Aké máte skúsenosti s porodnicou v Trenčíne?

trixi
22. máj 2007

Ahojte, rodili ste niektora v porodnici v Trencine? Mate skusenosti? Citala som, ze porodne oddelenie je po rekonstrukcii. Ako je to tam so starostlivostou? Rozhodujeme sa pre tuto porodnicu, tak zhanam informacie.

tigerca10
17. feb 2013

@xsunx ahoj, bola si aj v nadstandarde?

xsunx
17. feb 2013

@tigerca10 no chcela som ist, ale na nadstandard tam bol poradovnik, lebo je tam vela rodiciek a je on velky zaujem 😒 takze pokial by na mna prisiel rad tak uz by sme aj doma boli 🙂

tigerca10
17. feb 2013

@xsunx aha, a ako dlho dopredu si zistila, ze to uz nepojde?

lila69
17. feb 2013

@xsunx ahoj, mna by zaujimalo zopar veci ako napr:
- ci si sa mohla pocas porodu pohybovat,
- ci ti umoznili inu polohu pri tlaceni ako klasika v lahu "hore kopcom",
- akeho lekara si mala pri porode?
- boli obsadene obe nadstandardky? aj ta kde s tebou moze byt partner?
- pri odchode z nemocnice stale beru sestricky babatka, poobliekaju ich a maminkam odovzdavju kdesi dole v suterene?

Dakujem za odpovede hlavne gratulujem k babatenku 😉

xsunx
17. feb 2013

@tigerca10 no ja som sa pytala hned po porode ze ci je volne a povedali ze by som bola stvrta v poradi, ci ma maju zapisat, tak som povedala ze nie, to uz budem doma ked sa uvolni ....
@lila69 neviem co myslis tym pohybovat sa pocas porodu?
ja som pri tlaceni nechcela inu polohu, tak neviem ci by mi umoznili
mala som lekarku taku mladu, volala sa Schwanderova ci tak nejako a bola super, mila, naozaj velmi bola zlata, s nou som bola max. spokojna 🙂
ano obe boli obsadene, a necudo na ten pocet rodiciek, bola by fakt sakra nahoda keby boli volne zrovna, napr. v ten den co ja rodilo este dalsich desat zien, takze tam maju fakt co robit
ano, pri odchode z nemocnice sme sli do suterenu a tam mi sestricka obliekla maleho do veci co som doniesla

tigerca10
17. feb 2013

@xsunx a prilozili vam babo hned po narodeni alebo najprv osetrovali?

molka
17. feb 2013

@tigerca10 ja som mala veľké šťastie, mne sa nadštandard ušiel, aj keď som ho pôvodne nechcela. Náhodou bol voľný, tak sme si ho hneď zobrali a neľutujem, bolo to perfektné.
Inak ja nechápem, prečo musia deti obliekať sestričky? Ja som si malú obliekla sama na izbe.

lila69
17. feb 2013

@xsunx Dik za odpovede 😉 Tym pohybovanim som to myslela tak, ze ja som napr. pri prvom porode asi hodinu lezala na chrbate alebo boku a potom sa islo tlacit = nakoniec to skoncilo vakuom. A tlacila som dlho, urcite viac ako pol hodinu.
Pri druhom porode by som chcela co mozno najvacsiu volnost pohybu a tlacit az ked bude male takpovediac "na vypadnutie", teda si pomoct gravitaciou 🙂 Tak dufam, ze personal nebude proti.

To odovzdavanie babatiek v suterene sa mi tiez nepacilo, nakolko neviem preco by som si ho nemohla obliect sama a pockat v pohodli na izbe. Pri prvom dietati som prisla na prijem v noci, nemocnicu som nepoznala, lebo moj lekar nema ambulanciu v nemocnici tak som ani presne nevedela kde si to dieta mam ist hladat 😅 na tatina sme cakali cez pol hodinku - nie sme z TN, maly bol hladny, nervozny.... no proste nic moc. Ale snad sa bude dat dohodnut 😉

xsunx
17. feb 2013

@tigerca10 babatko mi dali len na brusko, neprilozili ho hned, az ked ho osetrili a obliekli mi ho doniesli a prilozila som si ho 🙂
@lila69 jasne ze sa mozes hybat, ja som bola v sprche a skoro som nestihla dobehnut na stol, co uz som mala take nutkanie tlacit 🙂 maly bol vonku na tri zatlacenia 🙂 lezi sa len ked monitoruju babatko KTG inak sa mozes volne pohybovat a ulavit si od bolesti v polohe aku uznas za vhodnu 🙂

jajka78
18. feb 2013

@molka a teba nechali rodit prirodzene po cisarskych a v polohe akej si chcela?

molka
18. feb 2013

@jajka78 dovolili mi to, ja som si to vopred dohodla s primárom, že ak nebudú problémy, tak môžem skúsiť rodiť prirodzene. Pýtala som sa aj na polohu, či môžem rodiť viac v sede a povedal, že to nie je vôbec problém. Žiaľ, po niekoľkých hodinách som kvôli nepostupujúcemu pôrodu skončila zase cisárskym. Ale neľutujem, že som to aspoň skúsila.

nataniel108
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
molka
18. feb 2013

@nataniel108 ak si dobre pamätám, tak majú 3 nadštandardy - apartmán, kde môžeš byť s partnerom, máš vlastnú sprchu a wc, platí sa 36€/deň. Potom je taký, kde si na izbe sama, ale nemáš vlastné wc a ten tretí si už nepamätám, tam sú tuším 2 ženy, ale neviem, či majú wc. Ja som bola celý čas v apartmáne, takže ostatné izby som nevidela. Ale pokiaľ nie je nátresk, snažia sa dávať max. 2 ženy na 1 izbu. Ak je veľa pôrodov, musia dávať aj po 3.
Mne dali pred pôrodom na poradni zoznam vecí, ktoré som potrebovala. To by ti mali dať automaticky.

erika160669822
19. feb 2013

Mamicky alebo buduce mamicky.Vy sa pytate ake su tam izby asaly ale nepytate sa na to podstatne ako je vybavene novorodenecke v TN.Ked bude mat babo nejake problemy to vas nezaujima ako je vybavene to oddelenie a ze ci budu mat malinkemu ako pomoct?Mamicky mamicky.

rolla20
19. feb 2013

@erika160669822 neda mi nereagovat 🙂 vzhladom nato, ze som rodila cisarskym rezom ma samozrejme zaujimalo aj oddelenie a maju tam JISku a ak sa nemylim tak aj z okolitych porodnic tam vozia rizikovych novorodencov, .... ale, co ma viac mrzi, ze ked som sa pytala po porode informacne aku ma moj syn krvnu skupinu, sa nakoniec zistilo, ze v papieroch na novorodeneckom mali inu krvnu skupinu, co mam, tzn, keby sa syncekovi nieco stalo, dokonca by hladali krv niekde inde, pritom ju zdedil po mne... aj lekari sa niekedy mylia 😢

erika160669822
19. feb 2013

Nikdy som netvrdila opak jasne ze sa mylia co by sa ale nemali lebo ide o zivoty.Moj maly mal 4 transfuzie tak snad mu dali taku aku potreboval.

janette4
20. feb 2013

@rolla20 a vám zisťovali krvnú skupinu?lebo ja ani netuším,akú má malý

rolla20
20. feb 2013

@janette4 ja som sa najskor pytala sestricky a ta mi povedala, ze ta sa zistuje iba ked je teraz neviem ci dieta alebo matka rh negativ?? tusim tak nejak to bolo 🙂 kedze po mne zdedil AB negat., tak mi to potom doktorka povedala, ze aku ma presne krvnu skupinu

janette4
20. feb 2013

@rolla20 asi matka,lebo to sa rieši už počas tehotenstva.ja som z toho bola prekvapená,lebo staršieho som rodila na MY,tam mi automaticky zisťovali,myslela som,že to je všade a bola som prekvapená,keď som zistila,že v TN nie.

gubcikova
20. feb 2013

@janette4 my sme to mali pri synovi v prepúštacej správe.pri dcérke som rodila v PN a tam mi len povedali že má moju krvnú skupinu,ale len s placenty že v skutočnosti môže mať po otcovi

wewe22
22. feb 2013

ahojte neviete ci v porodnici davaju nausnicky a kolko to stoji?

mirka1308
22. feb 2013

@janette4 krvnú skupinu zisťujú matke ihneď, mne ju zistili ešte rok pred pôrodom, lebo som potratila a bola som na čistení 😖 A keď sa narodil malinký, mal to napísané v papieroch, pri odchode som si prečítala správu ktorú sme mali dať pediatrovi u ktorého sme sa nahlásili a malinký má moju skupinu 😉

mirka1308
22. feb 2013

@wewe22 A to myslíš že v nemocnici ti v tejto dobe keď na nič nie sú prachy dajú náušničky?? Ešte som nepočula ale nemám dievčatko tak možno sa mýlim 😕 😔

wewe22
22. feb 2013

@mirka1308 ja som nemala na mysli ze by mi oni dali ale ci prepichuju uska ja si samozrejme donesem nausnicky tak ako pri ostatnych dvoch dievkach co mam doma

mirka1308
22. feb 2013

@wewe22 aha, tak to som nepochopila 😀 😀 blondínka 😀 😀 keď som bola v nemocnici, tak som si nevšimla, žeby dávali už v nemocke neušničky 😕

dulkagabulka
24. feb 2013

Vypovedá expertné hodnotenie slovenských pôrodníc objektívne o kvalite poskytovanej zdravotnej starostlivosti? Kritický pohľad na expertné hodnotenie pôrodníc.
čast prvá http://www.zenskekruhy.sk/nase-aktivity/napisal...
časť druhá http://www.zenskekruhy.sk/nase-aktivity/item/20...

lebo5
24. feb 2013

@janette4 Žani to fakt ti nezistili v TN Miškovu krv. sk.? moja ju mala v prepúšťacej správe, tak sa čudujem 😕
@erika160669822 no ja myslím že to maminy dobre vedia že sa v TN pôrodnici vedia postarať o predčasne narodené a aj ohrozene detičky, ved sa o tom dosť popísalo 😉

janette4
24. feb 2013

@lebo5 Leni nie.aj som to hľadala v prepúšťacej správe aj v očkovacom preukaze,lebo Maťko má po mne,ale nie je tam napísané nič.preto som bola z toho prekvapená,myslela som,že sa to teraz už robí automaticky 😒 Manžel tiež svoju krv.skupinu nevie,tak sme mysleli,že by sme to možno aj takto zistili,keby mal inú,ako ja.

lebo5
24. feb 2013

@janette4 ahaaa, tak dobre vedieť, dám si na to pozor a popýtam sa 😉

janette4
24. feb 2013

@lebo5 jéééj,ty čakám bábino,ani som nevedela.Gratulujeeeem 🙂 a prajem nech Vám to všetko dobre dopadne 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre