Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

potokin
9. feb 2011

ahojte baby ja som rodila v trencine a nemala som ziadne problemy. cely porod prebehol uplne v poriadku a da sa povedat ze na prvorodicku aj celkom rychlo. 🙂 sestry zo sestonedelia si nemozem vynachvalit boli velmi mile a prijemne. kedze sa mi podarilo 3x odpadnut starali sa o mna a kontrolovali ako sa citim ci dost jem a pijem🙂 a na novorodenecke oddelenie tiez nemam staznosti 99% sestier tam je uplne uzasnych. az na jednu nemilu skusenost si naozaj nemozem stazovat 🙂 🙂 🙂

giza
10. feb 2011

@potokin - jej uz si doma? pekne...ozaj rychlovka 😉 🙂

janette4
10. feb 2011

ahojte.Tak pridám aj ja svoju skúsenosť.
Rodila som presne v ten deň ako @potokin a presne ako ona som maximálne spokojná.Personál na pôrodnici bol fantastický,rodil ma dr.Kopčan,takisto sestry boli milé,ochotné.Na šesťonedelí som bola tiež veľmi spokojná so starostlivosť,takisto s novorodeneckým oddelením,až na jednu výnimku,ktorú spomínala potokin,ostatné sestričky a lekárky boli v pohode.
Som naozaj rada,že som sa rozhodla pre túto pôrodnicu a banujem,že som tam nebola už pri prvom pôrode.

josie3331
10. feb 2011

a o akej jednej skusenosti obe hovorite?

potokin
10. feb 2011

@josie3331 ide o cisto jednu sestricku ktora mala sluzbu poslednu noc co sme boli v porodnici. nebola prave najmilsia pri vysvetlovani a jednani s ludmi ale ozaj cest vynimkam lebo vsetky ostatne sestricky boli velmi mile a zlate

giza
10. feb 2011

@kaktusik007 - inak s tou JISKou od 28 tt. to neni celkom take hop-sup, nepoznam ziadnu maminu ktore si tym presli ze by porodili tu a mali to tak poriesene jednoducho ako to opisujes, vsetko sa posiela do BA pokial sa da...

giza
10. feb 2011

VSETKYM VAM TU PRIDAVAM LINK NA HODNOTENIE PORODNICE JE TO NOVE!!

http://tehotenstvo.rodinka.sk/?id=sprievodca-po...

kaktusik007
11. feb 2011

@giza nestras 😉 ale ja viem ze deticky v 34tt uz si v tn nechali, o skorsich neviem, nastastie to nie je take caste....

giza
11. feb 2011

@kaktusik007 nestrasim, to by som si nedovolila - dokonca 31tt iste odviezli do BA aby tam porodila - kamoske v laktacnom poradenstve 😉 a v 28 tt. rodila i nasa pribuzna v BA - to ide vsetko sekciou vacsinou ak sa stihne - ale uz ked ju prevazaju tak je tam nachystane co ma byt, potom to ide rychlo...
Verim ze stat sa moze ze i tu nejaku takto, ale minimalizuju...

kaktusik007
11. feb 2011

@giza tak jasne, detska fakultna je detska fakultna.... 😉

janette4
11. feb 2011

@kaktusik007 jej,ty už máš 32tt 😨 🙂 krásne ti to ubieha.Inak aj 32tt si už nechávajú v TN,kamarátka porodila v takom tt a ostali tam.

kaktusik007
11. feb 2011

@janette4 ono je to o zdravotnom stave babatka si myslim 😉 s tym presunom... co je logicke....
a ano... uz som 32tt... uz mi pomaly rodicovska dovolenka konci.... a huraaaa na matersku!!! 😀 😀 😀

shira_
11. feb 2011

@kaktusik007 to ako máš tie deti naplánované?? presne po roku?? 😀 😀

kaktusik007
11. feb 2011

@shira_ ano 😉 ale nebudu tak... prvy siel akutnym cisarskym, takze druhy pojde hned ako skoncim 38tt, nebude sa cakat na 40tt 🙂

shira_
11. feb 2011

@kaktusik007 fuha tak držím palce!

kaktusik007
11. feb 2011

@shira_ 😉 diky

giza
12. feb 2011

@kaktusik007 drzim palceky - hlavne nech ste zdravi... 😉
k tomu presunu este sa opytam - kto ma oci a vidi dopredu ako je dietatku v brusku? mas pocit, ze sonom vidia a vedia vsetko? ved tam sa mozu pomylit a vzdy upozornuju kazdu maminu vopred, ze je rozdiel na vahe aj do 0,5 kg ku koncu (pisem o klasickom sone).. kamoske nevideli ani ze dieta nema ruku a ma razstep pery spolu s vadou srdca - tak kto by si dovolil z personalu u nas v 30tt len tak nechat rodit na zaklade toho ako vidia, ze sa babatku asi vodi v brusku a potom zistovat realitu po porode v akom stave je dieta 😖 😖 😖 ???- jasne, ze sa mamicke podaju na dovivijanie pluc dietatku latky a padia do BA (aj sanitkou) - je to ine ak uz pride a neda sa zastavit porod a ani nicim oddialit, vtedy a iba vtedy ju tu ponechaju a pozera sa az po porode na stav dietata pre presun + ako pise @janette4 ten 32tt uz je realnejsi u nas zvladnut...
zazila som maminu takto v 36.tt v PB, ktora vedela ze bude cisarsky a nesla do TN, naco dieta sem previezli a pre nu nebolo miesto - vobec to nemala "ruzove" ☹ - ale z velkej casti si za to mohla sama...vedela, ze v PB jej dieta v danom case nezaopatria a nesla do TN - riskla to...

zahrika
12. feb 2011

@giza ja som v nemocnici so zlcnikom, snazim sa to nejak ustat, odstriekavam mlieko, mam strasnu smolu, som plakala ked som od maleho isla.. nechces ma prist pozriet ked budes v porodke 🙂 ?
Som z toho hotova, budem tu min do bud.piatka, neviem co a ako s mliekom pocas operacie, ta ma caka v utorok. Mam ja peknu smolu ☹

dahlia23
12. feb 2011

@zahrika držím palce, aby si to všetko čo najviac v pohode zvládla, nezávidím ti, muselo to byť hrozné, ísť od malého preč ☹ a keď náhodu aj po návrate mliečko nebude, nezúfaj si, hlavne, že Ty budeš v poriadku a opäť doma s maličkým 😉

giza
13. feb 2011

@zahrika -pocuj ale da sa dojcit aj dalej, mam tam rodinu vzdialenu skusim vyzistit ako to funguje v TN -idem na to

giza
13. feb 2011

@zahrika no tak skoro nevyzistim nic (je nedela, kto vie ako pracuje, ci je niekde s rodinkou ten moj znamy), ale to co odstriekas by si nemala vylievat, pokial oni nepovedia inak ( tipujem ze povedia - je o tom niekde clanok ze sa to da sklbit cele : http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/25/prerus...) - uvedomila som si ze ty nedojcis klasicky ak si dobre pamatam tvoj opis ..vcera ked si mi pisala tento prispevok som prave dosla k porodu - bola som tam do 21,30 hod. ale i tak ja nemam vtedy cas k tebe odbehnut...to len takto keby som sa vybrala - co sa mi teraz pocas prazdnin deti asi nepodari....mala si zachvat? bude to laparoskopicky? napis viac do IP ak sa ti da - zdravie je dolezite - mysli na to ako sa co najskor dat do poriadku , nech si pri Simonovi cim skor - potrebuje ta, ale hlavne zdravu!

giza
13. feb 2011

@zahrika dovolala som sa mu, vie presne o tebe - vraj je to hlavne o tvojej psychike a maju ta robit uz v pondelok? (presne asi nepamatal)... V kazdom pripade ako som uz pisala, je treba mysliet pozitivne ( je to tazke) na uzdravenie a skory navrat domov k syncekovi ... Nepaci sa mi ten system, ze ste od seba ak by ste plne iba dojcili a dieta by odmietalo flasu ( ako tomu bolo aj u mojich dvoch dcer)- co potom? Ja by som si v takom pripade dieta nedala zobrat ani za svet - pribuzny to bral ako vsak mu das z flase a odsavas si a nabehnes hop-sup na vsetko spat, ked sa vratis domov - no tak toto hop-sup neni, vraj aj toto je o psychike a ja viem, ze to neni len o tom (moj prvorodeny je toho dokazom a ako laktacna sa s tym stretam tiez casto, ze to neni veru hop-sup)... 😕 fuu to by bola diskusia na dlho s nim - mozno niekedy ... 🙄 Zmyslanie pokoleni u druhych tazko ovplyvnim, obzvlast ak su v tom i nadalej ziveny / "krmeny" kto vie kym vsetkym, ci cim vsetkym...to co plati u jedneho, nemusi zakonite i u druheho...vsetci sme jedinecni...

shira_
13. feb 2011

@zahrika tak to mi je ľúto aj za teba ☹ ☹ hlavne nech ti to dobre dopadne a rýchlo..dokelu 😠 aby si bola čím skôr doma
moj už ani cumel ani fľašku nedokáže použiť, raz som to skúšala ked mi doktorka nakáza glukózovú vodu proti žltačke. jeden pokus mi stačil, skoro sa zadrhol chudák tak som mu nedávala. a predtým z toho normálne pil 😲 tak neviem, ako by sme to my poriešili...

dahlia23
13. feb 2011

@giza mne malý nechce ani cumel, ani flašu... vôbec si neviem predstaviť, čo by bolo, keby ma museli niekam akútne zobrať. ozaj, dá sa nejako brániť? dá sa nejak si to dieťa "vyžobroniť"? neexistuje fakt spôsob ako by mohla byť hospitalizovaná matka so svojim dojčeným dieťatkom? akože Juraj je už veľký, ale Šimonko je mimčo mimčovité... 😒

giza
14. feb 2011

@dahlia23 malo by to ist, podla zakona ta nemozu odtrhnut od dietata, lenze podla dalsieho nemusia mat podmienky preto aby bolo dieta s matkou na chirurgii ( obe su napadnutelne - takze vzdy sa nieco da poriesit) jestvuje oddelenie na chirurgii kde lezi matka ako doprovod k dietatu co je tam hospitalizovane, tak preco by si tam takto nemohla byt ty ako matka s dietatom, len s rozdielom ze ty si ta operovana? poznam take maminy co by si to vydupali, inak by podali zalobu... ale detailne som sa takym nemusela zapodievat - no na nete najdes vela veci okolo tohoto a aj ludi co ti poradia ci pomozu... (pisem ale o plne dojcenom dietati!!)

giza
15. feb 2011

takze dievcence
@dahlia23
@shira_
neni to vobec take jednoduche u
@zahrika - som zvedava ako to cele dopadne - v napati budem cakat info - uz aby mala po vsetkom 😔 😵

zahrika
17. feb 2011

@giza no tak konecne mam verdikt.. B.Bystrica dopadla ok, zlcovody nemuseli riesit, su volne, cize konecne som zajtra v programe na operaciu. Uz nech to mam za sebou.
Nakoniec ako som si rozkazala toho maleho doniest, tak mi to padlo super, drzala som sa dobre, neskutocne sa zmenil, to bolo neuveritelne, mala som pocit ako by mi ho ukradli, take vnutorne hrozne to bolo..Strasne pribral, 2 tyzdne urobia vela, ma nove gesta a ja sa citim byt mimo hry.. Ale co je neuveritelne, som si ho ponosila a ked navsteva odisla tak som prvy krat odkedy som tu mala flak na koseli na prse.. isla som vytiahnut a bolo 40ml!!!! Den pred tym som dala uz len 20.. A odvtedy kazdy raz vytiahnem 60Ml 🙂 🙂 🙂
Neuveritelne co dokazu hormony a psychika, a stacilo ho len vidiet! Mala si uplnu pravdu..
Inac antikoncepcia zabrala, menzes neprisiel.. Zatial vsetko podla planu a aj moja nalada je uz lepsia. DAKUJEM !

zahrika
17. feb 2011

@dahlia23 teraz ked som tu viem,ze by som to len tazko zvladala tu s malym, je to skoro nemozne, su to hrozne stavy, operacia ziadna sranda, koliky tiez bez srandy, stale mas lieky cize kojenie tiez nic moc.. je to trapenie dietata. Uz som mudrejsia, i ked odlucenie neskutocne boli. R

chovancova27
18. feb 2011

čaute kočky, tak ja som minuly tyzden porodila v pôrodnici TN chlapčeka. Som maximálne spokojná s personálom, či už pôrodnickým, detskými sestrami, všetky boli super, ochotné pomôcť. Rodil ma dr. Hlaváčik, odborník, moc nám pomohol. Takže TN kedykoľvek znova🙂

giza
18. feb 2011

@zahrika - to som rada, ze pomohlo, ani nevies ako 🙂 😵 - je mi luto, ze ani len ti kompetentni nevedia o takychto zakladnych veciach i ked to by bolo dobre aby ovladal kazdy jeden z nas ako je potrebne vediet aj len dychat, pit, ci jest...raz darmo, ked to neni vec instinktu ...
Pekne sa zotavuj, mozno v pondelok by som mohla mat okolo cestu, tak snad potom - ozvem sa keby nahodou idem, dam vediet vopred... 😉
Jasne ze maly sa meni a bude mat nove nielen gesta a ten pocit ze si out, to uz tak lahko nezmyzne (vzdy budes citit to ako si to mohla mozno inak a take tie pocity co vsetko som zmeskala - no trapit sa preto by bola obrovska dalsia chyba!), no rychlo sa do tych kolaji dostanes/zabehnes az s nim uz budes doma 😉 a bude to opat ok... To ze si to nebude pamatat je len take male + pre povzbudenie psychiky - hlavne je si to navzajom vynahradit ako to len pojde 😵 😵 😵

@chovancova27 - Gratulko! hod svoje skusenosti aj do hodnoteni porodnic na babetku 😉 - pekne sa opatrujte 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre