Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

adkag
20. júl 2007

lucinka ty chodis na cvicenie? a kedy a kde? ja som chodila tiez od 20tt,ale mi to dokina stopla lebo som mala zdravotne problemy,ale uz je lepsie,tak mozno budem pokracovat, len v tomto teple sa ani hnut nevladzem,nieto este cvicit.
inak o fedornakovi som to pocula aj ja,ze je hrozny a hlavacika poznam,tak mozem potvrdit tu naladovost 🙂 .

zuzana1981
20. júl 2007

Ahojte

Oli , ano partner moze byt po cely cas pri porode , ja som sa na to pytala aj mojho doktora a povedal ze je to bezne len sa zaplati 200 sk , tiez som bola zvedava ci to treba zahlasit dopredu a povedal ze nie.

Adkag, ja som sa o moznosti epi pytala vcera na poradni Dr. Jankovskeho , tiez mi spomenul ze ked nieje anesteziolog tak ho nedaju , ale ze su aj ine formy tisenia bolesti ako su injekcie , cipky infuzie. Zatial epi neplanujem, avsak uvidime ako sa to bude vyvijat.

Ja som bola dohodnuta s Dr. Jankovskym na porode , teraz sa vsak musim popytat na inych a ist za nim osobne, ja mam aj tu pupocnikovu krv zaplatenu takze hladam specializovaneho lekara na jej odber

lucinkag
20. júl 2007

Adkag, ja chodím na cvičko v stredu o 17hod do Kultúrneho strediska Dlhé Hony. Tento týždeň som nebola ani ja, lebo ani ja sa nevládzem ani pohnúť v tomto horku 😒 Ak sa podarí, budúci týždeň by som chcela ísť.

mirka21
21. júl 2007

ahojte babulky som tu prvý krát a veľmi by ma zaujímalo,moj manžel chce ísť k porodu kedy sa chodí na prípravné kurzy,kedy to mám nahlásiť svojmu gynekológovi.pa 🙂 🙂 🙂

mrenka
21. júl 2007

babule,ja som tiez na fedornaka pocula same hrozostrasnosti a potom,ked som lezala po porode este s 2 kockami na izbe,prisiel za nami doktor,velmi bol zlaty,pytal sa,preco sme mali cisaraky,super s nami pokecal,este hovorim,ze aky pohodak a to bol nakoniec fedornak...on uz v nemocke nie je na plny uvazok,robi si vlastnu prax a tam chodi uz len v nejakych hodinach... 😉

co sa tyka odberu pupoc.krvi,mne to robil lintner,ale uz by to mali robit viaceri,myslim,ze aj kopcan to uz robi...

levon
24. júl 2007

ahoj tehuľky, tak ja som 11.7. porodila v trenčanskej pôrodnici svojho druhého synčeka a môžem vyjadriť iba svoju spokojnosť. 😵 😵
Dohodnutého som mala práve Dr. Jankovského, bol fajn aj keď som ho videla všeho všudy možno 15 minút dokopy počas celého pôrodu 😉 Jednak bol pôrod veľmi rýchly a potom v ten čas tam mal fofry počas svojej služby tuším boli 4 pôrody 😉
Takže konkrétny lekár sa určite dohovoriť dá, treba len osloviť a dohodnúť sa.
Epidurál - na ten som sa informovala u jankovského,povedal že je to možné, pokiaľ bude voľný anesteziológ a podľa toho ako budem znášať bolesti. Nakoniec ma vybavil jeho obľúbenými náhradami epidurálu - už spomínanými injekciami čípkami a infúzkami....teda ja som mala len injekciu ale určite nezabrala, kontrakcie boleli na sviňu 😒 Môj pocit je ten, že sa epi dosť vyhýbajú a nepoužívajú ju štandardne, možno práve preto, že je tam stále bezplatná..pokiaľby to spoplatnili tak ako v iných pôrodniciach, určite by nebol problém 😉 No ale po bitke je každý generál a tak aj ja tvrdím, že sa to dalo vydržať 😀 😀 čo mi už iné ostalo, že??
Samotná pôrodná časť je veľmi pekná, šestonedelie je taká nemocničná klasika, sestričky boli milé a ochotné až na asi dve novorodenecké sestry ktoré sa tvárili strašne neprívetivo a naduto. Ostatné boli super.
Tak vám držím palce, nech aj vaše pôrody prebehnú rýchlo a bezproblémovo 🙂

Ozaj a z ostatných lekárov som videla len primára, Hlaváčika - bol celkom fajn,Gajdošík - taký mladunký s copíkom, tiež fajn. A chválili si maminky aj Kaščáka a samozrejme Jankovského 😉
A my sme manžela pri pôrode vopred nahláseného nemali, bol so mnou po celý čas od príchodu až po koniec, platili sme tuším 300 alebo 200Sk po pôrode...

lucinkag
24. júl 2007

Levon, gratulujem k synčekovi. Ako dlho si musela zostať v pôrodnici? Pustili ťa domov, tak ako sa hovorí, až na štvrtý deň? Nedá sa skôr?

zuzana1981
24. júl 2007

Ahojte,

Levon , gratulujem k syncekovi , ako aj za cenne skusenosti z trencianskej porodnice.

Aj sa som chcela mat Dr. Jankovskeho pri porode kedze k nemu chodim aj na poradnu , bohuzial je na dovolenke. Ohladom tisenia bolesti mi spominal to iste.

Lucinkag, ako sa dari , povedal ti Dr. uz aj nieco blizsie , ci sa babetko nenarodi skor . Ozaj, kedy ta objednal na poradnu ?

dannynka
24. júl 2007

a co poviete baby ktore ste uz po na dr.Sucanskeho????
normalne som sa pri nom aj hanbila,taky fesak,no nie...????
pri mne sa vystriedali dvaja,lebo sa akurat menili sluzby...
tak ma dokoncoval nejaky mlady copaty len som sa zabudla spytat ako sa vola...
tiez mlady pekny fesak.... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

zuzana1981
24. júl 2007

Ahoj,
dr. Sucanskeho som este nevidela , ale pocula som ze je dobrym lekarom. Aky si mala dannyka porod ,mala si aj epi a pristup ?

Dakujem.

newyorkgirl
24. júl 2007

baby tych lekarov dobrych je tam kooopec, aj tych co uz tu krv odoberaju, co sa tyka epi ako vravite, no davaju tie slavne injekcie ktore akoby veru ani neboli, mne to tiez nepomohlo ani nikomu koho poznam 😀

dannynka ten copikaty to je Gajdosik ten rodil aj mna, uuuplne suprovy 😝

dannynka
24. júl 2007

zuzi-ano je dobrym opdbornikom a aj jeho pristup ku mne bol suprovy...
a moj porod?kedze som prenasala tak si ma 8 dni po termine nechali v nemocnici
a v ten vecer mi dali vyvolavaci cipok.Do rana nic tak mi dali znova polku.lezala som tam na vzdycharni ako inventar.....A ked ani do obeda nic tak mi este vtedy zijuci primar chovanec prepichol plodovu vodu a mala sa narodila o 15-48.porod bol v pohode aj s toho dovodu ze som mala pri sebe manzela a sanmozrejme dobreho lekara a sestricky.epidural som nemala a samostatny porod trval cca45 min.Ku koncu som uz nevladala tlacit tak mi jedna sestricka zatlacila na brucho(mo mi tým pomohla) a uz to bolo.Mna museli aj nastrihovat lebo zevraj som mala kratku pupocnu snuru-dr.hovoril ze vysla hlavicka a hned sa scovala.potom to sitie bolo hadam aj hodinove....Dnes na to uz spominam len v dobrom.Gabika ma 9 a 1/2mesiaca a pohlad na nu ma presvedci ze ta bolest stala za to.Ozaj a pristup,starostlivost je 100% az na nejake dve sestricky s ohrnutím nosom.ved to si hned vsimnes ktore su to....drzim palce nech to mas bezbolestne a rychle.... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

dannynka
24. júl 2007

new-nebola som si ista niekto mi hovoril ze hlavicek a ty teraz ze gajdosik.To je jedno,bol suproví a prave on ma sil a dobre sa s nim pri tejto jeho cinnosti kecalo.....ani mi to tak neprislo.Stale sa daco vypytoval a ja som ani necitila bolest...

newyorkgirl
24. júl 2007

no u mna kecal s manzelom, ze nech mu tam cosi pekne vysije, moj drahy si drzal aj nas pokladik tak tomu bolo hej, dali mi 2 injekcie ale aj tak to bolelo fasa to sitie 😒

dannynka
24. júl 2007

no tak nejak podobne to bolo aj unas ze kecal s manzelom a vypytoval sa nas ze preco davame meno Gabika ked ja sa tak nevolam....

adkag
25. júl 2007

ahojte,tak ja som bola vcera kamosku pozriet, ma dvojtyzdnovu dcerku a porod bol v pohode,o pol 3 jej zacali pravidelne kontrakcie a odtielko asi deci plodovej vody,ale tie prve kontrakcie predychavala doma, az o 7 isla do porodnice a pred 10 uz vuypisovala smsky ze mala je na svete 🙂 . mala primara pri porode a tiez toho Gajdosika, chvalila si ich,aj sestricky,ale tiez vravela,ze ako ktore,niektore su namosurene a neprijemne. a mala muza pri porode, nemohla si to vynachvalit. inak bez EPI rodila. a rodila v oranzovej sale na tom polohovacom kresle. aj ju nastrihli,mala dost vnutornych stehov,tak to ju bolelo,lebo rodila zrovna cez tie horucavy,takze furt spotena,tak ju to stipalo,nemohli ani zastriet v izbe,lebo deticky mali zltacku a potrebovali slniecko. ale vraj ked prisla domov si robila taky kupel z dubovej kory a repika a uz je to oki. bola uplne v pohode,ciperna,stihla napiect dva kolace,kym som prisla,proste ani nevyzerala ze pred par dnami rodila 🙂 .

dannynka
25. júl 2007

adkag-trencianska nemocnica je asi zazrak... 🙂 🙂 🙂

mirka21
25. júl 2007

ahoj babenky ja som pred vyše rokom mala mimomaternicové tehotenstvo tak ma museli operovat staral sa o mna Jankovský z Kaščákom a nemožem ani krivého slova povedat podržali ma po psichyckej a fyzickej stránke velmi 🙂 teraz čakám druhé dieta a veľmi sa teším do porodnice a práve by som chcela pri porode jedného z ných sú to velmi úžasný doktory 😎 😎 😎

lucinkag
25. júl 2007

Zuzana, ja som stále otvorená iba na 1cm a tak idem do poradne až budúci utorok, to je posledný deň kedy Dr. ordinuje, potom už ide na dovolenku. U mňa to zatiaľ vraj na pôrod vôbec nevypadá 😒

U Dr.Sučanského a Dr. Lintnera som rodila prvú dcérku a boli obaja super. Celkovo tí lekári v Trenčíne sú fajn 😉

lucinkag
28. júl 2007

Ahojte kočky,
Zuzana, kde si sa stratila? Mne už včera odišla hlienová zátka, ale akosi sa vôbec nič nedeje. Uvidíme, čo bude ďalej. Pekný víkend.

adkag
28. júl 2007

luci tak to uz asi za chvilu pride,tak drzim palceky,nech to zvladnes v pohodicke 🙂

zuzana1981
28. júl 2007

Ahojte ,

Luci, tak to mas mozno uz za chvilu .
Ja som bola vo stvrtok na poradni , vyjadroval sa dost neurcito mohlo byt to byt aj do tyzdna , takze uvidime. Zajtra si ma objednal do nemocnice na prietoky a este nejake kontrolne vysetrenia. Luci , vysetruje ta aj vnutornym hmatom ? Tiez mi povedal ze som otvorena na prst.

Pocula som ze ho ma zastupovat Dr. Krkoska , poznate ho ?

lucinkag
28. júl 2007

Zuzka, ja nič necítim, tak neviem, ale po odchode zátky môže pôrod nastať síce do niekoľko dní, ale aj do dvoch týždňov 😖
Dr. Krkoška? Je ešte mladší ako Dr.Jankovský 😉 Inak si ho celkom chvália.

zuzana1981
28. júl 2007

Ahoj Lucinka ,

Dr. Krkoska chodi aj na porody ? vobec som o nom nepocula . Poznam Dr. Gajdosika, ze vraj je celkom fajn , posobil predtym v cechach.

Ja mam zatial take neurcite bolesti v podbrusku a krizoch . Ako rozpoznam porodne stahy ?

lucinkag
28. júl 2007

Hej, chodí normálne aj k pôrodom, už pred tromi rokmi chodil, keď som ja rodila prvý krát.
Mňa sa veru nepýtaj, ako rozpoznáš sťahy, pretože ja sama neviem 😀 . Ja som pri prvom pôrode bolesti nemala, iba také slabé že to bola malina, museli mi pôrod vyvolávať a od podania vyvolávačky bola malá za 25 minút na svete 😀 . Tak sama neviem, čo mám vlastne očakávať.
Bola by sila, keby sme sa v tej pôrodnici fakt stretli, že?

zuzana1981
29. júl 2007

Ahoj ,

tak to si mala dobry porod .. Tak uvidime a mozno sa aj nakoniec stretneme, to by bolo fajn.
ja ak by som do konca tyzdna neporodila idem na kontrolu , uz do nemocnice.
Ty ides este k Dr. Jankovskemu ? Zevraj teraz su viaceri Dr. na dovolennke , s pritomnych som pocula ze su tu Dr. Krkoska, Dr. Kascak, Dr. Sucansky a Dr. Kopcan...

lucinkag
29. júl 2007

Ahoj Zuzka,
Ja idem ešte k nemu v utorok. Som zvedavá, čo mi povie a na koho ma odkáže.

zuzana1981
1. aug 2007

Ahoj Lucinka,

ako sa mas ? Bola si na poradni ? Co ti hovoril a ktoreho Dr. Ti odkazal?

adkag
1. aug 2007

ahojte,myslela som na vas,ze ked nepisete,ci ste uz nahodou nerodili 🙂 .

babenky,boli ste v nemocnici na tej predporodnej priprave pre manzelov u p. Klasovej? ja rozmyslam co spravit,nam kazala prist po dovolenke, co bude ale az o 3 tyzdne,to uz budem v 38 tt a sa bojim,ze dovtedy uz mozno aj porodim,uz som otvorena na 1 prst, sice len vonkajsia branka,ale aj tak. tak rozmyslam ze zajtra by sme isli, sice len 35tt,ale rada by som to stihla,kedze chcem muzika pri porode, tak nech ma aspon matnu predstavu o tom,co nas caka 🙂

zuzana1981
1. aug 2007

Ahoj ,

ja som na predporodnu pripravu nechodila , ale aj tak manzela pri porode chcem mat , nastudoval si dostupnu literaturu , takze uvidime. Hovori sa ze zacat predporodnou pripravou nikdy nie je neskoro , aspon ked len teoreticke oboznamenie sa . A co ti poradila tvoja gynekologicka , moj sa k tomu akosi nepriklanal ..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre