Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

renca99
7. mar 2012

@miskadusko aj tak velmi dakujem za rady....

ewisam
7. mar 2012

@renca99 ja som mala pre istotu dve balenia, aby som neotravovala chlapa, keby nahodou...samozrejme som ich nezminula vsetky

renca99
7. mar 2012

@miskadusko
@ewisam dievcata a ako je to s tymi postolkami, to sa vobec neriesilo v porodnici? a fakt ste sa tam vsetko naucili? myslim kupat, prebalovat, kojit a tak..... my prve baby cakame tak som trosku zmatena.... diiiiiik

lutia
7. mar 2012

@renca99 no postolky sa vobec neriesili, sestricky vzdy dali len plienky...a co sa tyka kupania - vzdy to robili sestricky - ukazali, povedali ale ja som si dieta sama nekupala- mozno ked by si chcela asik sa treba ohlasit ze si to chces vyskusat...prebalovanie sama a co sa tyka kojenia - tak ja som s malym bola na lampe kvoli zltacke a tam sa snazili a napomahali aby sa dietatko dobre prisalo atd..

ewisam
7. mar 2012

@renca99 hlavne sa nenechaj znechutit, ak ti nieco na prvy raz nepojde, neznamena to, ze si "hlupa" mne to dost davali pocitit,tiez som prvorodicka 🙂 doma sa vsetko naucis, ak by ti to v nemocnici neslo. Najdes si tu spravnu polohu na dojcenie atd. Postolky ako pise @lutia neriesia, ale odporucaju sa davat potom doma, pediater ti vsetko povie...Teraz sa len tes na drobceka a nestresuj sa nicim ak nieco zabudnes, donesu ti 🙂 drzim palce

renca99
9. mar 2012

@ewisam
@lutia dievcata este mam jednu otazocku.... robili vam pred porodom klistir? lebo som citala na ich stranke ze automaticky sa nerobi tak neviem.... dakujem a sorry ze otravujem.....

sivka
9. mar 2012

@renca99 klistir nerobia, snad jedine keby si si ho vyslovene ziadala 😉 a neboj, vsetko urcite zvladnes, kazda zodpovedna mamina ma strach ci a ako to vsetko s babatkom zvladne 🙂

ewisam
9. mar 2012

@renca99 ja so mala cisarsky, takze nic nerobili 🙂 a neotravujes

lienka55
9. mar 2012

@sivka ´jeeej sivka ty zijes,booozinku vy budete uz mat 3rky,ako to letiii. 😉

sivka
9. mar 2012

@lienka55 cavec leni 😉 veru leti, ved prave pozeram, ze uz mas dve deti 🙂 gratulujem 😉

lienka55
9. mar 2012

@sivka veru mam dva pokladiky. 🙂

lutia
10. mar 2012

@renca99 nie nerobili, ani sa nepytali

mrenka
10. mar 2012

neda mi nenapisat, najmilsia doktorka,aku som kedy stretla,mudr.baskova,jedna prijemna,profesionalna osoba,empaticka a navyse mila a neskutocne pekna,tak idem domov s prijemnym pocitom,samozrejme aj moj gynekolog,doktor hlavacik,skvely odbornik,obaja super,odporucam!

mirka1308
11. mar 2012

@ewisam áno už som mamina, narodil sa nám chlapček, prišiel na svet cisárskym rezom, bolo to dosť dramatické lebo sme čakali že sa otvorím a vyvolávačka mi mala pomôcť, ale pri každej kontrakcii malému prestávalo biť srdiečko, tak sa rýchlo doktor rozhodol pre cisarák. Moje skúsenosti s pôrodnicou v TN nie sú zlé, personál je prííjemný a aj keď občas niektorá sestrička bola nejaká nervná 😒 treba si uvedomiť že aj to sú ľudia so svojimi starosťami a nie stroje. Nemocnicu by som určite odporúčila aj iným mamičkám.

maribell
11. mar 2012

niesu stroje a maju svoje problemy ale praca a sukromie sa nikdy nemaju zlucovat lebo potom to dopada tak ako tu pisu zeny v trencianskej nemocnini kde prvorodicky potrebuju poradit a druhorodicky uz maju svoj zabehnuty system a nie pocuvat sestricky a prikyvovat im ze su najmudrejsie na svete. Presne viem aj ked tam kamaratka rodila ze sestricky su tam vecsinou velmi neochotne, arogantne a samozrjem "najmudrejsie" ...

apolonia11111
11. mar 2012

Ja mam zase taku skusenost s pred 5,5 roka, ze pokym sa nenaskytne nejaky problem, tak vsetko ok, a mam to potvrdene este od jednej mamicky. Inak personal ok, okrem vtedajsieho primara.

ewisam
11. mar 2012

@mirka1308 jeeeeeeeeeeej to sa esim a gratulujem

sonulka231
11. mar 2012

@renca99 ja som odsavacku mala vlastnu a odporucam,lebo ked sa mi naliali prsia mlieckom,tak som bola rada,ze ju mam v kufri na izbe poruke a nie cakat,lez mi ju prinesu.a predsalen vlastna vysterilizovana je len vlastna...

sonulka231
11. mar 2012

@renca99 klistir nerobia,ale telo vie co ma robit,pred porodom sa cisti same...

sonulka231
11. mar 2012

@mrenka suhlasim,dr.baskova je jedna super profesionalna a zaroven ludska lekarka,vdaka nej mam na svoj prvy porod len tie najlepsie spomienky...a da sa s nou normalne pokecat a zasmiat 🙂

ewisam
11. mar 2012

@maribell suhlasim s tvojim nazorom

zuzkakov
12. mar 2012

@sonulka231, @mrenka taktiež súhlasím. Vďaka dr. Baškovej mám na svoj prvý pôrod len dobré spomienky. Je skvelá a keby v zdravotníctve bolo takýchto lekárov viac, tak by maše zdravotníctvo bolo takmer dokonalé 😉

martuskag
13. mar 2012

ahojte, chcela by som sa spýtať. V piatok sa mám hlásiť na príjmovej ambulancii, vzhľadom k tomu, že dnes mám termín pôrodu a akosi stále nič. Mám tam prísť na 7 hodinu, alebo stačí neskôr? Zatiaľ tam idem len do poradne.

miskadusko
14. mar 2012

@martuskag to ti stačí kludne po ôsmej...

martuskag
14. mar 2012

@miskadusko
ďakujem

dulkagabulka
14. mar 2012

Na stranke ženskych kruhov pribudlo nove otitulkovane video. Tentokrat aj o rizikach vyvolavanych porodov a predcasnych cisarskych rezoch

http://www.zenskekruhy.sk/index.php/videa/onewo...

ewisam
14. mar 2012

@dulkagabulka veru som si to zo zaujmom pozrela lebo som bola na planovanom CR, ale nik mi nedal na "vyber", (ze chcete pockat este tie dva tyzdne?)Takze asi vedia preco to tak robia, ze po 38tt idu deticky von a niekedy clovek nema na vyber a CR jednoducho musi byt....

babo28
17. mar 2012

Ahojte, rozhodujem sa, ci ist rodit do Trencina. Chcem sa spytat, ci je pravda, ze ak je porod v poriadku, tak vam babetko hned prilozia na brucho a potom ked ho umyju a oblecu aj hned donesu na prve prisatie. A este by som rada vedela, ze ci ozaj moze dieta zostat so mnou a manzelom hned dve hodiny po porode, kym som este na porodnej sale. Termin mam uz o tyzden a este stale nie som na 100 percent rozhodnuta ci ist rodit prave do TN.
Je potrebne dopredu hlasit, ze chcem rodit v tejto porodnici alebo tam staci len prist, ked to na mna pride. Som az z PB, Dakujem 🙂

smejko26
17. mar 2012

@babo28 Ahojky, je to pravda. Ja som rodila minulý rok vo februári a synčeka mi priložili dokonca hneď po narodení. Spomenula som totiž, že som čítala o samoprisatí a videla som aj video a doktorka bašková, kt.ma odrodila, o ničom takom nepočula, tak sme to skúsili. Ale keďže synčekovi sa nechcelo veľmi trápiť, kým by sa dostal sám k prsníku, tak ho po chvíľke zobrali a doniesli nám ho oblečeného. Ostali sme spolu 2hodiny, potom ma previezli na izbu a synčeka na novorodenecké. Myslím, že sa netreba dopredu hlásiť., veď rodiť môžeš hocikde. Len ak by ťa náhodou viezla sanitka, tak treba povedať, kde chceš rodiť, lebo inak ťa odvezú do najbližšej pôrodnice.

hori
17. mar 2012

@babo28 ak si prvorodicka, tak pre istotu porodnikovi na prijme povedz, ze chces babo na brucho... vies, co je zaujimave? ja som mala oba porody v TN, pri prvom mi dieta hned odniesli, priniesli umyte, oblecene, prilozili mi ho, raz sa prisalo a tym to haslo, lebo ma prave lekarka zasivala... pri druhom porode sa ma dvakrat pytali ci som prvu dceru kojila a ako dlho a ked zistili, ze ano a dost dlho, tak zrazu bolo aj dieta na bruchu, aj samoprisatie ako samozrejmost, bez toho, aby som o to ziadala... 😉 a ano, dve hodiny po porode som mala dieta pri sebe na sale... do porodnice som sa vopred nehlasila.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre