Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

betina1984
19. nov 2011

@nikita308 aj ja by sa mala dať aj ostrihať a aj nafarbiť. Nemám šediny...🙂, ale už mi vyrástla farba. Uvidím, či bude mať Milada čas. Ja som dnes tiež ležala, asi 20 minút a ledva som sa postavila...

nikita308
19. nov 2011

@betina1984 Hoď sem nejaké foto, šak som ťa nevidela ani nepamätám... o koľkej sa v pondelok stavíš v robote??? Lebo ak zajtra neporodím, idem v pondelok na krv, tak by som sa tam stavila aj ja... 😉 a hodili by sme spoločné foto.... 😀

betina1984
19. nov 2011

@nikita308 tak isto ako keď som chodila do roboty, len mám drobet dlhšie vlasy...🙂. Neviem, mama ma prehovára, že mi pre to zbehne, ale asi sa vytrepem ja. Potrebovala by som ísť aj do "vodoinštalačného" materiálu, ale je to až pri kine. Išla by som 7.30, na endokrinológiu a pak by som vybehla do roboty, tak asi pred 8.00.

nikita308
19. nov 2011

@betina1984 Ja idem ráno o 7:00 hod. na krv, neviem kedy sa vybavím, tak by som ťa v robote počkala... ešte zbehnem detskému zaniesť Bobinu kartu a objednať sa na interné... 😉

betina1984
19. nov 2011

@nikita308 tak jo a u koho? Nech tam nebehám jak kura po celej robote...🙂

zuzanamv
19. nov 2011

Jej, ale ste sa rozpisali. Ja som sa pustila do posledneho upratovania, co bolo treba, asi hniezdenie 🙂

@lucka0701 toto tretie babo bolo uplne mimo plan, napriek antikoncepcii, takze nie je co obdivovat, dobrovolne by som sa na to asi nedala 😉 Ale decka su uz relativne velke, da sa s nimi v pohode, fyzicky mam pocit, ze to zvladam lepsie ako prve dve tehotenstva, aj vazim najmenej, prvykrat som sla do porodnice s 80kg, druhykrat 70 a teraz mam len 65.
Ten oxytocin, ja viem, ze pichaju aj pri normalnom, nie vyvolavanom porode, ale ja teda budem protestovat, keby nieco, nemozu ti nic pichnut bez suhlasu! Jasne, ze keby to trvalo 12 hodin, alebo viac, silne bolesti a krcok sa neotvaral, tak treba, ale urychlovat normalne beziaci porod je zbytocne...

zuzanamv
19. nov 2011

@nikita308
To si mala teda riadnu rychlovku porod, aby ste to tentokrat stihli do porodnice!

zuzanamv
19. nov 2011

@lacikagr
Gratulujem k babatku!
Tiez sa chcem opytat, ci sa nieco hovori o zatvarani od 1.decembra, aka je tam nalada? Diky!

nikita308
19. nov 2011

@zuzanamv Veru mala, ani sa mi veriť nechce, keď tak nad tým teraz spätne rozmýšľam... a prečo by si sa dobrovoľne na tretie bábo nedala? Mne sa to viac páči, keď sú traja súrodenci ako dvaja... ja pochádzam tiež z 3 súrodencov, ale vyrastala som v podstate ako jedináčik, bratia sú o 13 a 14 r. starší, keď som ja ako tak začala vnímať svet, šli na 2 roky na vojnu a potom sa oženili, takže lepšie si rozumiem s ich deťmi... 🙂 keby som nemala zdrav. problémy, tiež by sme mali asi 3 deti... 🙂

zuzanamv
19. nov 2011

@nikita308 kedysi som chcela tiez mat tri deti, ale ako ti dvaja rastli, zacala som mat pocit, ze mam dost, ze sme uz ucelena rodina, oni si dobre rozumeju, zahraju sa spolu a ja som ziskala naspat trochu svojej slobody, pracovala som, trochu cestovala aj sama, bez deti, od minuleho roka boli uz v skolke obidvaja, mali sme zabehany system, ani vo sne by ma nenapadlo, ze sa toto stane. Nemohla som brat hormony, rok sme pouzivali lokalnu ant. pharmatex a zlyhala. Bol to riadny sok, dlho som to predychavala, ale asi to tak malo byt...
Teraz bude rozdiel 4 a 6 rokov, na babo sa deti tesia, ale obavam sa, ze bude pri nich skor ako jedinacik, kedze to bude chalan, od syna o 6 rokov mladsi, potrva, kym najdu spolocnu rec, a s dievcatom o 4 roky starsim tak isto.
Ale to su vsetko vedlajsie veci, hlavne dufam, ze bude vsetko ok a budeme vsetci zdravi.

nikita308
19. nov 2011

@zuzanamv Ale neboj, zasa to nie je taký veľký vekový rozdiel ako u nás, či už ja s bratmi alebo moja dcéra s bábätkom (píšem bábätko, lebo stále nevieme čo to bude)... ale budem najradšej, keď budeme všetci zdraví a v poriadku...

zuzanamv
19. nov 2011

@nikita308
Ja viem, nie je to az tak vela, ale hovori sa, ze viac ako 5 rokov uz su v podstate dvaja jedinacikovia. My sme so sestrou mali nieco vyse 6 rokov a bolo to tak, vlastne az v dospelosti sme nasli spolocnu rec.
Ale tesim sa na to, ako deti (hlavne dceru to zaujima) teraz objavuju veci okolo bruska, narodenia, babatka, vsetko ju zaujima, prezlieka babiky, chysta sa mi pomahat, pozera si knizky s obrazkami babatka v brusku.
Maly bude pre nich dobra skola zivota. 😉
A mam taky pocit, ze maly bude presny opak mojho starsieho syna, ktory je taky maly vedec, intelektual, introvert. Podla toho temperamentu v bruchu mam pocit, ze tento maly bude skor taky riadny chalanisko. Takze si myslim, ze to bude obohacujuci vztah pre obidve strany.
(Tehotenstvo je asi prilis dlhe, ked zacinam analyzovat taketo veci 😀 )

Inak som si vypila prave tretiu davku malinikoveho caju a poskakala trochu na fitlopte 😉

nikita308
19. nov 2011

@zuzanamv No ja sa musím priznať, nepijem maliníkový čaj, necvičím, nejem vločky či čo to jedia baby niektoré, proste to nechávam tak... ale to preto, že mi odporučili ten cisársky... aj u nás bude toto bábo iné, je až moc aktívne, malú som ani nevedela, že nosím a toto je v pohybe stále.... teraz tu boli kamaráti a mali show z môjho skákajúceho bruška... 😀 aj celé tehotenstvo je trochu iné, ale dúfam, že bábätko bude také dobré a milé ako dcéra... tá sa inak už nemôže dočkať, súrodenca nechcela, keď sme sa len o tom bavili, ale keď sme jej povedali, že čakáme bábätko, tak sa začala hrozne tešiť... stále ju to drží a dúfam, že aj potom bude mať zo súrodenca radosť... 🙂

zuzanamv
19. nov 2011

@nikita308
Pre tvoju dceru to bude tiez uz dobra skola zivota, uplne iny vztah ako keby mali vekovo k sebe blizsie. Ale vsetko ma svoje vyhody, bude skor pre teba pomoc pri starostlivosti a bude si to vsetko pamatat, ked bude dospela.

S tym cajom a loptou som zacala az teraz v 38tt.
Inak, teraz sa citim celkom fajn, kludne by som vydrzala vcelku aj do riadneho terminu, ked si predstavim ten kolotoc, co ma caka potom. Len ma stresuju tie vypovede lekarov, kvoli tomu by som chcela porodit pred 1. decembrom...

lucka0701
20. nov 2011

@nikita308 sak tu nestiham citat, ako tupisete, kua 😀 .,..ja osm od 1nej hore ale tak nechcela som na drzovku zasa pisat tu tak skoro 😀 ...manzelik sa Ta boji? a preboha coho..ved tak jemnucko a este aj tebe pomoze..mojmu by som veru 2x hovorit nemusela 😀 len neviem ako to chudak vydrzi potom 6tyzdnov...dufam, ze uz mas vsetko pekne nachystane...a mate skusenosti, ze by ten malinovnik zaberal? bo mi ho dala kamoska, co ho uz nedouzivala ale ked neviem, no 😖

lucka0701
20. nov 2011

@zuzanamv neboooj, urcite bude dobre malicke vychadzat so surodencami...ja som od sestry o 4roky mladsia ale za to mala respekt predomnou a uchodila, bo som ju bijavala strasne a nutila jest dazdovky v zahrade a zatala malu motycku do hlavy 😀 ..tak si myslim, ze najdu spolocnu rec...tie 3deti su este dobre, moja krsna ich ma 7 a tiez boli posledne 4 uz omylom 😀 ..ale my zeny sme sikovne a zvladneme vsetko..aspon si pekne zopakujes vsetko ohladom babatiek..ja som v tomto novacik...tebe to pojde od ruky, ja sa ho budem bat aj chytit do narucia 🙂

zuzanamv
20. nov 2011

@lucka0701
hej, keby toto tretie bolo dievca, tak by som mala mensie obavy, dve dievcata od seba 4 roky by boli v pohode, ale bude to chalan. Takze myslim, ze chalan mladsi o 4 roky si so sestrou toho vela nepovie. Ale nevadi, nevyberieme si 🙂 Budu mat aspon doma nacvik vsetkych moznych druhov vztahu.

Baby, neviete niekto, ci sa dostava pred porodom a potom v porodnici taky ten balicek, klinik box, prenatal box, alebo ako sa to vola. Zvykli tam byt vzorky sudocremu, mala avent flaska a podobne. Mam pocit, ze minule som to dostala od gynekologa niekedy na zaciatku 9. mesiaca a potom druhy v porodnici pri odchode. Zatial dr. nespomenul nic.

nikita308
20. nov 2011

@zuzanamv Áno, ten klinik box sa dostáva, teda kamarátka rodila v máji a tá ho ešte dostala... aj ja sa teším, že ho dostanem, lebo u môjho doktora som nedostala nič a baby v iných témach čo píšu, tie dostávajú aj od gynekológa aj v nemocke...

@zuzanamv
@lucka0701
@betina1984 No čo teda dievčatá, dnes taký pekný dátum, nestretneme sa v tej pôrodnici??? 😉

@lucka0701 Vidíš a tieto súrodenecké bitky mi hrozne chýbali... ja keď som prišla kámoške, oni boli 5 a bili sa, až som sa v tom vyžívala... aj neter so synovcom teraz keď k nám prídu a sa pobijú, ja ich nechám (pokiaľ je to v rámci možností) a pozerám sa na nich... 😀

zuzanamv
20. nov 2011

@nikita308
Ja by som dnes velmi rada isla rodit, ale zatial tomu nic nenasvedcuje, este si poskacem na lopte poobede 😉

nikita308
20. nov 2011

@zuzanamv Veď to, ani mne tomu nič nenasvedčuje, akurát sa mi hrozne ťažko dýcha... neviem prečo... 😒 ale to s pôrodom asi súvisieť nebude...

lucka0701
20. nov 2011

@nikita308 normalne znasilni divoko manzela a urcite dnes aj porodis 😀 ano a treba ich nechat vymlatit sa, ved to by nebolo potom pekne detstvo a nemali by na co spominat v dospelosti 😉 ...a dostanes v pôrodnici 2boxi, ja osm dostala hned na zaciatku jeden od gyndosky, bol tam cumlik, vzorka prahu na pranie a avivaz, cukor, CARO kava, casopisy a este Budis matova, kt.mi po ceste domov priatel vypil 😀 ale ziadne flasky tam veru neboli ☹ ...a pozor baby, davajte si pozor, lebo sestricky sa tam dost vyhovaraju k tim boxom by ste mali dostat aj taky cierny ruksacik, ale oni pri odovzdani hovoria, ze sa uz minuli...prt velky, oni si ich beru a nedavaju mamickam, TAK SA NEDAJTE OKLAMAT A PYTAJTE SI ICH!!!!! Vytahuju ich z tich balikov...
@zuzanamv co som ale citala a pocula, tak by si privelmi moc na tej lopte vyskakovat nemala 😀 aby sa babatku nahodou nic nestalo, neviem....ja som radsej fit loptu dala nasim, bo mi tu iba zavadzala

nikita308
20. nov 2011

@lucka0701 Nemám na to silu, aby som divoko znásilnila manžela... 😀 a máme ešte 12-ročnú dcéru, ktorá okomentuje každé priblíženie sa k manželovi... aj keď mu chcem len niečo pošepkať do ucha, nieto ho ešte pobozkať... 😨 to sú komentáre... 😀

zuzanamv
20. nov 2011

@lucka0701 Neboj, neskacem velmi, len tak jemne, a je to dobre na otvaranie krcka, aj v porodniciach mavaju fitlopty, na vzdycharnach, mne to pri prvom velmi pomahalo na predychanie kontrakcii a rychlo som sa otvorila.

lucka0701
20. nov 2011

@nikita308 aha, to mate ako chodiacu 12r ochranu, co 😀 no veru nezavidim...treba ju dat ku starkym ...a ako vidim, vsetky tvrdneme doma dnes 😒

@zuzanamv hej, pri kontrakciach to vraj pomaha, ked rodis...ale vraj ked este nerodis, tak iba cviky na fit lopte by sa mali, nie moc skakat...bo ja som tiez skusala trosku skakat davnejsie, ale skoro som sa prevalila dozadu a zdemolovala obyvacku 😀

giza
20. nov 2011

Prihadzuje info, ze ak ma niekto moznost prist do TN vo stvrtok o 17.hod na pravidelnu diskusiu s mikidulou v priestoroch FRANi, tak sa dozvie priamo od mamicky info o ambulantnom porode - riadeny s homeopatiou, viac info najdete aj tu: www.sites.google.com/site/mikidula/

@lucka0701 letmo som zbadala otazku , tak len letmo odpoviem - malinik neuskodi 😉

lucka0701
20. nov 2011

@giza ok, tak ho teda zacnem uzivat 😉

shira_
20. nov 2011

@giza to si nenechám ujsť 😉

zuzanamv
20. nov 2011

@lucka0701 to si musela riadne skakat, ked si skoro spadla 🙂 Ja sa skor tak hojdam na lopte.
Bola som sa s detmi prejst, nech gravitacia trochu posobi, ale mam pocit, ze posledne dni mi brucho tvrdne este menej ako predtym ☹

nikita308
20. nov 2011

@zuzanamv My sme boli u mojich rodičov pre postieľku, tak sme ju už aj zložili a idem si trošku požehliť, lebo neviem čo mám od radosti robiť... 😝 a ležať vôbec nevydržím...

lucka0701
20. nov 2011

@zuzanamv nadskakovala som, ale ja som take nemehlo, ze padnem vzdy 😀 ...no to mas asi ticho pred burkou, ked ti netvrdne, bo sa hovori, ze tesne pred pôrodom sa zena citi super a neboli ju nic...asi sa ti to uz blizi 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre