Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

sandrika1986
3. aug 2012

Však nech skúsi natiahnuť, ja jej potom tiež jednu natiahnem.... najlepšie je keď ideme odtiaľ domov, dáme sa tam skôr dokopy ako v pôrodnici. Všetky sú tam múdre, všetko vedia.....mamičkám, ktorým treba pomôcť sa chovajú ako k menejcenným. Pre nich je najlepšie iba : zober si dieťa, daj mu jesť, maj ho pri sebe nonstop, to je pre nich ideálna služba v práci. Hlavná vec, že oni majú v náplni práce sa starať o novorodencov, kúpať ich a podobne. Však poberá zato plat tak nech sa stará. Nič nie je zadarmo, tak nech robí, načo je tam potom ? Len aby vykecávali, pili kávičku a pod. ? Oni sú tam pre nás a pre malé bábätká a nie my pre nich.

kucminka
3. aug 2012

@sandrika1986 a to sa sťažujú ešte,že majú malé platy,tak si to asi potom kompenzujú na mamičkách.

sandrika1986
3. aug 2012

@kucminka : Ja zrovna sestričky v TN pôrodnici neľutujem.....nájdu sa tam aj prijemné sestričky, ale je ich tam málo.

kucminka
3. aug 2012

@sandrika1986 asi všade sa nájdu aj dobré,aj mrchy sestričky,aj keď niektorá príde do práce so zlou náladou a potom si to odserú mamičky,ktoré sami potrebujú pomocť.

sandrika1986
3. aug 2012

@kucminka : presne tak. Ja som len zvedavá, či tam je ešte stále tá istá vrchná sestra z gynek.-pôrod. oddelenia, ona chodila s lekármi tiež na vizity, čo mali mamičky na oddelení šestonedelia. To bola iná xantipa 😀 Spokojná som bola s primárkou novorodeneckého.

kucminka
3. aug 2012

@sandrika1986 ja som tam bola prvý krát pred 8rokmi,vtedy bola len sestrička a teraz už je z nej vrchná.

lenka1311
3. aug 2012

ja som bola prvý krát tam pred siedmymi rokmi a môžem povedať nič sa tam nezmenilo. Tiež mi malú prikrmovali mliekom, keďže mala žltačku a nebola pri mne a ako po troch hodinách, keď idem akože kojiť, malá ani nereaguje a lôen sestrička nadomnou ziape, že ako držim ten prsník, že malú ním udusím a tak........Doktori sú super, všetci do jedného.....ale mali by občas zažiť aj svoje sestričky v práci, keď ich nikto nevidí......našťastie ja už tam nevkročím......iba ak na návštevu.... A nakoniec príspevku....nekojila som ani pri prvej dcére a ani pri druhej....nebolo mlieka a aj keď su od narodenia na UM sú zdravé a majú super imunitu...

lutia
3. aug 2012

@sandrika1986 uplne s tebou suhlasim s primarkou, uzasna doktorka kt vie aj pekne povedat, starat sa a o deticky javi velky zaujem aj pri vizitach....na tuto osobku si vzdy rada spomeniem s usmevom na perach

lutia
3. aug 2012

@lenka1311 ja som tiez vela mlieka nemala skor by som povedala ze mlieko islo po kvapkach...tak z dovodu netrapenia seba a maleho sme boli tiez velmi skoro na UM a tiez klop klop klop sme neboli chori

sandrika1986
3. aug 2012

Ja vôbec neodsudzujem mamičky, ktoré nemôžu kojiť, keď to raz nejde tak to nejde, každá matka chce pre svoje dieťa len najlepšie, ale keď vidím, že to malé sa z toho nenaje, tak ostáva len UM, deti odchované viac či menej na UM, tak sú zdravé, nič im nechýba. Keď v TN pôrodnici Vám nič poriadne nevysvetlia, neporadia, neukážu.... nechajú všetko len na Vás.... trápte sa a pomôžte si ako len viete. To čo ukáže raz, poprípade pomôže sstrička Ti dieťa priložiť je málo.... hlavná vec, že si myslia akú prácu v ten deň vykonali....

nati1306
4. aug 2012

pred par dnami sme sa vratli z nemocnice.chcela by som podakovat super sestrickam a tiez doktorkam a doktorom za ich vybornu starostlivost a ochotu vyhoviet vo vsetkom

soniatko
5. aug 2012

Ked tu tak citam vsetky tie vase skusenosti, mam z toho porodu cim dalej vacsiu a vacsiu hrozu...uz nech ma po tom... ☹

carrie84
5. aug 2012

@soniatko - bat sa nemusis 😉 Vzdy a vsade sa najde niekto, kto ti nebude sympaticky. Ja som rodila pred 4mesiacmi a sestricky boli fajn, lekari tiez - hlavne odviedli svoju pracu poriadne! To, ze som sa nezhodla s 1 sestrickou, co sa kojenia tyka - no a co, ona si moze hovorit, co chce - matka som ja a hotovo 😀 Len pred/po porode hormony lietaju, tak si kazda vsetko ovela viac pripustame 😉 🙂

soniatko
5. aug 2012

@carrie84 ja sa ako prvorodicka bojim najviac toho kojenia, ze mi to nepojde a budu tam po mne hulakat... 😒

carrie84
5. aug 2012

@soniatko - nikto po tebe hulakat nebude, neboj. A keby nahodou, zahulakaj im naspat 😀 😉 Mne kojenie pri prvom babe vysvetlili, ukazali - ale musim povedat, ze tak celkovo som bola menej ''vyhukana'' teraz, pri druhom babatku 😀 Ak sa bojis kojenia, pokojne sa obrat na laktacnu poradkynu - preberie to s tebou pred porodom - nazorne na babike (moj pripad 😀 ), resp. poradi po telefone, pride .... velmi zlata a prijemna je @giza 🙂 Skus ju kontaktovat.

renata3781
6. aug 2012

@soniatko ahojky,ja mam tremin 18 septembra tak sa tam aj možno stratneme,nemusiš sa bat to zvladneš,nikto tam po tebe hulakat nebude,ja som tam bola pred 4 rokmi prvy krat,ale sestričky boli v celku prijemne a ked si na man nejaka dovolila frflat tak som ju hned schladila a bol od nej pokoj,ale v celku som mala dobre skusenosti s personalom,tiež som bola prvorodička a pomali som ani nevedela ako mam malu chytit,ale bola som na sestričky milá a oni boli zato milé na mna,je to o tom že ked ty budeš slušna k nim oni budu slušne k tebe

soniatko
6. aug 2012

@renata3781 No vidis, mozno sa tam fakt stretneme, i ked ja dufam, ze porodim trosku skor...termin mam stanoveny presne na 4.vyrocie svadby, bolo by to sice pekne, ale ked su take tepla ako dnes, prajem si, aby tu uz mala bola...Dufam, ze to tam zvladnem...Asi to prezivam preto tak hroze, lebo este neviem, co ma caka...

kucminka
6. aug 2012

@soniatko neboj,to zmákneš,všetky sme to prežili,mysli na ten malý uzlíček čo ti podajú do náručia,je to neopísateľný pocit,aj napriek všetkej bolesti. 😉

rolla20
6. aug 2012

@kucminka och, tak mne ten pekny pocit chybal, aj ta "zlata hodinka"... kedze po cisaraku len ukazu a beru ta het. ja som dokonca nemala okuliare, cize som videla len machulku, tak mi aspon zobrali ruku a ze tu ma nostek, tu licko.. no ale aj tak nic moc. ako prvy nasho syna videl muzicek az potom ja 😵 aj to najskor na mms, kedze som pocula ako nabehol za sestrickami, tie ho poslali na novorodenecke a rychlo som mu pisala nech mi posle fotooo

kucminka
7. aug 2012

@rolla20 mne tak zobrali dcéru,ale to bolo pred 8rokmi,a minulý rok,keď som porodila,tak manžel prestrihoval pupočnú šnúru,mi ho ukázali a išli ho poumývať,manžel bol stále pri ňom a potom mi ho doniesol,boli sme tam spolu asi 1.5hodinky.

ivien
9. aug 2012

Ahojte, tak ja sa chystám do Trenčína preto, aby som po hroznej sekcii rodila prirodzene, alebo sa aaspoň o to pokúsila. Potešili ste ma, že primárka novorodeneckého je zlatá, neviete, dá sa s ňou pred pôrodom stretnúť aj osobne a dohodnúť si nejaké požiadavky, čo sa týka dieťatka (nebudú mi ho baliť do perinky, umývať,...). Inak, ak by sa niekto veľmi bál dojčenia a má termín pôrodu okolo 7. novembra, tak v tom čase by som tam mala rodiť aj ja a som laktačná poradkyňa, tak rada poradím 🙂

kucminka
9. aug 2012

@ivien no s tými požiadavkami asi moc nepochodíš,si myslím,do perinky ti bábo budú baliť,perinky sú označené,aby potom vedeli kam ktoré bábo patrí.A s umývaním je to podobne,kúpať sme nosili detičky na novorodenecké,kde ho rýchlo ošpliechali a bolo.Asi 2krát sme kúpali aj na izbe,ale tiekla tam studená voda.

rolla20
9. aug 2012

@kucminka
@ivien ja ked som rodila septembri minuleho roka, tak vzdy mi kupali maleho na izbe v tom veeelkom umyvadle a ano je tam studena voda, ale ked sa necha dllllho odtekat, tak ide uz tepla. nemocnice nemaju peniaze, ale ze takto plytvaju vodou... budis 😝 po cisaraku balia do periniek, ale co robi mamicka na izbe je asi jedno, ci?? ked by si rodila prirodzene, tak to jedno dve zabalenia by si hadam prezila

kucminka
9. aug 2012

@rolla20 ja som rodila v oktobri a deti sme cez tú chodbu nosili na kúpanie a potom cez ten prievan zasa na izbu,no podmienky jak u bláznov.Aj my sme museli nechať odtekať vodu,aby išla teplá,ozaj to nikomu nevadí,že sa takto plytvá,veď sestričky to zo svojho neplatia.

sandrika1986
9. aug 2012

Ja mám vlastne skúsenosti s pôrodnicou v TN, len ako osoba, ktorá tam ležala po pôrode a na 4.deň sme išli domov, keďže ja som porodila svoju dcérku sama doma, lebo sa sanitka z TN nemocnice pokazila cestou ku mne 🙂 Ja mám zážitok na celý život...

beruska141
9. aug 2012

@sandrika1986 ja uplne zdielam tvoj nazor!!!! prve prisatie bolo az ked ma previezli na izbu, po trojdnovom porode mi ju hned doniesli, ze teste sa z nej, nevladala som uz ani dychat od vycerpania a nedostatku spanku, sestricka mi zdrapla bradavku, narvala ju malej do ust a povedala - 15 minut z jednej strany, 15 z druhej. tresla dvermi a uz jej nebolo. a potom sa ukazali iba rano a vecer, ked sa rozvalili dvere s revom - zmerajte si teploty, znovu sa zatresli dvere a to bola cela starostlivost. ze pred vizitou som sa chcela osprchovat rano o 6? no ved si nechajte dieta samo v postielke, alebo nech vam ho spoluleziaca mamina postrazi..... kazdy den mi len vacsie oci vysli, ze do prdele kde som sa to dostala...
ale aby som neublizovala vsetkym, boli tam aj velmi mile sestricky, 2 alebo 3....
prve dieta, sam ako prst, a oni sa tvaria, neobtazuj nas, nevidis, ze rozoberame farmar hlada zenu? keby tu bol grcajuci smejko, tak ho tu dam...

ivien
9. aug 2012

Ahojte, nemyslela som kúpanie už potom, ale umytie po pôrode, prvé priloženie 2 hodiny po pôrode, samoprisatie a všetko, čo s tým súvisí. Však uvidíme, každopádne nechcem zažiť to, čo pri prvom dieťatku, aby som ho videla prvýkrát v MMS.

rolla20
9. aug 2012

@ivien ja detto, tiez v MMS 😵 a fakt je to na zaplakanie co sa tyka prisatia po cisaraku... fuuj

pink_lady
9. aug 2012

@ivien no teda ja neviem ale ak je primarkou na novorodeneckom ta co bola pred 3 r.-t.j. oriskova tak ta ma od milosti daleko 😕 zo starsích dr tam bola este taka jedna "uzasna" strapata doktorka - ktora prisla za mnou na izbu ze "pany xy robili sme co sme mohli - .........." akoze motala pate cez devate ja krv stuhnuta v zilach ze maly to nezvladol a po 10 minutach z nej vyslo to, ze malemu museli zaviest centralny kateter, ze to bolo strasne narocne, trpaili ho 3/4 hodinu nech za nim teraz nechodim 😠 😖 Ked som pomaly s revom isla na dalsie rano za malym tak ma zas tam nechcela pustit /na JIRS/ ze nech tam neklopem lebo ze v noci prijimali dvojicky a je tam husto. Akoze ako bola podrazdena som pochopila az neskor - ta mamina tych dvojiciek zomrela. Ale aj tak 🙄
Inak aj tuto nedelu vraj nejaka mamicka zomrela v TN nemocnici pri porode - nejaka mladucka, ale ci je to pravda /teda zrejme je - ale nic blizsie/ - neviem...

sandrika1986
9. aug 2012

My sme chodili s detičkami na novorodenecké, tam ich sestrička, ona bola veľmi prijemná, kúpavala, mamičky, ktoré si to nechceli skúsiť tak nemuseli, my sme ich len potom poobliekali a išli sme s nimi na izbu. Na izbe sme boli najprv len 2 mamičky, neskôr tri, ráno sa rozvietilo svetlo, MILÁ pani upratovačka tam začala rachotiť s vedrom a metlou, potom sestričky aj s ich teplomermi, ja som si vôbec nemerala teplotu... povedala som, že nemám žiadnu, neskôr vizita detská, boli zvedavé na naše zápisy pri vážení na starej váhe a potom vizita s doktormi a pani vrchnou, ktorá by si zaslúžila titul, ale nie veľmi pozitívny. Každá z nás je rada, keď nás pustia, po 4 dňoch domov, keď to stav mamičky alebo bábätka dovolí. S lekármi som bola spokojná, aj s jedným tiež, čo ma prijímal po pôrode, ale on už tam nerobí momentálne....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre