Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

juliagregor
22. jan 2011

@giza veľmi ti prajem, aby si mohla byť aj na oddelení a fungovať ako laktačná sestra 😉
myslím, že problém je tam hlavne medzi sestrami novorodeneckého a gynekologického oddelenia, ked má žena problém s prsníkmi, majú to riešiť ženské sestry, ak s kojením tak detské sestry...trošku vela na prvorodičku...
laktačná sestra na oddelení je SUPER nápad a dúfam, že prejde 🙂 🙂 🙂

dvojky som rodila v Trenčíne a staršieho syna v Ilave, ja som bola spokojná aj tam aj tam...pozdravujem personál 😉

giza
23. jan 2011

@janette4 presne, ide to pomaly...ale ide 🙂
@kaktusik007 skus sa primara opytat, necakaj len na moje info...je to hlavne v tvojej rezii co bude a mozes to popredu ovplyvnit dohovorom, cisarsky nerobi kazdy lekar a nic za to nedas ak to skusis nielen vyzistit ale zajednat/poziadat...co ak sa zadari? jasne ze ked budem nieco nove vediet, tak napisem 😉
@anitab dakujem
@juliagregor - dufam i ja ze uz nastane aspon v niecom krok v pred

Dnes som sa opat dostala k mamicke tesne po porode po EPI na izbu a cuduj sa svete vsetko na piiiipku s kojenim - mala som pocit, ze sa jej usli vsetky prvopociatocne mozne problemy a komplikacie ake mozu pri dojceni nastat, no nielen ze nenastudovala, ci nenadobudla za tie roky spolunazivania so svojim telom pocit ze ma bradavky ake ma, ale ani ju nenapadlo sa zaujimat ake to moze byt pre dieta po EPI, ci co s nim bude ak ho nebude mat pri sebe, ci ak sa k nej neprisaje....toto mi pride viac nez luto, to je k nasr...niu!!! 😠 potom caka ze laktacna ju z biedy vytrhne...

MAMINY CO STE TU - CITAJTE STUDUJTE VSETKO DOSTUPNE O DOJCENI!!! (viem ze tie co ste tu, tak sa snazite) 😉 a tiez o PORODE!!! vela sa od toho odvija CO BUDE POTOM!!! NESPOLIEHAJTE NA INSTINKTY!

giza
23. jan 2011

@juliagregor inak pekne zivo u vas tiez musi byt doma 😀 😉 🙂 ...a tiez dakujem

zahrika
24. jan 2011

@giza mas pravdu, ja uz teraz viem, ze som ako prvorodicka urobila obrovsku chybu a nevedela o dojceni ani prd, myslela som ze to je prirodzene. Bradavky mam velke, maly sa super prisal a vidis aj tak som skoncila na umelom hned v 2.tyzden. Teraz sa snazim to napravit ked ma maly uz 6 t. lebo viem viac.
A inac ta laktacna na odd - presne to som hovorila uz tam a keby taka bola, omnoho menej UM sa preda 🙂 !!

shira_
24. jan 2011

@zahrika vitaj, už je lepšie?

juliagregor
24. jan 2011

@giza no živo je stále a tuším je to lepšie a lepšie 😀 😀 😀

držím palčeky 😉

s.i.m.k.a1
24. jan 2011

@giza ahoj, dlho som sem nic nepridala ale toto o dojceni ma zaujma, ja som bola prvorodicka, absolutne som o dojceni nic nevedela. mala sa mi narodila o 00.03 hod a dali mi ju na kojenie az rano, vtedy som ju videla prvy krat v podstate a ziaden problem sme nemali, kojila som ju rok a uz od zaciatku to bolo super, sestry z novodeneckeho len pozerali. podla mna je to individualne... 🙂

zahrika
25. jan 2011

@shira_ aale, trolinku sa to zlepsilo s tym placom, to znamena, rano sme v klude, ale o 12 najneskor musime ist von do 2.3-3, potom hodka-dve doma a potom este na 1-2hod zas von..potom je dobrucky az do kupania. Po kupani spusti az do zaspatia 😒
Zaspava dllllho a tazko. A cez den doma nespi, cize stale som odkazana na maminu pomoc ked som stale mimo dom. Ale inac sa nestazujem, je zlaty, uz vydava kadejake zvuky, sa smejeme 🙂
A ty?

shira_
25. jan 2011

@s.i.m.k.a1 to mi skôr príde ako náhoda. mala si šťastie, chvalabohu.
@zahrika ako uspávaš malého keď zaspáva dlho a ťažko? my máme zase také, že ráno niekedy už od 6.00 nespíme,až do poobedia, iba s takými krátkymi spánkami do 30min. Niekedy sa mi ho podarí ešte po rannom kŕmení uspať do 9.00 ale napr. dnes už o pol siedmej veľké oči, pučenie, zvuky.. tak sme dospali, teraz mi až zaspinkal ale tiež asi len na chvíľu. ale on neplače, normálne je hore a samozrejme má rád pozornosť, takže som stále pri ňom, rozprávam mu, hrazdička ho už zaujíma, búcha rukami do hračiek...
mojho kúpanie totálne ukludňuje, má rád ked s ním robím všeličo- utieranie, natieranie, obliekanie.. všetko má rád. všelijaké zvuky a úsmevy začínajú byť aj u nás, to je úžasné.. ja sa na neho neviem vynadívať, je nádherný, kuká veľkými očami, už všetko sleduje 😵 poriadne sa mení.. začala som dávať malému na noc zase zavinovačku lebo sa strhával a nemal taký pokojný spánok. teraz je to dobré, v noci papá každé 3 hod. ale on sa mi napije za 10-15min a spí ďalej, len ho opatrne preložím.. včera sa opaľoval na slniečku za oknom, lebo máme stále žltačku a slnko je zriedka. dostal aj lieky, tak som zvedavá kedy mu to prejde. ale dať mu lieky to je fakt umenie 😝 😝 😨 to je normálne že potrebuješ pomoc, dobre že ti mama pomáha. my sme na to tiež dvaja, je to omnoho lepšie. ja som min. týždeň bola s ním sama u doktora, no to bolo zaujímavé 😀

giza
25. jan 2011

@zahrika - ale to je business a nemysli si ja som pred 13. rokmi na tom bola ako ty, i ked sa mozem lahsie vyhovorit ze neboli take zdroje informacii 😅
@juliagregor - ja vravim ze 3. deti daju riadne zabrat ale pri vyssom pocte ( ale po jednom 😀 ) sa to uz da, same sa zahraju a cim k nam viac deti pride, tym menej riesim konflikty, ci co sa budu hrat atd. akoby ani neboli 😉 - dakujem
@s.i.m.k.a1 - skor by som povedala, ze si z tych stastnejsie narodenych pod slnkom 😉 - aj ja som si toto myslela ze individualne - no mne to skor pride nefer, lebo podla nikoho a nicoho popredu nevies ako sa to bude diat, co bude potom, casto netusime ani aky ma vplyv na dieta to, ze nebolo so mnou celu noc a co sa s nim dialo za tie hodiny? v pohode ved to dieta to individualne prezije 🙄
@zahrika to je inak dost casu s malym vonku, vyhovuje ti to takto cele? to chodis aj ked je skaredo? ja si to takto neviem predstavit... 😨

dakra
25. jan 2011

neverím tomu, čo tu čítam :D že nepripravená a podobne :D :D :D ja som čítala o kojení všetko možné celých 9 mesiacov a možno ešte aj pred tým než som zistila, že som tehotná a k čomu mi to bolo? nevykašlala som sa na to, všetok čas ktorý som mala som len čítala a sťahovala články, odoberala časopisy, ale realita bola iná...tak napríklad, keďže som po pôrode odpadla, tak mi moju malú zobrali a dali mi ju až druhý deň večer, po celú tú dobu mi ju len raz sestrička doniesla, že skúsime, či sa prisaje a ako náhle som odhalila svoje prsia, tak ma hneď zahriakla, že bez klobúčikov sa moje dieťa nenaje a umrie...krásne povzbudenie pre prvorodičku! ani to ďalej neskúšala a malú zobrala preč, samozrejme že jej dávali fľašu, ak jej vôbec niečo dávali, lebo stále mala zelenú stolicu...prístup sestričiek z novorodeneckého nikdy v živote nepochopím..zalarmovala som celú rodinu, aby mi doniesli klobúčiky, tak kúpili asi tri druhy a ani jeden nebol ten správny, medzi tým sa vystriedali smeny a druhá sestrička mi vynadala, že prečo sa pokúšam svoje dieťa kŕmiť cez klobúčiky, že to jej nepôjde, lebo nemá na to sily..z môjho zúfalstva, ktoré som tam zažívala som začala strácať aj to máličko mlieka, ktoré sa mi horko ťažko po 4 dňoch od pôrodu pustilo...kázali mi teda každú hodinu odstávať..nespala som, nejedla som, nemohla som ísť ani na záchod, tak neviem z čoho sa mi malo to mlieko tvoriť..najlepší gól som zažila, keď sa mi krvopotne podarilo odsať 40 ml mlieka a odniesla som ho teda na novorodenecké do chladničky, keďže moje dieťa nebolo vtedy hladné, veselo dali moje mlieko inému dieťaťu..keď som prišla, aby mi dieťa prikŕmili, že jej nestačí to čo vypila odo mňa, tak na mňa sestrička pustila nepríčetný rev, že oni už nemajú nutrilon a, že sa musím snažiť :D nechápem akože čo je to tam za sestričky, pracujú s malými detičkami a sú hrozné (nie všetky)...učili ma kúpať moje dieťa a pred mojimi očami ako jej umývali tváričku, tak sa z ničoho nič nadýchla a vdýchla vodu a začala sa dusiť, ako som sa mala cítiť? nevedela som či mám kričať, alebo rovno kolabovať...keďže bola moja malá pod lampou, lebo mala žltačku, tak som ju chodila kojiť tam a veľmi ma prekvapilo, že odo mňa, od matky chceli aby som si vydezinfikovala ruky, ale to že sestrička, ktorá bola pri detičkách malá nádchu ako bič a kýchla si a pokojne chytala moje dieťa, tak to nevadilo..som znechutená z toho pobytu tam, čo sa týka pôrodu, nemôžem povedať nič, celý tým bol fantastický a myslela som si, že všetko tam bude také fantastické, ale žiaľ nebolo..všetci sa na mňa pozerali ako na kravu, ktorá nevie nakŕmiť svoje dieťa ale tie stresy okolo nikto nevidel..po návrate domov som si v kľude odsávala mlieko, ale aj tak sme skončili na umelom, lebo moja dcérka chcela papať viac ako iné detičky, takže sme "kojili" len mesiac, ale aj tak dosť na to, čo som zažila na novorodeneckom oddelení v Trenčíne

giza
25. jan 2011

@dakra - k prvym tvojim vetam, neveris? ale ved simka je toho prikladom, pise ze k nim patrila, preco tomu neveris? mala som maminu co bola z daleka a vedela ze ide na sekciu - nanestastie isla skor - necitala nic a drzo, ked si nas laktacne dohadzovala a skusala co vieme a ako jej dokazeme pomoct, tak sa ani jednej neozvala (bo na nasich silach to uz len nebolo), pretoze uz bolo neskoro a carovat este nevieme 😠 zial alebo chvalapanu.. a taketo su, hlavne mladulinke cerstve zo skoly, co su radi, ze knizku v ruke drzat nemusia ( a to pisem i za seba - mala som len18. ked som otehotnela po 1.x, ale vtedy ozaj nebol net, ci knizky, jediny casopis bol dieta a o inej kvalite ako dnes)... V knizkach popisane ozaj iba zaklady a uubohe obrazky ci stare ciernobiele fotky.... silikonove klobuciky ako ich pozname dnes iba zacinali...

Docitala som aj zvysok tvojich smutnych viet - a ver, ze ak si ich precita niekto z komeptetnych tu na MK, tak ta iba opat zaskatulkuju ku tym kravam, co nepisu nic povzbudive pre dalsie cakajuce mamicky - prepac za tu realitu, ale posledne som si podobne vypocula osobne, az sa mi nozik otvaral vo vrecku.... 😠 - najhorsie je, ze sa to stale opakuje....a vsetko je chyba iba systemu ...

dakra
25. jan 2011

@giza mojej švagrinke tiež pomohla laktačná poradkyňa, takže viem, že pomôcť dokážu, ale chcela som tým povedať, že ak má matka úspešne kojiť, tak musí byť hlavne kľudná a dôležitý je tiež prvý kontakt, ale keď ich vinou donesú dieťa k prsníku až druhý deň a medzitým je kŕmené fľaškou, tak neverím, že by v takomto prípade mohol ešte niekto pomôcť ... čo sa týka toho škatuľkovania, to je mi jedno..som krava, ale len preto, že som sa nesťažovala a ticho to všetko trpela, bolo nás na izbe 5 a sem tam som videla aj zúfalý plač, nie bábätka ale matky a preto viem, že keby som tam bola znova, tak sa idem sťažovať vyššie a možno keby to urobila každá tak by to tam aj inak vyzeralo...viem o ženách, ktoré si tam volali laktačné poradkyne z materského centra, ale potom mali so sestričkami peklo

mnamko
25. jan 2011

Ahojte,chcem sa opýtať ako to prebieha keď chcem mať muža pri pôrode?kedy sa to nahlasuje a kedy je pri mne až pri pôrode alebo aj na vzdychárni?
počula som že na izbách sa musí stále svietiť kôli tomu,že chodia pozerať deti,niektoré deti vraj potom nechcú spať potme.

dakra
25. jan 2011

@mnamko ja som to nahlásila ráno, po tom ako ma prijali a bol pri mne až keď už si boli istí, že idem rodiť, teda nie na vzdychárni, ale na sále, teda to je už skôr ako izba🙂 ale rozdýchaval so mnou aj v sprche napríklad, takže to je na vás .. na izbách sa skutočne musí svietiť, ale len jedno svetlo, takže sa dá pri tom pokojne spať

mnamko
25. jan 2011

ďakujem a kolko sa platí?

dakra
25. jan 2011

@mnamko 20 euro

shira_
25. jan 2011

@mnamko ja som mojmu mužovi kázala doniesť malú nočnú lampu, aj tú som dala na zem, aby nám nesvietila do očí náhodou.. mali sme tam len dve také silné svetlá, na noc príliš... samozrejme som ju tam potom zabudla, takže sponzorský dar 🙂 je to lepšie, ja stále nechávam teraz slabučké nočné svetielko, aby som nemusela v noci zasvecovať, keby čosi..však stávam k malému niekoľko krát a neviem po tme kojiť.
muž na vzdycháreň nejde, až na sálu. ale neviem ako ostatné, mňa tam dali už počas 1.pôr. doby, keď už som mala časté kontrakcie aj silné bolesti, otvorená na 4cm, takže v tom najťažšom bol pri mne. do pôrodu tam so mnou strávil ešte 9 hodín a potom ešte 2 po pôrode. stojí to 20eur, platí sa hneď tam, muž to platil ked ma prevážali na oddelenie.

zahrika
25. jan 2011

@giza nevyhovuje a je to tazke, ale neviem co s nim a ako ho uspat doma.. jedine si s nim musim lahnut a dat mu prso, ale to je schopny cmulat 2-3hod v kuse. a zaspi len niekedy. Mas nejaky lepsi recept?
@shira_ tak to mas obrovske stastie, ze je ticho..moj ked sa budi, tak celu preberaciu fazu preskoci a rovno rev. Nespi vela, dnes cez den spal 2 hod dokopy a to 1hod v kocari a hod na mne.. ostatok dna nosim, alebo musi byt prso v puse aby neplakal a takto dokola.. niekedy je ticho aj hodku, ked kuka na kolotoc.. ale tie zvuky, usmevy, to je super, tiez ho obdivujem, rano je zlaty, vecer je to tazke..

zahrika
25. jan 2011

@giza a inac si nic nespravim cely den, uz len preto mi to nevyhovuje.. samozrejme na hodku dve istvon je ok, ale dlhsie je to hruza v tomto pocasi.
A nie je to ani kolika, prdi o dusu, neskrca sa, vsetko ok, najedeny, ani negrcia, aj si grgne a aj tak nespi..

macik27
25. jan 2011

@dakra tak to s tým prvým kontaktom nie je až tak pravda...ja som malú začala kojiť keď mala týždeň a kojím ju dodnes ....celý týždeň bola na JISke a ja som nič iné nerobila len odsávala mliečko aby sa mi nestratilo, bolo to v tej chvíli jediné čo som mohla pre ňu urobiť...a k sestričkám na novorodeneckom nemôžem povedať jedno zlé slovo je to aj ich zásluha že malú kojím, boli sme na oddelení pre predčasne narodené deti a aj keď sa malá zobudila skôr ako ubehol ich trojhodinový interval tak ju nekŕmili nutrilonom ale mi zavolali aby som si ju prišla nakojiť...takže ja som im veľmi vďačná 🙂

shira_
25. jan 2011

@zahrika ty kokso dnes som na teba myslela lebo som bola s malým na prechádzke. ja vydržím tak hodinu ale dnes som sa rozhodla že budeme dlhšie, boli sme 2 hod, mala som dosť, nejak nevládzem toľko chodiť...
ináč moj ked chce spať, spí hocikde a ked chce byť hore, nezaspí nikde, nič nepomôže, možeš voziť, hojdať - všetko zbytočné, možno ešte tak 2t. dozadu keď som ho uložila na seba a prikryla. teraz ani to, lebo už sa mrví, je pohyblivejší a stále dvíha hlavu. našťastie aj keď nespí, je v dobrej nálade, jediný plač je od hladu, ale to nebýva, lebo ho kŕmim skôr než začne. pred plačom to dáva najavo mnohými inými spôsobmi, plakal by až keby som ho dosť dlho ignorovala 😠
dnes som sa prerátala, tie dve hod. boli moc, asi 300m pred domom sa zobudil na papanie a kým sme došli chudák už plakal dosť.. cumel nezoberie do pusy vôbec, odkedy sa ceckuje 😀 takže musím rýchlo bežať a kŕmiť.
no, také dieťa čo sa zobúdzalo a v momente spustilo rev som mala na izbe v tú noc po pôrode, keď som bola ešte bez malého, aby som sa poriadne vyspala.. 😀 😀 budil sa dosť často a spolubvajúca mala času, tá sa neponáhlala, ešte ho išla pred kŕmením prebaliť 😀 😀

dahlia23
25. jan 2011

@dakra a aj všetky maminy, ktoré ste neboli spokojné s novorodeneckým oddelením: je to téma dookola sa opakujúca, tie isté problémy. treba ale konkrétne mená, konkrétnych ľudí. na oddelení majú dotazníky, kde môžete napísať, ako ste boli spokojné/nespokojné, čo Vám vadilo a kto sa správal neprístojne. rovnako sa dá sťažnosť adresovať rovno na riaditeľstvo. ale to, že sa tu medzi sebou posťažujete na MK alebo niekde inde, to nepomôže. viem, že každej z vás je to už v princípe jedno, veď ste si to pretrpeli, ale treba sa pozrieť smerom do budúcna - možno ešte budete rodiť v TN, možno Vaša sestra, kamarátka.... tak nech nemusí zažívať to, čo ste zažiť museli vy.

ja som v TN rodila dvakrát, ideálne to nebolo, ale čo sa mi nepáčilo, to som povedala kompetentným....
a verte mi, sú aj horšie nemocnice na Sk ,ako tá trenčianska - viem, o čom hovorím... 😉

giza
26. jan 2011

@dahlia23 dotazniky chybaju, pozerala som na oddeleni, neboli doplnene 😅
@macik27 - vsetko je v poriadku iba ostatne su lietadla - chcem tym povedat, ze skor sa postasti ako je to pravidlom ze dieta sa aj po tyzdni prisaje po piti iba z flase na cicik a ako laktacna by som nerada aj len naznacovala ze to ide a ze treba na prvy kontakt skin to skin + prve prilozenie kaslat 😠 - to je omylne zavadzanie, ano da sa, ale!!! a to je so zdvihnutym prstom ale!!! naco riskovat?
@zahrika - staci mozno tak malo k zmene...je tazke ju poradit takto po opise vasho celeho dna, netusim od coho sa to cele deje ako sa deje - no nesedi to...
@mnamko vitaj, pekne ti dakra odpovedala a aj shira
@dakra - to peklo pre laktacnu pocujem po 1x, kedze laktacna tam nemoze vojst (iba ak za doprovodu dalsej sestricky z novorodeneckeho) na izbu a tiez na navseteve na chodbe (tam kde su tie kozenne kresla) nezaujima ziadnu sestricku aka navsteva prisla, ci co sa tam vobec deje... nie som z MC ale viem ako mam ist a tiez, ze pani Hromnikova nechodi a mne sa tam podarilo tuto nedelu prepasovat po 2x aj to na oddelenie pred porodom ( kedze bolo velmi plno) - nik iny od nas uz neni co by tam chodil co viem- naviac je to logicke, ze sa tak sestricky pri zistani (neviem sice ako by to zistili) takto chovaju ...

giza
26. jan 2011

Inak uz neviem ktora spominala z vas, ze vie presne ktora sestricka bola z novorodeneckeho a ktora z porodnickeho, teraz uz je to lahko zistit, z novorodenecekeho maju ruzove uniformy - pekneee 🙂 ..

giza
26. jan 2011

@dahlia23 inak s tym stazovanim, mas pravdu, ale pomoze to zenam tu este v jednom - kde inde to mozu dat vediet, kde inde sa mozu vyzalovat ? dotaznik neviem ako je brani ak je anonymnym... (?)

marrcelkaa
26. jan 2011

Ahoj!pocula som tiez velke chvaly na porodnicu v Trencine,ale pocula som ze ked nema sluzbu ten doktor ktory ta ma prave odrodit,ze vraj si musis nieco zaplatit za to aby bol pri porode.Je to pravda,mate s tym niektora skusenosti?Dakujem 😉

macik27
26. jan 2011

@giza to nebolo myslené že kašlať na prvé priloženie 😀 taktiež by som bola rada keby to vtedy šlo ...len chcem naznačiť že sa netreba hneď vzdávať

shira_
27. jan 2011

@macik27 nevzdávame sa, len chceme aby sme to mali ľahšie a krajšie 😉

dahlia23
27. jan 2011

@giza takže neboli, hej? 😅
neviem, ako je braný dotazník, keď je anonymný, ja som sa im tam podpísala pod svoj názor. keď si niečo myslím, väčšinou sa za to nehanbím 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre