Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

ywulla
30. nov 2011

No nedá mi neprispieť do tejto témy, aj napriek momentálnym štrajkom a nepriaznivej situácie v zdravotníctve. Som totiž čerstvo po pôrode (2 týždne). V TN som nemala rodiť, bola som sem prevezená rýchlovkou z Bojníc ako akútny prípad pre predčasný odtok plodovej vody v 35tt+4. "Odborníci" v Bojniciach sa po vyšetreniach pre tento transport rozhodli kvôli predpokladanej nezrelosti plodu, keďže v Bojniciach nie je žiadny inkubátor, aby bolo ihneď o bábo postarané. Nejdem teraz rozoberať všetko, čo sa ďalej okolo mňa dialo, pretože bolo toho moc. No keďže som v ten deň okúsila dve zdravotné zariadenia, musím jednoznačne vyhlásiť, že s pôrodnicou v TN som bola nadmieru spokojná - od prístupu a odbornosti lekárov, personálu, vybavenia,.. Skrátka porovnávam. A ak náhodou raz budeme mať druhé bábo, určite pôjdem rodiť sem, aj keď to máme "mierne" odruky 🙂

nikita308
30. nov 2011

@lucka0701
@zuzanamv
@bambibam Ahojte dievčatá, takže idem rodiť do PN, v pondelok si idem dohodnúť termín... je toho viacej, ale len stručne... úplne ľudský prístup, som spokojná a mám aj dobrý pocit... všetko mi skontroloval, zatiaľ je všetko o.k., dozvedeli sme sa, že to bude dievčatko a teraz váži 3180g... takže oproti prvej dcérke to bude "riadna" baba... 😉

janette4
30. nov 2011

@nikita308 nech ti to dobre dopadne.neboj,nakoniec nemusí mať ani 3kg,ale môže mať aj 3,5.kamarátke tvrdili,že bábo nebude mať ani 3kg,nachystala samé prťaté vecičky a dcérka mala nakoniec 3900g 😀

nikita308
30. nov 2011

@janette4 Ďakujem, dúfam, že bude dobre... a že všetko dobre dopadne... aj keď už ledva fučím... no musím ešte nejako vydržať... 😵

zuzanamv
30. nov 2011

@ywulla To rada pocujem 🙂 Super, ze vsetko dobre dopadlo.

@nikita308 Gratulujem k dievcatku! Takze bude Ema? Drzim palce, daj potom vediet!

nikita308
30. nov 2011

@zuzanamv Ďakujem, vyzerá to tak, že zatiaľ bude Emka... tak rozhodli dcéra s manželom... ale veď ja sa ozvem ešte... 😉

lucka0701
1. dec 2011

@nikita308 Jooooj moja, z celeho srdiecka ti budem drzat palce a som nesmierne stastna, ze v PN ti urobia sekciu...ako vidim, tam su asi jediny normalni doktori...joooj a dievcatko?? Takze budete mat doma babinec 😀 , a kiezby aj moj mal taku vahu, bo mi ho nevazia a nemam predstavu v akej hmotnosti sa narodi ☹

lucka0701
1. dec 2011

@ywulla gratulujem k babatku a prajem len vsetko dobre 😉

lucka0701
1. dec 2011

http://www.cas.sk/clanok/211852/vlada-ponukla-v...
a Trencina sa to tyka od 9:00, parada...4gyndosi chybaju...som zvedava kto za nich robi...

zuzanamv
1. dec 2011

@lucka0701 Este pred chvilou som pocula v radiu hovorkynu nemocnice, ze nemaju problem a vsetko bezi normalne...
Uz fakt neviem, comu verit.
Ale tak porody su akutny stav, takze ich musia riesit.

lucka0701
1. dec 2011

@zuzanamv ved to, ze si akutny stav, ale kedze doktori chybaju, tak ta mozno odrodi pôrodna asis. ved clovek uz vazne nevie kam ma ist!

zuzanamv
1. dec 2011

@lucka0701 ak by nebol problem, tak by mi vobec nevadilo rodit iba s PA. Mozno by to bolo aj lepsie...

zuzanamv
1. dec 2011

Tak tu spravu policia vyvratila, nastastie. To uz by bolo fakt prilis.

A pred chvilou primar Kascak na TA3 povedal, ze porodnice sa obmedzenia nedotknu, maximalne planovanych vykonov.

lucka0701
1. dec 2011

@zuzanamv kokos, ze su zadrzani lekari 😀 , to ma teda riadne pobavilo, ked si uz niektori Dr.vymyslaju...no dufam, ze mal Kascak pravdu, bo neviem neviem kedy ma to teraz chytilo, ved by som nevedela co robit!

lucka0701
1. dec 2011

@lucka0701 a na TA3 zasa ta koktajuca redaktorka 😀 niektore vety boli nesuvisle 😀

nikita308
1. dec 2011

@lucka0701
@zuzanamv Ahojte babuľky, tak ja sa hlásim aj dnes, bola som v poradni, som na 4 prsty otvorená, že možno do pondelka ani nevydržím (mám sa ísť objednať vtedy na tú sekciu)... 😕 Takže ak tu dlhšie ako 24 hod. nebudem, tak som v pôrodnici... 😵

nikita308
1. dec 2011

@zuzanamv Kaščáka som včera videla (lebo na TA3 to dávali aj včera) a cítila som sa všelijako... neviem, také zmiešané pocity mám...

zuzanamv
1. dec 2011

@nikita308 Fuha, 4 prsty? Ved to uz vlastne rodis! A ked sa to spusti, ides do PN?

nikita308
1. dec 2011

@zuzanamv Nad tým polemizujeme s manželom obidvaja... aj keď to v TN dopadlo všelijako, predsa to tam poznám a rada by som porodila tam a ak to pôjde samo a rýchlo.... lebo manžel je už v takom strese, keď som mu povedala, že už môžem porodiť, že ten ma zavezie hádam aj do Ružomberka.... 😀 😀 😀

zuzanamv
1. dec 2011

@nikita308 No ja by som na tvojom mieste volila najrychlejsiu cestu, kedze hrozi, ze to bude rychlo, aby si ozaj nerodila na ceste.

nikita308
1. dec 2011

@zuzanamv Každopádne mám nad čím rozmýšľať, uvidím.... pri malej mi praskla a odtiekla plod. voda hádam naraz, neviem ako to bude teraz... 😕

ywulla
1. dec 2011

@zuzanamv
@lucka0701 Ďakujem, kočky 😉

milek
1. dec 2011

Tak ja som momentallne v nemocnici v Tn aj s malym lebo ma zltacku a deticky sa normalne rodia a zda sa mi ze vsetko to tu funguje v pohode a take kacice ake som na nate citala ze prevoz miminiek v inkubatoroch do Banoviec nic take som tu nespozorovala a ak ked som sa sestriciek pytala ani oni nevedeli takze neviem kde na to novinari chodia.

lucka0701
1. dec 2011

@nikita308 No budem drzat palce, aby malinka pockala az do sekcie...a hlavne oddychuj, aby si si pôrod nevyvolala...a ak by nahodou aj k tomu doslo, tak radsej utekaj do TN, nech ta tam odrodia...bo nevies ale mozno budes mat ryyyychly pôrod.-..aj ja chceeeeem uz 😖

zuzanamv
1. dec 2011

@milek Vdaka za info!

alusiatko
1. dec 2011

Ahojte.Aj ja som rodila v Tn porodnici minuly rok v marci.Normalne som teraz rada ze nie som vo vasej situacii.Ja som rodila cisarskym,scasti aj pre moj zdravotny stav,ale hlavne kvoli tomu ,ze Ninke klesal kyslik.,Na niektorych lekarov som si spravila svoj nazor na niektorych som ho zmenila.A sestricky na novorodeneckom to je uz samostatna kategoria.Ja sa na tn porodku nemozem stazovat,ale zazila som tam aj smutne pribehy ci uz osobne alebo z rozpravania.No a na temu pan primar:ja som sa snim stretla len pri vyzite a to je vsetko,Takze proti nemu nemam nic.Kamaratka vsak s nim az tak spokojna nebola ,A povedala mi len jedno,ze ak by sa malemu nieco stalo,tak ich do toho namoci 😖

nikita308
1. dec 2011

@lucka0701 No neviem, neverím tomu, že vydržím až do sekcie, ale asi budem musieť cupitať ak nie už aj dnes... 😉

lucka0701
1. dec 2011

@nikita308 Jojha,a uz citis nejake bolesti? bo ja mam teraz trosku ale to prechadza....kazdopadne budem cakat hlasenie 😉 a budem cekovat, ci si tu alebo nie...a drzim palce, ak by to doslo teraz nech je to rychle a bezbolestne 🙂

nikita308
1. dec 2011

@lucka0701 Zatiaľ nemám bolesti, iba trošku v podbrušku, ale to nič nie je... to ma iba občas pichne... ale ak by mi nejaké začali, musím hneď utekať, tak som sa bola aj pobaliť... veď som bola nachystaná, len som to nemala v cestovnej taške...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre