Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

giza
23. dec 2010

@zahrika musis pisat takto:
@shira_ neviem co je s tebou/s vami ...ozvy sa 😵 ...ja si myslim ze uz je gratulacia na mieste ale nebudem predbiehat a pockam si na odpoved aj ako to prebehlo....

shira_
24. dec 2010

@giza
@zahrika ahojte, tak až včera 11.50 sa konečne dostal na svet Tomáško, 3900g 53cm. Pôrodnicu v TN musím strašne pochváliť..Pôrod začal síce spontánne, ale nebol určite jeden z tých ktorý by si každá žena priala, ale aj vďaka personálu sme dobojovali do úspešného konca normálnym spôsobom bez sekcie. keď bol malý konečne vonku, bolo to niečo úžasné. teraz prídu krušné časy lebo neviem čo a ako, hlavne sa budem točiť okolo kojenia. dnes je štedrý deň ale ani mi to zatiaľ nedochádza.

janette4
24. dec 2010

@shira_ Srdečne gratulujeme a prajeme veľa veľa zdravíčka,mliečka a lásky.
Neboj,na to časom zabudneš a budeš si užívať materstvo.Tomáško mal tuším presne také isté miery,ako Monikin Teodorik. 😀 Ste sa dohodli? 😀

shira_
24. dec 2010

@janette4 ďakujem 😀 dohodli, len na termíne sme sa nedohodli dobre 😀

gaja
24. dec 2010

@shira_ gratulujeméééééééé 😉

giza
27. dec 2010

@shira_ pekneee - ak budes mat otazky k dojceniu kludne mi cinkni 0903 793 867...krasny darcek pod stromcek... 🙂

janette4
27. dec 2010

dievčatá,chcela by som sa spýtať,či sa v TN robí klystír a nástrih hrádze automaticky,alebo to môžem odmietnuť?

moncika15
27. dec 2010

@janette4 zank, ja som klistir nedostala ale xvylami som myslela ze si ho vypytam , hlavne pri kontrakciax na vzdyxarni😅 😀

moncika15
27. dec 2010

@shira_ jeje gratulujem 😵 a coze uz ste doma? pustili vas skor koli sviatkom?

moncika15
27. dec 2010

@shira_
@janette4 tohtorocne jesenne deticky sa dohodli na rovnakyx mierax tusim 😀

pancake
27. dec 2010

@giza ja budem tiez tak o dva tyzdne rodit v tn, môzem ti zavolat aj ja ked budem mat problem?? lebo prve dieta som nekojila a teraz by som velmi chcela... 😕 😕

nevedela som ze si klistir musim pytat ☹ ☹

pancake
27. dec 2010

aj nastrih, ja ho asi nechcem... 😠

moncika15
27. dec 2010

@zahrika
@gaja tak ste sa tam stretli? 🙂 mile sa takto postretat. mne ked gaja poslala sms ze porodila tak som behala kazdu xvylu do dveri ci ju nahodou nevezu na izbu aj som ju zazrela ale ani ma nenapadlo ze to bude ona lebo mna po porode doviezli a este aj rano ma sestricka podopierala v sprxe co som odpadavala a ona si isla po svojix a s taskou na pleci 😕 a po par hodinax dosla na navstevu na moju izbu , to ma dorazilo uz uplne😀 😀 😀 gaja klobuk dolu 😝

giza
27. dec 2010

@janette4 -mozes odmietnut a klystir sa nepyta,... zvacsa len vtedy ho neponukaju, ked uz je nan neskoro ( odtecena plodova voda, ci uz je nalez viac ako na 6. - vtedy sa neponuka ) - nastrih u nas nerobia rutinne (automaticky) ale je dobre povedat, ze ak by sa dalo skusit bez neho - staci iba povedat aj to uz pri tlaceni, oni skor nevedia co bude rovnako ako ani vy...

@pancake - skus, no ja o dva tyzdne budem tam aj s vami lezat i ked o poschodie nizsie 😀 ... nic vazne, prehliadka pod narkozou a pripadne kyret. - uvidime - no netesim sa 😒 ( narkoza je moj problem vacsi ako nasledky po operacii - tie sa hoja velmi rychlo u mna) - ak sa mi bude dat tak odpoviem, ak nie tak nezdvihnem... Inak dnes ma uz na ten termin jedna mamina o nieco prosila - takze to budu opat dni plnej porodnice, tu dalsie dve - hm hm hm 😵

pancake
27. dec 2010

@giza vdaka, ved len vyskusam 😉

shira_
27. dec 2010

ahojte, dnes nás pustili domov, Tomáško sa už aj dostal na svoju pôrodnú váhu tak som rada. Malý mi pri mojom úvodnom kojacom eláne tak rozbil bradavky, že túto noc som už plakala. mlieko som dostala doslova z hodiny na hodinu až túto noc, prsia tvrdé, horúce a boľavé, väčšie asi o 3 čísla, s plačom som šla na novorodenecké v noci, lebo som nevedela vyriešiť situáciu. malý sa na takéto nechcel prisať, kmásal tie bolavé bradavky hlava nehlava, samozrejme chytil amok, ja rev od bolesti a neschopnosti. nakoniec po márnych snahách mi ho dokrmili aspoň sa mi vyspal dlhšie. ráno som do poslednej chvíle nevedela, či ideme domov, lebo bol trošku žltý ale nakoniec že ok, že tak na hranici. tak som bola srašne šťastná, konečne doma. tu mám odsáávačku tak strašná úľava. už mám aj v chladničke zásobu mlieka.
čo sa týka nástrihu a klystíru- tak klystír mi nik nenúkal,a nástrih som nechcela, lenže nakoniec som sa vnútri natrhla a zvonku bolo treba strihnúť. bohužiaľ ☹ lebo toto je momentálne jediná vec, ktorá ma po pôrode veľmi bolí ☹ a konečník mi nefunguje, čo znášam dosť zle.

zahrika
29. dec 2010

@shira_ Ja sem uz vobec nestiham chodit, hrozne sa trapime s krmenim, tak preto, ale chcem ti MOC MOC pogratulovat. Nech ste zdravi a aby si mala moc mliecka 🙂

agenturaberuska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
shira_
30. dec 2010

@zahrika ahoj, ja som dopadla s kŕmením biedne..................... mliečko až na 5. deň, prsia tvrdé obrovské, nevedela som to zvládnuť lebo malého som nevedela priložiť, doma som hneď odsala a dala mu z ffľaše. Odvtedy cecek nechce ani náhodou. takže mlieko mi tečie prúdom a nakojiť neviem, čo zvládam psychicky biedne (akože zlá matka, nevie kojiť) el. odsávačka fičí, fľašky sa vyvárajú ale malý je aspoň poriadne najedený a viem že má tú najlepšiu potravu.. pýta si tak zhruba každé 2hod, niekkedy aj po polhodine, niekedy až po 3 hodinách. aby som si nahradila ten pocit pri kojení, aspoň si ho len tak pritúlim naholo.. inak kŕmi teraz aj manžel takže mám čas si aj pospať a oddýchnuť. varí svokra, manžel donesie, nakúpi, úrady vybavené. dnes ideme k doktorke, som zvedavá.

zahrika
30. dec 2010

@shira_ no to tiez nemas bohvie co teda.. ja zasa mam mliecka nedostatok, moj je velky pazrosko, nevie sa dojest, prikrmujeme Bebou. Mali sme aj Nutrilon. Stale mu je malo, tak medzi casmi este aj prso, pribera ako slak, ale pritom tlsty nie je, len dlhy.. bude asi riadny chlap.
Nastastie mozem sem tam este dokojit a uznam ze je to krasny pocit.. aspon som si to mohla vyskusat, mliecko za chvilu asi uz nebude ☹
Ale ak mas ty vela a on nesaje, tak na tvojom mieste to riesim s odbornickami, pretoze to je velka skoda.
Moj sa zasa prisaje na vsetko asi 😕

moncika15
30. dec 2010

@zahrika ahoj 🙂 ake mas zazitky z porodnice?kto ta rodil?

giza
3. jan 2011

babeny, pisala som sem ten moj mobil, toto su veci co by som tu pisala do aleluja a po telefone sa da minimum poradit, iba zaklad...
shira, teplo a masaze, kapustne listy + tvarohove zabaly pomahaju na bolest z plnych prsnikov, dieta prikladat musis a ak ta bolia bradavky - su popraskane? ak nie tak zatat zuby a zvykat si...pri zlom prisati to boli obvykle...
Dokrmovat sa da aj inak ako z flase - casto flasa sposobi ze uz vas vase dietatko nebude chciet papat a jeduje sa na prsnik - to sedi na popis... tak ste mi ani necinkli ani jedna a napravit pokazene sa da...

janette4
3. jan 2011

@giza keďže robíš aj dulu,vieš toho o pôrodoch určite veľa.Mala by som jednu otázku.asi je to blbosť,ale nedá mi to.: Keď som rodila malého,nastrihli ma,ale aj tak ma dotrhal jak rešeto a to bol útly,mal 3050g.a stále rozmýšľam nad tým,či sa tá jazva po roztrhnutí nemôže pri ďalšom pôrode natrhnúť,napr.tým tlakom,lebo vraj bábo je veľkosťou o vyše 2tt väčšie.asi je to len moja bujná fantázia,ale prosím ťa,skús mi odpovedať.vďaka.

giza
3. jan 2011

@janette4 v prvom rade sa opytam na vypocet terminu - vies isto ze sedi? ak je odpoved ano, tak fajn, ak vahas, tak len dodam, ze je mozne sa pomylit aj o dva tyzdne 😉 (poznam viacero a aj na sebe)...
K roztrhaniu znova - nie nestava sa to bezne rovnako, snazia sa skor nastrihnut na tom istom mieste kde uz mas jazvu automaticky (neni ale pravidlom) a tak aby predisli dotrhaniu kdekolvek mimo/inde - no nie vzdy sa da odhadnut dokonale vopred mieru napatia hradze - bola som pri takom, ze stacilo ze islo dietatko nie velke inak natocene hlavickou a porodnik to nemal moznost zistit/vidiet vopred a aj ked nastrihol tak sa este natrhla - moze byt aj, ze dieta ide von s rucickou atd, moznosti moze byt viac preco sa take stane, alebo si len proste mala menej pruznu tu hradzu na co ja uz verim v masaze hradze - stretavam sa s uspechmi, ze ked si zeny masiruju tak to aj pomaha i ked vela lekarov (aj tych najalternativnejsich) mi tvrdia, ze je to blbost 😠 , maser by sa s nimi pohadal 😀 - vraj aj to je koza, ktora pravidelnym "narabanim" meni elasticitu 😉 povedali 3. moji znami fyzioterapeuti ... skus, netreba vyhadzovat peniaze na oleje, staci aj olivovy, ci detsky, alebo len pri kupani ci sprchovani to skusat...neni to nic nechutne, ci neprijemne, ...je to ako ked si chytis kozu medzi palcom a ukazovakom medzi dva prsty a iba s nimi žmolíš tú kožu - to je cele - nic viac... 😉

lienka55
4. jan 2011

Dievcata nieviete mi poradit ako to je ,ked by som chcela darovat nejake vecicky na novorodenecke???
Ci musim doniest vecicky vycistene z cistarne s blockom ,alebo si to daju oni sami vycistit.
Mozno @giza ty by si vedela,alebo da sa ti to zistit. 😉

katslad
4. jan 2011

Ahojte baby, čítam že si všetky chválite pôrodnicu v TN. Ja idem rodiť prvý krát tak sa rozhodujem kde. Samozrejme že najjednoduchšie je to v TN bo tu bývam. Chcem sa spýtať či sa da k pôrodu vybrať lekar aký chcem, a ak viete ktorý je najlepši. Hlavne ktorý ma trpezlivost s prvorodičkou-panikárkou. A tiež chcem vedieť či sú tam ochotné a milé sestričky, to je vraj dost dôležité ked tam ležíte.

lienka55
4. jan 2011

@katslad kedy ides rodit???

shira_
4. jan 2011

@katslad ja som si nevyberala lekára, stretla som ich počas poradní a mojho pobytu v nemocnici dosť a nemôžem sa na žiadneho sťažovať, boli výborní. pôrodnicu chválim kde sa dá, ja mám len pozitívnu skúsenosť. poriadne kontrakcie mi začali na oddelení o 15.00, o 24.00 som šla na vyš. na vzdycháreň, 3.00 sme volali manžela že budeme rodiť a dali ma na sálu, lenže nejak som sa zastavila na 4 cm ☹ , ráno som vyprosila epidurál lebo som už nevládala, sprcha mi pomáhala od bolesti a ja som vyhlásila že kým nepríde epidurál nejdem odtiaľ von, bola som tam v kuse hodinu a pol, nikto nepovedal ani mäkké f. manžel bol so mnou pri pôrode na sále 9 hodín,kým sa malý narodil a potom ešte 2 hod. po pôrode. vyvážená starostlivodť aj súkromie, a to v tom čase tam prebehlo 7 alebo 8 pôrodov a nikto nedal pocítiť že nie je čas na mňa alebo že im zaberám pôrodnú sálu. po pôrode mi doniesli na ten pôr. stôl aj obed. 😀 sestričky perfektné, 2x ma museli vycievkovať, ale úplne v pohode, žiadne nepríjemné pocity, aj ma umyli, upratali po mne, prezliekli, stále chodili okolo. doktori tiež paráda,aj sme sa smiali nakoniec... inak som sa hanbila ako pes a v tej chvíli som bola presvedčená, že väčší vresk tam isto nemali, no proste zbabelec som bola, tiež prvorodička-panikárka. ale potom som sa bavila s ostatnými babami a väčšina si o sebe myslela, že tam narobili najväčší cirkus 😕

janette4
4. jan 2011

@giza no s tým termínom je to všelijaké.Podľa MS mi vychádza na 1.2.,aj podľa prvého sona v 12tt.ale mala som nepravidelný cyklus,27-32dní,tak mi to dr.spriemerovala na 30dní a termín vyrátala na 5.2.
no skúsim to masírovanie,lebo sa toho fakt bojím.Malý mi išiel asi moc prudko,lebo vraj ma roztrhol ramienkom,aj som presne cítila kedy.spravila sa mi tam aj obrovská modrina,to som ale zistila až na nejaký 4tý deň,keď som sa dr.pýtala,kedy sa to začne hojiť,lebo ja som zo dňa na deň horšie a horšie chodila,nemohla som sedieť,chodiť,ležať na chrbáte,čo to tak hrozne bolelo.až keĎ mi povedal,že je tam malá modrinka,zobrala som zrkadielko a išla sa zospodu obzerať 😝 a veru "modrinka" bola tak 15*10cm 😝 .

katslad
5. jan 2011

ja idem rodiť až v júli

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre