010

@zahrika no nebudem ju otravovať.. ked bude Teuško vonku, tak sa určite ozve 😀

zahrika
24. nov 2010

@gaja tiez si myslim.... potom uz bude mat super pocity a bude urcite pisat spravicky.. 😉
idem si lahnut baby, seeetko ma uz boli...
Bru noc

gaja
24. nov 2010

@zahrika dobrú nôcku a sladké sníčky

shira_
24. nov 2010

@zahrika no zbohom, to ja už nie som zvyknutá na takýto prístup, dám vediet, kolko som čakala 😠

zuzanka.h
24. nov 2010

Joj baby to Vám bolo žúžo.... 😀 😀 😀 😀 😀 Tie bolesti a tak. Ale nie ja som mala v podstate "rýchly" pôrod na prvorodičku. V noci 27. inak presne na termín o 3.30 mi začali kontrakcie každých 10 min. tak som si to merala ráno o 6 boli stále desaťminútové ale spať mi už nedali. Tak som vstala išla som navariť a umyť podlahy, že ak keď to bude pôrod tak sa aspoň urýchli. 🙂 O 11 som začala špiniť a kontrakcie boli každých 5 minút tak hybaj do pôrodnice pešo a bez tašky , že šak to nebude také rýchle. ( mi nedoklaplo, že fakt rodím) V pôrodnici ma pozreli že som otvorená na špic prsta a to ich slávne CTG mi nenameralo žiadne kontrakcie. Tak ma poslali, že nech sa idem najesť. No ale o 12.00 mi už nebolo do reči kontrakcia za kontrakciou tak ma pozrel lekár, že som na 5cm otvorená praskol mi vodu a hybaj na sál muža poslal po tašku. O 13.00 som už hučala, že epidurál, ktorý mi pichli o 15.00 účinkoval hodinu a potom som už rodila o 16.55 bol malý na svete (3750g a 53cm) a mňa potom šili 45min.
No a čo sa potom týka WELNESS pobytu na šestonedelí tak k tomu sa nevyjadrujem.... (Kr..y sú to strašné) a dali mi pekne vyžrať ten epidurál. A navyše ma tam seklo veď načo by kúrili koncom novembra a načo teplá voda na izbe????

zahrika
25. nov 2010

bre raaanko... Tak Monicka uz ma Teodorika.. narodil sa dnes rano o 1.01, miery 3.9kg, 52cm 🙂 🙂 🙂
MOOOOOC gratulujem a drzim obom palce aby boli zdravi a Teodorik aby bol dobre babo...
A potichucku zavidim, ze to mas za sebou Monik 😉

gaja
25. nov 2010

akurát som dofrčala zo škôlky a chcela písať..

@zahrika ale teda riadny valibuk... 😉

zahrika
25. nov 2010

@gaja no... ja som mala presne tak isto..aj otec mojho mimca... ale on bol dlhy a ja tustucka 😀
Takze ocakavam ze ten moj krpec nebude o nic mensie miminko 😨
Booooze ako jej zavidim ze to ma za sebou.. Ponahlajme sa, nech ju tam stihame pred odchodom 😀

gaja
25. nov 2010

@zahrika no rovno dnes.. nie? že by sme ešte aj na izbe spolu pobudli 😀

zahrika
25. nov 2010

@gaja podmeeeee, ja hlasujem ZA 😀 😀 😀

gaja
25. nov 2010

@zahrika no šak v pohode, len povedz ako si spustím kontrakcie, prípadne vodu... 😀

zahrika
25. nov 2010

@gaja no budeme sa na to sustredit celou myslou a opakovat krpcom ze nech idu uz von 😀
Pocuj a o kolkej mas tu "poradnu" ?

zahrika
25. nov 2010

Ozi.. taka otazka.. ked si na prijme budem pytat pripravu na EPI, tam ju aj zaplatim?? a ked ju nepouzijem, vratia mi peniaze ??

zahrika
25. nov 2010

@zuzanka.h si dobra, ze pesi s kontrakciami 😀
a to ti epi ucinkovala hodku? fuha.. niekomu tri hodky... ze by to bolo az tak invividualne... no a platila si ju az potom ci popredu vedeli ze ju budes chciet..? Aj tak si to mala celkom fajn na prvy krat.. musim uznat 🙂

zuzanka.h
25. nov 2010

@zahrika ja som bývala kúsok od nemocnice 5 min. peši takže v pohode
oni mi napichávali epidurálku podľa toho ako som otvorená Keď mi ju dávali tak už som bola na 8cm otvorená takže mi dali tak aby účinkovala hodinu.... Ja som nikdy pred pôrodom o epi neuvažovala a rozhodla som sa až na sále 😀

shira_
25. nov 2010

ahojte, závidím moncike tiež, že už to má za sebou. a veru riadneho chlapčiska porodila. ja som bola dnes na poradni v tn, tak som mala asi šťastie lebo sme došli 9.30 a boli sme iba dve v čakárni. ja som bola dnu hodinu a pol 😝 muž ma čakal chudák. sestričky milé aj doktor super, na sone som bola strašne dlho, všetko merali, aj som sa už bála že čo tam vidia 😕 potom ešte vyš., krčok 1,5cm ale zavretý, hlavička sa dole ešte netlačí, takže máme čas. potom ctg, malý sa samozrejme nechcel hýbať tak sme ho budili. moc nenarástol, má len 2900g ale vraj v norme, aj prietoky aj všetko. pýtala som sa kedy budem rodiť, tak mi dr. hovoril že keď prekročím 40.t. tak budem chodiť každé 3 dni a keď nič do 7 dní od termínu, tak vyvolajú. to mi vychádza na 23.12. pomooooooc.

zahrika
25. nov 2010

@shira_ noo pekne... tak som rada ze si sa ohlasila co a ako... nevies ktory dr tam bol? Hovoris 2 zeny v cakarni?? Tak to je super! Ja som tam par krat uz bola ako doprovod so segrou a raz s kamoskou a vzdy plno... hm.
takze merali ti ho??? no to je supis, som zvedava ci aj mne budu, lebo ja chcem vediet aky je velky kedze uz mam rodit..ani bych neverila aku predciznu kontrolu ti spravia prave v TN nemocnici na klasickej poradni. Super 🙂
Tak gratulujem k dobrym vysledkom, 2900g je super, z neho obor zrejme nebude, cize to mozes byt happy.. A aj mne tak povedali, ze do 7 dni vyvolaju po termine. No do nemocky idem prvy krat v pondelok, tak uvidime 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre