Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

nikita308
10. nov 2011

@lacikagr Tak budem na teba myslieť a držať Ti palce... a neboj, ja viem, že to nie je ono, keď ju nebudeš počuť prvá, ale ešte si jej užiješ až - až... ale sa čudujem, keď máš termín 12.11., že až v nedeľu nastupuješ do nemocky a v pondelok ti idú robiť CS... veď dovtedy môžeš porodiť kľudne aj spontánne... mne doktor povedal, že ma vyšle do nemocky 2 týždne pred termínom, tak ja sa na to aj spolieham... 😕 A je to tak, ako ti to povedali, že dávajú veľmi nízku dávku a do určitých minút dieťatko musia vybrať... Pri mojich kilách mi dajú asi "kinder dávku" ako oni tomu hovoria... 😀 Potom daj vedieť, ako si dopadla... 😉

zuzanamv
10. nov 2011

@lucka0701
Neviem, ako je to v Stiavnici teraz, ale pred par rokmi tam tiez velmi nechceli robit cisarske. Oni su este viac zamerani na prirodzene porody, preto tam chodi vela zien z celeho Slovenska, ktore nechcu ziadne zbytocne lekarske zasahy.
Kamoska tam rodila dvakrat, nechali ju velmi dlho trapit sa v kontrakciach, a az uplne na poslednu chvilu spravili cisarsky...
Mozno sa to zmenilo, ale neviem neviem.
A mozno sa ti babo este otoci, drzim palce. To zotavenie po porode je urcite jednoduchsie, ak rodis normalne, predsa len je na to telo prisposobene, ale operacia je umely zasah.
Ale chapem ta, tiez som pred prvym porodom mala strach a tajne dufala, ze mozno bude nejaky dovod na cisarsky a nebudem musiet odrodit sama.

bambibam
10. nov 2011

@hori gratulujem a prajem pevné nervy doma ,maličká nech Ti iba radosť robí.

lucka0701
10. nov 2011

@zuzanamv uvidime ako dopadneme 🙂 ak sa maly neotoci tak dufam, ze nebudu robit problemy a kludne urobia cisarak....bo do tej Stiavnice by som musela chodit do poradne ako som citala....a myslim si, ze nikde nechcu moc ten cisarak robit..lne ja sa bojim normal pôrodu skrz tie moje problemy zdravotne...kamoska teraz rodila, mala 4,5hod pôrod ale povedala, ze to bol jej koniec, normalne sa pocas kontrakcii modlila 😀

vevesun
10. nov 2011

...
@lucka0701 ... ja som sla rodit z Ba do sace prave koli tomu, ze su tam faaaakt perfektný...a vsetci... cisarske robia v spinalke aj romskym kockam, slabsie situovaným, dokonca ked maju nenormalne bolesti a nemaju na epiduralku, niekedy ju aj nemocnica zasponzoruje... to je ale výnimocne ;)
Casto lekari nordinuju celkovu anestezu miesto spinalky, lebo je lacnejsia:/ pokakane poistovne to nechcu potom preplacat... ale ked si raz dohodnuta na cisarak a normalne ti urcia termin a necakane nezacnes rodit velmi predcasne, nemaju preco ti ho nespravit hoci kde... inak mne sa zda, ze v Banskejs tiavnici cisaraky nerobia vobec... aspon niekedy to tak bolo... neviem ako teraz :/ ale aj tam sa vraj rodi nadherne... kamoska si to nevie vynachvalit doteraz... nemocnice si podla mna treba obehat a starostlivo vybrat. Porod nie je slepe crevo, pri porode ste stale dvaja v riziku ;) drzim silno palce... Este jedna rada... stale sa aj ty usmievaj na sestricky, pochval ich za vsetko a vela sa pýtaj... na vsetko a nenechaj sa odbit... oni maju stale cas, len sa tak tvaria, ze nestihaju ;)

zuzanamv
10. nov 2011

@lucka0701
V poslednej dobe pocuvam casto, ze na Kramaroch robia cisarske ako na beziacom pase. Pocula som taky udaj, ze az 60% porodov je cisarskym.
Podla tych pribehov, co som pocula od znamych mam z toho dojem, ako keby boli ti dr. netrpezlivi a chceli usetrit cas, tak rychlo spravia cisarsky a je to. Jedna znama nemala kontrakcie ani 5 hodin, ale bola druhorodicka, prvy bol cisarsky, neotvarala sa asi dostatocne rychlo podla nich, tak uz isla pod noz.
Dieta KP je tam automaticky dovod na cisarsky.
Ktovie, co je lepsie.

nikita308
10. nov 2011

@vevesun Ako si tú radu pekne napísala... no budem sa riadiť aj ja ňou... ono potom aj tie sestričky sa inak správajú... 🙂

vevesun
10. nov 2011

... to si pis ze sa potom spravaju inak ;) prisla som na to uz davno, ze ked sa pekne pozdravim a usmejem na predavacku v tescu, z tety ktora sa mraci a je doslova agresivna kvoli svojmu nenapnenemu snu sa zrazu stane usmievava zhovorciva pani ktorá je trpezliva a ochotna.Vy kocky vsetky co idete teraz rodit, mate este aj troska výhodu vtom, ze sestrickam zvysili platy o myslim 30 percent... myslim, ze sa budu viac snazit ;)

nikita308
10. nov 2011

@vevesun No uvidíme, či sa budú snažiť... ale nech sú aspoň milé a nie zamračené... 🙂

lucka0701
10. nov 2011

@zuzanamv tak uvidime, ako si to drobec rozmysli...ty ides asi normalne rodit, ze?? ak by ma zastihol cisarsky tak porovname potom 🙂...i ked sa bojim, ze to bude skor, bo mavam uz kazdy den bolesti ako keby mrcha mala prist ☹ ...mam strach, kedze toto bude prve babatko...

lucka0701
10. nov 2011

@vevesun uvidim ci sa budem môct usmievat na tie sestricky 🙂...ak by som ostala v TN tak na niektore sa oplati usmievat a na niektore by som asi potom pohar hodila 😀, cim tazsi tim lepsie...uvidime, kazdopadne si pockam na vysledok Hlavacika v piatok...a ako ho poznam bude mudry a bude chciet ma nechat prirodzene rodit..

lacikagr
10. nov 2011

@nikita308 Tiež som bola prekvapená, že tak neskoro mi budú robiť CS. Inde sa to robí v 38 týždni. A ked som sa pýtala, že prečo tak neskoro, tak mi dr. povedal že v TN sa to robí tak, tesne na termín. Zatial to nevyzerá, že by sa to malo spustiť, ale sú pre to ešte 3 dni, všeličo sa môže stať. Verím, že do pondelka vydržím.
Jasné, že dám vedieť ako som dopadla, a dúfam že to budú len a len dobré správy!

lucka0701
10. nov 2011

@nikita308 kamoska bol v pondelok v cegyse na prietokoch a pocula ako Hlavacik prave jednej oznamil, ze ma potvrdene zo vsetkych testov , ze malinke ma Downov syndrom, ze ma si rozmysliet, ci si ho necha...a tak jej to hovoril, ze to cela cakaren pocula, chudatko ☹ ja by som asi zomrela, mozno to bolo ich vytuzene ☹

zuzanamv
10. nov 2011

@lucka0701
No, dufam, ze prirodzene, ked uz to mam dvakrat za sebou. Ale tak pri porode nikdy nevies, ci sa nieco neskomplikuje.
Mne dr. pred mesiacom povedal, ze krcok je na spicku prsta otvoreny, tak odvtedy som stale mala pocit, ze mi riadne tvrdne brucho, ze ma tam dole picha akoby sa nieco dialo, a teraz na poradni prekvapivo ziadna zmena. Niekedy sa neda odhadnut, co sa tam deje.
Nemusis sa bat, uz si v 35tt, aj keby sa babo teraz narodilo, tak uz je uplne vyvinute.
To je teda pekne neprijemne s tym DS, mohol jej to aspon citlivejsie oznamit, nie pred celou cakarnou ☹

nikita308
10. nov 2011

@lacikagr No to si ma moc nepotešila, že to robia tesne na termín... lebo mne môj gynekológ povedal, že v TN to robia 2 tt pred termínom, tak si viem predstaviť, ako sa zas bude môj doktor s tými z nemocnice naťahovať, kedy ma poslať do nemocky... 😖 A ja idem zajtra na prietoky, no zbohom, som zvedavá akú bude mať náladu, či tam vôbec bude Hlaváčik... Neviem či mu má zmysel vôbec hovoriť o tom cisárskom... no veď porozmýšľam podľa nálady.... 😕

lucka0701
10. nov 2011

@zuzanamv nie nie, on jej to tak nahlas hovoril, ze to pocula cela cakaren, ako keby vrieskal po nej nech si rozmysli, ci aj tak chce dietatko...ved prave, nikdy nevies presne ci porodis prirodzene alebo nie...a aj mne riadne tvrdne brusko, hlavne v noci a presne ako pises, ja som mala to iste ako keby ma maly riadne dole pichal, ale odkedy je priecne, tak to chvalabohu nemam a ani mi nic netlaci na moc.mechur 🙂
@nikita308 asi ta nepotesim, lebo piatky a aj pondelky byva stale v Cegyse Hlavacik 😉 , uvidis aku bude mat naladu a potom mu povies o cisarskom...len tam nechod sama, lebo ked vidi, ze bude niekto pri tebe, nebude si tolko dovolovat!! 😠 ..s kamoskami to mam uz odskusane 😉

nikita308
10. nov 2011

@lucka0701 díky za radu, idem s manželom, tak ho zoberiem aj dnu... ale už zasa cítim v kostiach, že v noci nebudem spať kvôli tomu a budem nad tým rozmýšľať... to som celá ja.... ☹

lucka0701
10. nov 2011

@nikita308 daj zajtra vediet ako si dopadla 🙂 ..ja akosi citim, ze sa mi maly otocil ale uz hlavicku nema na boku ale pod rebrami a vytlaca sa mi tam akosi a kope ma do mechura, takze to sa vola "koncom panvovym" ? Sakra, a uvidim ho az o tyzden ☹ , velmi by ma zaujimalo ako je tam ulozeny

miskadusko
10. nov 2011

@lucka0701 áno to sa volá koncom pánvovým. ja som to mala tiež, medzi prsiami trošku nižšie som si vedela nahmatať hlavičku maličkej 🙂a stále som kontrolovala či sa otočila alebo nie. a neotočila sa. takže bol cisársky- ale nechceli mi ho spraviť 😒 ale máš na to nárok....! Jedna dr. mi v nemocnici hovorila že ak rodička odmieta rodiť normálne čiže nespolupracuje tak ju nemôžu nútiť. takže ak si rozhodnutá pre cisársky tak si za tým stoj a oni nebudú mať na výber. alebo potom skús ilavu tam s tým problém nemajú 😉 . džím palce ..

nikita308
10. nov 2011

@lucka0701 Jasné, dám vedieť... som zvedavá aj ja, ako sme otočení a čo vlastne čakáme... lebo mali sme meno pre dievčatko, resp. dcéra vybrala, dnes povedala zasa iné a to sa manželovi nepáči, tak sa naťahujú o meno... no aby som tu ja takéto veci riešila... 😅 a inak aj mňa do toho mechúra a moč. ciest hrozne kope, niekedy je to až bolestivé... ale aspoň viem, že sa hýbe... 😉

lucka0701
11. nov 2011

@miskadusko dakujem za radu, ale tuto noc som myslela, ze sa nedozijem rana, neskutocne bolesti ako pri mrche a krize ma kazde 3min.tak boleli, ze som normalne rozmyslala, ze idem do nemocnice ☹ a potom mi nieco o 2hej rano vpravo v podbrusku ruplo, tak ma to dalsiu hodinu stipalo, ze som ronila krokodilie slzy a modlila sa, ze ak prezijem tuto noc OKAMZITE idem rano k doktorke... ☹ , tak sa obliekam a idem tam, a aspon mi povie, ci je maly KONCOM PANVOVYM

lucka0701
11. nov 2011

@nikita308 joooj 😀 , ti maju ale starosti..ale tak je dolezite vybrat krasne meno pre babatko...aj moj si teraz zmyslel, ze Leo je krajsie ako Denis, tak som mu povedala, ze nech nespekuluje 😠 ..vsetci vedia ze to bude Denis..a kamoska co teraz porodila az do pôrodu nevedela ake meno da malinkej a az ked porodila a kukla sa na nu, tak hned ze Karin 😅 , ani otecko veru netusil, ze ako sa ich dcera bude volat...len vyberte meno ake sa vam bude pacit a hodit k priezvisku...a drzim palce pri Hlavacikovi 😀

miskadusko
11. nov 2011

@lucka0701 tak sa drž, neboj všetko je v poriadku a daj vedeť ako si dopadla. možno sa "uhniezduje" i ked to sa robieva ovela skôr, alebo už balil kufre a teraz bude čakať 4 týždne na svoje odcestovanie 😀

nikita308
11. nov 2011

@lucka0701 Tak som vyberala tiež meno malej - nevedeli sme sa rozhodnúť a keď som ju uvidela prvýkrát, potom som jej dala meno... lebo to čo som mala vybraté, by jej moc neišlo... 🙂

zuzanamv
11. nov 2011

@lucka0701 Lucka, drzim palce, nech to nic nie je. Daj vediet!

lucka0701
11. nov 2011

@miskadusko @zuzanamv no baby, dosla som pred chvilou domov...ale moja doktorka tam nebola, zastupoval ju manzel ale co ma udivilo, tak mi ani sono neurobil, iba ma bolestivo prezrel vznutra, ze tam asi vsunul celu ruku, ze som zatial zavreta, hovoril mi, ze mam vydrzat, ze skusa hlavicku nahmatat a ze ju asi nahmatal alebo ze asi nahmatal stehienko, kokos...nie aby mi urobil sono, on iba hadal...a ze to stipanie v podbrusku nic neznamena, kukam nanho ze OK ako myslis...ale ze ked mi tak strasne tvrdne brusko, mam urychlene ist do nemocnice na infuzky, ze inak mozem aj do 2dni porodit, takze vybalujem z tasky veci pre maleho, vyckam este tuto noc a zajtra nastupim do nemocnice...ze musim este vydrzat aspon 2tyzdne, aby malemu plucka dozreli...takze az v nemocnici zistim, ako sa maly otocil...

zuzanamv
11. nov 2011

@lucka0701 Fuha, no teda! Snad v nemocnici budu lepsi a pomozu ti. Drz sa!

lucka0701
11. nov 2011

@zuzanamv no niesom nadsena ze tam mam ist :(..lebo ako ich poznam sono mi urobia ako ma asi budu prepustat 😀 ..dakujem, a aj ty sa drz ak by som tu dovtedy nebola 😉

zuzanamv
11. nov 2011

@lucka0701 Ja viem, nie je to nic moc, byt v nemocnici, ale tak aspon budes pod kontrolou. Budu monitorovat babo aj kontrakcie, nejako to prezijes. Zober si dobre knizky a ber to ako oddych pred tou fuskou, co ta caka, ked sa narodi 😉

lucka0701
11. nov 2011

@zuzanamv uvidim aka bude tato noc a ak bude ako ta minula, zajtra tam pojdem...lebo kamosky mi hovorili, ze mali to podobne a nesli do nemocnice...bo v 24tt som tam tiez lezala skrz bruska a davali mi magneziovky 2x denne ale prt mi pomohli

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre