Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

pancake
14. jan 2011

@janette4 netreba ju umyvat.preto je dobra. kalciovku napriklad treba... 😠

shira_
14. jan 2011

@zuzika009 to je povzbudivé, super 🙂 mliečko si roztriem aj ja, mastičku na noc lebo inak sa to utrie do podprsenky.
@janette4 ked sme šli z tn porodnice, tak sme sa zastavili v laugariciu tam je obchod PREDETI.SK na poschodí, tam majú všetko avent, aj mastičku. inak neviem, či v lekárni... v nemocnici som dostala vzorku tej mastičky a celkom sa mi pozdávala. inak segra dávala kalciovú masť, aj ja občas ale neumývam. však to sa medzi kojením aj tak vpije alebo poutiera do vecí okolo. mne voda robí na bradavky zle, suší, štípe.

anitab
14. jan 2011

@shira_@zahrika @pancake

ahojte dievcata a ostatne novopecne maminky 😉

povodne som citala diskusiu kvoli nemocnici, ale rada by som vas podporila v pre vas aktualnej teme-kojenie....citala som jeden extrem - matka adoptovala malicke babatko, takze ho nerodila, svojou volou dosiahla, ze po mesiaci dieta zacala kojit!!! znie to ako sience-fiction, ze? 🙂 to pre vsetkych tych, kt vas odradzaju, ze mate male mlieka, a mate sa s tym zmierit a dat malemu umele mlieko....

cim viac dieta vytiahne - tym viac mlieka sa v prsniku vytvori...novorodeniatko nestaci prikladat 2x denne, nebojte sa prikladat aj kazdu hodinu (ak nie je nutne, nebudit kvoli krmeniu!) - doba sa bude prirodzene predlzovat, vsetko chce svoj cas, vy sa ucite kojit, dietatko sa uci papat 😉

k bolestiam - poviem vam moj pribeh: velmi som chcela kojit, maleho mi po porode zobrali (nerodila som v TN) a prilozeneho som ho mala az po vyse ako 24h od porodu...5 dni v nemocnici som ledva vytlacila kolostrum, maly poslusne papal aj umele z flase, mlieko sa mi spustilo az ked som prisla domov asi na 7den od porodu, domov som prisla s popraskanymi, horucimi a ubolenymi bradavkami...az doma opadlo zo mna napatie, zacal skusat polohy a plakala pri kojeni..chrasty som mala asi 3tyzdne, dokonca jedna bradavka sa mi hojila skoro 2mesiace, ale bolest uz nebola...NAJRYCHLEJSIE sa hojili az ked som zacala cely dvorec aj bradavku natierat svojim mlieckom, nechala som zaschnut, neumyvala, toto opakovala aj 10x denne, az po zaschnuty som si dala podrdu...rovnako som prve dva tyzdne myslela, ze nebudem kojit, ale nakoniec som kojila celych 19,5 mesaica 😀

rovnako na tovrbu mliecka vyrazne vplyva: vela tekutin, neperlivych, dostatocna strava a hlavne spanok!!

ak si neviete rady, nevahajte volaj laktacnej poradkyni pani Hromnikovej z materskeho centra, poradi aj telefonicky,ja som zial o nej nevedela, ked som potrebovala pomoct, ale teraz ju poznam aj osobne a poznam nejednu maminu, kt jej vdaci, ze je stastna, ze moze kojit 😉

giza
15. jan 2011

ahojte vsetky...uz som mala napisany prispevok ked vypadol cely modry konik 😠 ...pisala som len ze ktorakolvek potrebujete tak zavolajte... cislo tu je ale pre istotu 0903 793 867... nespoliehajte sa ale na pomoc po telefone, obvykle to nestaci..

@pancake @janette4 - caste umyvanie nie je dobre,radsej nechat otriet do plienky, voda vysusuje a to sposobi este vacsie praskanie bradaviek i ked tiez umyvanie otuzuje...vsetko ma svoje za a proti..

giza
17. jan 2011

Vsetkym este jedna webka, ktora mozno bude mat zmysel do buducna pre lahsi vyber, ci selektaz ? No pozerala som referencie na Walenfelsa a som sklamana, ze i tu sa da pisat od veci a v omyle, nakolko nema ziadnu sestricku, takze sa asi niekto pomylil alebo si len vylieval zlost, nic objektivne...
http://www.nasilekari.sk

40
18. jan 2011

ahojte všetci, musím znova reagovať na vaše názory, neverím, že sestra z novorodeneckom niekomu povie, aby si dieťa neprikladal, pokiaľ nemá mlieko, to by som musela len počuť na vlastné uši, lebo každá vie, aké je to mlieko dôležité, ak má matka popráskané bradavky, navrhnú jej dočasne iné možnosti kojenia, ošetrovanie prsníkov a aj odstrekovanie mlieka nie je v kompetencii sestier z novorodeneckého, ale z popôrodného, oni vás musia naučiť odstrekovať mlieko a ošetrovať bradavky, a ešte odsávačky, novorodenecké odsávačky nefasuje ale dostáva, ak sa nájde darca, tak vám môžu požičať len to, čo dostanú, žiaľ niet peňazí a ani sponzorov, aj tak je len odsávanie ručné najlepšie, ale to vás majú naučiť na popôrodnom
tá laktačná poradkyňa by možno bol dobrý nápad na popôrodné, pomohlo by to všetkým, treba ísť za riaditeľom, veď to je tiež gynekológ

son1cka
18. jan 2011

@40 teraz mi neda reagovat na tvoj prispevok. Pokial si pamatam - resp. aby som nesalila, kopirujem svoj prispevok - "Dietatko mi ukazali na sale a potom az o 4 hodinky - a v ten den uz vobec nie. Ked som sa pytala na prisatie, tak sa len sestra zasmiala, ze aj tak nemam mlieko, ze na to je casu dost". Takze nebolo to o tom, ze nemam prikladat tyzden, pokial nemam mlieko, ale o to, ze je odporucane prikladat dieta co najskor a to by mala sestra vediet - a to neslo o mna, ale o dieta, ktore sa prikladalo po viac ako 24 hodinach od porodu. Alebo som mala prejavit viac iniciativy - ci ako si to pisala v nejakom prispevku a odplazit sa s pichnutym spinalom po sekcii na novorodenecke a dozadovat sa prilozenia? A ako moze byt odstrekovanie mlieka v rezii poporodnej sestry...to to odstriekame mlieko si ma s kolegynou vliat do kavy, alebo co s nim ma urobit...Nehnevaj sa, ale som vysokoskolsky vzdelana osoba, s patricnym rozhladom, a nemam ziadnu vnutornu potrebu tu sirit dezinformacie. Ale je fakt, ze lepsie sa veri "kamoske" z novorodeneckeho, ktora poda infosky o tom, ako mala sluzbu na ho.no, lebo nejaka "hysterka prisla o polnoci, ze jej dieta blaci na izbe a ze ona ma naliate cecky" - akoze co ona s tym, ako cudzej zene na fore, ktorej sa este tyzden po prichode z nemocky pocas spanku snivali "zive sny" o pobyte na oddeleni. Novorodenecke sestry maju /mali by mat/ najviac skusenosti a pokial nie su ochotne ani poskynut radu, ktora pomoze, tak je to fakt smutne. A dakujem pekne, ze si syslia pokazene odsavacky, lebo su od sponzorov. Usetrili by mi minimalne 2 hodiny v noci, kedy som spekulovala - ako sa ta odsavacka pouziva a ci sa neda nejako opravit - stacila jedna veta "máme, ale je pokazena". Ale naco, vsak mi to povedala sestra, ktorej som ju rano odovzdavala - ze "to je ta pokazena". Ale, aj to by si asi chcela pocut na "vlastne usi".

mia.
18. jan 2011

@giza - o tej objektivite by sa asi fakt dalo pochybovať, to by sa museli zadať presnejšie kritériá, ale aj tak každý hodnotí podľa vlastnej skúsenosti, no nie? Tiež si pamätám , ako si práve Ty hodnotila jednu gynekologičku(nebolo to práve najlepšie hodnotenie) a vidíš mne pomohla, tak ako aj mojej známej. Každá jedna z nás vidí lekárov zo svojho uhla pohľadu, subjektivite sa nevyhneme...

bambibam
18. jan 2011

http://www.nasilekari.sk je stránka pri ktorej som zistila kolko doktorov v TN máme a môžem si vybrať.
Názor na lekára ,sestru ,oddelenie si urobí každý sám, alebo sa to dočíta. Ja som tu rodila 2x v TN a bol to poriadny rozdiel, ale teraz si vravím ,že asi to tak malo byť.
Nechcem ospravedlňovať sestričky , ale niekedy mám pocit ,že majú toho aj oni dosť.
No napr: tu v TN som videla jednu sestričku na pôrodnici v kuse behať - ako keby sa nevedela zastaviť 😀 😀 😀

giza
18. jan 2011

@mia. tak je... ktoru som neodporucala? ( zacina sa na H? ako za chovanie sa uz len pri objednavani sa k mojej 1,5 rocnej dcere nazor dozivotne nezmenim + zbieram skusenosti od inych mamiciek a ste mozno iba 2. -3. co poznam co o nej v dobrom hovorite, ani lekar/ka mi ju neodporucal/a a to uz je co povedat ! - nedam na prvy dojem, ale toto nebolo nic prijemne od sameho zaciatku)
@bambibam - da sa na nete zistit ovela viac, aj kto ma ake vzdelanie konkretnejsie ( mozno nie zrovna aktualne atestacie) ale toto mi tam dost chyba - som dnes na to prisla....
@40 vravis za riaditelom Lintnerom? pokial viem nerozhoduje o tom poporodne, pytala som sa osobne a tiez tam nespadaju ani tieto kompetencie, ale beriem tvoje info dost vazne- nastava teda dobry chaos v prerozdeleni si kompetencii, bo viem o tom svoje a v piatok by som sa o tom rada porozpravala aj s pani primarkou novorodeneckeho (hovorili sme spolu o tom uz po telefone, cize opat proti argument tomu co tu pises), o ktorej my laktacne vieme, ze nas musi "vpustit" - jedine s jej suhlasom tam mozeme byt, zial este sa nikdy nepodarilo - no skusim i tvoje odporucanie - dakujem za typ 😉 🙂

giza
18. jan 2011

@son1cka som rada, ze ma to tu ako jedinu len nepopudzuje 😉 - som sa teraz k tomu zdrzala komentara, lebo moje rokmi overene priamo veci, by zrazu ako mavnutim prutika boli uplne na pr...d 😀

shira_
18. jan 2011

@son1cka 😀 😀 aj ja som sa pokúšala tú odsávačku dlho a neúspešne opraviť 😀 😀 inak aby som nebola celkom zlá, bola sestrička, čo prišla a povedala, ako mám dať bábätku hlavičku, ako má byť brada a noštek... oni tie sestričky boli na mňa vačšinou milé (až na výnimky), len mali protichodné názory niekedy... ja som čítala tolko informácií o porode, asi tisíc krát dokola, aby som vedela čo, ako, kedy sa so mnou deje... ale prečo do r.ti som si nečítala o dojčení? včera som prečítala niekolko múdrych moderných príručiek o dojčení, rady a tak... teraz už tomu rozumiem, ale však tie knižky existovali aj predtým, aj stránky na internete. nechápem, že som si myslela že dojčenie je jednoduchá prirodzená vec. proste priložím a super. ale som bola v peknom omyle. a v tých príručkách je všetko popísané, čo čakať, ako to bude prebiehať, ako reaguje telo a prečo a sú tam aj rady, čo robiť. aspon teoreticky, že to čo cítim a ako moje telo reaguje je normálne. čumela som ako puk 😠 mohla som si ušetriť kopu nejasností a starostí 😕 😕 stačilo pri každodennej otázke či už mám mlieko, povedať, že može sa stať, že sa vám odrazu nalejú prsia a budú tvrdé a bolestivé. len treba vydržať, prikladať a ked to nepojde, tak trochu odsať alebo odstriekať( ako)... a skontrolovať, nie len či dojčíme na izbe,(spočítať čiarky na papieri) ale skontrolovať ako. možno na predporodných prípravách sa tomu venujú ale ja som to brala doslova- že to bude o porode, a čo z tejto dediny, nechcelo sa mi v tehotenstve tak daleko chodiť 😒 verím že nemajú čas sa individuálne venovať všetkým, ale prečo tam potom nemôže prísť laktačná poradkyňa??

son1cka
18. jan 2011

@shira_ ,
@giza priznavam, ze som prispevok pisala v afekte, lebo sa mi az zlcnik pohol...J a som bola teoreticky pripravena, mozno som mala byt spociatku asertivnejsia na sestricky, ale bohuzial prve dni som este bola trocha v soku - mala som akutnu sekciu, nejako som este nebola pripravena, ze sa to zbehne tak skoro a takym fukotom, bola som rada, ze ja aj malinka sme zive a zdrave. Uznavam, ze roboty je vela, u vacsiny je to uz rutina, ale stale si stojim za svojim nazorom, stacila by "rada" - pokial mozno jednotna od viacerych sestriciek a a nie protichodne informacie, stylom ze spravate sa podla rad jednej a druha vas za to zdzube...Ano, sice trebalo moju malu dokrmovat, ale nechapem - ked uz nosia deti na jeden termin na kojenie, preco ich prikrmuju tesne predtym, moja mala vacsinou spala a ziadne prisatie sa nekonalo...A takisto si stojim za tym, ze u mna bola ukazka prilozenia dietata len tah mojho prsnika k hlavicke malej...Chapem, ze hned na sale sa prilozit dieta ku mne nedalo, aj vzhladom na to, ze som bola operovana akutne, ale potom ked mi ju priniesli...bol taky problem mi ju na chvilu prilozit? Hoc som bola "nehybna" po spinale...

shira_
18. jan 2011

@son1cka ale máme niekolko podobných skúseností, tak čosi na tom bude...

anitab
18. jan 2011

ahojte, prave davali v spravach, ze sa ide vytvorit nejaky portal, kde budu moc mamicky hodnotit uroven a spokojnost s porodnicami 🙂 oni sa tie lady hybu a budu hybat ale pomaly, ako v celom zdravotnictve....

tiez si myslim, ze podobnych skusenosti mamiciek je dost, takze nieco na tom bude pravda....

aj ked netreba vsetko hadzat len a len na personal, su to tiez len ludia, kt mozno podliehaju inym pravidlam, kt zial nepozname a nemusia hrat prave do karat samotnym pacientom, na druhej strane si mylsim, ze personal su profesionali a ti by mali svoje nalady a frustracie odlozit bokom, pretoze narodenie dietata rodicia prezivaju raz, dva, trikrat v zivote, a tu som silne citovo vypate stavy a situacie, kdezto personal to ma ako "rutinu" a preto mozno je doslova lahostajni az neochotni....nehadzem vsetkych do jedneho vreca ani zdaleka - lenze je to velmi namahava praca ludi s ludmi a tam sa musia profesionali chovat velmi ludsky a odborne si myslim

rodila som pred 2,5r v IL nemocnici, voda mi odtiekla o pol noci, rano o 5h som prisla do nemocnice bez kontrakcii, sestricka ospata, mi vynadala, ze co tu strasim, ze som si len cvrkla (robila mi ten test na vlozku, ci tam je plod voda, ale vtedy uz netiekla), nesetrno ma prstom prehliadla ani som sa neotvarala nakoniec na mna vybafla, ze naco som sa sem trepala a este v takuto hodinu, ked jej konci smena a ci viem, kolko je to papierovaciek teraz vypisovat aby ma prijala - v soku som onemela, lenze vsetko pocul manzel na chodbe, pretoze nechala otvorene dvere, doletel do tej ordinacie a vynadal jej, ze nech zavola lekara!...neochotne, skoro sa aj ospravedlnila, isla zavolat lekarku, prezrela ma, ziadne kontrakcie, otvorena na 2prsty, ale nechala ma v nemocnici (porodila som v ten den spontanne poobede)....to bol jeden pripad drzej, neochotnej, frustrovanej zenskej....na druhej strane v ten den pri porode som mala fantasticku vrchnu sestru, kt ma cely cas na koze drzala za ruku, skoro som jej ju zlomila, bola stale pri mne, povdzbudzovala ma, ani len hlasok nezvysila, vysvetlovala ak bolo treba, lekar len doslova porodil maleho a placentu....tu to dva velmi rozdielne pripady, osobne si vrijem do pamate, lebo rodit budem mozno dvakrat v zivote a pre mna to boli silne chvile....

na novorodeneckom mi maleho na prisatie doniesli ukazat niekolko hodin po porode, bola som vycerpana a 36h bez spanku, takze len mi ho ukazali ani som neprotestovala...dalsi krat priniesli maleho napapaneho po 24h od porodu na ziadost, na akoze prisanie, aj dalsi krat...az nakoniec som si ho vyziadala na celych 24hna izbu a tam som si jeho papanie uz sama riesila a tak som vyriesila, ze ho nekrmili len raz som poziadala, ked strasne vrestal a kolostrum islo malo...4x pocas celeho dna som zaidala 2 sestricky o pomoc pri kojeni, vzdy mi odvrkli, ze neskor pridu, ani raz neprisli (stala som pri ich dverach novoroden oddel a takto ma odbili)...odstupom casu si tiez myslim, ze som zanedbala pripravu nakojenie, mala som si precitat ovela viac, mala som so senbou len jeden letak ako na to, ale nestacilo mi to, teraz kazdej prvorodicke by som odporucila najprv prestudovat vsetko o dojceni a potom zostavovat vybavicku 🙂

giza
19. jan 2011

@son1cka
@shira_
nie ste jedine co to takto prezili a je jedno ci to bol akutny cisarsky alebo spontanny porod....ja osobne som bola pri niekolkych porodoch kedy sestricky z novorodeneckeho prisli a sa iba pozreli ci dojci mama a odisli, alebo sa ani nepozreli iba sa opytali, ze ci to skusali 😕 - tiez mam pocit, ze ako mnohe z nas, ked sme sli prvy x rodit, si myslia, ze ved je to vec instinktu - ano do istej miery to je, no je tu velke ALE .... a to uz je na dlho - mnohe si to vopred nastuduju ( nemam pocit @shira_ ze ty si nic o tom necitala vopred) no ani to nezarucuje uspesnost, precitane treba i odzit, vidiet ci citit na vlastnej kozi a takychto veci je v zivote x... na nieco sa da pripravit a na nieco nie 😒 a toto je jedna z nich spolu s porodom...

@anitab - ahoj, preco si sa rozhodla pre IL si z okolia? ( mas v nicku, ze si z TN, tak sa pytam len pre istotu)... pekne si napisala (vsetko no najma) 🙂 ze najskor si precitat a az potom chystat vybavicku - to je sice kus pravdy, ale len ta co si to prezila vie akej velkej 😉 a i ked som s prvorodickou mesiace popredu, nevie, ani netusi ako velmi potrebuje vediet co bude pri dojceni, mam pocit ked jej nieco o tom hovorim alebo sa pytam, ze ved to je "hracka a este automaticka"! take menej zaujimave opisovanie o nicom, to budu riesit az to nastane a darmo im ja hovorim - omyl! teraz je na to najvhodnejsia doba!....no opat nehadzem vsetky do jedneho vreca, su take co si ma zavolaju popredu hlavne preto, ze im poviem o tom vsetko co chcu pocut aby mali dalsi zdroj informacii pre potvrdenie si toho co citali a poculi, pripadne "poistku" keby cosi nevyslo a sa na mna mozu obratit 😉 ...

@zahrika a @pancake - som ocakavala telefonat a nist 😕 😅 😔 ...nehriziem, naozaj 😉 😵

mia.
19. jan 2011

@giza
mne osobne je proti srsti posudzovať na verejnom i- fóre odbornosť lekárov, pretože tak, ako môžem mať ja negat. skúsenosť, naopak - niekto môže byť spokojný... túto tému číta noho žien, ktoré ani neprispievajú a neviem, či by niektorým tehuľkám padlo vhod, keby sa tu začal spochybňovať ich pôrodník....- a možno to zas niektorým pomôže rozhodnúť sa, ak majú pochybnosti....
... Čo mne vadí sú napríklad niektoré principiálne veci - prečo zmizli papiere z karty, keď sa zistilo pochybenie gynekológa pri vyšetrení?... alebo prečo lekár, ktorý je odborník na liečenie neplodnosti robí zákroky, ktoré zničia život ešte v jeho zárodku?... dalo by sa tu popísať aj menovať, ale, ako som už napísala, nepripadá mi to vhodné....

giza
19. jan 2011

@mia. - je lepsie mat z coho urobit usudok, ako tapat v nezname ? alebo je horsie mat zle recenzie, ako tapat v nezname?

mala som tu uz dva stlpce popisane a zistila som, ze je to tema na dlhu diskusiu, ktorej vysledok by nebol prinosom alebo by bol nerozhodny tak ci tak ...vsetko ma svoje za i proti a to som chcela povedat aj tymi prvymi dvomi vetami...

Dufam, ze som tu nikdy nehodnotila !!odbornost!! ziadneho lekara, iba ak pristup ako k cloveku? 😕 - snazim sa tu i tak zviditelnit tie pozitiva, i ked je to niekedy tazke... hlavne po takych skusenostiach ako opisuju maminy, to sa potom tazko "ututle" 🙄

mia.
19. jan 2011

@giza 🙂
... 😉 pohodička... všetko je relatívne... aj objektívnosť hodnotení... lekári sú len ľudia... pracujú s ľuďmi, a to nie je ľahké,...
...ja mám, aj napriek všetkému, na trenčiansku pôrodnicu dobré spomienky 😉

giza
19. jan 2011

@mia. - zrovna toto som nasla:
http://ludmilakolesarova.blog.sme.sk/c/248586/T...

juj ake trefne.... 🙂

giza
19. jan 2011

@mia. ja na TN aj, aj 😉 ako pises vsetko je relativne...pre mna dlhe 3 roky po prvom porode ma striasalo od spomienok vzdy, ked sme sli okolo nemocnice ( tazko som zatlacala slzy v ociach) a dnes sa tam vraciam (aj s opakovanym pozitivnym odzitim na sebe), aby take neprijemne dalsie maminy naaaahodou neprezili...

pancake
20. jan 2011

@giza ked som bola na tom najhorisie tak mi pomohla cathushka v pôrodnici. spolu sme sa ucili kojit...chvala bohu ze to ide som rada. myslela som ze ty si v nemocnici tiez, nie?? ci to sa mi zda??

giza
20. jan 2011

@pancake 😀 - v nemocnici - ano som, ale iba k porodu a po nom 2. hodky u mamiciek co si ma zazmluvnia popredu, no na oddelenie ma este nepustili ( iba raz vynimocne), no mozno uz zajtra sa mi podari nieco vydiskutovat aj s pani primarkou, tak drzte palceky... aj pre tie ostatne ktorym by to pomohlo...

shira_
20. jan 2011

@giza tak to držím palce! snáď sa nájde nejaká schodná cesta. inak kojíme, 100%, super. malý má už 5kg, zlatý je, spokojný, pekne papá a dobre spí 🙂 mliečko sa ustálilo, prsia nebolia.

giza
21. jan 2011

@shira_ ty kono- ze 5kg???!!! - super 🙂 !!!
dakujem, v nedelu sa sem hadam dostanem a napisem (v sobotu maju duly stretnutie v BA)

kaktusik007
21. jan 2011

@giza no rada by som ta tam stretla 😉 inak, otazka... asi mi budes vediet najviac odpovedat, aj ked mozno ak to tu cita personal, tak ten je uplne najkompetentnejsi 😀 - bola by moznost v pripade planovanej sekcie byt po porode aj s manzelom a aj dietatkom par hodin (ci minut) pri sebe??? chapem, ze v pripade akutnej to nejde, narkoza je narkoza, ale v pripade planovanej by to teoreticky mohlo ist... . boli by tomu nakloneni??? nevies???

lebo celkom ma stve, ze maleho si pamatam len ako uz ma 10 hodin - som sa sice prebrala hned ako ma preberali, manzelov hlas si pamatam, a aj to ze mi dal pusu na pery a ja som sa zacala vdaka tomu dusit 😀 , a potom ze mi maleho priniesli asi okolo 4tej rano, ze mamicka aha, toto je vase dietatko, ale to som maleho este nevnimala... az ked mi ho priniesli potom okolo siestej rano 😉

giza
21. jan 2011

@kaktusik007 - prave to opatovne riesim s jednou pani laktacnou z TT, ktorej sa to tu podarilo pri dvojickach u nas v TN a popravde som zvedava veeeelmi, ze ako, nakolko doteraz bolo vsetko iba nie, nie a nie...Mozeme skusit polozit otazku priamo panovi primarovi (staci ti zdvihnut tel. a cinknut mu - najdes tu na webe fntn.sk ), ktory to ma na starosti, no do akej miery to netusim...toto je totiz vec aj novorodeneckeho osetrujuceho lekara - teoreticky je vsetko mozne - deje sa to aj v inych mestach, tak preco nie u nas?
Ked ziskam viac informacii, tak dam vediet...

U pani primarky, velmi prijemne a pozitivne - vie o modrom koniku, mozno dalsi clovek co nas cita - 😕 - popravde je to vo hviezdach este ci sa mi tam podari ako laktacnej pracovat ... opat to chce cas, naviac ma tam moze pustit len s doprovodom inej sestricky a tie su tak casovo vytazene, ze tam nebudu pri mne stat a cakat hodku 😒 ....

janette4
21. jan 2011

@giza no ale úspech je,že to hneď nezamietla.Podľa mňa by mala byť v každej pôrodnici zamestnaná laktačná poradkyňa,ktorá by sa venovala len tomu.tým pádom by boli aj sestričky z novorodeneckých oddelení menej vyťažené,lebo by mali o povinnosť menej.
V našom štáte sa každá novota rozbieha hroooozne pomaly,ale dúfam,že časom to bude normálne a samozrejmé.

kaktusik007
21. jan 2011

@giza zmizla ti fotka 😕 😉 no jo no... verejne forum... chnapem 😀 ano, tiez ma napadlo mu zavolat, sak uvidim, mam este dost casu.... 🙂 ale ked zistis cosi a sa ozves budem rada 🙂

anitab
22. jan 2011

@giza ano, presne, casto plati, ze len skusenostami mozes nadobudnut istu znalost a podla toho konat 🙂 teraz viem, ze prvorodicka by sa mala venovat viac studiu kojenia, lenze stokrat precitane, nemusi byt take ucinne a efektivne ako raz dobre ukazane 😉 navyse, kazda zena po akomkolvek porode je vaic menej unavena, az vycerpana, co sa nacitalo a teoreticky naucilo, zrazu v takych chvilach nemusi na rozum prist...jednoznacne osveta je najlepsia cesta k pokroku, ci to budu robit sestricky, alebo konkretna laktacna poradkyna, drzim palce 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre