Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

minkak
14. nov 2008

ahojte 🙂
nevieme nieco o sise? 😵 😵 😵 jej priatel by mohol podat nejake tie infosky 😵 pozdravujem a nech sa drzkaju 😵
siska_br ,neboj sa zvladnes to a drzim palceky aby bola veeeela mliecka 😵

meggietn
15. nov 2008

siska_br, neboj mliečka budeš mať dosť, musíš myslieť pozitívne a budeš ho mať ako dojka 😀 , pôrod zvládneš, ja som si hovorila ,že ked ho zvladli predo mnou, zvládnem ho aj ja. A už si naň radšej ani nespomeniem...
My s manželom sme sa už 2. noc nevyspali, malá pýta v noci každú hodinu.Ved hádam sa to upraví, chce to len vydržať 😀 😀 😀
Držim palce, aby si mala nebolestivý a rýchly porod 😉

anka77
15. nov 2008

Siska br ja som si pri malom zobrala do pôrodky bylinkový čajík na na tvorbu mliečka (najdôležitejšia bylinka v ňom je jastrabina lekárska) a keď je tam aj fenikel a harmanček je aj aby malinké nebolelo bruško a mňa z neho aj jemne preháňalo - čo ale po pôrode oceníš, tak skús. Ja ho už mám zbalený aj teraz...A sestričky snáď nebudú robiť problém so zaliatím šálky čaju, ak hej, dotrepem si tam aj svoju kanvicu, nech ich šľak trafí ...A najlepší je od firmy megafyt...

lienka55
15. nov 2008

meggietn neboj sa urcite sa jej to upravi,zaciatky si tazke ale zvyknete si.Neskusala si jej dat aj tosku cajiku alebo prevarenej vody nech nepyta kazdu hodinu papkat.Ja viem ze hovoria ze ked kojis netreba davat cajik,ale ja som davala.

siska_br
15. nov 2008

anka - dakujem. vraj tam je na porodnici aj rychlovarna kanvica aj mikrovlnka, tak cajik by nemal byt problem.

a sisa.b ma malicku rebeku uz u seba, narodila sa tusim na druhy den vecer, ako prisla do porodky, detaily vam sem siska iste hodi, najdolezitejsie je ze su obe v poriadku.

meggie, uz sa tesim, ako pojdeme kocikovat

dakujem vam vsetkym za podporu. urcite to spolu s drobcom a s muzikom zvladneme 🙂 🙂 🙂

anka77
15. nov 2008

Aj ja som dávala čajík...A zrazu bol svätý pokoj a malý pýtal papať len každé 3-4 hodiny a bol oveľa kľudnejší a spokojnejší...Aj detská ni to schválila, vraj niektoré detičky potrebujú proste viacej piť...Dávala som HIPP feniklový, ale polovičné riedenie

lienka55
16. nov 2008

siska ja si tiez teraz spominam ze tam bola kanvica,bola som si dat varit vodu ale na mikrovlnku si nespominam.

meggietn tak ako si sa rozhodla,skusis ten cajik?Myslim si ze tym nic pokazis,ale ak chces tak sa radsej porad s dr.

meggietn
16. nov 2008

anka77, lienka55: dávam jej aj ja hipp čajík, hlavne ked má štikútku, a skúšali sme jej dať aj nutrilon, a po nom spala 3-4 hodiny. Lebo ked mi večer pýta každú hodinu, nestíha sa mi tvoriť mlieko. Tak to kombinujeme, ale cez den jej dávam iba svoje mliečko a sem tam ten feniklový čaj.
Skúsim kúpiť aj ten bylikový čaj.
siska_br aj ja sa teším už na kočíkovanie.

meggietn
16. nov 2008

lienka55 je tam aj mikrovlnka aj kanvica.

miriam8
18. nov 2008

Ahojte, 10.11.2008 sa nam narodila dcerka Lilly. Naozaj tomu nerozumiem, ale sestricky na novorodeneckom boli hrozne zlatucke a vo vsetkom nam pomahali. Ked sme napr. uz nemali caj, uvarili nam vlastny, s drobcami zaobchadzali ako v rukavickach. Nechapem, ako mozete mat take hrozne skusenosti

minkak
18. nov 2008

miriam tak srdecne gratulujeme,no asi sa to uz posunulo spravnym smerom 🙂 mozno si to tu citali.... 😉
tak sa tesim ,ze mas len dobre spomienky 😵
a prajem Vam obom hlavne vela zdravicka a mliecka 😵

sisa.b
18. nov 2008

ahojte 🙂 tak uz sme konecne doma 😵 😵 😵 mala sa narodila 14.11. o 1,07 hod. najskor cakali 24 hodin, ci sa to po odteceni vody nerozbehne same a potom som dostala tabletku. medzitym som si vypocula dost hlasne 4 porody 😝 😝 😝 po tabletke par hodin nic, ale za cca 5 hodin som dostala bolesti. no bola to pre mna dost hruza, lebo ma sestricka priviazala na ctg ☹ takze som trpela poleziacky, aj ked som potrebovala pri tom aspon stat, ak nie chodit. no zamietol mi to doktor, vraj to musim vydrzat 20 min. na jednom boku 😒 ked boli nejake nejasnosti, tak ma poslali naspat na dalsich 20 minut na druhy bok, ale to som doslova prosila, aby ma odviazali 😔 sestricka na mna mrkla a napriek tomu, ze doky povedal, ze z toho neporodim, dala mi 2 cipky na uvolnenie krcka. stihla som cinknut drahemu a potom sa to rozbehlo este viac. zaliezla som do sprchy, horuca voda mi tiekla na krize a ja som poklaciacky funela 😝 😝 😝 po pol hodine ma vytiahla sestricka von, ze musim ist na salu. tam som dostala este oxytocin a uz bol pri mne drahy. potom to slo rychlo. no sestricky ma stale buzerovali za to, ze to moc prezivam a minam si energiu 😒 a pritom som ani hlasok nevydala zo seba. strasne som sa potrebovala zavesit a odlahcit si spodok, co sa im akosi nevidelo - neviem preco... najidealnejsie by pre mna boli asi nejake rebriny, kde by som sa mohla povesit 😝 a najkrajsie bolo, ked kazali nachystat sa na tlacenie - to uz som sa blazene usmievala 😀 porod bol bez nastrihu, ale malinko som sa natrhla, co mi pekne doktor zasil. zo stola som odisla rovno do sprchy a na izbu pekne po svojich 😎 😎 😎 sedim v pohode hned od porodu.

sisa.b
18. nov 2008

jo a k sestrickam - tiez nemam nejake negativne skusenosti. dokonca bola mila a ochotna aj ta mensia plnsia starsia sestricka, ktoru ste tu zrejme spominali ako najhorsiu. dokoca sa sama ponukla, ze mame prist, ked budeme potrebovat pomoc 🙂

sisa.b
18. nov 2008

btw. aby som nebola nespravodliva - aj TA sestricka, ktora ma tak buzerovala pocas kontrakcii, ma po porode pochvalila, ako som to pekne zvladla 😎 😀 😀

minkak
19. nov 2008

jeeeeej sisa no gratulko 😵 😵 😵
tak tu naozaj asi pochodili tie nase staznosti 😅
tak sa tesim,ze ste to tak dobre zvladli ,ze ste uz doma 😵 tak prajem malej Rebeke hlavne vela,vela zdravicka a nech mas pre nu vela,vela mliecka 😵 😵 😵

katyl
19. nov 2008

Sisa, blahozelam este raz. Pekne si nam opisala, ako ti bolo na sale, najlepsie na tom je to, ze po tych par dnoch od porodu je to uz vsetko to bolestive zabudnute a odlahcene sa o tom rozprava 😀
Som rada, ze ste uz doma a nemate ziadne komplikacie, pre ktore by ste museli dlhsie ostavat v nemocnici.
Tak sa opatrujte, snad coskoro pojdeme spolu von. 😀

zuzula25
19. nov 2008

ahoj katyl,gratulujem moc k filipkovi a chcem ta poprosit o radu...ja viem, ze to nepatri do tejto temy, ale aku si si kupovala odsavacku, lebo stale riesim dilemu aku.dakujem

sisa.b
19. nov 2008

dakujem babulky 🙂

katyl, trosku som mala strach, lebo tie dve od nas z izby nepustili domov. mali ist este o den skor ako ja. posledna som prisla a prva som odisla. ale som rada, len skoda, ze si mala troska nesvihla, co by sme viac pokecali. tak niekedy dame rande s kocikmi 😉

zuzula - ja mam medelu elektricku a vcera mala premieru. a som spokojna 🙂 inak mas tu aj temu co sa tyka odsavaciek. mozno ti povie viac - ja som sa rozhodla az po precitani tej temy 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

zuzula25
19. nov 2008

sisa.b.moooc gratulujem.citala som temu na odsavacky, ale stale sa neviem akosi rozhodnut.zda sa mi to moc velka investicia na to, ze neviem ci a aako dlho ju budem pouzivat, kojit by som straaasne chcela, ale davat do toho cez 1000 korun zbytocne je dost.vcera som bola v lekarni a atm mi ukazovali odsavacku canpol babies(neviem ako sa to pise 🙂 ), je balonikova a stoji okolo 400 korun, tak rozmyslam, ze by som najprv tu skusila a potom ked nebude vyhovovat a budem potrebovat tak si kupim inu. a ty so kolko dala za nu??inac este raz gratulujem a prajeme aby ste boli zdravucky

sisa.b
19. nov 2008

dakujem 🙂 ja som ju objednavala cez net a stala ma 2000 sk

lienka55
19. nov 2008

sisa.b,mirka, gratulujem vam prajem vsetko dobre!!!
Nespominate ktori lekari vas rodili?Boli ste spokojne?

zuzula ja som mala odsavacku canpol babies cca 1000sk bola na prd zbytocne vyhodene peniaze,a nakoniec som si musela kupit poriadnu avent za 2000sk lebo sa mi az do 8mes. zapaloval jeden prsnik.

katyl ako sa ma Filipko,poslucha?

sisa.b
19. nov 2008

lienka - dakujem 🙂 a zabi ma, ale vypadlo mi meno toho doktora ☹ ☹ ☹ taky pekny blondak 😝 😝 😝 no ja si spomeniem a napisem 😀 uz viem, nad cim budem pri kojeni v noci uvazovat 😀 😀 😀

sisa.b
19. nov 2008

uz to maaam - sucansky 😀 😀 😀 ja som vedela, ze si spomeniem

lienka55
20. nov 2008

Tak sisa viem si ho predstvit on tiez patri k tym peknym.To sa ti ale muselo rodit pri takom krasavcovi? 😀

meggietn
21. nov 2008

lienka55 : ale tam sú všetci krásavci, ja neviem kde sa ich tolko v jednej nemocnici nabralo... 😅 Na každej vizite iný fešák... 😀 to som tam strávila 10 dní.

lienka55
21. nov 2008

meggie mne sa nepacili zase vsetci ale vacsina ano,nakukla som do albumu,Laurinka je nadherna a vy rodicia mi pripadate velmi mladunki?vidim ze si zmenila aj foto.

meggietn
21. nov 2008

Yo mladunkí 30 na krku...obaja

anka77
21. nov 2008

Siska br, dúfam, že na mňa s pôrodom počkáš? Ja som sa dnes vrátila z nemocnice...Včera ma prijali, lebo som v stredu mala vysoký tlak a bielkoviny v moči a v nemocnici som už bola ako rybka...Trapas, lebo ma nevyšetrili na príjme...Týždeň skapíňam a mám vysoký tlak a zbadám nemocnicu a nič mi nie je 😀 Tak som dnes podpísala reverz a pustili ma domkov...Aspoň mi porobili všetky vyšetrenia a videla som tých fešných doktorov 😉 Len syn bol prekvapený, že sa vraciam domov ešte z bruchom a bez sestričky 😀 No čo už, ešte si počkáme...

lienka55
21. nov 2008

anka77 tak sa opatruj pekne doma,mohla si ostat radsej v nemocke aby si potom nemusela stresovat ked to na teba naozaj pride.

sisa.b
21. nov 2008

anka - tak sup na to - ved uz budes mat termin 😉 drzim palce, nech je to rychlo a v pohode 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre