Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

lienka55
19. okt 2011

@hori oficialne sa neda zajednat,ale neoficialne sa da. 😉 a co sa tyka toho obkukuvania ak mas na mysli saly,.....tak aj to sa da. 😉

hori
19. okt 2011

@lienka55 mne sa najviac zda divne, ze v inych nemocniciach je taky system, ze sa mesiac pred porodom chodi do poradne priamo do porodnice a vtedy si proste vsetko vybavis okolo porodu jednym supom... a tuto v TN to tak nefunguje, proste prisla som, nikto ma nikdy nevidel a odrodila som... akoze divne, ked o tom rozpravam v inych regionoch... 😉

bambibam
19. okt 2011

@hori ja som chodila posledný mesiac každý týžden do nemocnice do poradne, maličkú som mala priečne. Asi je to individuálne ,ale dúfam ,že sa tam ani vo feb. dlho nezdržím. Doma je doma. 🙂

lienka55
19. okt 2011

@hori hori a nechces vyskusat teda inu porodnicu??? 😉
@bambibam fuuuuha,drzim palceky maly vekovy rodzdiel.Inak pekny datum terminu,aj ja som 24.2. 🙂 😉

hori
19. okt 2011

@bambibam a to kde si tam chodila? priamo na gyn.-porodnicke oddelenie? maju tam nejake vyhradene hodiny pre poradnu?

@lienka55 o inej porodnici som tuho uvazovala, ale nakoniec som zistila, ze uz to, ze niekde poznas to prostredie, hodne zavazi... ja som dost dezorientovany typ, takze pre mna je velkym bonusom, ked viem, kde hladat zachod, sprchy, kavomat, sesternu, kde odovzdat tanier od obeda, kde si pytat ciste oblecko pre dieta a pod. 😉

bambibam
20. okt 2011

@hori ano tam kde primajú pacientky, sestrička mi spravila monitoring babatka,moč,a ako v bežnej poradni a potom doky skontroloval a povedal tak o týžden , a tak som tam bola cca 5x,lebo som pár dní prenášala,ale bola som šťastná ,že sa malá 3 dni pred pôrodom otočila dole hlavu a nakoniec som mohla rodiť normálne 😀 😀 😀 ,a čo sa týka nemocnice ja som tam v konečnom závere bola spokojná a drobné nedostatky neberem ako katastrofu, lebo predstava domova je silnejšia ako hocičo iné,aj teraz sa tam teším len na 5 dní a potom som povedala ,že tam pôjdem až do márnice 😀 😀 😀 niekedy ked budem mať 90 rokov a zmení sa personál. 😀 😀 😀

giza
20. okt 2011

@hori ano bude to v MC Bambi - inak co sa tyka zajednania lekara tak iba Jankovsky sa da zajednat k porodu v TN....
Inak nikomu a nic sa nedava, to sa mi na TN velmi paci, pan primar sa o to usiluje a to je dobre...

giza
20. okt 2011

@lienka55 neviem ako si k tomu prisla, ze sa da niekto zajednat ? mozno niektori lekari z blizkeho okolia nemocnice pribehnu (viem o takych dvoch aj to po znamosti) ale inak ? ak nemaju sluzbu uz by som len chcela vidiet ako v noci o 3. vstane a pribehne :D

katka3012
20. okt 2011

Ja som rodila v Tn ,ked to celkovo zhrniem,tak som vdacna ,ze sa nocna smena vymenila za rannu a konecne bola pri mne normalna porodna asistentka a velmi prijemny doktor.

katka3012
20. okt 2011

Inak po porode sa uz stazovat nemozem 😉 A novorodenecke ,radsej vyneham z temy 😖

hori
20. okt 2011

@giza a o com to bude v tom bambi? a o kolkej?

lienka55
20. okt 2011

@giza naco ta otazka,ze ako to na prisla,ked v prispevku predtym si si aj hned zaroven na nu odpovedala,takze je to mozne. 😉
@katka3012 jeej Katka myslilm,ze sme sa stretavali v poradni u nasho gynekologa. 😉

giza
20. okt 2011

@hori tento x mam na temu co so sebou do porodnice a preco, zopakujem strucne co robit pri porode (dychanie, tlacenie, relaxacie), najviac sa mam zamerat na obdobie sestonedelia, odchod z nemocnice, detsky pediater, prve vysetrenia v nemocnici atd...
Upozornujem vopred - nerobim cvicenia! zodpoviem otazky, ktore by si chcela vediet ako o tehu, tak i o porode a po nom...

giza
20. okt 2011

a este Frani opat o tyzden , dnes bola ozaj ucast pekna... a tesim sa na vsetky ktore maju zaujem vediet viac 🙂

katka3012
21. okt 2011

@lienka55 no mozne to je 🙂

misickab3
21. okt 2011

ahojte, ja sa len tak narýchlo pripojím...rodila som v Trenčíne a v celku môžem povedať, že som bola spokojná. čo sa týka pôrodu a všetko okolo toho, tak personál som vychytila veľmi dobrý 🙂 boli ústretoví- teda aspoň mne nič viac nechýbalo. No a potom na šestonedelí to bolo raz tak raz inak- záviselo od služieb, ale môžem povedať, že sa dalo výjsť v konečnom dôsledku s každým, len sa trebalo pri niektorých reakciách odosobniť a vždy myslieť len na svoje bábo a kašľať niekedy na tón, s akým sa niektoré sestričky ozývali. Ale väčšinou boli v pohode a nápomocné 🙂 Akurát tá strava bola oničom....podľa mňa, keď je človek hladný, zje všetko, ale tu som mala problém množstva. Podľa mňa, žena ktorá začína kojiť a prikladá každú chvíľu bábo, aby sa rozbehlo mliečko, sa z tých dávok nemohla najesť...teda ja určite nie a to nie som vôbec nejaký papkáč- ale rada všetkým, ktoré tam budete rodiť, dajte si donášať jedlo rodinou- pravidelne, aby vám to stačilo 😉

nikita308
21. okt 2011

@misickab3 ďakujem za radu ohľadom toho jedla, pre mňa je to cenná rada nad zlato... 😵 ja sa tam chystám začiatkom decembra, ak dovtedy vydržím 2 v 1.... 😉

misickab3
21. okt 2011

@nikita308 nie je začo...ja som bola zvyknutá papať tak 5-krát denne počas tehu...v menších množstvách, ale tam to bolo brutal ten prechod na tri jedlá denne a to tiež nie nejaké normálne porcie...hlavne ráno som bola po noci vyhladovaná 😖 tak verím, že ti to dovtedy vydrží a veľa šťastia 🙂

nikita308
21. okt 2011

@misickab3 ďakujem, ja som stále hladná a to nemám len v tehotenstve, to som mala aj predtým... 😅 a myslím si, že keď je človek nekonfliktný a berie určité veci a ľudí s nadhľadom, tak sa dá vydržať všade... a ako som pozerala, máš tiež Emmku, my síce ešte na 100% nevieme čo to bude, ale ak bude dievčatko, dcéra vybrala tiež meno Emka... 😵 tak želám malinkej veľa zdravíčka...

misickab3
21. okt 2011

@nikita308 🙂 ďakujem....tak nech ti to vyjde- tebe a možno Emke 😵

bambibam
22. okt 2011

Dievčatá,neviete ako je to s internetom na pôrodnici ? Dá sa tam pripojiť?

nikita308
22. okt 2011

@bambibam To by aj mňa zaujímalo... 😉

josie3331
22. okt 2011

@nikita308 myslis wifi? to myslim ze nie, ja som tam bola na nete co mam v mobile

nikita308
22. okt 2011

@josie3331 no myslela som wifi free zone či tam je, ale to by som asi moc chcela... ale ja vydržím bez netu, len by bolo lacnejšie s rodinou komunikovať cez net... 🙂

bambibam
22. okt 2011

@nikita308 ved na to som aj ja myslela, že by to vyšlo lacnejšie a nemuseli by sa trepať zamnou ,i ked si myslím,že doma potom bude plnka zvedavých 😀 😀 😀

nikita308
22. okt 2011

@bambibam tak ja budem rada, keď prídu za mnou, ale zas nikto nevie, aké bude počasie... 😕 tá zima je nevyspytateľná a tŕpnuť tam, či sa im niečo nestalo po ceste, to radšej nech nechodia a môžme komunikovať cez net...

bambibam
22. okt 2011

@nikita308 mne len prekáža tá miestnosť pre návštevu,tam sa nalapá kadejakých vírusov, ale kým zavedú návštevy na izbách tak to je hudba budúcnosti,preto nechcem ,aby ma tam vyťahovali,lepšie by bolo, keby prišiel len manžel 🙂 ,a pokecala by som cez net s ostatnými, toto určite budem musieť nejak doriešiť,aby sme neprišli domov a boli obaja usmrkaný predpokladám ,že v marci zas bude vo vzduchu nejaká tá chrípka ako každý rok. 😖

josie3331
22. okt 2011

@bambibam
@nikita308 ja som sa vzdy tesila na kazdu navstevu co prisla, ale vtedy bolo leto, teda aj menej chorych, to je pravda.... navstevy na izbu by som ale nechcela, predsalen na izbe su min. 2 baby a kazda navsteva tu druhu babu vyrusuje, obmedzuje, musi bojovat s kojenim, prso ven, hentaku polohu skusa, taku....no nie, to by som naozaj nechcela 🙂)

nikita308
22. okt 2011

@josie3331 veru máš pravdu... a počula som, vraj je v TN momentálne plný stav, rodičky sú aj na 3. a 4. posch. a v decembri sa predpokladá taký istý stav... tento rok bol nejaký plodný... 😀 dúfam, že sa mi aspoň nejaká posteľ ujde... 😀
@bambibam asi moc rozmýšľam, ale myslela som aj na tie výpovede lekárov, aby nás mal kto aj odrodiť, ak by náhodou tie výpovede podávali... 😀 😀 😀

josie3331
22. okt 2011

@nikita308 aj v juni to tak bolo....ja som bola chvilku na izbe, kde sa davaju po CR....tak cca tyzden predomnou bol klud a ten tyzden ked som ja rodila tak stale a stale sa rodilo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre