Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

lila69
28. jan 2013

@ssisska Odvtedy co si bola ty sa myslim aj lekari pomenili, najakí odisli iní prisli. Ja som tiez zazila na vizite jedneho, zial neviem jeho meno ktory tam dodzubal nejaku mladu lekarku (moju izbovu), bolo mi trapne aj za nu, ale potom ked za mnou prisla tak som jej povedala nech si z toho nerobi tazku hlavu. Niektore veci treba jednym uchom dnu, druhym von.
Ja sa vzdy snazim k ludom slusne pristupovat, hojne vyuzima slova prosim, dakujem..... a ono to casto zabera. Ked nezaberie tak slusne ale razne treba dat najavo kde su hranice - ci lekarovi alebo sestre.
V kazdom pripade ked pojdem rodit druhy krat, tak jedine do TN. 😉

martinafilova
28. jan 2013

@misza1 chodila som tam október, november 2012

sasenka13
28. jan 2013

ja som roila v trencianskej nemocnici pred 11 mesiacmi a celkom to islo ale tie sestry na novorodeneckom oddeleni nic moc.mala som problemy s kojenim a boli dost neochotne a dost drasticke na moje ubolene prsniky.proste mi to neslo a stale som yiadala aby mi pri kojeni pomahali ale asi im to robilo dost problem.stymto mam taku ylu skusenost ale inac ostatne veci sa celkom dali zvladnut.

adkaa
29. jan 2013

ahojte baby, rada by som sa spytala, na nete som sa docitala, ze v TN porodnici je mozne rodit aj inak ako v lahu, mam na mysli porodnu stolicku a v pripade cisarskeho rezu dietatko matke prilozia. Mate s tymto nejake skusenosti, prosim vas, ci su to len nafuknute informacie z netu? Dakujem pekne 🙂
Inak info mam odtialto: http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

rolla20
30. jan 2013

@adkaa ja som rodila v septembri 2011 cisarskym a ziadne prilozenie nehrozi, len ukazali. 2krat som sa pytala, kedy mi ho prinesu a 2krat mi bolo povedane, ze po 2hodinach a vysledok?? rodila som o 9:30h a priniesli mi syna na prilozenie o 12:45h, smutne, na to co sa pise na nete 😢 a aby som nezabudla, potom mi ho priniesli este vecer asi o pol siedmej LEN ukazat a na kojenie az od druheho dna, no commento

adkaa
30. jan 2013

@rolla20 :( to mi je luto, ja som zazila nieco podobne pri prvom, ale bola som od neho odlucena dlhsie, kedze na sestonedeli nemali miesto ;( A som dufala, ze v TN by sa to v pripade cisarskeho dalo urobit inak, ale ako citam, rutina je vsade...A vraj BFHI :( Snad uz nase vnucata zaziju krajsie a ludskejsie privitanie do zivota. Dakujem za tvoju odpoved, aspon som si usetrila cestu a nemusim riesit, co so starsim synom...to mozem rovno zostat rodit v nasom meste...Vsetko dobre zelam 🙂

molka
30. jan 2013

@adkaa ale to pôrodné kreslo je polohovacie a ak chceš, môžeš byť aj viac v sede, ja som sa na to pýtala a vraveli, že to nie je problém.

wewe22
3. feb 2013

ahojte chcem sa spytat ci nemate niektora zoznam co si treba zobrat do porodnice lebo kazda porodnica ma nieco ine ja sa tam chystam pozret koncom februara ale chcem si tasku uz pomaly chystat

sandrika1986
3. feb 2013

@wewe22 : pre dieťa : stačia vlhčené, pampersky, vat.tyčinky, rybilka - krém na zadoček, dudlík ak chceš, oblečenie z pôrodnice na cestu domov, vajíčko, zavinovačka. Pre mamičku : vlastné noč.košele, župan, tehot.knižka, OP, sobášny list kópia, vyhlásenie o otcovstve pre mamičky, ktoré nie sú vydaté, kartička poistenca, kozmetika, hygienické potreby, vložky, tampony do podprsenky, osuška, uteráky, toaletný, podložky jednorázové pod seba, oblečenie na cestu domov, pero, časopisy, minerálky na pitie, papuče, šlapky do sprchy, foťák, mobil+nabíjačka , krém na bradavky, odsávačka na mlieko. Hádam som na niečo nezabudla ... 🙂

sijust
5. feb 2013

@1didi Ahoj,tn porodnicu odporucam vsetkymi desiatimi,bola som tam aj pocas tehu 2krat...bola som velmi spokojna,lekari,sestricky,porodne asistenky-vsetci su mili,ochotni,ustretovi a velki odbornici...mala som takzky porod aj komplikacie po nom,ale vsetko je ok,aj vdaka nim 🙂 por.saly su krasne,socialne zariadenia su super,vsetko ciste...aj izby sa celkom daju,az na tie postele,ale tak no,budme veľkorysí 😉 a tie sestricky z novorodeneckeho boli mile a vzdy mi pomohli,az na jednu...ta mi nebola velmi sympaticka,ale mozno som bola rozcitlivena z porodu...kazdopadne urcite odporucam 🙂

sijust
5. feb 2013

@andreah70 Jeej Vas si pamatam 🙂 boli sme spolu v porodnici...ako sa mate?syncek rastie do krasy? 🙂

milan_branik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
xsunx
5. feb 2013

vo stvrtok sa tam chystam na prijem, rodila som tam pred styrmi rokmi a bola som spokojna tak dufam ze budem aj teraz 🙂
inak ta sprava o tom ze na prvom mieste skoncila porodnica v TN ma velmi potesila 🙂 prave som to pozerala v televiznych novinach

lila69
5. feb 2013

@xsunx Daj potom ako bolo - nech mame info z prvej ruky 😉

xsunx
5. feb 2013

@lila69 jasne, dam vediet ci sa nieco zmenilo alebo to prve miesto ma opravnene 🙂

lenula57
12. feb 2013

Ahojte maminy,
mám termín začiatkom apríla strašne sa bojím ☹ ..prosím Vás poradili by ste mi čo by bolo najvhodnejšie si zobrať do pôrodnice a odborník a ešte koľko sa platí za EPI a či ju tam mávajú.a Chodím do poradne MUDr. Hormanovej.Aký mate na ňu názor.A čo mi ešte doporučujete aby som nespravila v niečom chybu Ďakujem vopred za radi.

mmmarta
12. feb 2013

@lenula57 Drzim palce...hlavne sa neboj...porod zvladnes je to vec osobneho postoja, EPI z osobnej skusenosti nedoporucujem, ale u teba to moze prebiehat uplne inak, v nemocnici ti ho daju za poplatok, tusim 100 euro, len to musis hned hlasit, aby spravili odbery.
Dr. Hormanova je podla mojho nazoru krava, kedysi vraj bola dobra odbornicka ale uz je stara, ma dochodkovy vek a odraza sa to na jej praci , chodila som k nej a bola som velmi nespokojna a preto som od nej odisla.
Ja som chodila cvicit, ak sa to da nazvat cvicenim, do materskeho centra na dlhe hony, vedie to porodna asistentka z nemocnice, sem tam donesie zoznamy toho co sa ma brat do nemocky, mozes sa jej na vsetko opytat, myslim ze to byva v stredu o 17,00 v kulturnom stredisku na dlhych honoch.
Mna to caka druhy krat a tiez si to celkom neviem predstavit, ale mam scenar ze to bude mat rychly priebeh a bude to rychlo za mnou, na EPI sa tento krat nespolieham, este ze mam dost casu....

lenula57
12. feb 2013

@mmmarta Buduci otecko bude fizioteraeut tak ja cvičenie mám doma 😀 ...no a čo sa týka tej EPI prečo by som sa nemala na ňu spoliehať??.. 😒

mmmarta
12. feb 2013

@lenula57 tam nejde ani tak o cvicenie ako o tom ze dostanes info z prvej ruky a tie kocky co tam chodia tiez nieco povedia, vacsina ludi ma strach z neznama a kedze je to tvoje prve dieta, neznamo to pre teba je, takto dostanes info, pojdes sa pozriet na porodne saly a hned to bude lepsie nebudes sa tolko bat, budes vediet aky je postup a to dost pomoze.
Mozes sa spolahnut na EPI...., ale po svojej osobnej skusenosti sa na nu uz ja spoliehat nebudem.
Trencianska porodnica je fakt super, az na vybavenie izieb a podobne, ludia ktori tam pracuju su odbornici a ked ide do tuheho pracuje ako dobre fungujuci tim, ale napriklad s EPI vela skusenosti nemaju, je to za poplatok a vela zien si to aj preto nedava, su nejake pravidla pre jej podanie a v mojom pripade mam pocit ze o nich bud lekar nevedel alebo to jednoducho zle vyhodnotil, mozno by to skoncilo rovnako aj bez EPI ale nemyslim, preto som napisala co som napisala.

misza1
12. feb 2013

@lenula57 ahoj, ja chodim na to cviceni a je to fajn,na zacatku je tam debata, pak se cvici a pak se zas debati. ta co to vede je sikovna, se vsim vi poradit, vyklada z praxe.
ja se EPI bojim, nevim proc, ale nechat si neco pichat dopatere... ja jsem po.. kdyz mi maji brat krev, u tohoto bych se bala sama sebe, ze se skubnu a nedopadne to dobre, ale v TN nemocnici maji moznost rajskeho plynu, zkus si najit inhalacne analgetika, co mam ja letacek je to Linde. kamosky s tim rodily a byly spokojene.

lenula57
12. feb 2013

@misza1 to vážne a prosím ťa neposlala by si mi ten letáčik na mail? 🙂 ..ja som neni priamo z TN idu my strašne zle spoje 😖 ..ale keď sa pôjde na tie pôrodné sály pozrieť či by som nemohla isť aj ja prosím Ťa ak by si bola taká dobra a spýtala sa 😉 ..

lenula57
12. feb 2013

@mmmarta A čo vlastne ta EPI prečo ju môžeš a aj nemôžeš mať??..to ty robia nejaké testy??..

misza1
12. feb 2013

@lenula57 doufam ze nezapomenu a zitra ti to nascanuju v praci. na saly se jde tusim 25.2. v 15.00 zitra se jeste zeptam na tom cviceni.minule to vzpominala ze sraz je primo v nemocnici.ja tam jeste nepujdu, mame termin az v juni, tak mam jeste cas.

lenula57
12. feb 2013

@misza1 A ak by sa ti dalo by si mi to vybavila??..bola by som velmi vďačná 😉

misza1
12. feb 2013

@lenula57 klidne, tusim tam neni treba nic nahlasovat. poptam se a dam ti vedet🙂

lenula57
12. feb 2013

Ďakujem a po finančnej stránke?? 🙂

erienka
12. feb 2013

citala som, ze v TN nerobia klystir. Ked ho vsak budem chciet, spravia mi ho?

mmmarta
12. feb 2013

@lenula57 mne dali precitat na vzdycharni 2 A4 napisane drobnym pismom, musela som to podpisat, ze si uvedomujem rizika inak by mi EPI nedali, pri porodnych bolestiach bolo posledne na co som sa sustredila to co tam bolo napisane, asi som sa mala informovat predom...
Uz neviem ako blizsie to napisat, nechcem sa vyjadrovat velmi konkretne aby som ta nenaplasila. Su urcite diagnozy kedy ti EPI nedaju, na to sa treba informovat u lekara. Ak to stihnes tak ti ju daju, ked je zena velmi otovrena tak sa EPI nedava , neviem presne aka je hranica, lepsie spravis ak sa ti predsa len podari na to cvicenie ist a opytas sa porodnej asistentky, je na to vyskolena a ma pre teba odobornejsie odpovede, ja hovorim len na zaklade svojej osobnej skusenosti a tu nemusis mat ty rovnaku, nechcem ta plasit.

mmmarta
12. feb 2013

@erienka ano

lucinddas
12. feb 2013

@erienka a preco ho chces, podla mna je to hlupost.... ja by som to teda nechcela a som rada, ze nerobia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre