Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

giza
26. júl 2012

@sandrika1986
@paula80
@jajka68
@olivka84
@lusi175
@kucminka

tak iba dolezity dodatok na dnes sa to vo Frani odklada, je zatvoreny - dovolenkuju ale o tyzden som tam "ako na koni"
😉

giza
26. júl 2012

@martina.an 🙂 pozri tu: http://gyneka.sk/gynekologicka-porodnicka/index... alebo priamo v ambulancii u pana dr. na Legionarskej sa mozes opytat co je v ramci poplatku v klube gyneka - bolo to i u neho vyvesene (neviem aktualne ci este je v cakarni, ked ani tu na webe to uz neni) a popravde to nevidim nikde na jeho stranke - ved logicky pozri, preco by to malo byt uvedene, ked ani toto nie je?: http://gyneka.sk/jednodnova-gynekologicka/index...

viem ze uz v nemocnici nebyva tak casto (raz za mesiac cca?)

maribell
1. aug 2012

dobry den chcela by som sa opytat co vsetko si mam zobrat do tejto porodnice pre babatko? ..mam si vziat aj jednorazove plienky? ... a nejaku tu drogeriu? alebo tam maju vsetko potrebne oni?

rolla20
1. aug 2012

@maribell jednorazove plienky, vlhcene utierky, klasicke vatove tycinky do usi a nejaky kremik na ritku. sice ten krem tam maju, ale ja mam taku skusenost, ze po kupeli sestricka s jednym kremom natrela dve deticky . vecicky davaju, aj latkove plienky mas k dispozicii a samozrejme aj zavinovacka. este ma napadlo ta podlozka na prebalovanie, keby si chcela mat babetko na posteli, bo mozes ho mat polozene len na paplone naruby alebo na tej podlozke. viem, ze aj cumlik poziciavaju, ale ja som si radsej doniesla svoj. a ked tak este aj nejaku tenku capicku, bo kde su navstevy tak cez leto tam byva prievan a ci ich tam poziciavaju to neviem. a niektore mamicky mali aj rukavicky, ja som ich malemu nedavala

miskadusko
1. aug 2012

@maribell pre bábätko jednorázové plienky, vatové tyčinky do uší a to je asi všetko. krémik na ritku dávajú oni, aspon pred rokom dávali ... 😉

maribell
1. aug 2012

@miskadusko @rolla20 dakujem a este sa chcem opytat my nechceme dat dudlik hned od narodenia az neskor aby sme mohli v pohode kojit a nic nam to nekazilo ..v trencianskej nemocnici davaju dudlik automaticky? alebo len poziciavaju ked mamicka chce? ..

miskadusko
1. aug 2012

@maribell dudlíky nedávajú vôbec. ak chceš tak si dones- ináč neviem o tom že by dobrovolne dáávali. takže sa nemusíš báť 🙂

maribell
1. aug 2012

@miskadusko ...dakujem moc 🙂 ...lebo vsak vsetky tie zoznamy uz clovek ozaj neviem co a ako :D ... a oteckovia pri porode musia mat za sebou nejaku predporodnu pripravu? .. ja si myslim ze nie ked si za to zaplatim..alebo sa mylim? :D

rolla20
1. aug 2012

@maribell ja som po cisaraskom, takze prve dni, co mi robili s dietatkom neviem, potom mi nikto nenukal cumlik, ale mamicka, co bola somnou na izbe ho mala pozicany. tak asi si ho ona vypytala. pokial cakas prve babetko, tak co sa tyka kojenia ti doporucujem sa este pred porodom nakontaktovat s laktacnou poradkynou, bo v nemocnici ziadnu radu necakaj, to skor ufrflene sestricky. ja som po porode nevedela co od "radosti", pritom som kojenie mala nastudovane, ale ked to uz pride "nazivo" je to trochu ine... takze mne sice neskoro po porode, ale aspon s casti velmi pomohla laktacna poradkyna. drzim palce

maribell
1. aug 2012

@rolla20 no pekne a to som citala ze trencianska nemocnica ma oznacenie baby friendly

rolla20
1. aug 2012

@maribell ano ma, ved aj ja som nadavala, viem o jednej akoze nieco vie poradit, ale mamicke, co bola somnou iba radila a ked sa jej maly nechcel prisat, tak len kukala a nic ine a pritom ta mamicka nemala rozbehnute mlieko a rodila klasicky a ja po cisarskom som uz mlieko mala. neviem, co jej neporadila aspon odsavacku, nech skusi to mlieko rozbehnut. miesto toho jej davali vodu lucku vo flasi, nech mu dava. chlapcek jej chudol a nechali si ho este jeden navyse a ani nepovedali, tak si podte pre mlieko vo flasi... preto ti takto radim. na gynekologickom su sestricky super, na sale neviem 😵 ja si viem len vynachvalit anezteziologicku

maribell
1. aug 2012

@rolla20 ...to je strasne... to naco potom robia taku pracu ked ich to ocividne nebavi? .. ved niektore zeny ktore tam idu potrebuju naozaj pomoct

rolla20
1. aug 2012

@maribell ved to a pritom do prepustacej spravy napisu, ze kojis. keby to neboli prvorodicky, este ako tak pochopim, ale prave tie tu pomoc najviac potrebuju. takze ako vidim, uz sa ti to krati, tak skus si dohodnut stretnutie s poradkynou pre istotu. radsej zbytocne, ako by si to mala presvihnut, kojenie je krasne, zial ja som nakoniec musela len odsavat, co je riadne o drzku ☹ ale na tom MM mi velmi zalezalo

sandrika1986
2. aug 2012

@rolla20 : Ahoj, chcela som sa opýtať ešte si dieťa tam vážiš na starej váhe alebo tam už dali digitálne váhy ?

sandrika1986
2. aug 2012

Látkové plienky ste tam dostávali alebo ich treba priniesť z domu ? Naširoko ste museli deti baliť alebo už Vám to tam nekázali ?

rolla20
2. aug 2012

@sandrika1986 stare vahy, och... kazali bez perinky, ale niektore vazili s perinkou, bo hladnucke dieta, ked rozbalis a zacnes vazit, tak sa hemzi a nevies presne kolko vazi. ja som nakoniec pisala len odhadom 🙂 cize som uz an nevazila, nemala som nato nervy. latkove plienky poziciavaju, tusim 5kusov a kazdy den vymienaju za ciste. na siroko nam nikdo nic nehovoril, cize len jednorazovky

kucminka
2. aug 2012

@rolla20 presne ako píšeš,aj ja som malá zlú skúsenosť s kojení a so sestričkami z novorodeneckého.Nechcem nikoho strašiť,boli aj milé sestričky,ale ako sa niektoré zachovali,otras.Tiež sa mi neskoro rozbehlo mlieko,a malý sa nakoniec nevedel prisať,nechcel si chytiť bradavku,tak mu stále striekali do úst glukozu,ale aj tak to nešlo,nakoniec som kojila cez klobúčiky.Dívali sa na mňa,že ako druhorodička,by som to mala mať v malíčku.Nikto ti tam neporadí,nepomože,tráp sa ako vieš.A tie dudlíky,ja som mala svoj,ale keď mi ho zobrali na nejaké vyšetrenie,tak prišiel s dudkou v puse,skoro som onemela.Také hnusné dudle.Len aby mali sestričky pokoj a decko nerevalo a to som videla aj na izbe,kde sú detičky,keď ich maminy nemajú pri sebe,som sa čudovala ako všetky pekne búvajú,dokedy som nevidela,že keď nejaké zaplakalo strekli mu do pusiny glukozu a bolo ticho.Taká moja skúsenosť. 😒

carrie84
2. aug 2012

@sandrika1986 - latkove si vezmi z domu. Uz davaju len 2ks - a to je zalostne malo. By si nic ine nerobila, len behala na novorodenecke, aby ti plienky vymienali za ciste. Nasiroko sa bali az po kontrole klbikov.

sandrika1986
2. aug 2012

To je to tam ešte stále za opicami, čo sa týka toho váženia aj pred 4 rokmi to tak bolo a ako vidím nič sa v tomto nezmenilo. Inde už deti vážia na digitálnych a tu stále len starých.... Niektoré sestričky tam boli fajn, iné boli no comment a najprotivnejšia bola vrchná sestra z gynek. - pôrodnického oddelenia. Neviete náhodou, aký je teraz poplatok zato, keď chcete mať partnera pri pôrode ?

maribell
2. aug 2012

@sandrika1986 na stranke je napisane 20 euro

sandrika1986
2. aug 2012

@maribell : Ďakujem za info 🙂 Teraz som dostala správu od kamošky, ktorá porodila min.piatok, že jej muž platil 21 euro . Vážila na starej váhe len posledný deň 🙂

lenka1311
2. aug 2012

tak ja sa tiež pridávam k tejto téme, Rodila som v septembri, pôrod super, či sestričky, lekár a pridanie bábätka a zostanie pri ňom. Horšie to už bolo potom na izbe....Nikto o teba ani neštekol, keď som sa pýtala na malú, tak len odvrkli, že ju donesú na kojenie, keď som po troch dňoch nemala mlieko, tak mi jedna tak chytila prstníky, že som skoro bolesťou odpadla a nakoniec mi povedala, že mám vpadnuté bradavky a budem mať problém s kojením....Mám len stále si malú prikladať....tá mi snahou sa niečoho najesť tak dohrýzla obidva dvorce, že nadávala mi druhá, že čo som ju nechala. A čo sa týka kúpania, povedala som, že nech mi ju ukážu ako kúpať (kúpala som naposledy bábätko pred siedmymi rokmi) a tá ma hneď "zdrabala", že však som druhorodička a to sa nezabúda.....Ale sú tam aj príjemnejšie, bohužiaľ na to predčasne narodenom oddelení

sandrika1986
2. aug 2012

lenka1311 : Vieš, oni asi ešte nenatrafili na voľakú babu, ktorá im tam povie svoje a potom sa zbadajú. Však keď ich to nebaví, nech odídu a nech idú zametať ulice, len zaberajú miesto pre niekoho, kto by to vedel robiť s citom. Sú tam na to, aby poradili, ukázali a nie aby na teba vyskakovali, mudrovali to nech si nechajú na doma. Najlepšie by im bolo, keby nič nemuseli robiť, však nech si robia svoju robotu a k mamičkám nech sa správajú normálne.... česť výnimkám. Ja tam idem po 2x, ale len nech otvoria ústa, jaim svoje poviem a olutujú, že tie ústa otvorili. Najviac som sa zasmiala, keď mala byť vizita pre ženy a aké boli v tranze z toho, že bude vizita, pomaly aby už aj mamičky boli v pozore....čo má byť že bude vizita ? Však nech je.....ja z toho na zadok nespadnem.

lenka1311
2. aug 2012

@sandrika1986 hej vizita a nedaj bože, že by si si nechala župan alebo uterák položený cez posteľ......Mne nadali aj za toaleťák na nočnom stolku, však ho mám mať v taške, nech tam tak nesvieti

kucminka
2. aug 2012

@lenka1311 tie bradavky namýkali aj mne,že neni možné aby sa neprisal,že je to všetko len o tom,aby som chcela,ale že ja nechcem kojiť,spravia z teba debila.Tiež mi ich poriadne ponaťahovala,ale aj tak si ju malý nechytil,už boli aj oni bezradné,ale aj tak som za všetko mohla ja.A k tej váhe-ja som musela ísť poprosiť sestričku,lebo som nevedela s tými závažiami vážiť,presne,ako sto rokov za opicami.Na porodnej sále všetko super,ale čo sa týka novorodeneckého,nikdy viac.

lutia
2. aug 2012

ahojte, tak s tou pozornostou od sestriciek som si aj ja uzila svoje....ako pise @lenka1311 aj ja som mala problemy s mliekom a ta nezohladnost co sa tyka odsavania...odstrekovania...aj mne sa prsia naplnili mliekom az dost neskor a tak ze ked som sa rano zobudila myslela som ze na mne lezia kamene a pomoc - sestricka mi tak stlacala bradavky (aby mi ukazala ze mlieko tam je len ho treba dat von aby sa tlak v prsnikoch uvolnil) ze som az plakala, nepomohlo ani to ze mlieko mi ide len po kvapkach a ze ma to vsetko strasne boli atd...az o par dni neskor (bola som dlhsie kvoli zltacke maleho) mi prsia zmekli a az tak ze som myslela ze som prisla o mlieko a nezlepsilo sa to ani doma a tak sme boli velmi skoro na UM...pomoci sa zena nedocka len slov ze sa nesnazis...a citila som sa ako najhorsia mama a depka bola na svete ze manzel ma len utesoval a ja som len plakala a plakala ako som bola z toho vsetkeho zufala...ALE NA JEDNO SOM SA TESILA .- KEDY ODIDEM DOMOV A BUDEM MAT POKOJ

lutia
2. aug 2012

@lenka1311 ja som ich uz mala potom v "pazi" ze ci nieco mam alebo co, bola som ta viac ako 10dni a stale tie ich kontroly (nechapala co stale chcu vidiet ked ine matky poslu domov po 4dnoch a viac ich nezaujima ze ci maju nejake problemy ) ja som tam nebola dlhsie z dovodu mojho ale mojho syna lebo mal zlatacku a nechceli ma prepustit a dat do inej casti budovy kde su mami kt maju deti co maju zltacku (kvoli kojeniu) tie ich pohlady otravne a otazky tipu ako sa mam aj ked im to bolo suma fuk...hlavne nech maju vizitu za sebou
hlavne sestricky boli cele "pokakane" z toho ze ide vizita a treba upratat, povysenecky sa spravali ako keby som bola v nejakom zariadeni...ved kazda zena vie si spravit poriadok a nik nema bordel pri lozku

kucminka
2. aug 2012

@lutia my sme tam boli tiež dlhšie,ja som mala už prepúštaciu správu,ale malý mal ešte vyšetrenia koli srdiečku,tak som tam bola s ním,a sranda bola,že ja už som akože jednou nohou bola doma,keďže som mala prepúštaciu správu,ale vizitu som mala aj tak.Ja som ležala v 35tt v nemocke koli otváraniu,dali mi infúzku,ihla mi tam ostala,aby ma nemuseli každý deň pichať,to bolo v stredu a v pondelok prišla sestrička a pýtala sa ako dlho tam tú ihlu mám,tak som jej povedala,že od stredy,tak my kázala ruku schovať pod papalon,lebo vizita už bola za dverami a keď odišli mala som ísť do vyšetrovne koli prepusteniu domov,tak ma sestrička stiahla na WC a rýchlo mi ihlu vytiahla a kázala ruku chovať koli primárovi,aby to nevidel,aké som to mala krvou podliate.Potom mi na izbe kamarátka hovorila,že si sestričky rozprávali,že ja som tam mala tú ihlu 6dní a može sa mať maximálne 2-3dni.No čo k tomu dodať,som rada,že som odtiaľ vypadla a už sa tam viacej nevrátim.

rolla20
2. aug 2012

ked vas tu tak citam, tak som rada, ze mne natahovali bradavky iba raz, aj to hned po cisarskom na prve prilozenie, potom uz nie, ze si ich mam natahovat sama... takze neni co zavidiet. mne zas babka poradila, ze aby sa mi rozbehlo mlieko si stale prsia aj nasilu stlacat - a vysledok?? modriny 😀 tiez sa mi nerozbehlo kojenie a to z dovodu, ze prikrmuju flasou miesto toho, aby deticky nosili castejsie a potom uz aj ked doniesli, tak maly bol napapany a uz mi len spal a druhy dovod, doma som nemala odsavacku. tu som si kupila az neskor, taakze som sa 10mesiacov "trapila" s odsavanim. prisaat sa mi prisal, ale zlenivel z tych ich podarenych flias 😠

rolla20
2. aug 2012

@sandrika1986 ja ze odkial si mi povedoma... a z najmamy 🙂 tiez tam prispievam, ale pod inym nickom, to skor tu som novacik

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre