Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

vrn
23. feb 2011

Ahojte, neviete ci je v TN aj nejaka nadstandard izba kde by som mohla byt ubytovana s rodinou? Prvu dcerku som tiez rodila v TN a bola som celkom spokojna (tiez az na jednu sestricku), chcem aj druhe dieta ale uz by som uvitala keby tam mohla byt starsia so mnou....... jasne ze aj s manzelom. Nebyvame v TN, ale v Nitre, tu vsak rodit urcite nechcem. Sice v TN mame babku, ale myslim ze by bola aj mensia ziarlivost keby sa necitila taka odstrcena ze mamina zostava s babatkom v nemocke a ona ide s babkou po navsteve domov....... dakujem za odpoved.

vrn
23. feb 2011

OK, diky za tu linku na tehotenstvo-rodinka, zodpovedalo to moju otazku. Uz len to nacasovat tak aby bola izba volna 😀 😀 😀 A hlavne tentokrat svoj porodny plan vytiahnem a prediskutujem, mali ste ho niekto? Ako ho na porodnici prijali? Posielam na inspiraciu http://dojcenie.wordpress.com/2011/02/17/aj-tak...
Verim ze az na to rodenie do vody sa bude dat vacsina zrealizovat aj v TN 🙂

lienka55
23. feb 2011

@vrn boze vrn sledujem tuto temu od uplneho zaciatku,ako dnes si pamatam ked si rodila Lydiu.A uz budete mat druhe babatecko,gratulujem. 🙂

shira_
23. feb 2011

@vrn no, pekné to je, len nie vždy to prebieha tak, ako by si človek predstavoval ☹ nemyslím tým na personál, ale na priebeh porodu..mne osobne nakoniec už bolo všetko jedno, len nech je malý vonku a obaja sme v poriadku. úprimne, už mi bolo jedno akým sposobom a porodný plán by bolo asi to posledné, čím by som sa oháňala. napriek tomu to boli najkrajšie chvíle v mojom živote, moj manžej si ich odžil celé so mnou "v plnej kráse" a napriek tomu, že to bolo úplne ináč ako som si predstavovala, teším sa ďalší porod v trenčíne, aj keby to malo znova byť také isté...pretože som tam ani chvíľu nepochybovala, že to dobre dopadne, personál bol skvelý - doktori aj porodné asistentky a celé to bolo super.. no len v tomto prípade by som tam staršie dieťatko nechcela, radšej až po všetkom, na izbe.

dominka11
23. feb 2011

@vrn gratulujem k druhemu tehu 🙂 neviem, či si pamatas, písali sme si pred porodom..

dominka11
23. feb 2011

@vrn a v TN je už nadstandardna, robili ju ked som tam bola a tuším už je aj druha hotova.

kinka555
24. feb 2011

ahojte, za 2 mesiace sa chystam rodit v TN, chcela by som sa spytat ci si mam pre babätko brat so sebou vecicky alebo staci doniest vecicky iba pri odchode z porodnice? A dostanem nemocnicnu nocnu koselu alebo mam mat svoju? V mojom okoli tam uz dlhsie nikto nerodil tak neviem co si mam vsetko nachystat... ☹

tatanya
24. feb 2011

@kinka555 vecicky pre babatko tam dostanes, staci si dat potom doniest vecicky, ked budes odchadzat domov... a erarnu koselu tiez dostanes, pokial si nechces dat svoju... 🙂

giza
24. feb 2011

@kinka555 -poslem ti zoznam ? napis do IP svoj mail 😉 - koselu odporucam najskor iste ich si dat, babatku veci staci az pri odchode (skor by si sa s tym natahala)
@vrn - Veronika rodila v TO a to je obrovsky rozdiel, u nas mat na sale pred porodom nemozes dieta ( neviem ci sa ti nieco take podari ak si to budes zelat, som v tomto skepticka) - ale hned potom ako ta zasiju a osetria i babo, tak to iste mozes 😉 (musite byt ale v poriadku - verim ze budete 🙂 )

kinka555
24. feb 2011

@tatanya dakujem 🙂 uz by som sa chcela zacat pomaly chystat aby ma potom nahodou nieco neprekvapilo.. a nevies nahodou kolko sa plati za epi?

giza
24. feb 2011

@vrn este dodam, ze je mozne aby cakali kym porodis ( partner a dieta) v navstevnej miestnosti a odtial ich uz sesticky zavolaju ked bude po vsetkom

kinka555
24. feb 2011

@giza poslala som ti ten moj mail, dakujem 🙂
aj ste mali niektora manzela pri pôrode?

giza
24. feb 2011
giza
24. feb 2011

@kinka555 nielen manzela, mnohe cele rodinky 😉 a aj mna...pozri sem:
https://sites.google.com/site/mikidula/

kinka555
24. feb 2011

@giza jeej tak to zas celu rodinu tam mat nepotrebujem 😀 moj manzel by rad isiel k pôrodu, cele tehu preziva somnou, bol by rad aj pri pôrode. Bude to nase prve dietatko tak uz sa nevieme dockat 🙂

babula
24. feb 2011

@vrn ahoj,podla toho co viem,tak manzel tam moze by s tebou cely cas ale mala nie.mne cas tiez rychlo uteka a za chvilu pojdem rodit zas do tn,tak dufam,ze vsetko bude ok

vrn
24. feb 2011

Ahojte, dakujem za gratulacie, normalne neverim ze si na mna pamatate 😀 😀 😀
Shira, uplne s tebou suhlasim..... mala som porodny plan, ale aj tak vsetko prebiehalo inak ako som si predstavovala a bolo mi vsetko jedno, len nech je to uz za nami. Ale bola som velmi rada ze tam bol so mnou manzel, cele si to odmakal so mnou, pocas kazdej kontrakcie mi masiroval chrbat cim mi neskutocne uvolnoval bolesti.
Porod trval dlho podla mna aj kvoli stresu ktory som si vtedy vobec neuvedomovala, velmi pomaly som sa otvarala, davali mi 2 vyvolavacky a potom uz aj injekciu od bolesti. Po pusteni plodovej vody, ako aj pri samotnom finale ked som mala tlacit mi kontrakcie vzdy prestali.... Bola som po 15 hodinach tak unavena ze som uz ani nevedela poriadne zatlacit, v podstate mi dcerku vytlacila sestricka. Asi aj kvoli tomu mala na hlave velky hematom a z toho mierne nasledky, chodili sme kvoli tomu rok na neurologiu a rehabilitacie, cvicili sme vojtovku, ale uz je vsetko ok.
Dcerku pri porode mat nechcem, len som uvazovala ze na izbe by boli so mnou ubytovani. Len neviem ci by potom mohli chodit aj von na prechadzky, mala je velmi ziva a urcite by 4 dni v 1 izbe nevydrzala. Takze mozno nakoniec bude lepsie ju na vsetko vopred pripravit, trosku stresu bez mamy prezije, ved to budu len 4 dni (dufam) 🙂
Tuto porodnicu som si opat vybrala prave kvoli tomu ze splna velmi vela mojich podmienok, od manzela pri celom porode aj po porode, volny pristup do sprchy a tepla voda aj v noci, fitlopta, prilozenie babatka hned po narodeni, volne navstevne hodiny a pod. V Nitre na vacsinu z toho hned zabudnite.
Ozaj, rodili ste niektora na porodnej stolicke alebo vaku? Vraj to tam maju.... porodne kreslo v oranzovej sale mi teda vobec nevyhovovalo, hlavne mi vobec nepomohlo ked som si mala drzat kolena, tak som nevedela zatlacit 😠

vrn
24. feb 2011

Giza, ty robis dulu? Super ze to uz praktizuju a v TN nemocnici.... asi aj o tej stolicke vies viac, ze? Aj na tie brusne tance pre tehulky si ma navnadila, uz roky tancujem, len pocas tehu nie, teda teraz to uz ma aj dalsie dovody..... ale normalne si ma navnadila, dufam ze sa mi s tebou podari stretnut ked budem v lete dlhsie v TN, pred porodom......

lienka55
24. feb 2011

@vrn ale pamatam. 😀 😉 neuveritelne ze mala ma uz dva rocky,akoby to bolo vcera. 😉

shira_
24. feb 2011

@vrn aj ja si myslím, že ten moj porod ovplyvnil podvedomý stres, aj ked vedome som sa na porod tešila a zo začiatku som sa tešila aj kontrakciám, že už prišli a čoskoro budem mať bábatko v rukách. ten pocit ked ho položia na brucho je úžasný. myslím že dula je fajn nápad, porod je o psychike a ked odíde psychika, podla mna možu byť kontrakcie hrozne silné a časté ale nepomože to. tiež som sa neotvárala a ani sa nečudujem, bola som už v jednom kŕči celá... dula je duchom prítomná a má triezvu hlavu na rozdiel od rodičky a to je doležité 😉 ten porod v topolčanoch je nádherný, škoda len že musíš bojovať proti niekomu na sale, aby to takto prebehlo. ja len ticho závidím.. ale v dobrom.

giza
24. feb 2011

@vrn ano robim dulu, uvidime do kedy ...som i laktacnou poradkynou, no na roming in ani ine oddelenia nema nik z nezdravotnikov vstup povoleny (iba do tej nadstandardnej izby, ktore su dve 😉 - no stale obsadene 😖 )...

Samlik maju - treba si poziadat na vypudzovaciu fazu, pri ktorej bol ochotny rodit pan MUDr. Walenfells (za co mu tu neskonale dakujem) - zial okolite sestricky a PA nechceli (v inej smene mohli byt ochotnejsie a nemusi zase suhlasit sluzbukonajuci lekar - nemaju este velku prax v tejto polohe, no ochota bola) a mamicka potrebovala iba ich navigaciu pri tlaceni a viac casu na oddych (bola uz naozaj dost vycerpana)...
O vaku pocujem po 1x, no je to asi ako i s rebrinami, ktore uvadzaju ze maju, no neviem kde 😀 ...malokedy ponukaju veci naviac, vraj aj masaze - este sa mi nestalo - mozno vec casu PA a keby mna nemala mamina tak snad pomasiruju ...

Brusne tance su fajn, je zaujimave, ze v BA praktizuju a su ziadane a u nas to nejak dost ohovaraju, ze ako by sa nemalo - ja vravim, ze vsetko s mierou je dobre (aj plavanie, beh, tanec, ..) a Mirka je sikula co ma sama dieta, tu mieru iste pozna lepsie ako sestricka ktora robi cvicenie pre tehotne a sama si tym nikdy nepresla 😒 (ja ako netehotna som mala dost pri jej cviceni 😝 )... tak smelo do toho 😉 - gravidjogu vraj podla zaujmu rozbehnu tiez tu (treba sa pytat pani Hamříkovej): http://www.kuko-trencin.sk/?show=akcie

potokin
24. feb 2011

@vrn ja tiez mozem dulu velmi odporucit najma gizu🙂 bolo uzasne mat takeho cloveka pri sebe doda odvahu a vie co a ako mne to velmi velmi pomohlo 🙂 ziadny problem pri porode skor velky klud teda aspon pre mna 😀 ale naozaj mozem si len chvalit 🙂

vrn
25. feb 2011

Hm, Walenfellsa si pamatam asi 2x z kontroly a potom z vizity, vyzeral sympaticky 😀
Giza, o laktacnom poradenstve som rozmyslala aj ja, neskutocne kolko zien ma po prichode domov problemy s kojenim a nikomu nic nepovie, trapia sa a vzdaju to! Nastastie jedna kocka v Nitre sa na to uz dala, nebol tu nikto, okrem plne vytazenej sestricky co robi prednasky pre tehotne a aj cvicenia pre ne tu nikto nebol. Ja sa na to poradenstvo este necitim, asi neskor, ked bude druhe babo trosku starsie. Ale tvoja kompletna ponuka pre tehulky je uzasna.
Normalne ste mi dali chrobaka do hlavy...... myslela som ze najlepsi pri porode je manzel, pozna mna najlepsie, masiroval do odpadnutia, ale predsa len aj on to prezival so mnou prvykrat tak bol asi v rovnakom strese ako ja 😀 😀 😀 Dula ako skusena moze dodat viac pokoja a dovery vo vlastne schopnosti. Uz zacinam o porode trosku rozmyslat, prave kvoli tomu minulemu nepostupujucemu porodu, vyvolavackam, a nakoniec som 3x neuspesne zatlacila a "odmakala" to za mna sestricka..... rada by som to teraz zvladla lepsie. Len dufam ze nebude zasa 4kg slonik ako Lydka 😝

vrn
25. feb 2011

Lienka55, drzim palce, mas to za par!

giza
25. feb 2011

@potokin -dakujem o chvilku aj osobne, tesim 😵

@vrn - keby veril tomu co pises aj pan riaditel nemocnice to by bolo super !!! - radsej to nebudem rozpitvavat tu, negativa nie su dobre - viem len ze som rada ze je tam kde je a nesaha radsej do coho uz nemusi 😖 (a nech to tak i ostane)
Ano robim v tom tak sirokospektralne a tuzim si este spravit ceritifikat z masazi novorodencov - uvidime... zial uplatnit to v praxi u nas znamena mat zdravotnicke minimum a to ja nehodlam - takze spolupraca veelmi biedna a pozachrbat, co sa v dohladnej dobe nezmeni a preto uvazujem ze si dam pauzu - no je to akoby ste sa odtrhali od niecoho co vas naplna a to boli...bude to tazke ak nastupim do prace a nebudem to moct vobec vykonavat alebo len minimalne ☹ Drzim palceky ak sa do toho pustis, naozaj NR nema skoro nijake pokrytie a jedna na to ozaj nestaci, my sme tu 4. a len tak tak stihame - co pan riaditel popiera - sme len cintlavky 😠 .. a on ma uzaasne laktacne, sam by mohol take robit... 😀

@kolumbia - prosim kto tu spominal tu vinu Chlapeckovu s tym vyterom ? pamatas? a aj ty si mala od neho taky "bohemsky" odchod ako ja?

lienka55
25. feb 2011

@vrn veru za par,ani mi nehovor,strach je vacsi ako pri prvom. ☹

janette4
25. feb 2011

@vrn to kreslo v oranžovej sále nevyhovovalo ani mne.ja som mala dosť roboty tlačiť a nie si ešte tlačiť hore kolená,to robil manžel.keby som ho tam nemala,neviem,ako by som si ich držala,lebo rukami som sa držala za konštrukciu postele.potrebovala som sa do niečoho zaprieť,aby som mohla tlačiť a nie si ešte kolená držať.

shira_
25. feb 2011

@giza mrzí ma ten postoj vedenia nemocnice voči tebe alebo celkovo voči takejto forme pomoci, či už sa jedná o duly alebo laktačné poradkyne. je veľmi ťažké nenechať sa odradiť od takejto prospešnej práce, pokiaľ stále prekračuješ polená pod nohami 😠 ty predsa od nemocnice nič nepotrebuješ len dovolenie..a nerobíš žiadne zásahy do ich chodu a do ich práce😠 😠

giza
25. feb 2011

@kolumbia - uz viem kto to bol nasla som ju
@erytrea - ahoj iste si spominas na to ako som si tu zastala dr. Chlapecku (pre ozivenie aj ostatnym viac tu): https://www.modrykonik.sk/forum/porodnice-a-doktori/porodnica-v-trencine/

je mi luto (ci tak mi treba), zial som dalsou (patria tam dalsie 3 zeny, ktore poznam osobne za poslednych 1/2 roka, kto vie kolko ich je v skutocnosti), ku ktorej sa zachoval ako sa zachoval a nehodlam to nechat si pre seba.... pan Dr. Chlapecka ma za sebou asi nejake nasledky (psychickeho vypatia, ktore by si mal ocividne riesit v inych ordinaciach a nie ako je ta jeho -gynekologicka) a vybija si ich hlavne ak sa rozhodnete opustit jeho ambulanciu! Doslova ma vyhodil ako "prasiveho psa" zato, ze som mu slusne podala ruku (co "opatoval" ukazovakom na dvere) a podakovala sa mu za cele tie roky co sa mi venoval a ze som s nim bola spokojna, viac mi nedovolil vysvetlit ( neodisla som so ziadnou vycitkou voci jeho osobe, vsetko bolo za dobre a k mojej spokojnosti ...poznam jeho svokrov - sla som do inej ambulancie len koli jeho "ohromnej" sestricke = jej neschopnosti +dlhej cakacej dobe aj pri objednani, ktore si ozaj nemozem dovolit uz len z dovodu poctu deti co mam doma + sla som k lekarovi, ktory mi pomohol v zivote nie raz a je mi dobrym priatelom nejaky ten rok a az teraz zacal ordinovat - nemenujem schvalne kto to je, len ze vypomaha pod Dr. Jankovskym..
Takze za moje zastanie si ho tu (za dobrotu) na zebrotu 😖
- asi nema ciste svedomie, ked automaticky pri odchode spadam do skupiny podrazaciek 😖 😎 - no darmo... pravdepodobne nas bolo ozaj vela, ked sa ma aj sestricka pytala, ze ci pan Jankovsky si robi nejaky nabor v nemocnici - pritom s panom Jankovskym som sa v zivote predtym nerozpravala (ak tam neratame pozdrav a vypisanie novej karty v den odchodu od Chlapecku) ... 🙄
Rada pre tie co sa pokusia o nieco podobne - radsej nedakovat 😉 - bez reci odist prec...
Som rada, ze moj druhy najhorsi den v zivote je za mnou 😔 (ten pocit potupy je naozaj neopisatelny ☹ )
A to naozaj komunikujem s roznymi lekarmi...

giza
25. feb 2011

@shira_ pritom staci podpisat dohodu o mlcanlivosti, vybavit si zdravotny preukaz a spytat sa na izbe za pritomnosti inej matky ci tam smiem byt /ci jej to nebude vadit a to je cele... ale chce to cas a pevne nervy, kopu spravnych argumentov v pravu chvilu, no hlavne aj ochotu z druhej strany... mozno sa najde niekto co si otvori usta bez strachu a nahlas, bez toho aby riskoval nieco viac ako ja a vydobije si to podobne ako sa to podarilo babulke (dufam, ze coskoro uz vide clanok s jej postupom )...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre