Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

ewisam
12. aug 2011

@hori no takto ja chodim normalne gyn., ktory mi povie aby som sa objednala tam, ci onam a tak si to potom obvolavam a dohadujem terminy, aby sa to postihalo....Do nemocnice pojdem len na anesteziologicke, to sa tusim robi kratko pred samotnou operaciou... O poradni v nem. nic neviem.

hori
12. aug 2011

@ewisam a na tom anesteziologickom maju nejake vyhradene hodiny na poradenstvo, nevies?

ewisam
12. aug 2011

@hori neviem, ale chystam sa, zistim... 🙂

cipuska_
14. aug 2011

Ahojte, tak ja tiež napíšem moju skúsenosť s trenčianskou porodnicou...Rodila som tam už druhý krát, naposledy pred necelými dvoma rokmi a opäť musím len chváliť...
kedže som prenášala tak tri dni po termíne som sa dostavila do ambulancie, natočili ctg pozreli všetko ok na porod to nevyzeralo a že na siedmy den príjmajú na hospitalizáciu....takže som sa na siedmy den dostavila, prístup bol super, príjmala ma taká mladá doktorka, predstavila sa mi podala ruku a všetko vysvetlila (čo bolo super lebo som vobec nevedela ako to bude prebiehať)na druhý den ráno o siedmej vyvolávačka ak nezaberie po 8 hodinách druhá potom den pauza znovu zopakujú a ak stále nič tak cissarák...
na druhý den mi dali prvú(dával mi ju primár)opýtal sa či teda súhlasím či nemám nejaké otázky takže velice príjemné...samozrejme prvá vobec nezabralla tak o tretej druháa tá už zabrala do 10 minut kontrakcie v 3-4 minutových intervaloch ale slabé a postupne sa zosilnovali tak som pekne predýchavala na oddelení, o pol šiiestej som bola za sestričkou že mám kontrakcie tak ma poslala na vyšetrovnu, tam doktor povedal že osgm na 2 cm , volala som hned mm nech príde, dali ma hned ma sálu natočili ctg inak som všetko predýchala v sprche(inak je maximálne jedno na akej sále ste, hlavne je aby tam bola sprcha 😀 )o šiestej som prišla na sálu a Adamko sa narodil 19:04. za 5 minut 7 prišiel doktor že ako sa cítim a ja že už mám tlaky , tak hop na kreslo a ako som tam vyliezla tak lup a praskla mi voda no a za 5 minút už bol malý vonku....a bez jediného štichu, takže super.malého umyli a doniesli mi ho krásne sa hned prisal, takže aj to bolo bez problémov.potom mi ho zobrali a za tri hodinky doniesli na izbu a už om si ho nedal zobrať, pekne sme spinkali spolu na posteli a v postielke som ha ani nemala. takže suma sumáárom stretlasom sa so Sučanským, Waenfelsom, dibákom, Kaščákom a Krkoškom a všetci super prístup...
Jedjnu výhradu mám proti sestričkám na novorodeneckom, ako boli milé všetko, ale pomoc pri dojčení nulová , myslím pre prvoorodičky, ako pomoc typu "toto je vaše aj toto je vaše tak to dajte dokopy" alebo "ponuknite mu ten prsník ako ked mu dávate cumlík" ako trpezlivosť žiadna. a tiež ma zarazilo ked prišla sestrička na sálu a povedala mi že viac ako päť minut si nemám nechať malého prisatého 😠 (samozrejme som neposlúchla), no a tiež ako rozdávajú flašky avent v vodou luckou aby sme ponúkali detom, tiež sila hlavne pre tie deti ktoré su ani dobre prisaté ešte neni a hned flašku (asi majú sponzora a majú nakázané)
som sa trošku rozpísala, ale tak somm chcel aby ste vedeli že jeto super porodnica a kludne bysom tam išla ja tretí krát (nie že bysom mal na pláne 😀 )

majka88
15. aug 2011

@cipuska_ .... dalsia pozitivna rekacia dakujem...sup a mozeme ist rodit...ale nie este tyzden vydrzat na tatina 🙂

lienka55
16. aug 2011

@cipuska_ jeeej dalsi Adamko,gratulujeme. 🙂

lienka55
16. aug 2011

Inak odkedy je tato tema premenovana???ani som si to nevsimla. 😠

majka88
16. aug 2011

inak babule zevraj v tn nemocnici si mozete vybrat v ktorej sale chcete rodit...pocula som daco take......ake su ponuky 🙂

ewisam
17. aug 2011

@majka88 ponuky?? Nezmestis sa do saly, pre naval buducich mamiciek, odrodia ta na chodbe pri kuchyni???? 😀

majka88
17. aug 2011

@ewisam 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 no chcela som ta rozosmiat.....xixi...ale viem ze dve byvale spoluziacky opred dvoma rokmi si mohli vybrat ktoru chcu miestnost (farebne)...tak som sa len informovala ci to plati alebo ako pises odrodia ta aj na chodbe.....alebo aj v tej kuchyni...kde bude prave volno 😀 😀 😀 😀

ewisam
17. aug 2011

@majka88 Nejake veci su aj tu, maju vsak vseobecnejsi raz, kto vie co z toho sa skutocne robi http://mail.fntn.sk/index.php?option=com_conten... ale sak hadam pomoze...

majka88
17. aug 2011

@ewisam ty si poklad 🙂 🙂 ... ved uvidime co nas caka......joj celu noc som nemohla spat...uz nech mam po......teda cakam na pondelok s tebou 😉 ..... na to gyn.por. sa nemusim objednavat ze....ale asi je dobre prist hned rano....sa mi zda ze si mi pisala o dlhooooooom sedeni ☹ ☹ ☹

ewisam
17. aug 2011

Dievcata, ked sa chce vsetko sa da.... Po tyzdni vysetreni, kde som nevychadzala z udivu som dnes bola na anesteziologickom a velmi som uvitala privetivy, mily pristup, zodpovedanie vsetkych otazok a dokonca rady a doporucenia, co by bolo najlepsie... naozaj palec hore, hned mi to sprijemnilo den

majka88
17. aug 2011

len aby to bolo tak stale.....a nic ta nenastvalo 🙂 🙂 🙂 🙂

ewisam
17. aug 2011

@majka88 no, nic neslubujem, ale na dnes uz hadam bude v pohode...

lienka55
17. aug 2011

@majka88 pri prvom porode ma dali na zltu salu ,nikto sa ma nepytal aku salu chcem,ale teraz pri druhom,bola zlta obsadena a sestricka sa ma opytala ci chem modru alebo oranzovu salu.Na oranzovu som pocula vela, teda viacej negativnych ohlasov co sa tyka toho kresla co je tam ,a na modrej sale je take, ake na zltej a kedze sa mi prvy krat dobre rodilo ,tak som si vybrala modru.a rodilo sa tiez dobre. 🙂

majka88
17. aug 2011

@lienka55 pocula som na oranzovu salu ze je super....ale asi to bude v podstate jedno ked clovek si praje to mat rychlo za sebou....nech je farbou aka chce🙂 .... 😉

lienka55
17. aug 2011

@majka88 vies kazda sme ina a kazda citime inak,kazdej vyhovuje nieco ine,takze treba si to len vyskusat a potom budes vediet povedat co ti vyhovovalo a co nie.Ano farba saly je v podstate nepodstatna,ale vybavenie saly nie. 😉

lienka55
17. aug 2011

@majka88 ved to nie az tak daleko co si rodila prvy krat ,na akej si bola???

majka88
17. aug 2011

@lienka55 no to je pravda... napriklad aj farby su dolezite...len vies ja si neviem predstavit v trencianskej nemocnici na ktorej sale co je....mne sa prve baby narodilo v Anglicku tak preto ma zaujimaju pikosky z TN nemocnice 🙂

lienka55
17. aug 2011

@majka88 aha 😅

hori
17. aug 2011

@ewisam a ake rady a odporucenia ti dali na tom anesteziologickom? popis trochu, ak mozes... 😉
@lienka55 ja som rodila na oranzovej, rozdiel je asi v tom, ze na nej je okrem sprchy aj taka masazna vana, co mi ale bolo nanic, kedze som rodila sama bez sprievodcu... sestricky si moc starosti nerobili, kedze bola noc, napojili ma na monitor kontrakcii a dovi-dopo, ja som to vtedy pochopila tak, ze pod tym monitorom musim celych tych 7 hodin lezat... no ale aj tak som nemala sil nic ine robit ze ano... hovoris, za na zltej a modrej su ine porodne kresla? veru, veru, to co bolo na oranzovej sice ziarilo novotou a modernostou, ale dvakrat pohodlne mi tam nebolo... no ktovie ci by mi vobec na dakom bolo vtedy... 😀

majka88
17. aug 2011

@lienka55
@hori
uvidime kočky ako to dopadne ci oranzova modra zlta...ci normal porod ci cisarsky.....ale urcite vam o tom potom popisem

lienka55
17. aug 2011

@hori ano su ine.ved len prednedavnom si v nasej teme mala v pase nejaky ten 8tt a uz 29tt,ale to leti,a budes mat druheho drobca aj ty pri sebe. 🙂
@majka88 urcite daj vediet ako bolo,ja aj ked uz to mam za sebou a zatial tretie neplanujeme,tak si to tu vzdy rada precitam co nove,ake mali mamicky porody a skusenosti s porodnicou. 🙂

majka88
17. aug 2011

@lienka55 jasne dam vediet buduci tyzden idem na predoperacne vysetrenie a v stredu na gyn.pord.odd. na kontrolu a tam sa rozhodne cakat......pod noz........

no kukam ze do tretice by sa ti aj dievcatko zislo cooooo 😉 😉

lienka55
17. aug 2011

@majka88 nebranim sa mu,ale zatial nie. 🙂 😉

majka88
17. aug 2011

@lienka55 treba si vychutnat krpceka co.......ja tiez nebranim ale stacia dve...nad tretim uz vobec nepremyslameeeeeeeeeeeeeeee

ewisam
17. aug 2011

@hori tazko mi to rozpisovat bolo toho dost, co jest a nejest ako to celkove zvykne prebiehat, ci je lepsia spinalka alebo CA, ako sa postupne po spinalke zacnes " citit" od pupka dole a podobne.... Bola tam velmi mila doktorka, tiez tehulka tak ustretovo odpovedala na vsetky otazky a tieto veci standardne rozpravaju asi vsetkym buducim mamickam.... ake lieky ti budu podane pred zakrokom, aby si sa nezlakla co do teba vsetko pchaju a podobne v pripade otazok dalsich zodpovedaju ich aj priamo na nmieste cinu 🙂 jedinu mozno nevyhodu to ma, ze tehotna nemoze dostat naladovku to by som brala.... pri poslednej CA som sa nasmiala ako blazon 😀

sobica
24. aug 2011

Ahojte baby, v piatok mám ísť do TN do nemocnice na kontrolu, nakoľko už budem prenášať. Stačí tam prísť s tehotenskou knižkou? A kedy je najlepšie, hned ráno? Lebo som počula že tam býva veľa ľudí. Alebo môžeme aj neskôr? A kde to tam vlastne je? Viem, veľa otázok, ale už začínam jemne stresovať, tak sa radšej spýtam 😀

cipuska_
24. aug 2011

@sobica, je to hned na prízemí(ked sa opýtaš na vrátnici, ukážu ti aj ktorá je to budova, inak je to od vrátnice hned prvá, asi 20 metrov hore takými schodmi) ked vojde do vnutra pred tebou budu za sklennenými dverami schody a tesne pred nimi zabočíš do prava(je tam taká krátka chodba a na konci nej, ale to už zbadáš), treba si donniesť tehu knižku a moč. natočia ti ctg pozru ta ako si na tom a spravia prietoky. na 7 den sa nastupuje na ležanie a na 8 vyvolávajú.dufam že osm ti to vysvetlila zrozumitelne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre