Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

bambibam
27. nov 2011

no ja som po pravde tretie neplánovala,po prvom ,druhom,treťom IUI a nevydarenom IVFčku ,som bola rozhodnutá ,že už deti teda nebudú ide sa na dovolenku,a zrazu bola Stella,a tak sa mi vtedy všetci smiali ,že nemám dve. Škodáci. A tak na vianoce manžel z prče povedal na konci priania a mimochodom nech je nás teda na budúci rok o jedného viac. Pobavili sme sa. A padlo rozhodnutie ,že sa presťahujeme do vačieho,predsa len 2 deti a vekovo daleko od seba potrebujú priestor. Len po celkovej prerábke a sťahovke mi ostávalo zle ,tak som si myslela ,že to je vyčerpanosť,únava.....a potom som si spomenula ,že som mala taký divný menzes. A vtedy mi to doplo- prečo mi je zle. A tak sa nám smejú ,že po tolkých rokoch to máme nevyčerpaný bonus. No ,ale oba sme sa zhodli,že toto je naše posledné spoločné dieťa,a ked dostaneme chuť mať ešte deti obrátime sa na úrady a budeme pomáhať iným deťom.

zuzanamv
28. nov 2011

@bambibam To su tie paradoxy zivota, najprv sa clovek snazi a nic, a potom to pride nejako same.
U nas tiez, o prve dve sme sa snazili dost dlho, aj ked sme nemuseli vyuzivat IVF a podobne, ale boli to sresy, ci sa vobec podari, a tretie sa zadarilo same, napriek vsetkym opatreniam... 😉

zuzanamv
29. nov 2011

No, tak toto mi vobec na klude nepridava ☹
http://loz.sk/stanovisko-lekarskeho-odboroveho-...
som zvedava, ako sa bude dnes moj dr. tvarit na poradni

bambibam
29. nov 2011

@zuzanamv neviem čo si o tom všetkom myslieť,len dúfam ,že nebudem mať vážne zdravotné problémy,je to boj poisťovní,lekárov,vlády - každý má kúsok pravdy- ale nájsť kompromis je nemožné 😠 ☹. Po vyhlásení núdzového stavu a prečítaní niektorích bodov mi to pripadá ako ked babka nám opisovala vojnu,a dianie okolo nej. Nehovoriac ,že do vojny 3 strán je zatiahnutá aj štvrtá strana a to občania. 😠 😠 😠 No to aj ja sa budem vyzvedať od doktorky ,čo ako funguje,alebo ako dať mužovi rýchlokurz prvej pomoci. Jediné čo ma teší ,že prvú pomoc "laickú" viem podať, ale nie vždy to postačí. Na praxi v nemocnici človek zažil kadečo ,takže chladnú hlavu si ako tak viem zachovať, len škoda ,že som si k tomuto oboru nikdy nemašla cestu .

zuzanamv
29. nov 2011

Tak, som sa z poradne vratila velmi rychlo, pan doktor je na PN...
Ze ma to ani trochu neprekvapuje

nikita308
29. nov 2011

@zuzanamv Ty chodíš do poradne do nemocky??? Lebo si myslím, že v nemocniciach pôjdu na PN viacerí doktori...

zuzanamv
29. nov 2011

@nikita308 Nechodim do nemocnice, ale k mojmu dr. do jeho sukr. ambulancie (gyneka.sk)
Sestricka povedala, ze mam prist poobede o 3, bude tam druhy lekar, tak uvidime, co mi povie on.
Uz som fakt zufala, neviem co robit. ROzmyslam, ze pojdem predsa do BA k nasim.

nikita308
29. nov 2011

@zuzanamv No ja som zvedavá, čo mi zajtra povedia v tých Piešťanoch... ale dnes sa cítim otrasne, som akási zoslabnutá, nevydržím ani dlho stáť, len sedím a polihujem... ☹ bolesti však nemám žiadne...

zuzanamv
29. nov 2011

@nikita308 Drzim palce, nech je to v Piestanoch v pohode a mas to rychlo za sebou.
Ja sa naopak fyzicky citim dobre, lepsie ako pred mesiacom, ale psychicky som na dne, tato neistota je hrozna. ☹

zuzanamv
29. nov 2011

Tak som spat z poradne. Bol tam dr. Krkoska a uistil ma, ze v TN porodnici sa rodit bude. Snad ma pravdu.
Inak nalez nezmeneny, Hamilton sa spravit neda, lebo to by som musela byt otvorena aspon na jeden prst. Takze cakam dalej...

nikita308
29. nov 2011

@zuzanamv S MUDr. Krkoškom som sa stretla aj ja minulý týždeň a mne tiež vravel, že rodiť sa bude... no to sa bude určite, ale že TN pôrodnica bude fungovať... 😉

zuzanamv
29. nov 2011

Ja som s nim rodila dceru, a bol vtedy fajn.
Hadam uz nejako porodime, kedze mam krcok stale zavrety, tak asi vydrzim aj do terminu a snad za tyzden sa to nejako unormalni.

nikita308
29. nov 2011

@zuzanamv Len mne to stále nejako nedochádza, že o chvíľu nás bude o jedného viac... 😵

zuzanamv
29. nov 2011

@nikita308 🙂 to sme na tom podobne, a nas bude doma 5, vobec si to neviem predstavit!

nikita308
29. nov 2011

@zuzanamv A ozaj, neviem či si spomínala, meno ste aké vybrali???

zuzanamv
29. nov 2011

@nikita308 Jakub, viem, ze to nie je nic originalne, ale my mame radi klasicke mena, je to ohybne, hodi sa nam to k priezvisku, a starsi syn je Matej, tak budu Matko a Kubko 😉
A vy?

nikita308
29. nov 2011

@zuzanamv My takisto Jakuba (to sme mali už pred 12-timi rokmi vybraté) a Emu (to vybrala dcéra, Jakuba manžel), ale Emu tu nemáme ani jednu. Nie je to origoš, ale máme liptovské priezvisko a dlhé, takže sa nám ani dlhé a cudzie mená nehodia... Kamarátke sa v nedeľu narodil Jakub v TN... 🙂

zuzanamv
29. nov 2011

@nikita308 No, Jakubov je vela, ale co uz. Ja ked som chodila do skoly, tiez sme boli vzdy aspon 4 Zuzany v triede a prezila som to bez ujmy. 😉

nikita308
29. nov 2011

@zuzanamv Moje meno sa moc nedáva, aj som bola nahnevaná, keď som bola malá, aké meno mi mama vybrala a teraz som rada, lebo sa mi hodí k priezvisku... 😉

bambibam
29. nov 2011

@zuzanamv @nikita308 to som rada ,že sa rodí ďalej ajv TN. Ako vidím tak finišujete, prajem veľa šťastia,dajte potom aspoň o sebe vedieť ,či ste v pohode aj s miminami.

nikita308
29. nov 2011

@bambibam Hej, určite dáme, teda aspoň ja... neviem či budem mať net v pôrodnici, ale keď prídem, tak sa potom určite ozvem... 😉

monda17
30. nov 2011

@zuzanamv chodiš Jankovskemu ??? Kamaratka ma mat poradnu a nevie sa mu dovolat 😒

zuzanamv
30. nov 2011

@monda17
Ano, chodim, ale vcera bol PN, pocula som v cakarni, ze sa tam nedalo dovolat od pondelka. Potom som tam bola vcera poobede, ordinoval Krkoska a este jeden, toho som nepoznala.
A v stredu tusim ani nie su ordinacne hodiny.
Netusim, ci tam zajtra bude, ale poobede tam ma byt aj druhy dr., tak nech skusi vtedy.

monda17
30. nov 2011

@zuzanamv prosím ta a číslo do ambulancie by si mi mohla poslať ??? Dakujem

monda17
30. nov 2011

@zuzanamv tam je len mobil, ktorý neberie 😒

zuzanamv
30. nov 2011

@monda17 hm, no ine cislo nemam, netusim, ci maju aj ine, asi by to bolo na stranke. ☹
A dnes pochybujem aj tak, ze by tam niekto bol, kedze v stredu nie su ordinacne. Treba skusit zajtra rano.

monda17
30. nov 2011

@zuzanamv si zlatá, dakujem za ochotu 😉

zuzanamv
30. nov 2011

@monda17 Nie je za co. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre