Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

giza
20. nov 2011

@shira_ budem sa na vas tesit a modlit sa aby nikto z nich neochorel a ja som tiez uz bola uplne fit ( nieco na mna lezie a muz to nebude :D - sice i ten)..

zuzanamv
20. nov 2011

@lucka0701 jaj, no keby si tak mala pravdu.
Predstavujem si, ze do utorka sa to aspon trosku pohne, v utorok na poradni spravi dr. hamiltonov hmat a v stredu-stvrtok by som mohla porodit.
Ale nerobim si iluzie, ze sa moje predstavy splnia, toto babo je tvrdohlave od zaciatku, kedze bolo pocate napriek vsetkym opatreniam 😀 A potom mi vyslo v domacom teste pohlavia jasne dievcatko a je to chalan, takze si robi co chce uz od zaciatku 🙂

shira_
20. nov 2011

@giza na mna veru nič a nik nelezie 😀 😀 😀 😀 😀

lucka0701
21. nov 2011

@zuzanamv ale co viem, nie vzdy ten Hamiltonov hmat pomôze a je vraj strasne bolestivy ☹ ...ci ty ho mas uz vyskusany? Ako ja som ho rozmyslala dat urobit si, ak by som nahodou prenasala, tak na Stedry den, aby sa drobec narodil vtedy..ale ako mi minule doktor strcil skoro celu ruku dnu, tak uz ako taky zaujem o to nemam 😠 ...lebo ta bolest bola nehoraaaaazna 😢 ...neboj a vase neni jedine, co je tvrdohlave, nase taky tak....Hlavacik este na morfologii hovoril, ze take nespolupracujuce dieta davno nevidel 😀 vidis, chalani su tvrdohlavi a takich my nosime v bruskach 😉 ...a ten test kolko prosim Ta stal? vraj aj 30eur a co som citala na forach, tak ziadnej neukazal spravne...neviem na co to predavaju, ked je to kravina a radsej si pockam na sono...

zuzanamv
21. nov 2011

@lucka0701
hej, uz som Hamiltona zazila, nie raz, pri synovi zabral hned, dr. sa ma vtedy nepytala, ale bola som v nemocnici tyzden pred terminom kvoli zvysenemu tlaku, tak ho spravila pri vysetreni a v noci mi praskla voda.
Pri dcere som si ho pytala na kazdej poradni od 38tt, a porodila som tyzden po termine...Ono to zaberie iba ked su porodne cesty uz pripravene.
Je to neprijemne, ale da sa to prezit.
Ten test stal okolo 30. Vysla jasna ruzova 🙂 Co uz, nevadi...

zuzanamv
21. nov 2011

Ozaj, dnes som bola po jeden papier u nasej detskej dr. a bavili sme sa o porodniciach. Tak podla nej neexistuje, aby TN zatvorili, vraj sa urcite dohodnu, nie je mozne aby vsetky zeny z kraja chodili do Ilavy a Banoviec, tam na to nemaju kapacity...
Tak dufam, ze ma pravdu. Som zvedava, ako sa zajtra bude tvarit moj dr. na poradni.

lucka0701
21. nov 2011

@zuzanamv presne, nie vzdy ten hmat zaberie....ved uvidime, ci sa vypytaju krpci skor alebo neskor 😉 ...a co sa tyka tich pôrodnic...akurat som sa vratila z TN pôrodnice, kamoska cez vikend porodila a sa jej mama pytala upratovaciek, co a ako od 1.decembra a povedali jej, ze to neni bohvieako dobre, ze konecne ako tak dali do poriadku pôrodnicu a teraz to maju vsetko previezt do Ilavy...ze to sa tam suska...ale kamoska hovorila, ze este vyzisti od inych ludi a da vediet 😢

zuzanamv
21. nov 2011

@lucka0701 fuuha, nestras!
Mne hrozi, ze ak to pride necakane v noci, budem musiet do porodnice sama taxikom, a muz ostane s detmi, fakt si neviem predstavit, ktory taxikar ma v kontrakciach bude viezt do Ilavy!
No som zvedava, co mi povie zajtra dr.

lucka0701
21. nov 2011

@zuzanamv ale preco taxik??? ved si zavolaj sanitku...ja tak isto ju zavolam, ak by som nahodou sama ostala doma....si budes este aj taxik platit, ked sanitku mas gratis 😀 ...no ved sa spytaj svojho Dr...moja gyndoska hovorila, ze ju urcite nezatvoria a aj keby, tak niekto nas musi odrodit...

zuzanamv
21. nov 2011

@lucka0701 no ja sa obavam, ze ak bude taka kriticka situacia, tak sanitiek bude velky nedostatok, a porodila by som sama doma...
Ked minuly porod trval 45 minut... myslis, ze by som sa sanitky dockala?
Jaaj, no hrozna situacia, musime len verit, ze bud porodime pred 1. dec, alebo to nejako vyriesia!

nikita308
21. nov 2011

@lucka0701 Ahoj... no priznám sa ti, že som na teba myslela, bo som od 4:00 hod. nemohla spať, reku keby som šla na MK, tak určite Lucka tam bude... a mala som pravdu.... 😀

@zuzanamv Tiež by som si na tvojom mieste zavolala radšej sanitku, keby si aj predsa mala taký rýchly pôrod, odrodíš aj v tej sanitke ale čo v taxíku... s nejakým nechutným taxikárom... od nás jedna pani minulý rok zrovna v decembri porodila v sanitke cestou do TN... 😉

A nebojte baby, ja si tiež myslím, že v TN pôrodnicu nezatvoria... veď to je fakultná nemocnica, krajské mesto k tomu a ešte tu je aj hniezdo záchrany....

lucka0701
21. nov 2011

@nikita308 no moja, ja dnes od 3tej beham po byte 😖 ...fakt neviem co mam robit s tim spankom..vecer o 19tej uz pomaly spim a potom uz buntosim, porad nejaky recept na spanok 😉

@zuzanamv neboj, ked budem cosi viac vediet, hned Vam to oznamim, ja som za tou kamoskou isla az na stvrte poschodie pesi zboku, kde sa odovzdava krv, bo ma VIP izbu a poviem Vam, ze som uz na prvom poschodi fucala a myslela, ze sa stvrteho poschodia nedozijem 😀 ...a nemozete dat deti potom starkym, keby to prislo na teba? alebo susedom??? aby ta mohol muzik odviest do nemocnice???

nikita308
21. nov 2011

@lucka0701 Ja neviem, pre niekoho je účinné teplé, resp. horúce mlieko s medom, príp. aj maslom a sú aj bylinkové čaje, ale bylinky by sa v tehotenstve moc nemali... ja si zasa všetky fyzicky náročnejšie práce nechávam navečer, aby som sa unavila a chcelo sa mi spať, ale nejdem skôr ako o 22:00 hod. do postele.... niekedy to pomáha, niekedy nie... včera neviem čo bolo, resp. dnes nadránom... 😨 ale môj otec ma znervóznil, to bude asi tým...

lucka0701
21. nov 2011

@nikita308 vies, keby som mala ja ja nejaku pracu, tak jasne ze by som nesla spat, ale ked v tej telke nic nedavaju a mna hlavne rusi to nocne chodenie na WC 🙂 ...vzdy po nom mam velky problem zaspat...dufam, ze ta ocino moc neznervoznil a nebolo to vazne...

nikita308
21. nov 2011

@lucka0701 Ale môj otec furt pre všetko plače (ale vážne, to si nerobím srandu, on je citlivý) a včera začal, že len aby pôrod dobre dopadol, aby tam vôbec aj nejaký doktor bol... ja to už beriem jedným uchom dnu a druhým von, ale v noci keď som nemohla spať, fakt som začala nad tým rozmýšľať... 😖 on aj na mojej svadbe dlho plakal, aj keď mi volá, len ako sa mám, tak sa rozplače... 😀 a pritom váži viac ako 150 kg, chlap jak hora, keby si ho videla, tak to o ňom nepovieš... 😨

lucka0701
21. nov 2011

@nikita308 no tak to mozes byt rada, ze mas takeho ocina....co by za to dali ine baby...lebo chlapi malokedy dokazu ukazat svoje prave city a ked sa este aj rozplace, ti ukaze ako mu zalezi na tebe 😉 , moj otec je teraz prehnane starostlivy, kedze u nasich to bude prve vnuca...ale vies co ti poviem? Kamoska co rodila v sobotu rano, tak sa pomaly sama odrodila, bo boli 3 pôrody naraz a asi iba jeden doktor a on dosiel az ked bola hlavicka uz vonku 🙂 ...kamoska hovorila, ze ako jej bolo fajn samej, ze si sama aj tlacila, len skoda ze tlacila do hlavy a nie do brucha 😀 a ked som ju dnes videla, take krvave oci mala chuda, ako keby jej niekto dal do ksichtu..ale nechcem ta strasit, urcite budes mat svojho pôrodnika... 😉

nikita308
21. nov 2011

@lucka0701 Ja sa zasa takýchto vecí nebojím... a asi mala otvorené oči keď tlačila, ak ich má krvavé... pri tlačení by tuším mali byť zatvorené... 😔 A koho mala pri pôrode, akého doktora??? No naši budú mať už 8. vnúča a tých prvých 6 je už dospelých... 🙂 Moja Barborka je najmladšia vnučka u mojich rodičov zatiaľ a u svokrovcov zas naopak najstaršia vnučka a svokrovci toto budú mať 6. vnúča... a najmladšie zároveň...

zuzanamv
21. nov 2011

Ahojte,
dnes mi zacali nejako clenky opuchat, to sa mi este nestalo, som zvedava, co povie zajtra dr.
Ja by som bola najradsej, keby sa porod spustil cez den, vsetko by sa lahsie manazovalo, ale ak to pride v noci, tak si svokra musi zobrat taxik od nich, ist k nam k detom, a ja by som sla sama do nemocky, muz by prisiel za mnou, ked by svokra prisla k nam. Asi by som skusila najprv sanitku, az potom taxik, ale netusim, nakolko su vytazene, kolko by to trvalo.
A nechcem davat deti k svokrovcom kym sa nic nedeje, lebo je to od nich daleko do skolky...
Tato neistota je najhorsia.

lacikagr
21. nov 2011

@zuzanamv
ahoj, nikto tam nič o zatváraní nehovoril, nálada tam bola normálna, všetci robili čo mali, ale čo bude od 1.12.netuším. Myslím ale, že k najhoršiemu nedôjde. Držím palce!

lucka0701
22. nov 2011

@nikita308 praveze mala zatvorene oci, len tlacila do hlavy...vies ked nikto pri nej nebol, tak jej nik nepovedal...a mala Paskalu doktora...juuujha, no ste velka rodina 🙂...u nasich je to prve vnuca, bo sme iba 2 sestry a z priatelovej strany je to druhe vnuca...tiez su iba 2 bratia 😉 ...aspon nemusime robit velke oslavy a usetrime 😀

@zuzanamv Zuzka, mne puchnu nohy uz od 30tt a mam ich take opuchnute, ako keby som mala vyklbene clenky... 😀 ani kosti mi niesu vidiet 😀 ..a neboj, je to normalne, a bud rada, ze to mas pred koncom az...ja mam nohy ako medvedie laby...a susedia by ti nemohli postrazit deti? ak by si rodila cez den? aspon by manzel bol pri teba a potom by siel domov...a ak nie, skus najprv tu sanitku, ja tak isto urobim, ak by som bola sama doma...

zuzanamv
22. nov 2011

@lucka0701
Dobre ranko,
som sa dnes postavila na vahu, a ostala som v soku, za tyzden o dve kila viac, asi som fakt zacala zadrziavat vodu. Ja som toho vela nepribrala, lebo mam tehu cukrovku, dietu. Snad to je znak, ze sa to ozaj blizi.
Cez den s detmi nemam problem, su v skolke, pripadne by sme ich nalozili do auta a cestou do nemocky hodili k svokrovcom, len v noci by som ich nerada tahala z postele 🙂
O chvilku idem do poradne, tak som zvedava, co sa dozviem.

nikita308
22. nov 2011

@zuzanamv Držím palčeky... 🙂

nikita308
22. nov 2011

@lucka0701 Ani nie sme až taká veľká rodina, aspoň mne to tak nepripadá, ja aj manžel máme každý 2 bratov, moji bratia majú každý 3 deti, mužovi bratia každý 2 deti... Ja som dnes prežila hroznú noc, silné bolesti, už som myslela, že je to tu a nakoniec to bola hnačka... ☹ ale dá sa povedať, že na tom WC som zažívala "nepravý pôrod"... 😀

lucka0701
22. nov 2011

@zuzanamv Drzim taktiez palceky a daj vediet ako si dopadla...a neboj sa, urcite to mas zo zadrziavania vody v tele, ja som prosim pekne pribrala uz 20kg 😀 ...ale voda sa mi teda vsade naliala, ja idem do poradne az v pondelok...a mysli, ze pridu na teba bolesti cez den, aby ste deturence mohli dat ku starkym...

@nikita308 no ale ked ma niektore z deti sviatok, tak sa ohanate co kupit, co ?? ale nezabudaj, ze bliziaci pôrod signalizuje hnacka 😉 ..tak to vtedy v pôrodnici sestricka hovorila, ze pred pôrodom vzdy zenu prezenie...ja urcite nebudem vediet kedy to pride, kedze beriem Detralex a hnackujem kazdy den 😀 ...chudatko, snad sa take cosi uz na WC nebude opakovat 🙂 a kedy ides do poradne?

nikita308
22. nov 2011

@lucka0701 Zajtra idem do poradne, aj na predoperačné na interné... ale normálne by som bola rada, keby ma to aj chytilo, hrozne ma bolí lonová kosť, aj predtým ma bolela, ale keď som sa rozhýbala, bolo dobre, ale teraz sa môžem hýbať koľko chcem, ledva chodím... ☹ Ja som si tiež myslela, že keď ma preženie, že už potom to pôjde a nič... a čo je to ten Detralex?

lucka0701
22. nov 2011

@nikita308 jooj o bolestiach mi ani nehovor ☹ ..ja to mavam hlavne v noci, klby a krize ma nehorazne bolia 😠 , neviuem co sa tak furt roztahujem, hadam nebudem mat velikaaaanske dieta 😀 ...a termin sa kedy dozvies? Ten Detralex mi predpisala doktorka, bo sa bojim aby som nemala zilu pri pôrode vonku, tak preto to berem 2x denne tabletky...a ako ti poviem na mesiac to stoji 12eur ...tak uvidim ci to aj zaberie..a z toho hnackujem kazdy den...

nikita308
22. nov 2011

@lucka0701 No ja so stolicou problém nemám, aj keď užívam železo, čo som si myslela, že ma bude zapekať, tak chodím pravidelne... Hádam mi zajtra povie termín, neviem či ma objedná, zas jedna baba mi hovorila, že nechcú už na cisaráky vopred objednávať čo sa decembra týka, tak ja neviem... som z toho jeleň... či ma nenechajú, nech to príde samé a potom mi urobia cisársky... fakt neviem... 😕

lucka0701
22. nov 2011

@nikita308 no ved ja to mam o to horsie, ze beriem zelezo a mala som problem ist na WC,potom mi Dr povedala, ze ho mam radsej brat kazdy druhy den, aby som nemala zasa problemy s konecnikom a este mi odporucila ten Detralex...no to som riadne zvedava, co ti povedia...mozno ti ho naplanuju este na tento mesiac...ved babatko je uz pripravene na svet 😉 , kazdopadne drzim palce...mne uz ten cisarak nehrozi, kedze sa mi zasa otocil dole hlavickou 🙂

lucka0701
22. nov 2011

@nikita308 si tu? pozeraj spravy na markize o 17tej!!!!!!!
http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/regiony/nemocn...
a precitaj si toto!!!

nikita308
22. nov 2011

@lucka0701 Hej som tu... takže Piešťany to istia, ak sa Trenčín nespamätá...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre