Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

nikita308
26. nov 2011

Dievčatá ahojte, ale ja som tu nechcela navodiť atmosféru, že netreba ísť rodiť do TN... verím, že nie všetci doktori majú taký prístup k mamičkám a pacientkam, ja som sem podala iba moju osobnú skúsenosti s pánom primárom... možno je úplne iný a mal len zlú náladu, ale ja osobne som bola veľmi sklamaná z jeho prístupu, pretože prístup lekára k pacientovi veľa napovie... ja keďže mám určité zdrav. problémy, chodím často po lekároch a veľmi záleží od prístupu lekára a preto si aj lekárov takto vyberám... Takže nemusíte sa stresovať, možno budete veľmi spokojné, čo vám aj prajem... 🙂

zuzanamv
26. nov 2011

@nikita308
Mne ani tak nejde o tvoju skusenost, ja mam s primarom aj vlastnu 😉
Ale sledujem stranku LOZ a reakcie lekarov na to vyhlasenie nudzoveho stavu a jasne, ze su na to nastvati, chcu sa stazovat v Strassbourgu a podobne. Je mi jasne, nikto nepracuje dobre pod natlakom, preto sa bojim, ako to bude vyzerat. ☹
Aj ked snad im svedomie nedovoli nieco vedome zanedbat.
Mam pocit, ze ak to pojde takto dalej, ozaj sa moje telo zasekne a budem prenasat dva tyzdne a cakat, kym sa to cele nevyriesi...

nikita308
26. nov 2011

@zuzanamv Ja mám pocit, ako keby sa mi bruško opäť zdvihlo, aj keď som ho mala už spadnuté... 😀 z tých stresov a neviem ešte z čoho... každý sa ma pýta, vypisujú mi, kde pôjdem rodiť (ale nie kvôli tomu môjmu cisárskemu, kvôli tým štrajkom), už mi to lezie na nervy... ☹ nervózna som aj bez zbytočných otázok... 😕

zuzanamv
26. nov 2011

@nikita308 hej, presne, aj mna sa vsetci pytaju. Nasi ma presviedcaju, aby som prisla do BA, ale to sa mi nechce. Tam bude tiez bojova situacia, porodnice su preplnene aj normalne, Kramare som zazila, funguju ako "velkovyrobna", nastrih a vyviazanie noh na 100%. To uz nechcem, to radsej budem rodit postojacky na chodbe v Ilave. 😉

nikita308
26. nov 2011

@zuzanamv Dnes môj muž je nejaký mimoriadne nervózny, tak som mu povedala, že nech sa ukľudní, lebo keď začnem náhodou rodiť, odmietnem ísť do nemocky... že mu porodím doma... 😀 tak sa ma opýtal, či má ísť dať variť vodu... 😀 lebo viem, že má strach, že porodím doma, ale tak mi dnes lezie na nervy.... 😠 Ja som sa začala spoliehať na tie Piešťany... aj keď som zo všetkých tých situácií a informácií unavená... 😒

zuzanamv
26. nov 2011

@nikita308
No, ved ty to mas blizko do Piestan, a po dialnici, takze to je v pohode.

nikita308
26. nov 2011

@zuzanamv To hej, len PN nepoznám vôbec, v TN som rodila, aj všetky známe kámošky tam rodili, takže som ako tak informovaná... no je mi to ľúto, že to tak dopadlo, ale čo už... už som aj rozmýšľala, že to predsa risknem s tým spontánnym pôrodom, keď ja tak hneď ustúpim... to je moja zlá vlastnosť... 😒

bambibam
26. nov 2011

No ja sa už nestresujem ,po poslednom pôrode ktorý od začiatku bolestí do konca trval cca asi hodinu a pol,predpokladám ,že porodím doma,alebo v sanitke 😀 😀 😀 ,ale dúfam ,že ak by nastala situácia ,že moje dieťa je v ohrození a budú ho vláčiť kade - tade a naťahovať čas až sa niečo stane zlé ,bude to mať aj následky. Pripadá mi to ako, keby chceli chlp z dlane vytrhnúť. Najradčšej by som rodila tu v TN-je to kúsok do nemocky do 15 -20 minut sa to dá tam dovaliť a byť pod kontrolou. Ja len dúfam ,že všetko sa nejak utrase ,a budú ako tak spokojní lekári i pacienti.

giza
26. nov 2011

@lienka55
@lucka0701

no tak nepopisovala som chovanie sa sestier z novorodeneckeho (to je kategoria o inom), opisovala som, ze kazdy porodnik si robi svoju pracu najlepsie ako vie (nesie zodpovednost) a ak niekto chce ulahcit - urychlit porod, tak skor oni su radi a ponuknu - ved za podanie liekov su peniazky aj z poistovni 😉 - cize urobila riadnu blbost 😀 (vobec nemusela, stacilo poziadat) - vidim ako ponukaju taketo "urychlovaky" a som naopak velmi rada ak to neni samozrejmostou (netvrdim, ze som proti podaniu), kedze je to nie vzdy potrebne a zelam ani aby ty si nepotrebovala nic podobne, nech to mas ozaj co najlepsie (niekedy neni dobre ani, ze co najrychlejsie) za sebou 😉

giza
26. nov 2011

@juliagregor hmm velmi pekne napisane 😉

giza
26. nov 2011

@nikita308 povedz muzovi, ze vzdy ked je nervozny nech da tu vodu radsej varit, aj ked este nerodis 😉 :D

@bambibam o teba strach vobec nemam, ty si uz ina proficka, ale ako pises - nestastie nechodi po horach, ale po ludoch a potom to veru nikomu nebude jedno...

zuzanamv
26. nov 2011

@bambibam
Ale do februara sa ta kriza predsa musi vyriesit, lebo tu ozaj nastane vojnovy stav.

bambibam
26. nov 2011

@giza niekedy fakt nevieš čo sa stane a to nielen nám rodičkám,napr: ja som bola šťastná ,že je tu nemocnica a Veronika dostala prvú pomoc ,do 15 minút, po tom čo som sa spamatala ,že to čo vidím doma nieje sranda ,ani puberta, ale dieťa v ohrození života .A musím povedať ,že bola som milo prekvapená, ked som videla zohratý kolektív ľudí - sestri i lekári fakt furt frčali a starali sa svedomito,a to im môžem povedať iba ďakujem a ticho závidieť dobrý pocit s dobre vykonanej práce.

bambibam
26. nov 2011

@zuzanamv nikdy nevieš kedy to príde, niekedy mám zlý pocit - hlavne ked je náročný deň + do toho moje dieťa je na mne zavesené ako opica ,tak sa stane že večer mám sťahy až ... a nohy ako papuče. 😠 😠 😠 ,v noci ma zas zobudí sused, ktorý sa raduje s manželkou a vôbec ho nenapadne dať si postel od radiatora ďalej ,tak všetci vieme ,...že žijú aktívne.A to im nezávidím ,len ja by som rada ticho a kľud.

zuzanamv
26. nov 2011

@bambibam
Jasne, to je pravda, ale setri sa, aspon do 35tt treba vydrzat!
Ja som tiez asi v takom tt mala pocit, ze sa kazdu chvilu rozpadnem a nakoniec budem este aj prenasat 😒

bambibam
26. nov 2011

@zuzanamv ja by som chcela prenášať,ja som si vybrala bud 3 alebo7 marca ,len neviem či mi to lekár pri jeho veľkosti dovolí. A hlavne ťažko dopredu hovoriť ,ale určite viem ,že do poslednej minúty budem čakať ,že sa otočí dole hlavu ,aby som mohla rodiť prirodzene. Aj pri Stell som mala už predoperačné a všetko pripravené a nakoniec sa asi 6 hodín pred pôrodom otočila tak ako má byť. Ja sa totiž veľmi bojím cisárskeho a všetkého potom. Ono ľahko je niekoho otvoriť, a ja by som mala asi pocit vypitvaného kuraťa,aj napriek tomu ,že viem že by to bolo asi nutné.

nikita308
26. nov 2011

@giza našťastie je dosť aktívny, tak sa chodí ukľudňovať nejakou prácou... momentálne prerába svojim rodičom obyvačku, tak hádam príde už kľudný... 😉

bambibam
26. nov 2011

@nikita308 ja tiež čakám kým manžel detskú izbu poprehadzuje,a to už všetko tam má navláčené - už som sa mu aj vysmiala ,že hodinového manžela zavolám a povedal mi ,že keď to pôjde robiť tak do týždňa porodím,vraj on to cíti vo vzduchu. Muži sú niekedy viac vystresovaný ako ženy. Predsa len ,mi sa pripravujeme na materstvo 9 mesiacov a im dajú hotové dieťa do rúk a mení sa im situácia ,proste príjemný šok.

nikita308
26. nov 2011

@bambibam To my sme prerábali komplet všetko od júna a to bol už vyčerpaný, aj mi ho bolo ľúto... chcel to stihnúť, pokým neporodím... a aj stihol... 😉
Inak... máte super susedov... 😀 Ja by som potom mala zvláštny pocit, keď by som sa s nimi stretla... 😕

bambibam
26. nov 2011

@nikita308 mi sme sa na začiatku júna sťahovali do komplet prerobeného,ale s Bruškom sme nerátali,to bol bonus 😀 😀 😀 .A tak Stella sa bude sťahovať k Veronke do izby,budú si 2-3 mesiace zvykať na seba,hlavne v noci.

nikita308
26. nov 2011

@bambibam Akurát som pozerala, budeme mať medzi deťmi taký istý rozdiel ako vy medzi dievčatami, lebo pozerám, že teraz čakáte chlapca... Veronika aj pomáha, či ju to bavilo len chvíľu??? Lebo moja sa vytešuje, už sa nevie dočkať kedy porodím, len neviem koľko ju to bude baviť... 😵 a ako to vlastne zvládnem aj ja po toľkých rokoch... 😕

bambibam
26. nov 2011

Zo začiatku bola akoby zaskočená,ale úlohu veľkej sestry zvláda na jednotku. Keby sa niečo stalo môžem sa smelo spolahnúť ,postará sa. Niekedy má aj ona svoje pubertálne dni,ale tie sa dajú ešte krotiť,pravidelne sa otáča medzi dverami,hlavne, ked jej povieme ,aby ju kamoška (puberta)počkiala za dverami,lebo sa chceme rozprávať.Vie ju okúpať,nakrmiť,aj by som povedala ,že manžel jej môže ticho závidieť. Niekedy sa vedia Veja s mužom pohádať ,lebo" mama povedala a mama to robí takto."

nikita308
26. nov 2011

@bambibam Tak to máš super, no uvidím, ako to bude u nás... 🙂 mne moc svokra nepomáha, lebo malej stále hovorí, že ju odstavíme na druhú koľaj, že už budeme vidieť len bábätko... 😠 takže vediem s ňou všelijaké debaty a snažím sa aj tak správať, aby niečo podobné nepociťovala a vlastne ani neplánujem ju odstrčiť...

bebel
26. nov 2011

@bambibam oh, nevieš, čo si želáš....ja som bez epidurálky rodila 4 kg bábo 5 dní prenášané s obvodom hlavičky 38 cm a poviem ti úprimne, že teraz spravím všetko preto, aby sa situácia nezopakovala. 😅
Bol to brutál! Myslela som , že sa zlienim z kože.....a malo to následky.
Malá bola komplet oškretá, petechiová, cyanotická, nadýchla sa plodovej vody, mala obtočený pupočník okolo krku a zlomenú kľúčnu kosť. Brali ju hneď na novorodenecké sa adapatovať a vypumpovať z nej vodu. 😒

bambibam
26. nov 2011

@bebel viem ako je to rodiť slona ,staršia mala 4kg a 52cm 🙂prenášala som 13dní tuším a tento druhý škriatok som prenášala 10dní a mal 3800 takže dúfam,že nejako to odhadnú ,samozrejme, že ak by malo už okolo 35tt väčšiu váhu tak to budem postupne zvažovať ,ale ak by to bolo do tých 4kg tak to by sa hádam dalo prežiť.Našťastie nič vážne ani jedna nemali iba sa mi Stellka prvé dni zdala škaredá ,ale ked pribrala tak opeknela 😀 😀 😀 ,možno to bolo tým ,že bola tmavá a Veja bola bledula. A teraz tie predstavy a sny o mojom 3 dieťati ani nechcem rozoberať - často krát sa zobudím a spotená rozmýšľam či som normálna, či je to fakt,alebo ....no proste snívam iba v tehotenstve ,ale také debiliny ,že sa mi rozum zastavuje.

@nikita308 ja som ju tak nenásilne zapájala skoro do všetkého,debatovali sme fakt o kadečom -už som sa jej aj pýtala či by mi dokázala pomôcť keby som doma rodila- smiala sa 😀 😀 😀 ,ale nakoniec mi povedala ,že ked jej bude niekto do telefónu hovoriť čo má robiť tak to spraví,takže v konečnom závere mi povedala -"ale to je naposledy ,čo si tehotná ,lebo takéto šoky nepotrebujem". Dosť často ked som kojila tak sa vedela ku mne schúliť ešte aj k nohám a sledovala ako malá papá,alebo vedela večer prísť za nami do postele ,tak sme ju nechali pri sebe a potom sama prišla na to ,že sa pomojká ,pritúli a ide do svojej postele. V tedy manžel hovorí ,že babinec v posteli,ale je to taká chvílka kde sa veľa dozvieme.Teraz už sa teší ,že nebude v izbe sama. Som rada ,že je ,lebo niekedy je to taká pravá ruka.Verím ,že aj u Vás to tak bude.Proste ked dáš boštek jednej tak aj druhej.

nikita308
27. nov 2011

@bambibam Ďakujem, ako si to pekne opísala... veď to je samozrejmé, ak si pritúlim bábätko, tak si pritúlim aj Bobu... Lebo Boba je taká prítulná, no vlastne odmalička, a hlavne teraz, stále mi hladká bruško a hovorí, že nech už porodím... že si chce pritúliť bábätko... 🙂
@bebel
@bambibam dievčatá tak to ste mali čo robiť, porodiť také veľké detičky... síce neviem ako vyzeráte, ja si to neviem predstaviť sama na sebe, lebo ja som strašne chudunká a obdivujem baby, kt. dokážu porodiť také veľké detičky... 😉

janette4
27. nov 2011

@nikita308 , @bebel - 4300g a 53cm - prirodzene,bez epi,bez ničoho 😀 😀 😀 tiež patrím medzi matky sloníkov 😀 😀 😀

@bambibam obdivujem ťa,že si sa rozhodla mať tretie bábätko s takým malým vekovým rozdielom.Ja tretie nemám ani odvahu mať .dr. mi po pôrode povedal,že pri takej postupke by malo možno aj 5kg. 😝

Joj babule vôbec vám nezávidím terajšiu situáciu.neviem si predstaviť,že by som teraz mala rodiť a v aute rozmýšľať,či neporodím po ceste. ☹ 😒

nikita308
27. nov 2011

@janette4 Moja kmotra mala presne takú istú postupku ako ty, ale odhodlala sa aj na tretie, predtým 2 chlapcov, tretie dievčatko a veru malo bez pár gramov 5 kg a rodila ich všetkých prirodzene... 😉 no a nedávno zahlásila, že chcú ešte štvrté, skoro som okoktavela... 😀 ani nie, že chcú toľko detí, veď to je ich vec, ale bála by som sa už aj tej váhy... 😕

janette4
27. nov 2011

@nikita308 no práve.tohto som ledva vytlačila,keď mi povedali váhu,skoro som z tej postele padla a neverila,že to moje dieťa 😀 ja teraz hovorím,že možno o 5-6rokov ešte skúsim to dievčatko,ale dúfam,že dovtedy prídem k rozumu 😀 😝

nikita308
27. nov 2011

@janette4 😀 No tu u nás skúšali tiež dievčatko a majú 6 chlapcov... 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre