Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

lucka0701
1. dec 2011

@nikita308 no je dobre byt pobalena, nech potom nezmetkujes...a rychlo utekas do nemocnice...takze manzel je uz v pohotovosti, co???

nikita308
1. dec 2011

@lucka0701 Hej, manžel nevie kde bude od radosti utekať... 😀 každú chvíľu sa ma pýta, či už má auto štartovať... 😀 a mne je všetko smiešne, aj on, aj ja sama sebe, lebo chodím fakt jak kačička a všetci doma sa na mňa tak pozerajú ako "čo tu ešte robíš".... 😝

lucka0701
1. dec 2011

@nikita308 a vies co ma napadlo? Pamätas sa, co som ti stale pisala, aby si urobila a pomohla malej na svet??? Aby si ZNASILNILA manzela a mala hned sa vyberie von 😀 😀 😀 ...tak sup sup...nech este dnes porodis!!!

nikita308
1. dec 2011

@lucka0701 Nápad je to super, ale môj manžel predo mnou uteká... 😢 jeho na takéto veci nenahovorím a nemám ani silu ho znásilniť... myslím, že táto noc bude "dlouhá"... 😕 ak nebudem musieť ísť, tak budem len veľmi ťažko spať... 🤐

zuzanamv
1. dec 2011

Ahojte, ja som si dnes zase dala riadnu prechadzku, ale nic z toho, datum 1.12. mi uz asi nevyjde, skoda. Bolo by to pekne mat vsetky deti narodene 1.

bambibam
1. dec 2011

@nikita308 tak veľa šťastia,nech ste hlavne vporiadku a nech rodíš kdekolvek,prajem veľa príjemných ľudí okolo teba. Mne to veľmi pomohlo,že personál TN bol perfekný, a dodnes spomínam s úsmevom na doktora .

bambibam
1. dec 2011

@zuzanamv no ešte sa deň nekončí 😀 😀 😀

nikita308
1. dec 2011

@zuzanamv To som si vôbec nevšimla, to by ste mali pekné, tak skús ešte skočiť na manžela... ako mne radila lucka... 😀

@bambibam Ďakujem, dúfam, že aj budú tí príjemní ľudia... 🙂

bombicka19
1. dec 2011

@nikita308 no ked nepomoze manzel tak by urcite pomohol "ricinak" mne teda mohol urcite 🙂

nikita308
1. dec 2011

@bombicka19 a ak sa smiem čo je ten "ricinák"??? ricínový olej? 😕

zuzanamv
1. dec 2011

@bambibam No, este mam 2 hodiny, ale uz neverim, ked sa to nespustilo doteraz. ☹

@nikita308 To uz sme skusali parkrat, je to skor utrpenie a aj tak nezabera 😉

Toto babo je tvrdohlave, musi byt extra... nevadi, nech uz sa narodi hocikedy, hlavne nech je zdrave.
O tom ricinovom napoji som citala, ale bojim sa toho, musi to byt riadna sila.

bombicka19
1. dec 2011

@nikita308 je to ricinovy olej s trochou tvrdeho domaceho alkoholu a doliate do 4dcl marh. alebo broskynovym dzusom, ja som to vypila o pol osmej vecer asi o desiatej vecer mi zacali slabe kontrakcie a o pol druhej v noci mi odtiekla voda 😀 ten napoj ti v podstate precisti creva a tym ze sa to tam pohne tak sa aj babatko pohne....

nikita308
1. dec 2011

@zuzanamv Ja som o tom ani nepočula, takže ani skúšať nič nebudem... dúfam, že túto noc sa ešte vyspím, som unavená... ráno to môže začať... 😉

nikita308
1. dec 2011

@bombicka19 o tvrdom alkohole som počula, ale ani ten skúšať nebudem... ako som písala, nechám to zatiaľ tak, chcem sa vyspať v noci, dúfam, že sa to aj podarí... 😉 ale ďakujem za tip... 🙂

zuzanamv
1. dec 2011

@bombicka19 Hm, no ak by som mala prenasat a hrozilo by vyvolavanie v nemocnici, tak to asi vyskusam.
Ale este mam tyzden cas 🙂

bombicka19
1. dec 2011

@zuzanamv zo skupiny "aprilovky2011" nas to vypilo asi 5 a vsetky sme isli 🙂 ja som sice neprenasla ale uz som nevladala "byt tehotna" posledne dva mesiace som len lezala na posteli bolo toho na mna vela tak som to vypila a bola som spokojna,porodila som den pred terminom dcera ma 3750 gr. neviem si predstavit ze by som este tyzden prenasala.... 😖

zuzanamv
1. dec 2011

@bombicka19 Diky za info, dobre vediet, ze to tak zarucene funguje.
Viem si predstavit, ako si sa citila, mala som to tak minule tehotenstvo.
Teraz mi je celkom dobre, aj spim v noci, aj poobede vacsinou, deti v skolke, tak si uzivam este posledne dni kludu, kym pride ten kolotoc. 😉

bombicka19
1. dec 2011

@zuzanamv tak to mas krasne tehotenstvo teraz, ja som bola cela ubolena, 4 mesiace som v noci nespala, ale zato sa mi odvdacila po narodeni, odvtedy spim ako zabita, krasne mi spinkala hned od zaciatku, este nebola ani jedna noc prebdena klop klop,dufam ze to tak zostane 🙂 drzim ti palce a obdivujem ta ze to vsetko zvladas a este len budes zvladat, ja mam sice len jednu dcerku ale urcite chcem este dalsie deticky, ale najskor sa musim dat dokopy fyzicky a aj psychicky!

zuzanamv
1. dec 2011

@bombicka19 ale tiez som mala zle obdobie asi pred mesiacom, ked som v noci nemohla spavat a potom to preslo. Obdivovat nie je co, ked sa musi, tak sa zvlada vsetko 🙂
To je parada, ze ti mala spava tak dobre, je to vzacne!

lucka0701
2. dec 2011

@nikita308 No tak ti drzim palceky, aby si sa dobre vybuvala...a behanie po schododch si neskusala? Vidis, mohla som ti mojho poziciat, ten sa nenecha 2x prosit 😀
@bombicka19 fuuuha, to som este ani nepocula...a funguje to na 100%? Ci to aj nejakej nezabralo?

lucka0701
2. dec 2011

@bombicka19 a este nieco...to kde kupim ten ricinovy olej a kolko toho alkoholu? neuskodi to dietatu? Bo ja to asi vyskusam...len neviem presne pomery, aby som to nepokazila...a este cosi... 🙂 preco brosk.alebo marh.dzus? Viem vela otazok, ale ja to risknem a vyskusam to!

zuzanamv
2. dec 2011

@lucka0701 Nasla som na nete recept: Připravte si směs z ricinového oleje(půl panáku) (ke koupi v lékárnách) s 0,33l meruňkovým džusem a hltem čiré kořalky(slivovice).
Ja to skusim asi presne v den terminu, ak sa dovtedy nic neudeje. 😉

zuzanamv
2. dec 2011

Este presnejsi popis:
RICINOVÝ KOKTEJL (recept z knihy Zdravé těhotenství přirozený porod od I.S.)
ricinový olej 20-30ml
sklenice meruňkového džusu
hlt čiré hořalky nebo malý panák, možno použít whisky nebo šampaňské
- všechno smíchat dohromady a vypít

Cituji přímo Ingeborg Stadelmann:
Je důležité aby tam ten alkohol byl, protože jinak se olej v džusu nerozpustí. Meruňkový džus je důležitý, jinak totiž hrozí ztráta draslíku, která by mohla způsobit protržení amniového vaku. Vypije-li se dostatečné množství džusu a nepřekročí se dávka ricinového oleje, má koktejl spíše mírný projímací efekt. Během tří až šesti hodin se téměř vždy dostaví porodní bolesti.
Koktejl působí zejména večer, protože v noci pracuje parasympatikus, který podporuje stahy.
Pokud ricinový koktejl nezabírá, musí vycházet z toho, že se zatím dítě prostě narodit nechce.

lucka0701
2. dec 2011

@zuzanamv diky Zuzi, ja to tak isto urobim, ak by som prenasala a neporodila do 20teho, tak si to dam 24.12 ale este nad ranom, nech to stihneme 😀 , a bude kraaaasny darcek, juuj kiezby to tak bolo...

zuzanamv
2. dec 2011

@lucka0701 To by bolo pekne, ale nevadilo by ti, keby si bola na Vianoce v nemocnici?

lucka0701
2. dec 2011

@zuzanamv Nevadilo, bo by vsetci dosli za mnou a aj salatik s rybkou by mi doniesli 😀 , ci v nemocnici alebo doma, aj tak by sme boli spolu...ale ten datum sa mi veeelmi paci...horsie by to bolo na Novy Rok, bo by kazdy dospaval a mal riadnu opicu a nik by nedosiel za mnou 😢 , coz sa nestane..kedze v TN mozes max.10dni prenasat a potom ide sekcia..len sa bojim, ak by mal zltacku a pustili by nas nahodou 1.1. asi by som sla sanitkou, lebo by otecko este aj nafukal....

nikita308
2. dec 2011

@zuzanamv
@lucka0701 Baby ja som ešte doma... 😉 ešte stále nič... 🙂

lucka0701
2. dec 2011

@nikita308 vyskusaj to, co tu pisala Bombicka, snad ti to zaberie... 😉

nikita308
2. dec 2011

@lucka0701 Nemám doma ten ricínový olej... 😒 ty si ale tolerantná manželka... 😀 😀 😀 ja už tomu môjmu snáď tento víkend nepokazím a odvezie ma... 😀 😀 😀

zuzanamv
2. dec 2011

@lucka0701
No, keby sa narodilo babo na vianoce, tak aspon budete moct spajat oslavy narodenin s vianocami 🙂
Inak, neplati to, ze 10 dni po termine robia sekciu, este skusaju vyvolavacky.
@nikita308 Chces teda porodit spontanne, alebo dufas, ze vydrzis do sekcie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre