Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

giza
15. jún 2011

@babula vypadlo mi slovicko "neskor" vo vete: venovat sa iba vam budem viac osobne neskor

babula
15. jún 2011

@giza ok dakujem,tesim sa na stretnutie...

josie3331
15. jún 2011

@giza dakujem za odpoved, homeopatika uz mam kupene, nastudovane a verim v pozitivny ucinok 🙂

vinyan
17. jún 2011

Co sa tyka toho strachu, tak ja viem, ze u mna je ovela silnejsi strach ako bolest. Po SC som sa trochu bala chodit, ze co ak sa nieco stane s jazvou, ale ked ma ubezpecili, ze OK, bolest akoby nebola... aj som si vzala babo o noc skor ku sebe na starost, aj analgetika som mohla v poho odmietnut. Bolelo ma to, ale viac to bolo o strachu ako o bolesti.
Ja viem, ze pre mna bude urcite dolezita pohoda pri druhom porode (chcem vaginalne po SC), tak sa budem viac sustredit na tu pohodu, aby sa porod odsypal, nezastavoval kvoli stresu a tak...

lienka55
17. jún 2011

@vinyan a cakas druhe miminko??? 😉

nikita308
18. jún 2011

Ahojte babuľky, neviete či náhodou už aj v TN pôrodnici majú skúsenosti s Dianatal gelom a či ho pôrodníci aj doporučujú???

gabika84
18. jún 2011

@nikita308 ahoj. tiez som sa na to pytala (porodnej sestry) a zevraj s tym skusenosti nemaju (snad par pripadov iba) ona sa k tomu stavala dost skepticky (nieco v zmysle, ze za vela penazi malo muziky) myslim si to iste. v com to podla mna pomaha, je to, ze vlastne posobi ako lubrikant, cim znizuje trenie pri vypudzovani babatka.

nikita308
18. jún 2011

@gabika84 veď ja ani neočakávam, že bolesti sa zbavím... tej sa akosi bojím najmenej... ja mám iné zdrav. problémy a hrozí mi cisársky a keby mi to pomohlo v tom smere ako lubrikant, že by bábätko šlo ľahšie von, to by bola pre mňa tá najväčšia pomoc... ja mám akosi z cisárskeho strach, radšej budem rodiť normálne... ale veď uvidíme... ako to všetko nakoniec dopadlo... od tej doby ako som rodila, sa už v TN všetko pomenilo, hlavne doktori, zostal tam už len Kaščák... takže ich nepoznám a ani ich názory...

paula1234
19. jún 2011

@nikita308 nemusis sa bat, je tam super kolektiv, od primara po sestricky, je to tam na vysokej urovni, dr. su mili, usmievaju sa, radi pomozu, poradia a sestricky to iste, je jasne, ze v kazdom kolektive sa najde jeden, jedna, ktore ti nesadnu, ale to sa strati pri tych ostatnych, naozaj je tam fajn, aspon ja mam velmi dobre spomienky na porodnicu, ako pred siedmimi rokmi 😉

nikita308
19. jún 2011

@paula1234 bola som tam pozrieť pred mesiacom kámošku v pôrodnici a tiež nehovorila nič zlé... bola vyškerená ako orech po pôrode... 😀 😀 😀 vlastne dr. Hlaváčika som už videla, bola som u neho na NT sone... a úplne bol v pohode... tak som zvedavá na ostatných... 😉

paula1234
19. jún 2011

@nikita308 vsetci su tam asi v takom veku od 25-40 rokov a su fakt super, nebyt mojho veku, komplikacii a problemoch pri otehotneni a pred otehotnenim, tak idem do toho este tretikrat 😉 , ale po dvoch sekciach a nie najjednoduchsich sa uz nedam nahovorit, nehovoriac o tom, ze budem mat za par mesiacov 38 😎 , i ked keby mi niekto zarucil na 110%, ze to bude baba, tak nech sa paci 😀 😉

nikita308
19. jún 2011

@paula1234 dík... tak sa nechám prekvapiť... 😉 ale do decembra ešte času dosť... 😕

miskadusko
20. jún 2011

v piatok idem na cisársky a chcela by som vedeť aké sú postupy alebo niečo na čo mám byť pripravená, po prípade nejaké praktiky ktoré by ma mohli zaskočiť 🙂 Ak niečo máte budem rada, díky

drake
20. jún 2011

baby chcem sa vas opytat ci mate niektora skusenost s tym,ze ste do terminu neporodili a malinka vam nesla do porodnych ciest a aj krcok bol uplne zavrety,ako postupuju v TN v takom pripade?zajtra tam mam ist,moj doktor ma poslal na prijem a on odporucuje sekciu,kedze mala je tak vysoko a nechysta sa ist von ☹
neviete ako je to v takom pripade v TN ?

nikita.n
21. jún 2011

@drake Ahoj, ja som bola presne tento prípad. Nastupila som do nemocnice v piatok a maly sa narodil v utorok sekciou lebo som sa neotvarala. Oni Ti daju tabletky na vyvolanie porodu a az tie ked nezaberu urobia sekciu. To je posledna moznost. Mne davali na otvorenie krcka akusi tycinku ci co to bolo, to ma sice otvorilo, ale len na jeden prst. Oni sa tam budu snazit urobit vsetko pre to, aby to islo "prirodzene".

drake
21. jún 2011

@nikita.n no zbohom ☹ ☹ ☹ dnes som tam bola,zajtra rano mam prist na prijem a vo stvrtok vyvolavaju ☹ ☹ ☹
vsak si sa musela pekne trapit v b ☹ lestiach ze?

lienka55
21. jún 2011

@drake aj ja som v jeden den nastupovala na prijem a na druhy den mali vyvolavat,ale drobec sa asi nalakal a vecer sa mi to uz v porodnici spustilo samo,takze ziadne vyvolavanie sa nekonalo. 🙂
Mozno si to Lilly rozmysli a tiez sa vypyta na svet sama bez vyvolavaciek. 😉

drake
21. jún 2011

@lienka55 vies co je sranda?ze KO SOM TO NAPISLALA SOM BOLA NA wc A PRAVE MI ODISLA ZATKA 😀 😀 😀
viem ze to nic este nznamena,krcok mam stale zavrety ,ale znamena to aspon to ze mala tlaci uz hlavickou ,asi sa tiez zlakla a sklzla 😀 😀 😀
tak budem cakat mozno sa tiez nieco samo pohne este,to by bolo fajn 😉

monda17
21. jún 2011

@miskadusko ja idem rano, ale to ti nestihnem zreferovat, že čo a ako ...

monda17
21. jún 2011

@miskadusko niečo predsa len ... ohol sa 🙂 už sa ma 2 sestričky pýtali či som oholena ...

miskadusko
21. jún 2011

@monda17 díky 😀

emusienka
22. jún 2011

Ahoj chcela by som sa opytat co budem vlastne potrebovat pre seba a dieta do porodnice lebo to nemozem nikde zistit a budem rodit v trencine...Dakujem za odpoved 🙂

kolumbia
22. jún 2011

Ahoj ,ja som rodila minuly rok a potrebovala som vlozky ktore kupis v zdravotnickych potrebach ,podlozky pre seba a dieta ,prsne tampony ,normalny veci ako do nemocnice , ja som to nemala ale zeny mali aj odsavacky na mlieko a flasticku ,mozes aj zobrat krem na prsne bradavky ,pre babo plienky jednorazove maju vyratane ze na den asi 7 kusov ,vlhcene obrusky ,vatove tycinky,ostane vecicky pre babo nech Ti donesu ked pojdes domov

gabika84
22. jún 2011
ewisam
22. jún 2011

@miskadusko Drzim palce! 🙂

miskadusko
23. jún 2011

@ewisam dakujem potom dám vedeť ako sme dopadli 🙂))

ewisam
23. jún 2011

@francheska no, s tym ze neriskuju nesuhlasim. Stotoznujem sa s myslienkou, ktoru tu v diskusii uviedla jedna mamicka (nick si uz presne nepamatam), ze je dost naivne mysliet si, ze v dnesnej dobe lekari konaju len podla najlepsieho vedomia a svedomia, tak ako im to prikazuje etika a Hypokratova prisaha, jestli se nepletu 🙂 Samozrejme cest vynimkam. Taktiez sa mi nechce verit, ze CR su indikovane vzdy, len ak ich treba...Kazda jedna doktorka rodi CR a silne pochybujem, ze vzdy je na to opravneny dovod. A nie je to z mojej hlavy, mam to od cloveka, ktory dennodenne pracuje na novorodeneckom.

ewisam
23. jún 2011

@miskadusko Ja verim, ze to dopadne velmi dobre a hrdo sa budes chvalit malym drobcekom 🙂

vrn
24. jún 2011

Ahojte, chystam sa zasa rodit v TN skoro po 3 rokoch, viete mi niekto povedat ako je to s tym porodnickym kreslom v oranzovej sale, uz je opravene? Ked som rodila nedalo sa polohovat takze som rodila ako na klasickej posteli..... a ako je to s pouzivanim porodnickej stolicky, mozem o nu poziadat napr. v porodnom plane? Tu by som fakt rada vyskusala, pripada mi ovela prirodzenejsie pri tlaceni sediet ako si drzat nohy hore a tlacit "do kopca" 😨
Ten Dianatal gel si planujem zohnat nakolko prva dcera bola velka a nastrih bol na 7 stehov, zle som sa hojila (modrina cez celu polku zadku) a doteraz ma jazva po styku boli ☹

vrn
24. jún 2011

@giza budes robit nieco take aj v juli/auguste? Urcite mam zaujem, budem sa snazit nepremeskat termin 😉 A tiez by ma zaujimali homeopaticke moznosti odburania nejakeho podvedomeho strachu pri porode. Pri prvom porode mi prestali kontrakcie po pusteni plodovej vody, ako aj po oznameni "ideme tlacit" - nemala som pocit ze sa bojim, tesila som sa ze to uz bude za mnou, ale jednoducho kontrakcie vymizli........

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre