Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

aknedz
24. aug 2012

@fely ahoj, regiostrovat sa netreba - teda ja som sa nikde neregistrovala a som z ineho okresu a tie podlozky som ja teda vyuzila, aspon nemuseli menit plachtu a teraz tam maju dost plno, tak sestrickam to vyhovuje 😉

aknedz
24. aug 2012

Ahojte, minulý týždeň som rodila v TN a odporúčam veľmi, so všetkým som bola spokojná, s priestormi, mojim pôrodníkom aj asistentkami a rovnako aj s personálom, samozrejme našlo sa pár "dôležitých" sestričiek - ale keď sa k nim správate milo a dáte im trošku najavo, že ich rešpektujete, tak nie sú také bez úsmevu 😀 Na mňa teda boli všetky dobré, aj keď niektoré trošku prísno pôsobili, nemôžem si sťažovať na nič 😉
Ak sa chcete pozrieť na podrobnosti pôrodu a mojich pocitov z TN pôrodnice - tu mám album aj s popisom ...

https://www.modrykonik.sk/fotoblog/aknedz/album...

aknedz
24. aug 2012

@clarissa ahojky, ja som sa nastrihu nebala a tiez si myslim, ze pokial ho treba, je to mozno lepsie ako sa kadejako roztrhnut...ale pripravovala som sa dost dopredu aby som sa mu vyhla, hlavne kvoli moznym neskorsim problemom, ktore mozu zo sitia byt a preto som nechcela aby strihali 😉
Nastastie som na to upozornila porodnika a bol skvely, vyhovel mi - samozrejme si to tam najskor pozrel, skusil, ci je hradza dost pruzna...a poviem ti nezaplatitelne, par hodin po porode som behala ako srnka po chodbach porodnice, zatial co ostatne si s ochkanim sadali kvoli sitiu 😉
A to moja "malá" mala 3790g a obvod hlavicky 35cm ....

soniatko
24. aug 2012

ako je to s prepichovanim usiek v TN? myslim tym kedy ich prepichuju a kolko to stoji?

rolla20
24. aug 2012

@aknedz krasne sa to cita, ten clanok az sa mi nechce verit, ze si rodila v TN 😵 a len tipujem, dulka nieje nahodou MIska Chlebanova?? a este gratulujem k krasnej dcerenke

clarissa
24. aug 2012

@aknedz gratulujem k malickej 😵 ja si tiez myslim ze pokial porodnik uzna ze nei treba strihat a nehrozi natrhnutie tak urcite je to najlepsie riesenie-nechat vyjst babo bez zasahov...ty si tusim pouzivala to epi-no vsak? takpotom je dost mozne ze ti to pomohlo.... 😉 ja som mala babo o dost vacsie, a premna bol nastrih vykupenim nech je uz vonku.. 😉 ale uz na to nemyslim,hlavne je ze uz mame babatka pri sebe a zdrave... 😉

kucminka
25. aug 2012

@aknedz ja som pri prvom nebola nastrihnutá,nechali ma tak a potom ma 2hodiny zašívali,mala som vnútorné aj vonkajšie šitie,a to bolelo viacej než celý pôrod.Pri druhom ma nastrihli,dali pár stehov a bolo,určite je to lepšie.

aknedz
26. aug 2012

@rolla20 ďakujeme, ano dulka je Miška 😉

alyze
27. aug 2012

Čaute baby je tu nejaká baba, ktorú to ešte len čaká ? nás to čáka v novembri, aké mate pocity a obavy ? 😉

epsonka45
29. aug 2012

@alyze ja to mam mat 1.novembra a este to ako si na mna nedolaha ten strach

alyze
29. aug 2012

@epsonka45 ahoj, odkiaľ si ? my cakame dievcatko a vy ? to mas termin skor ako ja , ja uz nad vsetkym dost premyslam, chystam a tak podobne 🙂 nemame v rodine ziadne male babo, tak som aj dost nervozna s toho ako to zvladnem 😎

epsonka45
29. aug 2012

@alyze ja som od noveho mesta nad vahom tiez cakame dievcatko a ty si odkial?kedy mas termin? no ja etse vobec nad tym nerozmyslam a to sa divim lebo ja vzdy stresujem a teraz este nic

alyze
29. aug 2012

@epsonka45 to je ale nahodicka, ja som Častkoviec 😉 kde chces rodit ? ja dufam e budem v Trencine a kam chodis gynekologovy ?

epsonka45
29. aug 2012

@alyze ja som inak s horky nad vahom.ja idem rodit do TN a chodim durdikovy

alyze
29. aug 2012

@epsonka45 Ja chodim doktorkovi do TN 😉 aj chodis na nejaky predporodny kurz ? ja by som aj chcela ale som na PN, tak to mozno stihnem na materskej tj. oktober 😅

epsonka45
29. aug 2012

@alyze nie nechodim na ziadny predporodny kurz ani som tom neuvazovala

fely
30. aug 2012

@alyze Ahoj, mně to čeká 4.10. 🙂 sice to mám už za pár týdnů,ale nějak na to nemyslím. Bude to asi i tím, že už mám 2 letou dceru doma a nenechá mně na to nějak myslet 🙂

sandrika1986
30. aug 2012

Ahojte, je tu mamička, ktorá má termín 31.08. ? Ja som dnes absolvovala poslednú poradňu u svojho lekára, všetko je v poriadku, malinká tlačí hlavičkou na kŕčok, otvorenie na 2,5 cm - 3cm, podľa lekára je to už len otázkou času kedy sa to rozbehne. Ak dovtedy nič, tak v sobotu mám ísť do pôrodnice na kontrolu.... Tak sa necháme prekvapiť 🙂

paula80
30. aug 2012

@sandrika1986 no myslím,že porodíš na termín do zajtra 🙂 lebo ja keď som bola na 3 cm otvorená,už som bola v nemocnici a hneď mi robili cisársky koli polohe koncom panvovým.Tak držím palce 🙂

sandrika1986
30. aug 2012

@paula80 : Veľmi pekne ďakujem 🙂 Dúfam,že to bude už čoskoro, prvú dcérku som prenášala 9 dní, nakoniec mi spravili Hamiltona to bolo ráno na kontrole v pôrodnici a v noci som už rodila, spontánne. Malinkú cítim, tvrdne mi sem tam bruško, tlaky mám sem tam ako som sa dnes vrátila od lekára. Treba k tomu voľako dopomôcť alebo to nechať voľne plynúť a počkať ?

sandrika1986
30. aug 2012

V pôrodnici prepichujú ušká bábätkám ?

alyze
30. aug 2012

@fely Ahoj, držim palce nech všetko dobre dopadne, ja na to zasa myslím stále, je to velké neznáme, tak stále rozmyslam ako to pojde 😀

rolla20
30. aug 2012

@alyze mna napadlo, ze ked sa toho bojis, zavolaj si dulu, sice ja s tym nemam skusenosti, ale podla mna ta upokoji, vysvetli do "coho" ides a budes urcite kludnejsia a babetko spokojnejsie 🙂

sandrika1986
31. aug 2012

Chcela som sa Vás opýtať, či je niekto v sobotu v ambulancii na prízemí v pôrodnici ? Robia v tento deň kontroly ? V knižke mám napísané, že ak neporodím v termíne tak 1.9. kontrola v pôrodnici, aby som sa tam zbytočne neprehnala. Máte niektorá z Vás skúsenosť ? Ďakujem.

vierka82
31. aug 2012

@sandrika1986 na ambulancii nie su, ale oni zavolaju doktora z oddelenia, na ambulancii cez vikend je len sestricka

sandrika1986
31. aug 2012

@vierka82 : Alebo je lepšie ísť tam až v pondelok doobeda ? Mne lekár povedal najprv v pondelok , potom že či by som nechcela kontrolu si spraviť tam aj v sobotu tak o 10h stačí , že prietoky, odozvy... Ak bude všetko ok, to by som bola po termíne 1 deň, tak ma pošlú domov.

vierka82
31. aug 2012

@sandrika1986 ja som rodila na 11 den po porode.oni prijimaju na 7den po prenasani.takze ak ti povedal ze v pondelok staci tak chod tak. Este sa nachodis 🙂

vierka82
31. aug 2012

11 den po termine 🙂

sandrika1986
31. aug 2012

@vierka82 : Prvú dcérku som prenášala 9 dní, som zvedavá ako to bude pri druhej dcérke. Radšej by som išla v pondelok ako zajtra. Zatiaľ sa cítim dobre, včera večer mi začala odchádzať zátka, dnes tiež aj s trochou krvi. Pri prvom ma poslal môj lekár na kontrolu do pôrodnice v utorok, viem že tam robili v ambulancii kontroly. Keď zajtra tam je len sestrička a doktora by museli volať, kvôli mne, to radšej pôjdem v pondelok 🙂

kucminka
31. aug 2012

@sandrika1986 ja si myslím,že keď ti kázal ísť v sobotu,tak by si mala ísť,nech ťa pozrie,možno trošku povrta,nech sa to rozbehne,ale hlavne aby si mala istotu že je všetko v poriadku,popočúva odozvy.Dolu na prízemí zazvoníš a sestrička ti otvorí,ty sa nachystáš a dovtedy zavolajú lekára z oddelenia,ktorý má práve službu.Ak to nemáš ďaleko tak by som nerozmýšľala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre