Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

jajka78
23. nov 2011

http://trencin.sme.sk/c/6150302/nemocnici-v-tre...
tu j o tom pisane a Drobna to vcera potvrdila v TV Markiza

mgk111
23. nov 2011

@lucka0701 hmm ako tomoze ilava istit a vykryt tn? ilava je mala, malo priestoru, porodnych sal a samozrejme k tomu mensi pocet lekarov ktori sluzia... takze si to vcelku neviem predstavit... a aj velkostou, ilava byva dost plna zvycajne aj bez tn - neviem si kapacitne predstavit, ze aj keby stihali odrodit ze kam by tie pacientky s detickami dali? 😕
aj keby bolo treba nejake inkubatory a podobne veci, tak v il su dva!! tak potom mozeme len dufat, ze babatka budu vsetky donosene, v poriadku a porody budu lahucke 🤐 no comment...

lucka0701
23. nov 2011

@mgk111 Ved ja som hovorila to iste, ze Ilava to vsetko nevykryje...a aj bez TN rodiciek bavy Ilava dost plna a nieto ked sa tam este trencanky nahrnu...a ti doktori, asi sa budeme musiet sami odrodit, ved nebudu stihat a nedajboze, ze by sa nejakemu babatku nieco stalo, tak kde mu poskytnu dobru pomoc? ked Novorodenecke a pediatricke v TN bude zavrete a vzdy ked bol takyto pripad presuvali z IL deticky do TN!!! Nechame sa prekvapit ako to NASI VRCHNY dokoncia... ☹

betina1984
23. nov 2011

@giza
@lienka55
podľa mojich vedomostí ostáva Kaščák a Bašková. Krkoška dal výpoveď, hovoril to aj v Trenčianskych novinách...

mgk111
23. nov 2011

@lucka0701 ja sa len modlim aby moj maly vydrzal v brusku dlho a aby nepotreboval ziadne tie pristroje a inkubator... prvy bol skor narodeny a prevezeny z il do tn a teraz sa podvedome obavam, ze co ked... ach jo... normlane mi je luto, ze som uz neodrodila - ze som nemala skorsi termin porodu... my si mame uzivat tieto chvile tehotenstva a vsetkeho a miesto toho sme plne obav 😠 smutne...

alebo co chcu? aby pacienti (nemyslim len rodicky) zacali zomierat aby sa s tym cosi urobilo???

vrn
23. nov 2011

No fakt som rada ze som uz odrodila........ Baskova bola pri porode skvelaaaa. Drzim palce maminkam cakatelkam aby vsetko dobre dopadlo

lucka0701
23. nov 2011

@mgk111 nechapem ale štát...najprv sa stazuje, ze sa rodi malo deti a ked sa konecne do toho rodicia odhodlaju, tak nema nakoniec kto babatkam pomoct na svet! Treba len verit, ze babatka nebudu potrebovat rychlu pomoc a ze sa vsetky narodia v uplnom poriadku...

lucka0701
23. nov 2011

@zuzanamv Zuzi sak som jej pomaly nic nerozumela, najprv ta redaktorka ako keby koktala a nevedela povedat suvislu vetu.... 😀

zuzanamv
23. nov 2011

@lucka0701
Ja som len citala clanok 🙂

nikita308
23. nov 2011

@zuzanamv
@lucka0701 Ahojte baby, po dnešnej poradni a urobenom predoperačnom som bola poslaná do TN na konzultáciu ohľadom cisárskeho, kde som aj volala, aby som sa neprehnala zbytočne a láskavým hlasom mi oznámili, že zajtra môžem na konzultáciu prísť, že sa normálne pracuje... 🙂 a môj pán doktor mi dnes vravel, že včera objednával 3 tehotné na hospitalizáciu do TN, v pohode ich objednali a nikto mu nič nepovedal, že už tam nemá volať na objednanie pacientok alebo niečo podobné... ani nikomu z obvodných gynekológov neoznámili, že zatvárajú TN pôrodnicu... Takže zajtra vám dám aktuálne info priamo z TN nemocnice... či ma objednajú na ten cisársky alebo nie... ak nie, tak idem rodiť do Piešťan... toť vsjo... 🙂

mgk111
23. nov 2011

@nikita308 budeme ocakvat spravicky od teba ako sol 😉 ak mozes opytaj sa aj na novorodenecke a predcasne narodene deticky, resp. tie co maju nejaky problem...

lucka0701
23. nov 2011

@nikita308 huraaaaaaaaaaaaa...cely den som ta tu vyzerala, ze ako si dopadla....ale asi ta objednaju, ked mas normalne tam prist...jojha, som zvedava, kedy ti urobia cen cisarak 🙂 ...ja az v pondelok budem vediet, ci sa nahodou neotvaram, i ked by som sa uz veru aj mohla 😉

nikita308
23. nov 2011

@mgk111 o.k. uvidím akú budú mať doktor so sestričkou náladu, lebo ak má niekto zlú náladu, nerada dráždim štrkáča bosou nohou a zostanem ticho a bojím sa aj niečo opýtať... pokiaľ sa to netýka niečoho vážneho, vtedy vyletím a som nepríjemná... keď očerveniem, už je zle... už som nahnevaná slušne povedané... 😀

nikita308
23. nov 2011

@lucka0701 A inak, krčok mám na 1 cm, otvorená som riadne, objednal ma na poradňu 1.12., ale že už asi neprídem... ale ak ma neobjednajú dovtedy na cisársky, pri mojom šťastí možno aj prídem... ja musím byť vždy niečím výnimočná, aj keď po tom netúžim... 😀

zuzanamv
23. nov 2011

@nikita308
Vdaka za info! Drzim teda palce, nech ti to prebehne vsetko v poriadku.
Ja momentalne zase dufam, ze este par dni vydrzim, lebo syn je zase chory. ☹ Asi sa mu vratila ta viroza crevna, aj ked nechapem ako je to mozne, zase vracia ☹ ☹ ☹

nikita308
23. nov 2011

@zuzanamv Ja som hnačkovala minulý týždeň a zasa aj tento... neviem či som to mala tiež virózu al. to bolo z nejakého jedla, alebo z tých všetkých stresov... ale keď tak rozmýšľam, svokra mi veľkodušne kúpila klobásu... 😀 manželovi síce nič nebolo, ale ten môže zjesť aj betón, tomu nikdy nič neni... 😀
Veď ja sa zas zajtra ozvem a dúfam, že len s dobrými správami... 🙂

lienka55
23. nov 2011

@giza ako vies ze nepoznaju uplatky???? 😉

lucka0701
24. nov 2011

@nikita308 no ale si uz otvorenaaaa, len ti to moze byt mozno aj prt platne, ked pôjdes cisarskym 😀 ...kiez by aj mne v pondelok nieco podobne gyndoska povedala, bo tie nocne vstavania ma ubijaju ☹ a dnes sa mi vynimocne dobre spalo az do 8:00, vydrzala by som aj vyse, keby krpec v bruchu nemal stikutku a nezobudil ma tim 😒 ...drzim palce, nech mas termin cim skor a daj vediet....

sharonik133
24. nov 2011

Ja mam spravy z piestanskej nemocnice, ze vraj maju dohodu s TN , ze budu brat aj ich pacientky rodit,takze ak lekari z TN nestiahnu vypovede asi to tam zatvoria. No kazdopadne maju este par dni, tak snad...

bebel
24. nov 2011

@jajka78 hmmmm, zaujímavé....
Nemyslím si, že je vhodné obdobie na takéto vydieranie.
Najlepším riešením by bolo reálne odštátnenie nemocníc a premenu na súkromné zariadenia.
Myslím si, že by sa tu uživilo viac súkromných pôrodníc.
I keď sanatórium Koch to s cenami už trochu prepísklo, plus problémy s parkovaním a službami počas poradní.....
Do 1000 Eur za pôrod s epidurálom a nadštandardom počas 6 nedelia by bolo celkom realizovateľné, aby boli všetci spokojní .
Stále nie som rozhodnutá kam pôjdem porodiť môjho 3. potomka, pričom oboch predchádzajúcich som porodila v TN.

zuzanamv
24. nov 2011

@nikita308 netrpezlivo cakame na spravu, alebo si ta uz rovno nechali v porodnici?

@bebel To je pravda, keby bolo viac sukromnych porodnic, ceny by sli urcite dole.
Inak, myslim, ze ty sa nemusis bat, do februara sa ta situacia musi stabilizovat, lebo tu ozaj nastane vojnovy stav. 😒

bebel
24. nov 2011

@zuzanamv držím palce, nech ti to prebehne úplne hladko ...
Kamoška mi porodila minulý týždeň v TN a všetko sa udialo, tak ako plánovali. 😉

zuzanamv
24. nov 2011

@bebel Diky, no ja som myslela, ze o takomto case uz budem mat po porode, ale malemu sa akosi nechce. Uz prestavam verit, ze to stihnem do 1.dec.
Kocik uz tu caka netrpezlivo 😉

nikita308
24. nov 2011

@lucka0701
@zuzanamv Ahojte baby, ani sa mi nechce o tom písať... som hrozne znechutená a sklamaná, už sa teším kedy pôjdem do postele a spať... aby som už na to všetko nemusela myslieť... ale nebojte, rodiť môžte ísť kľudne do TN, myslím si, že doktori to len naťahujú a čakajú, že vláda povolí... pýtam sa Krkošku, či tu v decembri budú, najprv mi povie neviem a za chvíľu, keď prídete naspäť (bo ma poslal na iné odd.), tak vám vypíšem ten termín cisárskeho na december... a samotný pán primár mi odpovedal, že ASI tam zostanú... no ale po ich prístupe dnešnom tam nemám vôbec chuť ísť rodiť.. ešteže boli sestričky milé... prišla som tam ráno o 7:30 hod., odchádzala o 14:30 hod. s tým, že si ma pohadzovali ako horúci zemiak z odd. na odd. a nikto mi nedokázal vypísať adekvátnu správu, prečo mám rodiť cisárskym, aj keď mi to v BA zvlášť môj ošetrujúci lekár napísal, ale bohužial nie je primár ani zástupca primára... a nikto z primárov, resp. zástupcov primára mi to nevypíšu, pretože môj zdrav. stav nepoznajú a nikdy ma nevideli... takže pri pôrode môžem aj skapať a keď sa niečo stane bábätku, tak hups stalo sa... taká bude reakcia lekárov... keby som vedela, normálne si zoberiem diktafón a nahrám si ako so mnou komunikoval pán primár (pretože na neho som musela čakať) a dám to do médií... aj keď takéto veci neuznávam, ale ide ma j*****ť, keď nejaká "celebrita" si mrnkne a cisársky jej urobia len tak a mne tu polhodinu vysvetľuje ako je cisársky nebezpečný a neviem čo ešte a nakoniec mi dá najavo, že stratil so mnou polhodinu a že mohol urobiť za ten čas jeden cisársky... a pekne s úsmevom mi ešte podá ruku a považuje ma za debila... som sa trošku rozpísala, je to ťažké trošku pochopiť, lebo neviete akú mám diagnózu, o tom písať nechcem, ale je to diagnóza, kt. pri pôrode môže ohroziť bábätko... aj mňa, ale na mňa sa vysrať, ja som zvyknutá... keď mi ten cisársky odporučil odborník, u kt. sa niekoľko rokov liečim a asi aj vie, z akého dôvodu ho odporučil, tak gynekológ by to mal brať do úvahy... ja som neni z tých, čo by túžili po cisárskom, ale to si pán primár vysvetliť nedal... ale čo škoda reči, keby som mohla, dnes sa ožerem...

zuzanamv
24. nov 2011

@nikita308 uf, to ma mrzi, ze mas z nich taky blby pocit.
Zrejme sa aj tato vypata situacia podpisuje na tom, ako sa spravaju, ale to ich samozrejme neospravedlnuje.
Ja som minule rodila s Krkoskom, a bol fajn...
A kedy ti teda daju termin?

nikita308
24. nov 2011

@zuzanamv Nedajú mi termín, bo podľa nich cisársky nepotrebujem... a keď som sa ich opýtala, že čo ak sa mi počas pôrodu stane, tak mi bola daná odpoveď: Keby takto každý rozmýšľal, tak nechodíme do roboty... keby som bola zdravá, tak mi je to fuk, ale viem, aké mám ochorenie, čo všetko sa môže stať a ak sa niečo pri pôrode stane a bábätko zostane nedajbože postihnuté, oni sa viny zbavia, veď mám takú diagnózu a hotovo... ale že som lietala po doktoroch predtým, to nebude nikto vidieť, resp. všetci budú pred tým zakrývať oči... Ale že moja upišťaná kolegyňa (s prepáčením) si vybavila cisársky, úplne zdravá baba a chcela ho iba preto, aby netrpela ona ani jej dieťa, to sa dá všetko, tá papiere od primárov nepotrebovala... 😠

zuzanamv
24. nov 2011

@nikita308
To nemyslis vazne, ale ved ked mas papier od inych doktorov, ktori odporucaju cisarsky, ako to oni mozu odmietnut?
Co teraz budes robit?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre