Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

lienka55
7. nov 2011

@lucka0701 urcite nemoze byt.

nikita308
7. nov 2011

@lucka0701 Myslím si, že nemôže byť priamo pri cisárskom, ale tak ako písala @zuzanamv, môže čakať na chodbe alebo v nejakej tej určenej miestnosti a oni si ho potom, keď bábo vytiahnu, zavolajú... a dobrý na otočenie je cvičiť tzv. mačací chrbát...

lucka0701
7. nov 2011

dakujem kocky za radu...popravde je jedno ako sa maly narodi, len nech je zdravy a tu bolest si vytrpim tak ci tak 🙂 len nechapem, preco by nemohol stat pri mne a drzat ma za ruku, ked to inde tak robia a iba tu nie :(
@nikita308 tak na prietoky idem nakoniec az 18.11 do Cegysu a tam pan Hlavacik urci, ci pojdem cisarakom..len mam obavy, ze ak sa maly neotoci tak ma nechaju vytrapit ako kamosku

nikita308
7. nov 2011

@lucka0701 No ja mám odporučený cisársky od iného lekára a som zvedavá, či to bude Hlaváčik akceptovať, resp. čo na to povie, keďže tie cisárske moc robiť nechcú... ale ja budem rada, keď bude bábo zdravé a aj ja v poriadku...

miskadusko
7. nov 2011

@lucka0701 ja som mala poluhu KP a hned som povedala ze odmietam rodiť normálne a spravili mi cisársky, hlavne sa nenechaj odbiť ... lebo je pravda že to fakt nechcú robiť... 😒

bebel
8. nov 2011

@lucka0701 kľud, to sa ešte otočí....mne sa malá obrátila tiež v 36.tt 😎

lucka0701
8. nov 2011

@miskadusko Dakujem..ak sa neotoci budem bojovat zubami, nechtami aby mi urobili cisarsky... 😉
@bebel no uvidime ci sa otoci, kedze nas krpec je od zaciatku nespolupracujuce dieta a robi si co len chce 🙂, tak to povedal Hlavacik, ked sme sa neustale skusali ho odfotit a pozriet sa na pohlavie...ale doktorka ma kamosku, co sa jej dieta tyzden pred pôrodom otocilo...uvidime na prietokoch...
@nikita ty uz ides teraz na prietoky, co? drzim palceky... 😉

zuzanamv
8. nov 2011

Ahojte,
ja som spat od dr., vsetko ok, krcok sa dalej neotvara, len je zmaknuty, ale teda rodit sa este nechystam. Prietoky v poriadku, akurat ze to dlhsie trvalo, kym ich odmeral, lebo maly sa riadne hybal a tahal pupocnik 🙂
Vaha cca 2750g.
Pytala som sa na nemocnicu, ale dr. sa vyjadril tak neurcito. Ale tusim vcera bola sprava, ze celu transformaciu prezident stopol, tak snad to bude ok.
Drzte sa

lucka0701
8. nov 2011

@zuzanamv gratulujem, ma peknu vahu 🙂...a mas pravdu, prezident ju stopol, ale lekari stale nestiahli vypovede, bo chcu vyssie platy...
a chcem sa spytat, doteraz mi v knizke pisala doktorka C2,5cm a vcera mi uz napisala C2cm, nechapem akosi tomu :(

zuzanamv
8. nov 2011

@lucka0701
Myslim si, ze je to dlzka krcka. To je normalne, ze sa skracuje uz v tomto stadiu. Krcok sa skracuje a potom otvara.

nikita308
8. nov 2011

Babuľky dnes som sa v poradni pýtala môjho gyndoša, čo to ako plánujú doktori v TN, resp. či nás bude mať kto odrodiť a tak spoza rias na mňa pozrel a položil mi protiotázku: "A vy si myslíte, že ich hneď niekde v zahraničí bude niekto chcieť?" "Tiež im budú chýbať peniaze"... a začal to obkecávať, takže som si vypočula monológ a odišla som preč... 🙂 A nezabudol podotknúť, že primár výpoveď nedal, on sa presťahuje do nemocnice a celý kraj odrodí on.... 😀

@lucka0701 Áno, idem v piatok 11.11. na prietoky, ak dovtedy vydržím....

lucka0701
8. nov 2011

@nikita308 tak to sa tesim na Kascaka, ten je vraj super pôrodnik...bude mat veru co chudak robit :D do tolkich "otvorov" sa kukat naraz :D bude mat zazitok na cely zivot...
@zuzanamv dakujem, uz som mudrejsia 🙂

opicamartyna
8. nov 2011

júúj ženy ja mám termín až v marci, dúfam že do vtedy to tam vydrzí primár rodiť všetkých 😀 😀

lucka0701
9. nov 2011

@opicamartyna neboj, dovtedy Ta urcite niekto odrodi, naberu nove sily 😀

inak baby, ako prebieha cisarsky??? bo chcem sa pripravit na to, ak sa maly neotoci...

nikita308
9. nov 2011

@lucka0701
@opicamartyna Baby nebojte, ja si myslím, že tam ostanú asi všetci... kam by šli...
@lucka0701 Ja budem mať tiež cisársky...

lienka55
9. nov 2011

@hori nasla som si ta v inej teme( novembrovky) a aj podrobnosti o porode,takze gratulujem a som rada ze si to zvladla vsetko v pohode. 🙂

hori
9. nov 2011

@lienka55 ahoj... este som inak stale v porodnici... mala je na zltacke, tak nas pustia najskor v sobotu, ak sa nic nezhorsi... tyzden som tu stravila este ako tehula, potom ma pustili domov a o tri dni som prisla naspat... na porod... 🙂 uz si hovorim, ze som tu ako na dovolenke... doma ma potom bude cakat tanec okolo dvoch deti... ktore mi budu obe pekne spievat 😉

lienka55
9. nov 2011

@hori co sa tyka toho spievania deti,pznam to velmi dobre,len ty to mas o to horsie ze mas mensi vekovy rozdiel.

nikita308
9. nov 2011

@hori blahoželám k malinkej a prajem tebe aj malinkej veľa zdravíčka... 😵

vevesun
9. nov 2011

@lucka0701 ... cisarsky je suuuuper vec, tiez som sa toho bala... ale urobili mi ho v spinalke, cize som bola pri vedomi a neviem si to vynachvalit... baby naokolo kvikali a zavijali a ja som len v pohodicke prisla na objednanu hodinu, vytiekla mi infuzka, dali mi cievku(inak dve straaasne zlate sestricky mi ju zavadzali a bolo to celkom prijemne🙂 vzali ma na operacku, strasne mila mlada lekarka mi pichla jemnucko do chrbta, rozkosný sanitar(vyzeral ako labuda mladsi) mi vylozil znecitlivene nohy na operacný pult, prisiel moj uuuuuzasny ginekolog, pootvaral mi kade tade brucho asi o 5-7 minut mi vybral drobca... najkrajsi moment na vete!!!... sestricka mi ho prilozila aby som mu mohla dat pusinku... potom mi odoberali asi 10 minut pupocnikovu krv... a medzi tým mi priniesli umyte babatka a prilozili mi ho k prsniku... potom ho odniesli ukazat tatovi na chodbu... mna zosili, odviezli na jisku a asi po 2 - 3 hodinach sa mi vratil cit do noh... celu noc mi kvapkala infuzka asi litrova s asi 3 decovým roztokom proti bolesti...Asi 3 hodky po prorode mi priniesli na chvilocku asi na 5 minut babatko...Vlastne ma nic nebolelo, kým som sa nemusela postavit :( :/ uuuuf, tak to bol prvý moment, ked to bolo brutalne... jedina nevýhoda cisaraku je, ze sa davas dlhsie do kopy... asi take 2 týzdne to boli ked sa musis postavit z lahu do stoja... ale ked lezis, alebo uz stojis a nemas tesne nohavicky:/ tak vobec neves ze si rodila;) ja som rodila v KOSICIACH V SACI a bolo to uuuuzasne... poklona vsetkym porodnikom, lekarom, sestram, upratovackám, sanitarom!!! boli skveli!

lucka0701
9. nov 2011

@vevesun jeeej dakujem ti za taky super opis 😉 a ak sa smiem spytat preco si rodila az tak daleko? a to sa este pred zakrokom vycievkovali? ☹ , fuuj bo som pocuila ze to je riadne neprijemne...kamoske v Ilave zasa dali klystir ale nevie, ze by ju cievkovali...asi to zalezi na kazdej nemocnici...a ako citam natrafili si na uplne super kolektiv, co mozes byt rada...snad aj ja taky dobri schytam 🙂

lucka0701
9. nov 2011

@nikita308 viem, ze budes mat aj ty cisarak....a pri prvom ti kto paral brusko 🙂

nikita308
9. nov 2011

@lucka0701 Júúúúj moja, pri prvom som nestíhala ani oni nestíhali, bruško mi nepárali, lebo sa nestihlo... ja som ani na vzdychárni nebola, ja som šla z príjmu hneď na stôl... ako mi odtiekla plod. voda, za 2 hod. som porodila... a mala som pri pôrode nejakého doktora Bíreša, ale ten tam možno bol v TN polroka, vôbec som ho nepoznala, ale bol milý.... len to bolo pred 12-timi rokmi, ešte v minulom storočí... 😀 Pôrod bol super, akurát zašívanie bolelo, ale doktor sa snažil odpútať pozornosť, tak sa to dalo vydržať... Mala som mať aj vtedy cisársky, ale keďže to tak rýchlo išlo, nakoniec som porodila normálne, čo som aj rada... lebo pravdu poviem, operovaná som bola už veľakrát, ale cisárskeho sa bojím.... ☹

lucka0701
9. nov 2011

@nikita308 jasne, uz si pamätam...vedela som, ze si bola vela operovana ,len mi akosi uz vyfucalo z hlavy ako si rodila a to si mala super, ze si mala rychly pôrod, maloktora to zazije...a neboj sa, zvladla si vsetky pooperacne bolesti, zvladnes aj tuto 😉 a pri malickom na to zabudnes uz uplne....prepac ale pocas tehotenstva strasne zabudam...preto mame aj 5x denne volam do prace, co jej vzdy zabudnem cosi povedat 😀 , i ked sa Vam musim priznat tak po tajomky dufam, ze sa malinky neotoci a bude cisarak...viem, ze kazdy ma na to svoj nazor, ale hadam ma nenechaju trapit ak sa mi nebude ciet otocit...lebo sa bojim natrhnutia a pred 6timi rokmi som mala problem s konecnikom, mi uz vytrcal a bojim sa, ze pri pôrode by sa to urcite opakovalo, i ked beriem tabletky ale nezabera to ... mam stale problem ist na WC ☹ , preto ma asi mnbohe odsudia ale radsej by som si vytrpela pooperacne bolesti ako si nesadnut aj mesiac na prdel 😀

nikita308
9. nov 2011

@lucka0701 Ja nikoho neodsudzujem, kto si ako vyberie, to je každého vec... každý má aj iný prah bolesti, ktorej sa ja neobávam, ja skôr toho "ponarkózového" stavu... ono sa to ani nezdá, ale narkóza sa ti z tela dostáva aj týždeň von... a s tým zabúdaním mám to isté... 😉 len keď v TN nechcú tie cisárske robiť, kamarátkina malá išla von nožičkou a riťkou a neurobili jej cisársky, rodila normálne, ešte aj 20 medikov k tomu pôrodu zavolali, lebo bol komplikovaný... a malá bola v brušku zle uložená, takže celá bola trošku "nakrivo"... ale cvičením sa všetko dalo do poriadku a tým, že s ňou vlastne museli cvičiť stále, je teraz výborná športovkyňa... no ale odbočila som od témy, len som chcela povedať to, aby nám ten cisársky vôbec urobili, aj keď ho budeme mať na odporúčanie iného lekára... 😒

lucka0701
9. nov 2011

@nikita308 no tak to si mi teraz velke obavy narobila...lebo ja nemienim rodit prirodzene, ked mam maleno naboku otoceneho, ako mi ho chcu preboha vytiahnut zo mna ak nie cisarskym??? a ak nie, tak pojdem do Ilavy alebo do tej Stiavnice, ja nebudem riskovat, aby moje dieta pri pôrode utrpelo nejake poranenia...a ved ked ti daju spinal- tak to budes pri vedomi a nebudes v narkoze...takze sa nebudes z toho tyzden spamätavat :D

nikita308
9. nov 2011

@lucka0701 Ale ja spinál mať nemôžem... ale to je zas o inom... keď cisársky, tak jedine pod narkózou, ja som v tomto dosť obmedzená... 😒 ale neboj, tebe môžu urobiť cisársky ani nebudeš vedieť ako... len ma na to upozorňovali viacerí, že v TN nechcú moc cisárske robiť... no čo už, nejako to vydržím, ale snáď to všetko dobre dopadne... ja som sa už veľakrát tak sklamala v doktoroch, nasľubovali hory - doly a nakoniec urobili vždy inak... a tak som sa naučila aj hubu otvoriť, dovtedy som bola ticho, ale už sa viem nasrať aj ja... 😠

lucka0701
9. nov 2011

@nikita308 presne len im ukaz, ze mas aj ty poriadne usta nielen oni, vtedy uvidia ze s tebou zametat veru nebudu....ja som taka ista, co na srdci, to na jazyku...jooj, ja som mala minuly rok laparoskopiu a ked som sa zobudila po narkoze, tak som vracala jak diva z nej :(...preto by som sa bala uplnej narkozy a teba lutujem, ked ju musis mat :(

nikita308
9. nov 2011

@lucka0701 Kedysi boli tie narkózy horšie, teraz sú až také brutálne neni... len to treba vydýchať von... ja som z tých posledných narkóz ani nevracala... ale zaberák na žalúdok a črevá to je riadny... 😒

lacikagr
10. nov 2011

@nikita308
Ahoj, včera som bola na predoperačných vyšetreniach a bolo mi povedané, že aj ja by som mala mať CS pri celkovej anestéze! Tak som sa pýtala´, aký to má vplyv na dieťa a povedala mi, že mi dajú najprv úplne nízku dávku, rýchlo vyberú dieťa a potom dávku zvýšia. Tak som zvedavá ako to celé dopadne, v nedelu mám nástup do nemocnice a v pondelok by som mala mať CS. Jediné, čo mi na tom všetkom vadí najviac, že nebudem počuť a vidieť malú ako prvá!!! Už teraz viem, že mi to bude strašne chýbať. ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre