Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

vrn
9. júl 2011

@josie3331 Skus sa pozriet ma prepustacie spravu z porodnice, tam by meno malo byt......... podpisuje to aj primar, ale je tam niekde tusim aj meno porodnika co ta rodil

francheska
9. júl 2011

@ewisam ved ani ja sa nechcem hadat, ja len konstatujem 🙂

ewisam
12. júl 2011

Dievcata, najnovsie si treba ako som sa dozvedela v ambulancii do porodnice doniest okrem tu uz spominanych veci aj pribor, tak pre istotu 😉

josie3331
12. júl 2011

@ewisam ano? pred tromi tyzdnami som nemusela mat...ale teplomer bolo treba

@vrn tam sa spomina uplne niekto iny, Wallenfels

ewisam
13. júl 2011

@josie3331 Kym sa to skompletizuje aj Vianoce budu 😀 Tusim by som si mala zobrat stahovak....

josie3331
13. júl 2011

a este jedna rada...zoberte si nieco na jedenie a na pitie, lebo ja som v noci moc nejedla, lebo som sa bala, co ak budem musiet ist na CR, tak som pre istotu poriadne nejedla...porodila som o siedmej, o deviatej som prisla na izbu a obed o pol jednej.... ja so sebou ziadnu vodu ani jedlo..nastastie mali baby na izbe caj z ranajok a dali mi aj jogurt, ak nahodou tie baby toto tu citaju, tak im velmi pekne dakujem, lebo som bola priserne hladna a bola som fakt blba, ze som si nic nezobrala

gabika84
15. júl 2011

@josie3331 tak vsetky homeo nakupene, uz mozem ist rodit 😀 este raz dakujem 🙂

josie3331
15. júl 2011

@gabika84 fuuu som zvedava co a ako... tu arneu mozes tak o tyzden-dva zacat si davat rano a vecer 5 bobuliek...

gabika84
15. júl 2011

@josie3331 uz ju mam naplanovanu od zacatku 39. tt 😉 aj ja som zvedava, ako to nakoniec dopadne. ale tak pripravujem sa na porod, ako mozem, cvicenie, bylinky, homeo, epi-no, knihy a dvdcka... nieco z toho zabrat musi 😀 a ak by aj nie, minimalne psychicky to urcite pomoze. a byt na porod pripravena psychicky je podla mna viac ako 50% uspechu 🙂

josie3331
15. júl 2011

ja som sa pripravovala ako budem v nemocnici chodit do sprchy, skakat na fitlopte a nakoniec neviem ako a mala som po porode... som si to tam ani nestihla uzit 😀

akatka
15. júl 2011

kocky, zoberte si aj svoj teplomer... Tie nemocnicne su na prd, nenameraju vam nic, akurat tak 37.0 😠

giza
19. júl 2011

dobre sa vás číta žienky 🙂 - aj ja dakujem za opis porodu, tak nejak sa mi to podarilo az pri 4. dietati @josie3331 a co nastrih- bolo treba?

@gabika84 ak stihnes a budes vladat, rada ta uvidim toho 04.08.
Inak ten pribor by som si svoj brala tak ci tak, som herpeticky tip a kutikarka + maly nozik ( sklapaci, do vacku) lebo davaju veci aj vakuovo balene a zubami sa to tazko pretrhne 😅

gabika84
19. júl 2011

@giza hehe, dakujem, velmi rada pridem, ak budem vtedy este pokope 🙂 len si to tentokrat musim zapisat do diara, lebo co si nezapisem, to zabudnem 😅

josie3331
19. júl 2011

@giza ano, podla priatela 😀 zevraj 8stehov + nejake vnutorne... ale po nejakych 10 dnoch som to ani necitila....no mozno dva tyzdne....

giza
21. júl 2011

inak hodim info, @babula ma krasneho Lukáša ktory prisiel na svet 20.07. o 2,03hod. gratulujem i tu a nech sa im pekne dari 😉

katslad
26. júl 2011

Ahojte maminy, chystam sa už čoskoro rodiť, teda da sa povedať že každú chvílu. A určite by som chcela rodiť s epidurálkou, ako sa poznam bez nej by som to ťažko zvládla. Rodila ste niektorá v poslednom čase tiež s epidurálkou? Ak ano, bolo to v pohode? Utlmila vam bolest? Lekari vam ju pichli bez "reptania"???

bambibam
27. júl 2011

@katslad určite to zvládneš, ale môj osobný názor je ,že je to zbytočné ,ale prečo si nepomôcť - ked sa dá. A čo sa týka lekárov - cez deň je ich tam veľa takže možno zoženú v rýchlosti pre Teba anesteziologa, pokial nebudú všetci operovať, ale večer je to tak na 50% ,lekárov je málo ktorí by to pichali ako na bežiacom páse. Na otázku či bez reptania - je diskutabilné -každý lekár má podla mna svoj názor na túto pomôcku - teda epidurál,ale predpokladám,že dokážu vysvetliť prečo áno a prečo nie a podla toho sa každá žena môže rozhodnúť. Jedno je isté treba si otvoriť ústa ,aby vedeli čo by si chcela a čo nie. Nedokážu čítať s nemej tváre. Prajem veľa šťastia a nech ti všetko dopadne aspoň s polovice podla Tvojich predstáv.

katslad
27. júl 2011

@bambibam no ja som taky strachoprd s veeeeelmi nizkym prachom bolesti, takže si myslím, že epidurálku uvítam. Usta si určite otvorim, myslím že budem kričat už vo dverach že chcem epidurálku🙂 No som veľmi zvedava ako to dopadne...

bambibam
27. júl 2011

@katslad nič si stoho nerob ,mna to čaká 3x a mám zas strach ,proste mám 2 skúsenosti a neviem ktorá je lepšia 🙂 😝 , ale dúfam ,že do tretice by sa to mohlo priblížiť k predstave. 😀 😀 😀 . No jedno je isté,že ma to už neobíde a budem sa musieť zúčastniť.

katslad
28. júl 2011

@bambibam jeeej tak to ti prajem nech je to do tretice podla predstav 🙂 mne dnes lekar povedal že sa vobec neotvaram, takže mam pocit že hadam ani neporodim 🙂

gabika84
28. júl 2011

@katslad no katus, mas nejaky zacarovany termin. mam 2 kamosky s terminom 30teho a este sme na zajtra dohodnute na kavu, takze tak 😀 ale pocula som, ze na porodnici je teraz pekny frmol 😕

katslad
28. júl 2011

@gabika84 joj tak to som rada že ani oni sa neponahlajú...no dnes mi sestrička aj doktor povedali že nemajú kde davat rodičky, vratime sa do 19. str a budeme rodiť doma🙂 pevne dufam že ma nepredbehneš....ked ano tak mi tam drž aspon fleka

gabika84
28. júl 2011

@katslad ja by som kludne aj doma rodila 😎 lepsie ako v nemocnici na chodbe 😀 tiez sa kamosky smeju, ze nakoniec z nas troch porodim prva, a to sme si mysleli, ze kvoli roznym komplikaciam to budu mat oni za sebou uz hadam pred 3 tyzdnami 🙂 nakoniec budu este prenasat, to je hra osudu 🙂 pokial nemaju kde davat rodicky, radsej by som isla o den skor domov akoby ma mali dat dole na gynekologiu (lebo som pocula ze aj to sa obcas stava, ked nemaju miesto)

nikita308
28. júl 2011

@gabika84 dúfam, že v decembri to bude na pôrodnici kľudnejšie... aj keď len z našej roboty ideme v decembri 4 rodiť a z toho jedna dvojičky... 😀 😀 😀

vrn
28. júl 2011

@katslad Aj ja mam dost nizky prah bolesti ale zvladla som to bez epiduralu, veeeelmi pomahali masaze od manzela pocas 1.doby porodnej a tepla voda - bolest som v podstate necitila, len tlaky, to sa predychat dalo. Horsie to bolo na monitore ked som musela lezat 😝

vrn
28. júl 2011

No nestraste s tym navalom v porodnici, mna to caka koncom augusta alebo zaciatkom septembra (uvidime ako sa malicka poponahla). Uzila som si ho aj pred 3 rokmi ked som rodila tesne pred Vianocami a to islo porody ako na beziacom pase...... nastastie miesto na sestonedeli este mali 😉

paula1234
28. júl 2011

@bambibam gratulujem, idete na tretie, no ty si trufas))), ale v podstate aj ja by som si trufla keby som mala o 5 rokov menej...) vela stastia a zdravicka) 😵 pokial si ma nepamatas, chodili sme do temy IUI) 😉

shira_
28. júl 2011

@katslad ja som pýtala epidurálku po 9 hodinách silných kontrakcií, proste som už nevládala a krčok zostal na 4cm ani za svet ďalej. až po epidurálke sa rozbehol porod a do 2 hodín bolo odrodené bez komplikácií. bolesti mi prešli za krátku chvíľu, bola to nesmierna úľava, citlivosť ani pohyb som nestratila, cítila som aj kontrakcie, tlak.. len nie bolesť. primár povedal že to bola dobrá volba lebo už to vypadalo všelijako, aj na sekciu lebo klesali ozvy a pupočník na krku.. nakoniec apgar 10/10 malý ani neplakal ked mi ho dali len vyvaloval očičká, šitie som necítila bolo to super. ale pred porodom som bola velmi proti epidurálu. aj teraz keby že idem rodiť druhý raz skúsila by som bez, ale radšej s dulou 😉

katslad
29. júl 2011

@vrn tak takéto odpovede ma vždy potešia....myslím ten nízky prah bolesti a že si to zvládla dobre...ja neviem, som zvedava ako to bude prebiehať, len dufam že tom nespravím nejaký trápny výstup🙂

katslad
29. júl 2011

@shira_ jeeej tak to super správa že ti ju pichli a bola si takto spokojna....moje obe segry rodili s epidurálkou a nevedia si to vynachváliť...inak 9 hodín a 4cm to je fakt sila...chudatko, to si musela byt aj dost unavena už z toho...inak sa dost bojím aby som malemu neubližila pri pôrode, sa spolieham na to že tí doktori vedia čo robia ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre