Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

kaktusik007
4. okt 2011

@bubulka722 ja si o tebe myslim detto... a radsej sa nevyjadrujem k tvojim prispevkom, pretoze v tomto mame naozaj diametralne odlisny nazor, pani vseveduca.

gubcikova
4. okt 2011

sliepky na trhu???je to téma akú máte skúsenosť s TN pôrodnicou a nie urážanie prispievateliek 🤐

a k téme.prvé dieťa som rodila v PN,pôrodnica je malinká.detičky sú hned vedľa izieb mamičiek,taktiež pôrodná sála.mamičky jedia spolu v jedálni medzi izbami.teraz pri druhom som váhala,že vyskúšam pôrodnicu v TN a budem vedieť.no nakoniec som skončila aj ked na jeden a pol dňa v TN.pripadalo mi to ako nejaká ubytovňa.pôrodná sála dakde ďaleko,novorodenecké inde,sestričky na chodbe v noci húkali,jedli sme na izbe.síce je to tam pekné teda aspoň pôrodnica a tam kde ležia mamičky s bábätkami,ale som sa rozhodla radšej pre PN.

francheska
4. okt 2011

@tinusiatko mala si jej to povedat osobne a nie to rozoberat zrovna tu, myslim si ze tak by to bolo urcite lepsie...

bubulka722
4. okt 2011

@kaktusik007 Detto je tvoj obľúbený výraz aby tvoje príspevky vyzerali inteligentnejšie? Nemám najmenší zámer niekoho tu urážať a tým sa znížiť na tvoju úroveň. Je pravda, že my dve sa nezhodneme, len ja vážim slová skôr než ich napíšem. Trošku empatie by nezaškodilo, nemyslíš?

opicamartyna
4. okt 2011

@francheska nemyslíš, že keby jej to povie osobne,tak by bola potom táto diskusia zbytočná? a ženy by sa nedozvedeli, ake sestričky robia v tn porodnici? ved len vyjadrila svoj nazor a podlozila ho zlou skusenostou, na to ma kazdy právo, a ten kto pritom nebol, jej to nema bezdovodne vyvracat a robit z nej klamarku....si myslim ja osobne.....

tinusiatko
4. okt 2011

@francheska myslím si ,že najlepšie by bolo ,keby sa nič také nestalo ! A prepáč ale ja nemám dôvod to nikomu nepovedať ,keby prišla keď sa dozvedela ,že som to riešila s jej nadriadenými tak sme si to mohli vydyskutovať osobne .Teraz to už nemá význam.Keby sa chovala slušne a nie podľa svojej momentálnej nálady nemuseli sme to riešiť vôbec!

belucio23
7. okt 2011

zvažujem pôrod v TN. Ako skoro sa treba prísť informovať, prípadne zajednať pôrodníka, ak sme z iného mesta? Aké máte skúsenosti? Ďakujem 🙂

nikita308
7. okt 2011

@belucio23 Ja budem rodiť v TN, tiež nie som z TN, ale pôrodníka si nebudem zajednávať...

belucio23
7. okt 2011

@nikita308 a už si sa tam bola pozrieť? kedy máš termín? 🙂 už vidím termín 😀

nikita308
7. okt 2011

@belucio23 nie, nebola som sa tam teraz pozrieť, rodila som tam pred 12-timi rokmi... 😵 tiež som si vtedy nikoho špeciálne nevybavovala, aj keď sa môj gynekológ na to pýtal a všetko prebehlo úplne v pohode... 😵 a pri pôrode som mala doktora, ktorý tam bol asi polroka... a navyše mám odporučený cisársky, nie som tým nadšená, ale snáď to vydržím - vydržali aj iné...

belucio23
7. okt 2011

@nikita308 takže stačí len prísť a povedať: my rodíme...? asi si tam zavolám alebo sa poradím s dr...

nikita308
7. okt 2011

@belucio23 to neviem, keď ty si z PB, naša oblasť spadá pod TN, takže ja pôjdem tam aj na prietoky... a čože v PB nemáte dobrú pôrodnicu? kolegyňa pochádza z okolia PB, je presťahovaná v NMnV., ale rodiť šla do PB... ale samozrejme, bolo to dávnejšie nie teraz....

belucio23
7. okt 2011

@nikita308 nemám dobré skúsenosti s našou nemocnicou. povedala som, že len v najnutnejšom prípade.

bambinkaa
7. okt 2011

@belucio23 ahoj, ano staci prist a povedat rodime 🙂 vtedy Ta musia zobrat, aj keby si bola v Blave, lebo je to urgentne. My sme sli, ked mi odtiekla voda a bez problemov ma zobrali. Nevolali sme sanitku, lebo ta by ma nezobrala do TN, pretoze to nie je najblizsia nemocnica. Sanitka Ta zoberie najblizsie. Aby si bola kludnejsia, kludne tam zavolaj priamo do porodnice, aj som tiez volala. Inak s porodnickym som bola uplne spokojna eno nuno, aj dr. aj sestricky, super, velmi ochotny a zlaty personal. Novorodenecke...no...sestricky su aj fajne, pomozu Ti, sú strasne mile, zlate a su aj take co Ta zdrbu, vidia, ze Ti kojenie neide, aj ked robis co sa len da a kaslu na to, max. Ti povedia ze citujem: "Nakojte! Ved Vy ste jej matka, nie ja" ☹ Ako velke plus je strava priamo na izbach. Donesu Ti ranajky na izbu a mozno to zjes az o 11, lebo nestihas, ale nikto Ti nic nepovie, nezoberu Ti to, volny system, velmi dobry. Nabuduce pojdem rodit tiez do TN, pretoze porod je to najdolezitejsie, aby prebehol v poriadku a na novorodeneckom si uz nejako poradime 🙂 budeme sa tesit domov 😀

belucio23
7. okt 2011

@bambinkaa ďakujem veľmi pekne 🙂

monculik5
7. okt 2011

ahojte 🙂 prosim vas vedela by mi niektora poradit čo si treba zobrat do porodnice tu v Trenčíne? dakujem velmi pekne

luciaeva
7. okt 2011

@monculik5 ahoj, nebudem písať že pyžamo, atď.. Mne veľmi pomohla odsávačka na mliečko, prebaľovacie podložky do postele, malé zapínacie špendlíky (zicherky) tie erárne košele nemajú žiadne gombíky, minerálku malú fľašu na sálu, a potom nech ti prinesú na izbu veľa vody, aby mliečko nabehlo čo najskôr.

monculik5
7. okt 2011

@luciaeva dakujem za info 🙂 a pre babatko ? mam vlhke obrusky plienky a neviem čo viac

kebulina
8. okt 2011

Ahojj žienky, vo februári čakáme naše prvé bábätko a zatiaľ mám stresy z toho, že tam nebude môcť byť manžel kvôli chrípkovej epidémii. Som z Trnavy a 2 roky po sebe tam bol kvôli chrípke zákaz návštev a doprovodu pri pôrode. Preto sa chcem spýtať, ako to funguje v TN. Okrem iného, v TN pôrodnici je neporovnateľne kultúrnejší prístup k mamičkám i bábätkám. V septembri tu rodila moja sestra a bola nadmieru spokojná 🙂.

gabika84
8. okt 2011

@monculik5 vatove tycinky na cistenie usiek a nosa, tie obycajne pre dopelych, nie tie bezpecnostne. oblecko ziadne netreba, az pri odchode.
kompletny zoznam co do nemocnice v TN som tu uz davala dvakrat, skus pozriet dozadu
😉

mrvaj
8. okt 2011

monculik, k plienkam a vlhčeným obrúskom si pribaľ aj krém na ritku a tie vatové tyčinky, o ktorých písala gabika. Inak pre dieťatko nepotrebuješ nič - až pri prepúšťaní vecičky na cestu domov. Ja som porodila všetky svoje deti v TN pôrodnici, prvé pred 17-timi rokmi, posledné (štvrté) pred 5-timi mesiacmi a vždy som bola spokojná, no teraz po rekonštrukcii je to tam naozaj super. Lekári a sestričky, či už na gynekologicko-pôrodníckom alebo na novorodeneckom boli aj sú milí. Ak nie si konfliktná, budeš spokojná. Prajem všetko dobré a držím palce.

zuzkabeno
8. okt 2011

@cipuska_ aj ja som rodila 2x v trenčíne, niektoré sestričky na novorodeneckom majú fakt hrozný prístup k dojčeniu, mne ju po porode sestrička zobrala a povedala že hneď po prehliadke lekárkou donesie a nič - bolo to v noci, čakala som, žiadne prvé priloženie. A s tými fľašami hrozné, hneď by im dávali fľašu.

zuzkabeno
8. okt 2011

@zuzkabeno Zabudla som dodať, že na novorodeneckom boli aj veľmi milé sestričky, závisí aj od nálady, viem že majú moc práce, ale zrovna v tom období je žena citlivá. Keby som ešte niekedy rodila, čo teda neplánujem, chcela by som ísť hneď na druhý deň domov.

monculik5
9. okt 2011

@gabika84 ok pozriem dakujem 🙂

babucika
9. okt 2011

@bambinkaa krasne si napisala tu poslednu vetu... uplne suhlasim 😵

giza
16. okt 2011

@kebulina
@babucika
@belucio23
@nikita308
@tinusiatko
@opicamartyna

zdravim vas vsetky zienky - ak budete chciet prist ziskat odpovede alebo si len tak vypocut co vam mozu povedat aj ine maminy alebo ja dula a laktacna poradkyna, tak opat vo stvrtok o 17. hod vo Frani - viac i tu: sites.google.com/site/mikidula/

posledne sme skusali so shirou a vennonou (a ich detmi) satkovanie, spominali sme si co sa deje 2. hodiny po porode s novou maminou cakatelkou, co pomoze ci nepomoze (v roznych veciach co ste mozno nepoculi) s jednou pravidelnou navstevnickou cakatelkou...viac uz ale osobne ...budem sa tesit ...

Nove Mesto MC Bambi este skor - v utorok...

adela76
17. okt 2011

Ahojte baby.
Ja nemozem povedat na porodnicu aj nov.odd.krive slovo.Samozrejme,ze boliaj nejake perlcky ale nic take co by sa nedalo prehltnut.V aprili tam urcite pojdem znova rodit.Vtedy som rodila cisarakom a dufam,ze teraz bude vsetko o.k. a budem rodit normalne.
A este nieco.Pred 4 rokmi som potratila,lepsie povedane rodila v 22t.t.Bolo to hrozne a keb yma nerodil Dr,Sucansky,ktoremu by som sa chcela podakovat,neviem ci by som sa tesne po porode nezrutila.On ma vtedy velmi podrzal.Ale to uz je za mnou.Ale na izbe bola so mnou baba,ktora na neho len nadavala.Takze si myslim 100ludi 100chuti.

giza
18. okt 2011

@adela76 to sa pekne citalo 🙂

Chcem este vsetkym co som ich pozvala, tak NM dnes padlo necakane!!! museli zavriet z technickych dovodov docasne,ale o tyzden v utorok 25. isto bude (padlo mi to vhod, sa 2x najlepsie necitim)

Zienky tesim sa na vas 🙂

hori
19. okt 2011

@belucio23 v TN sa porodnik zajednavat neda... a fakt je to tak, ze prides a rodis - ziadne vopred obkukavanie, pripravy a navstevy... je to ozaj divne, potom ma clovek problem vobec trafit na spravne miesto, ja som o deviatej vecer s kontrakciami trikrat obehla areal, kym som nasla spravny vchod... dnes uz na to spominam s usmevom... 🙂

@monculik5 a hlavne treba zobrat vlastny toaletaaaak! pyzamo a zupan ti daju, ale fakt si treba zobrat zicherky, to bola velmi dobra pripomienka, lebo tie veci su tam podaktore absolutne bez jedineho gombika! dalej porodnicke vlozky - daju ti ich malo, ak mas doma kvalitnu odsavacku na mlieko, tak si ju zober, podprsenky na kojenie, tampony do podprsenky... pre dietatko plienky, vlhcene obrusky, vatove palicky.

hori
19. okt 2011

@giza a co bude v MC Bambi toho 25.? Dosla by som... som z NMnV.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre