Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

nikita308
27. okt 2011

@lucka0701 no neviem či ťa tak skoro objedná, ale budem rada keby sme sa stretli... 😉 ak vydržím dovtedy, bo mi už hovoria, že mi bruško trošku spadlo a to nie je veru dobre... ☹ tu máš link, môžeš pozrieť čo to NT sono je...
http://tehotenstvo.rodinka.sk/kym-rastie-brusko...

lucka0701
27. okt 2011

dakujem, kukla som si to a uz viem co to znamena 🙂...a ja som myslela, ze to je samozrejmostou, aby to mal taketo prislusenstvo kazdy dobry gynekolog...uz som sa lakla, ze mi to budu teraz na prietokoch zistovat...no ak nebudu mat kopec toho, objedna ma aj ten tyzden....ved uvidime....len som strasne zvedava, ci sa vyvija tak ako ma....ci je placenta dobra, z toho mam obavy :(...a nevadi, ze ti padlo brusko dole, len sa moc neohybaj...kamoske tak isto skoro padlo brusko a este maleho aj prenasala 🙂

nikita308
27. okt 2011

@lucka0701 no aspoň jedna ukľudňujúca správa dnes... 🙂 lebo som z toho nervózna... 😠 a z tej placenty mám aj ja obavy... ja by som na tie prietoky išla aj hneď, nech by ma prezreli... 😕

lucka0701
28. okt 2011

@nikita308 ahoj moja, kukala si tie spravy vcera??? v TN asi rodit nebudeme, kedze koncom novembra chcu zatvorit pôrodnicu, ak neznizia vypovede gyndosi...sakra, dobre si to nacasovali :(...a neznepokujuj sa, brusko mozes mat padnute len sa moc nenamahaj...neboj, o chvilku tam uz pôjdes a ver, ze bude vsetko ok a placenta bude v poriadku 🙂

zuzanamv
28. okt 2011

Baby, neblaznite, kde bola taka sprava, ze zatvaraju?

nikita308
28. okt 2011

@lucka0701 Nepozerala som správy, lebo svokrovci boli vinšovať malej k narodeninám, tak ich pozerávam skôr ráno, ale dnes má dcéra prázdniny, tak som si trošku viac pospala... 😉 preboha čo sú už všetci na hlavu alebo čo??? veď do TN vozili aj detičky z iných pôrodníc, ak sa predčasne narodili alebo nebolo niečo v poriadku a oni ju chcú zavrieť??? Tak ja môžem ísť tak do PN, ale tú môžu zavrieť tiež... 😕 A si predstav, že keď ju aj nezavrú a dajú tam iných doktorov, nejakých mladých a neskúsených, no zbohom... manžel nech sa psychicky pripraví, bude ma musieť odrodiť asi on... 😀

zuzanamv
28. okt 2011

Uz som si to vygooglila, neverim takymto spekulaciam na Markize, co by bolo keby...
Nemate niektora teraz niekedy poradnu, ze by ste sa spytali svojho dr.?
Ja mam az 8.11.

Toto je posledna oficialna sprava: http://trencin.sme.sk/c/6094880/trencianski-lek...
Takze uvidime ked skonci oktober, a potom bude jasne, co a ako...

nikita308
28. okt 2011

@zuzanamv No dúfam aj ja, že sa to nejako ustáli... veď TN je krajské mesto, čo potom budú robiť pôrodnice ako Ilava alebo BnB... Ja idem do poradne tiež 8.11. presne ako ty, takže skôr sa to určite nedozviem... 😉 Ale keby som sa dačo dozvedela, dám vedieť... 🙂

zuzanamv
28. okt 2011

No bude to zaujimave v kazdom pripade, kamoska rodila v sept. a vraj sa za tie 3 dni narodilo 45 deti!
Ja ked som tam bola vo februari 2008, tak za cely ten cas len nieco vyse 10!
Tak hlavne si drzme palce, nech nie su ziadne komplikacie pri porode, potom tam ten dr. ani velmi nemusi byt 😉

nikita308
28. okt 2011

@zuzanamv Kamarátka mi volala a že je v pôrodnici plno a že doktori očakávajú taký nával aj v decembri... 😉 tak dúfajme, že budeme mať aspoň kde prespať... 😀 Kamarátka iná zasa rodila v máji a tam nebolo nikoho, ledva 1 dieťa za deň sa narodilo... bola na izbe sama a to bola potom poprosiť sestričku, že keď bude príjem, aby jej niekoho dali na izbu, aby nebola sama... 😀

zuzanamv
28. okt 2011

Mohli by v ramci setrenia zaviest ambulantne porody 🙂 Ten pobyt v nemocnici je otravny.
Aj ked... tentokrat sa celkom tesim na tie tri dni, co budem mat na starosti "len" jedno dieta. Doma to bude potom ovela tazsie s tromi. 😉

lucka0701
28. okt 2011

@nikita308 no ked si to das na www.markiza.sk a kuknes si hlavne spravodajstvo, tak to tam uvidis...chcu skoro aj pediatricku ambulanciu zatvorit, vraj bude otvorena iba pre surne pripady...a maste pravdu, v decembri sa ocakava dalsia vlna rodiciek :D...no ak sa neumudria tak pojdem bud do Ilavy alebo do B.Stiavnice, tam chce otecko aby som sla,a le je to podla mna daleko...a ja idem 7.11.do poradne, tak sa spytam za vas 🙂

zuzanamv
28. okt 2011

@lucka0701 Nikto nepovedal, ze nemocnica chce zatvorit, su to len spekulacie Markizy, co by bolo keby...
Nemocnica sa vyjadrila v polke oktobra, ze ak lekari do konca mesiaca vypovede nestiahnu, vypracuje krizovy plan. Takze sa mozme zacat plasit az ked po 1. novembri vydaju nejaku oficialnu spravu, nie teraz na zaklade hororovych scenarov Markizy...

nikita308
28. okt 2011

@zuzanamv no to zasa ja radšej v nemocnici odrodiť ako ambulantne, alebo nedajbože doma... to ja som radšej pod dozorom lekárov... 😉
@lucka0701 keď tak, tak si to vybavím asi v BA v Ružinove a hotovo... aj tak mám mať cisársky, ten robia skôr, takže tak...

zuzanamv
28. okt 2011

@nikita308 No ved ambulantne znamena v nemocnici, akurat, ze do 24 hodin po porode sa ide domov, ak je vsetko ok samozrejme.
No, ak mas mat cisarsky, tak to je uplne ina vec, to ti zrejme naplanuju aj tak skor ako 1. dec. ak by sa mala nemocnica fakt zatvarat.

nikita308
28. okt 2011

@zuzanamv Uvidím čo mi povie v poradni 8.11., lebo už ma potom chce poslať na predoperačné, takže ak budem ešte viac otvorená, možno pôjdem aj koncom novembra na cisársky... len nech aspoň dovtedy vydržím... a to robia aj v TN, že sa môže ísť do 24 hod. po pôrode domov??? 😲 To som nevedela, ani som o tom nepočula... ale asi preto, že z môjho okolia to zatiaľ nik nevyužil...

zuzanamv
28. okt 2011

@nikita308 No, ved prave, ze sa to nerobi, ale ako som hladala na nete info, tak by sa to teoreticky dalo.
Ja sa uz tiez trosku otvaram, ale tak uz sme v podstate za vodou, v 34tt sa dokoncuje vyvoj pluc. Ked vydrzime do poradne v 36tt, tak by uz aj bolo v pohode porodit. Uz by som to celkom chcela mat za sebou.

nikita308
28. okt 2011

@zuzanamv Veď aj doktor mi povedal, že stačí keď vydržím do 36 tt... Ja by som najradšej čo najdlhšie, aby bábo malo akú - takú váhu, lebo malá mala 2800g a to som ju porodila v termíne... takže toto predpokladám bude také isté, možno o 100 - 200 g bude mať viac... aby sme zas netrčali v pôrodnici kvôli váhe... ja sa už tiež teším na tú malú prdelku 😀 a že konečne bude nejaká zmena v rodine... 😵

zuzanamv
28. okt 2011

@nikita308 Jasne, moje deti mali 3600 a 3700, takze predpokladam, ze maly uz ma teraz okolo 2500, uvidime na dalsom sone, kolko dr. nameria.
Pozeram, ze vy mate doma uz riadne velku slecnu, tak to bude velka zmena, a budes mat pomoc. 🙂

nikita308
28. okt 2011

@zuzanamv Tak ty si mala pekné detičky, také akurát... No preto sa na tú zmenu teším, lebo je už veľká a je jedináčik, takže všetkým nám sa to tu zmení... a hrozne sa teší, tak som zvedavá, či ju to aj rýchlo neprejde... 😉 lebo ako sme sa len o tom rozprávali, či by chcela súrodenca, tak nechcela, ale ako som jej oznámila, že čakáme bábätko, tak zostala síce prekvapená, ale začala sa tešiť... no a ako mi rastie bruško, tak sa teší čím ďalej viac, hlavne keď vidí, ako bábo kopká... 😵 a ešte v júni bola na výlete vo Viedni a už kúpila aj darček bábätku... plyšovú čivavu... 😀

lucka0701
28. okt 2011

kamoska je teraz v TN v pôrodnici a pisala mi, ze to tam uz vsetci hovoria...tam ved uvidime o par dni ako sa vyjadria..ja sa nehadam, mozno nechaju otvorenu pre akutne pripady...
@nikita308 ja som este veru nepocula, ze by pustali do 24hod.domov po pôrode..

zuzanamv
28. okt 2011

Hm, uvidime, mozne je vsetko 😒
Ale snazim sa verit tomu, ze ked pridem do nemocnice s kontrakciami, tak ma nemozu poslat prec.
Ja som mala obidva porody velmi rychle, budem rada, ak to teraz stihnem do TN porodnice, neviem si predstavit cestovat niekam dalej...

miskadusko
28. okt 2011

@nikita308 neboj sa, kôli váhe určite v nemocnici trčať nebudete, mne sa malá narodila mala 2500 g a normálne nás za 5 dní pustili domov. ich nezaujme kolko má váhu ale či bude priberať ...

nikita308
29. okt 2011

@miskadusko No dúfam, že budeme priberať, teda bábätko a mne by tiež mohli zostať tie kilečká, čo som nabrala... 😀 ako jedna z mála tehotných by som bola veľmi rada... 😉

miskadusko
29. okt 2011

neboj sa bábätko bude určite priberať, mne v nemocke hovorili že tieto menšie detičky sú strašne dobrý papkáčikovia a rýchlo dobiehajú tie váhové rozdiely. a je to pravda. my máme štyri mesiace a už dvojnásobnú váhu, jej rovesníci sú síce ťažší ale to nemôžem porovnáť ked sa nenarodila s 3,500 gramami. hlavne že sa narodila a aj je zdraváá. je trošku menšia , pri narodení sme začínali s oblečením velkosť 47 (!) ale už je to 58 takže rastieme 😉 . a ty ked si chceš uchovať svoju váhu, tak vela papať aj potom , viem že to bude ťažké pri kojení ale myslím si že niečo sa na tebe určite zachová.

nikita308
29. okt 2011

@miskadusko no neviem, ja som toho veľa zjedla aj keď som nebola tehotná a váhu som mala 45 kg... chodila som po všelijakých vyšetreniach a zistili mi, že mám rýchle spaľovanie... túto váhu som mala asi 8 rokov... 🙂

lacikagr
29. okt 2011

@nikita308 Ahoj, prečo ideš na cisársky? Ja by som tiež chcela, ale v tn pôrodnici to nie je také ľahké, primár dovolí robiť cisárske len vo výnimočných prípadoch. Píšem chcela, ale mám všelijaké diagnózy, a bojím sa norm.pôrodu aby sa čosi nestalo... Som z toho na nervy

nikita308
29. okt 2011

@lacikagr O mojej diagnóze tu nechcem písať, kvôli ktorej mám plánovaný cisársky, ale mám napísané "vyjadrenie" alebo "doporučenie", neviem ako to mám nazvať aj od doktora, ku kt. chodím kvôli mojej diagnóze aj od gynekológa... aj prvú dcérku som mala mať cisárskym, ale ten sa nestihol... uvidíme ako to pôjde teraz rýchlo, ale ako som už písala, radšej by som rodila spontánne... ja som si už narkóz užila až - až a veru už po nich netúžim... 😒 a ani spinal ani epidural u mňa neprichádza do úvahy...

lacikagr
29. okt 2011

@nikita308 Chápem, jasné je jedno aká diagnoza to je, ja mám tiež vyjadrenie od dr. ku ktorému chodím, ale bola som za ním v jeho súkromnej abm.a samozrejme na pečiatke, ktorú použil je napísané súkromný.....
NO a to nestačí, musím ísť k nemu ešte raz, aby mi dal pečiaku z nemocnice kde je prednosta, no jeden velký kolotoč. Nech už rodím tak či tak, nech už je to za mnou!

nikita308
29. okt 2011

@lacikagr a to je problém, ak je doktor, ktorý ti dá nejaké stanovisko k pôrodu ohľadom nejakej diagnózy, súkromný??? 😕 pokiaľ to nie je nejaký bylinkár al. niečo podobné, nevidím v tom problém... ale ak tam príde nejaká rodička z "vyššej vrstvy", tak tej ten cisársky spravia... a nemusí ani zaň platiť, aj keď povie, že zaň zaplatila... aj takto to v našich pôrodniciach beží... 😠 a podobne je to aj s našimi celebritami (rýchlokvasenými), tie tiež rodia 90% cisárskym, ale platiť nemusia, lebo sa tak dohodnú s nemocnicou a to len kvôli tomu, že už len tým, že išla rodiť do tej nemocnice, im robí reklamu... 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre