Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

giza
5. mar 2011

@erytrea 🙂 - budem sa tesit... na zdravi sa mi to uz mozno tiez podpisalo - len si to zatial nepripustam 😔 som ten typ co najskor vyni seba a az potom druhych, lebo neznalost neomluva - je to tak skoro so vsetkym v zivote a za chyby sa pyka 😒 zial...alebo chvala panu? aspon sa poucime..

@bambibam prid (no najskor budte fit - ta pliaga je ozaj hnusna) - bolo fajn, zvrtlo sa to na hackovanie a na buduce to bude strikovanie ale to ja nemusim vobec 🤐 ... tak nech pokecame, vzdy je o com a myslim ze pride i kolegyna co studuje za dulu ale uz je laktacnou...

giza
9. mar 2011

Nejak ste stichli - nikto nic nove? Na koho sa mozem v piatok tesit? Pridete niektora?

lienka55
9. mar 2011

@giza ja pridem ,ale dufam,ze uz do porodnice. 😀 😀 😀

sofia24
9. mar 2011

Ja som rodila v TN 2krát.s 9 ročným odstupom.Posledný krát ma milo prekvapila rekonštrukcia porodných sál.A čo sa týka prístupu samá chvála.Stretla som sa s láskavým prístupom,ochotou či už na porodnej sále ako aj na novorodeneckom oddelení.

shira_
10. mar 2011

@giza ked sa dáme dokopy, prišli by sme možno na výlet do mc aj my..s touto sadrou je to fakt o držku navyše posledné dve noci sa tomáško budí každé dve hod aj plače. zakaždým chce papať, mliečka je dosť, v tom problém nebude, pekne pije, aj sa upokojí, zaspí, len potom sa zase zobudí a pučí, asi ho bolí bruško. muž pomáha tak sme hore komplet všetci. kým konečne zaspí a potom kým zaspíme my už zase treba vstávať. nekakal od soboty, prdí ale býva nespokojný...

mnamko
10. mar 2011

Ahojky,
chcem sa opýtať v ktorej fáze pôrodu môže byť už muž so mnou?
Bude od začiatku alebo môže prísť až tesne pred pôrodom?
Ďakujem za odpoveď

shira_
10. mar 2011

@mnamko na vzdychárni nemože, až na porodnej sále. lenže mna dali na sálu už ked som bola na 4cm a boli sme tam spolu s mm dalších 9hod a 2 hod po porode. takže vlastne v tom najťažšom bol pri mne, to bolo super. ale toto asi nie je pravidlo, závisí od okolností a porodu.

mnamko
10. mar 2011

@shira_ diky,tak som zvedavá

zahrika
10. mar 2011

@shira_ tak ja som este stale v nemocnici ☹ ☹ ☹ ☹ smola to velka fakt, ja uz som zufala, maly mi rastie a ja ho nevidim 😢
ked ti poviem az ako som dopadla a co sa tu so mnou robilo, neuveris.. tu ja uz lezat isto nepojdem.

shira_
10. mar 2011

@zahrika to nemyslíš vážne ☹ to je celé zlé dokelu 😠 😠 som si myslela že si doma a všetko ok ☹

giza
10. mar 2011

@lienka55 - tak tak 😀 - drzim palceky 🙂

@shira_ nie som v mc v meste - som v RC na Juhu - rada ta uvidim, kakanie u plne dojceneho dietata ktore je starsie ako 6. tyzdnov neries ak to bude aj 34 dni 😉 ...pokial puka je to v poriadku o to sa neboj a to preco je nespokojny moze byt rozne, takto zatial tapam=netusim... ci mu viac nechybas a neche ta viac citit - neviem...

@zahrika - daj vediet az budes doma viac o tom cim si si este presla okrem toho co uz viem 😔 ... dnes som studovala ako sa to da rozbehnut aj ak uz ste boli odluceni od seba a ty uz mozno nemas ani tu kvapku ... no neviem ci budes mat po tom vsetkom este energiu na to ☹ ...moja, vyzdrav sa cim skor !

@mnamko nezalezi iba na naleze, je to aj od toho kolko este zien rodi a tiez ako rychlo napreduje tvoj porod - je viac okolnosti (aj co vidia na CTGcku) a tak odporucam ist do porodnice ozaj az ked uz budu ustalene silne kontrakcie tak kazdu 3.-5. min. u prvorodicky alebo ked odtecie plodova voda (do 3. hodin)... v tvojom pripade pri tych kazdych 5-7.min. kedze si viacrodicka 😉 (ale po tolkych rokoch akoby si sla po 1x) - pozeram, ze uz mas pekne velke deticky - ako to beru? vyzeras na fotke mlado 😵

zahrika
10. mar 2011

@giza moja ja teraz riesim to, ci ma on vobec spozna a ako si vykneme,...ved to je uz ine dieta ako pred 5 tyzdnami ☹
ale predstavi si kvapka stale j, a najde sa aj 10ml. sranda.az na to ze budem este cele tyzdne na liekoch a ja netuzim po inom, len dat mu prsko.. uz bude asi neskoro 😢

giza
10. mar 2011

@zahrika jj ☹ (neskoro to nebude) len ako pises ako si na seba zvyknete...tvoje tesenie sa nan domov je neporovnatelne vacsie ako ktorej kolvek kolegyne tam pred tebou co lezali s tebou a nevedeli sa uz dockat domova - su az neporovnatelne a jedna az trapna ( ta ktoru si mi opisovala) 😖 - viem si zivo predstavit tvoju nedockavost a radost az ho budes moct vidiet, drzat - tesim sa na to spolu s tebou 😵 😵 😵 😵 😵 😵 - uz aby to bolo - kedy ides cca domov?

zahrika
11. mar 2011

@giza nemam ani sajn, ale rysuje sa to uz na buduci tyzden, podla krvi a kedy vyberu dren... ked ti porozpravam ako sme to museli riesit aby sa veci pohli, neuveris.... zajtra mam narodeniny tak donesu na chvilku na chodbu maleho, tak sa tesi jak male dieta...verim ze si zvvykneme len aby tam este bolo to silne puto ako pred tym ☹ ☹
dakujem za podporu, ja sa priebezne ozvem Este ze mi otec pozical internet a pc. napisem sms..

boryska
11. mar 2011

odporucam kazdej aby sla na predporodnu pripravu a exkurziu porodnice. potom si to bude vediet sama predstavit.

shira_
11. mar 2011

@giza viem že na juhu, zle som sa vyjadrila 🙂 mrzutý je podla mňa z toho že ho nemožem zobrať na ruky ani sa pritúliť poriadne ☹ ved aj ja som z toho mrzutá a to nie je ako zahrika, že nie je vobec pri malom, to musí byť strašné ☹ ☹ ja kým zrehabilitujem ruku, pomaly pojdem aj do roboty 😠

shira_
11. mar 2011

@zahrika zvykne si na teba, naviaže sa, uvidíš. vidím to podľa toho, že malý sa za dva dni potom, ako mi dali sadru, tak neuveriteľne naviazal na mojho muža, že keby som nekojila, ani nie som potrebná ☹ a stále na neho reaguje omnoho radostnejšie, nech sa snažím akokolvek. už vie, že ja som tá, čo ho neberie na ruky 😠

mnamko
11. mar 2011

@giza ja som si aj myslela,že pôjdem až keď budem mať tak každých 5min.kontrakcie,aby mohol byť muž hneď somnou na sále.Decká ako to berú?ani neviem vôbec sa nezaujímajú,dcéra povedala že povozí ale ináč nič,tak sa uvidí až keď sa malá narodí.

giza
12. mar 2011

@shira_ budem sa na vas tesit ak sa podari - pekne si to opisala s tym drzanim maleho -veru do jedu to je...
@zahrika - som zvedava a tiez verima ako shira, ze sa to urovna 😉
@mnamko - dobre to mas premyslene - nech to aj vide ako si predstavujes 😉 budem drzat palce

alena24
12. mar 2011

ahojte kocky, koncom aprila/zaciatkom maja by som mala tiez rodit v TN nemocnici tak dufam ze sa pridam do klubu tych spokojnych 😉 o TN porodnici som pocula len kladne nazory tak sa celkom aj tesim a snad sa nic neskomplikuje, nejake rady co sa tyka porodu v TN? chcem sa tam tiez ist pozriet niekedy tento mesiac a chodim aj na predporodne ale nie do nemocnice.

katarinajurikova
12. mar 2011

@alena24 Ahoj ja som rodila v sept.predtym pred 7 rokmi...a neda sa to porovnat.Teraz su tam vsetci mily,ochotny.Jedinu vec ,ktoru by som spravila inak je,ze by som poprosila sestru po porode,aby ma dala na izbu kde su dve postele,bola som na trojpost.a bolo to priserne,myslim jednu spolubyvajucu 😀
Tak Ti drzim palce ,aby ste boli zdravi!

zahrika
12. mar 2011

@shira_ prave preto chcem poslat vsetkych prec a byt s nim sama. on je uz naozaj velky, reaguje na vsetko, na zname tvare, chyta vsetko dava uz do pusy... no uplne ine babo.. musim mat s nim cas sama a potom to verim dame do poriadku.. trochu mlieka stale mam ale nebudem mu ho moct dat 😠

giza
13. mar 2011

@zahrika preco nie? mozno dva prve tyzdne to nebude lahke alebo mozne, ale skusit to po leziacky aspon raz za den budes moct? ci? pytala som sa na lieky typu diazepan atd...a vraj to neni vobec problem pri dojceni, ak ide o vydarenu jednorazovu operaciu ( co v tvojom pripade nebolo) ale teraz uz nebudes tolko jest liekov ako pred tym?

giza
13. mar 2011

@alena24 vela stastia

zahrika
13. mar 2011

@giza sak praveze ja idem domov s tym ze budem brat silne antibiotika ☹
takze to urcite nie a kym ich doberiem, ktovie, maly uz bude 2 mesiace bez prsa, dost dlha doba..... ale tak mu ho tuzim dat.. 😒

janette4
14. mar 2011

ahojte. @lienka55 dnes 14.3. o 0.17 porodila v Trenčanskej pôrodnicii malého Adamka:2970g,50cm 🙂 Gratulujeme 🙂

chovancova27
14. mar 2011

@mnamko Somnou bol manžel non-stop, okrem asi 20 min, keď mi zavádzali epidurál. bolo to super že bol primne stále, aj v sprche, moc mi to pomohlo

giza
14. mar 2011

@zahrika - dufam ze ta dnes pustili, ak nie tak ze zajtra to prebehne hladko a budes doma cim skor 😵 ... tie antibiotika, nech su akokolvek silne, nie su dovodom pre nekojenie ale to som ti uz spominala dnes... aj tak z pociatku nebudes hned mat tolko mlieka ...
@lienka55 - gratulko!!!

mnamko
16. mar 2011

@chovancova27 bral si aj prezuvky?

mojkamirka
16. mar 2011

Ahojte, neviem či sa dačo zmenilo v TN porodnici, rodila som tam pred 2,5 rokom, tak by ma zaujímalo čo všetko si treba so sebou priniesť k porodu, vrátane vecí pre dieťa. Nájde sa dobrá duša čo mi napíše zoznam? Dakujem velmi pekne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre